Keresés

Részletes keresés

merybu Creative Commons License 2023.02.26 0 0 27556

Nem lesz már nyáron közvetlen Római vonat. Bécsből 2 órával indul és Udinéig közlekedik. Udinébe 6 óra után érkezik  és Frecciarossa indul fél óra múlva ami 12,25 perckor Rómába visszafelé szintén 2 vonat kell.

Előzmény: Gaborjozsef (27553)
onlyread Creative Commons License 2023.02.26 0 0 27555

Szia,

 

korán van még, megnéztem most az öbb-t, június 9-ig van megnyitva, az az utolsó foglalható időpont. 

Előzmény: Gaborjozsef (27553)
Gaborjozsef Creative Commons License 2023.02.26 0 0 27554

Vonatjegyre gondoltam 

 

Előzmény: Gaborjozsef (27553)
Gaborjozsef Creative Commons License 2023.02.26 0 0 27553

Sziasztok ! Nem tudja valaki, hogy a Bécs-Róma közvetlen éjszakai járatot júliusra miért nem lehet foglalni ? Végig próbáltam több napot de mindig csak azt írja, hogy nincs jegy erre a járatra. Az átszállásosakat simán tudnám foglalni.

irreverzibilis Creative Commons License 2023.02.24 0 0 27552

Lehetséges hogy a város utcáin gyakorta megtalálható, illatos bokor jázmin lenne?

vélemény Creative Commons License 2023.02.21 0 0 27551

Nem az első vasárnapra  gondolok. Hanem  arra a hétre, ami az első már márciusban kezdődő hét. Ezen szoktak ingyenesek lenni az állami múzeumok. Tavaly megtartották.

Én még 2001-ben teljesen véletlenül fogtam ki az utolsó 2 napot. Nem is tudtam róla. És akkor Rómában a Capitoliumi Múzeumok is ingyenes volt, pedig az városi tulajdon.

2019-ben az utazásunk előtti héten olvastam csak róla. Akkor sikerült ingyen megnézni a Spadat, az Altempset, a Massimot és a Palazzo Veneziat.

Off Firenzébe megyünk. (Hova máshova?) március közepén. Cscs most írta mailben, hogy Firenze nélkül lehet élni, csak nem érdemes.

 

Előzmény: onlyread (27550)
onlyread Creative Commons License 2023.02.21 0 0 27550

Ezek nem étlapos dolgok. Általában a megállítótáblákra van kiírva. Ők döntik el, hogy mi van rajta, mindenből egy kicsi.

A facebookon a Turismo Roma nagyon nyomta a február első vasárnapját, mint ingyen lehetőség, szerintem lesz márciusban is. De ők majd csak egy-két nappal előtte kapnak észbe. :) 

Előzmény: vélemény (27549)
vélemény Creative Commons License 2023.02.20 0 0 27549

Akkor lehet, hogy a kaja miatt még egyszer vissza kell mennem Rómába?

Ez a tagliere így szerepel az étlapon? Azt tesznek rá, amit akarnakl vagy van választási lehetőség?

Nincs valami tipped, hogy mikor lehet megtudni, hogy lesz-e ingyenes múzeumi hét márciusban?

A beni culturali oldalán nem találtam semmit.

Előzmény: onlyread (27548)
onlyread Creative Commons License 2023.02.17 -1 1 27548

És akkor a nagy érdeklődésre való tekintettel :) írtam egy gasztroösszefoglalót is:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2023/02/17/pizza_pasta_roma

 

Nagyon várom a javaslatokat, kiegészítéseket.

Előzmény: onlyread (27545)
Green Army Creative Commons License 2023.01.25 -2 0 27547

illetve Lazio-Roma

:D

Előzmény: egybohoc (27546)
egybohoc Creative Commons License 2023.01.25 -2 0 27546

Szia, 

 

az én - egyelőre nem túl nagy - tapasztalatom alapján különösen fontos, hogy 3 nap alatt  ne akarj sokmindenen végigrohanni, eleve menj úgy, hogy a nagyrésze a dolgoknak ki fog maradni, inkább az életérzés ( értsd sok séta, tészta, fagyi, kv, bor, stb, üzletek, útbaeső templomok, stb) mint a nevezetességek kipipálása.

 

Három napra én ezeket priorizálnám:

 

- Colosseum és Forum romanum

- Szent Péter bazilika és Angyalvár

- A sétatávolságra lévő, könnyen elérhető nevezetességek, mint a spanyol lépcső, Pantheon, Trevi kút, ilyesmik.

 

Jó utat!

 

Előzmény: Elsőróma (27541)
onlyread Creative Commons License 2023.01.25 0 1 27545

Némileg innen, a fórumról is jött az ihlet, hogy segítsek az először Rómába készülőknek. Talán hasznos lehet:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2023/01/25/ingyen_romaban

onlyread Creative Commons License 2023.01.20 -3 0 27544

Ahogy nézem, a Wizz lesz a legjobb, délután oda, késő este vissza, tehát nyersz legalább egy fél napot, ami sokat számít.

 

Szálláskeresés: én megnézném a helyedben a bookingot is, tájékozódni kiváló, a szállások lemondhatóak, ráadásul rá tudsz keresni a választott szállásra, hátha ugyanaz máshol van olcsóbban.

Igaz, hogy a Termini környéke közlekedés szempontjából nagyon jó, de hordozza a pályaudvarok környékének minden hátrányát is. Többször laktam ennél súlyosabb helyeken is, gond nélkül, de én javasolnám a Prati negyedet (Vatikán környéke). Árban kb. ugyanaz, metró két lépésre és jóval szebb...

 

Én ilyen rövid időre nem javasolnám a Roma Passt, sőt, egyáltalán nem javasolnám, hogy végigmúzeumozzátok a három napot. Róma fantasztikus, ha sehova nem mész be, akkor is rengeteg mindent látsz.

Ha mégis bemennétek, akkor viszont alapos tervezés kell, mert minden előre foglalós. 

Ha konkrét segítségre van szükséged, kérdezz nyugodtan, próbálok segíteni.

Előzmény: Elsőróma (27541)
Stefano 969 Creative Commons License 2023.01.20 -2 0 27543

Ciao!!!

 

Hogyha ilyen fixen tudod az időpontot, akkor, ne habozz, és vedd meg a repjegyet. Én a Ryanair-el szoktam menni, és az a Ciampino-ra érkezik. Onnan busszal a központi pályaudvarhoz. 

Általában azon a környéken foglalok szállást, gondolván a visszautazásra is. Mert pl, ha du, vagy este megy a gép vissza akkor otthagyom a szálláson a bőröndöt (99%-ban ott lehet hagyni), és aztán vissza a reptérre. Nem mellesleg a metró is ott áll meg, és minden gyorsan elérhető.

Érdemes egy RomaPass-t venni, mert azzal ingyen utazol, és az első 2 múzeumi belépőt is magába foglalja.

A "múzeum" szóban a Colosseum is benne van, meg az Angyal vár is.

Azt hiszem mindkét helyre időpontot kell foglalni, de megéri megtervezni, mert akkor tudatosan építés fel a napokat, és jut mindenre idő. Nettó 3 nap kell! Az a minimum!

Van egy magyar oldal: varoskartyak.hu == itt találsz bővebb információt. Nem jelentős az árkülönbség, ha tőlük veszed meg.

Ráadásul, már úgy mész ki, hogy minden előre ismert.

A szállásban nekem a lényeg: ne legyen elpusztult, (min 3 csillag, és legyen benne reggeli)

Sok B&B-ben voltam, és teljesen korrekt volt minden. Nincsenek rossz tapasztalataim, sőt!!!

Az október tökéletes a városnézésre!

 

Ui: Én is megyek, de most márciusban! :)

Előzmény: Elsőróma (27541)
Jahno Creative Commons License 2023.01.20 -3 0 27542

A fix indulás általában ki szokta zárni a gazdaságosságot, mert ugye akkor repülünk, amikor occsó. Én ránéznék most és ha kb. lelki határ alatt van, akkor meg is venném. Ha Rómáznék, akkor az az aktuális Wizz kb. 40ezer nekem jó is lenne. Utána meg ne nézegesd, mert csak idegeskedsz ha 5 forintot lefelé megy.

Előzmény: Elsőróma (27541)
Elsőróma Creative Commons License 2023.01.20 -4 1 27541

Sziasztok!

 

A segítségeteket és tanácsaitokat szeretném kérni.

Az idén októberben tervezem a feleségemet meglepni egy kis római kiruccanással (4nap/3éjszaka).

Ez lesz az első...

Repülős utazást választottam (autót, vonatot, kombót átgondoltam elvetettem) és AIRBNB szállásban gondolkodom.

 

Mikor és hol kezdjem nézegetni a repülőjegyeket? Az indulás fixen okt. 12. és a gazdaságosság is fontos.

 

A szállással kapcsolatban jó irányban gondolkodom (4 felnőtt)? Akár konkrét javaslatokat is szívesen fogadok.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

szépségkoldusa Creative Commons License 2023.01.05 -3 1 27540

Szia!

A Carlo Mentát ajánlom mindenekelőtt.

Via Lungaretta 101. Évek óta a legolcsóbb, legutóbb szeptemberben voltam ott. 

Neten beírod, hogy Carlo Menta Carta, akkor több étlapot is kidob. Sajnos a honlapjukon most nem látok ilyet. Jól elérhető helyen van, 8-as villamoson a Tevere utáni megállónál kell leszállni, és onnan néhány perc. Térképen látható.

Jó utat.

Ha részletesebben érdekel bármi, a gurigere[@]gmail.comon kérdezz. 35-ször jártam Rómában.

Előzmény: búvárben (27537)
Zsol14 Creative Commons License 2023.01.03 -3 0 27539

Rómáig az autópálya matrica 52 eur körül egy útra, szlovén matrica 1 hetes 15eur. 

Mi Róma előtt 50 km-re aludtunk panzióban, 5 főre 160eft. Rómában pedig találtunk ingyenes parkolást jó helyen.

Előzmény: Green Army (27525)
Zsol14 Creative Commons License 2023.01.03 -3 1 27538

Forum Romanum melletti étterem pl: tészta és pizza 10-16 eur. Spanyol lépcsőnél kicsit drágább.

Aki autóval menne, a Vatikán közelében ingyenes parkolás: 

https://maps.app.goo.gl/GS7brUAfgUYQPLy3A

A Colosseum közelében ingyenes parkolás: 

Gombostű elhelyezve
https://maps.app.goo.gl/5yQKx3GnrJPDvQv78

Előzmény: búvárben (27537)
búvárben Creative Commons License 2023.01.01 -2 0 27537

Sziasztok!

 

 

Érdeklődni szeretnék azoktól, akik jártak az elmúlt hetekben, hónapokban néhány napos városlátogatáson, hogy milyen étterem árakkal kell számolni mostanság?! Gondolok itt pizzériára, normál átlagos éttermekre, amik viszonylag központi helyen vannak. 

4 fős család utazunk, utoljára 6 éve voltunk Rómában ketten a férjemmel, azóta kint, és itthon is egészen más árak vannak. Szívesen veszem ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat.

 

Köszi

onlyread Creative Commons License 2022.12.27 -3 0 27536

Én Olaszországban az ilmeteo-t szoktam használni, hát, fázni nem fogtok.

https://www.ilmeteo.it/meteo/Roma

Előzmény: Zsike111 (27534)
Idi67 Creative Commons License 2022.12.26 -3 0 27535

https://www.accuweather.com/en/it/rome/213490/daily-weather-forecast/213490

Hát ez alapján még a mellény se nagyon kell most..

Előzmény: Zsike111 (27534)
Zsike111 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 27534

Pár nap múlva indulunk Rómába. Aki járt ebben az időszakban már Rómában azoktól kérdezném, hogy milyen öltözék ajánlott? Nagykabát vagy vékonyabb dzseki/mellény? 

onlyread Creative Commons License 2022.12.09 -3 0 27533

Hát rá kell nézni a naptárra. Ma van december 9, március 2-ig van fönt, kb. 3 hónap. Aztán hogy naponta nyitnak vagy hetente, azt figyelni kell. 

Előzmény: Green Army (27532)
Green Army Creative Commons License 2022.12.09 -2 0 27532

én csak januárt nézegettem, akkor ez úgy működik mint a repülőjegy...

még április 4-e lenne árban jó, de Húsvét körül visszafelé már megint drága...

Italo-t nem ismertem, egyelőre március-ig látni csak előre.. mennyivel előbb nyitják meg?

Előzmény: onlyread (27531)
onlyread Creative Commons License 2022.12.09 0 0 27531

Hát nem tudom, ránéztem most az árakra, Velence-Róma vonat egy irányba 4 főre 368 euró a Trenitalianál és 104 az Italonál, de ott nagyon észnél kell lenni és ahogy megnyitják az időpontot, meg kell venni.

De a repülőjegy is elképesztő áron van most. Tényleg nem tudom.

Én Bécsből mentem hálókocsival Rómába, egy főre a legolcsóbb jegy 189 euró, 13 órás út, de ugye alszik az ember.

Előzmény: Green Army (27530)
Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27530

találtam egy öszvér megoldást, Velencéig autó, ott mélygarázs, onnan vonat Rómába. Velence-Róma 3,5-4 óra vonattal.

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -3 0 27529

köszi, nagyjából ezek a dilemmák, a repülő/autó viszonylatban (utóbb kb 30%-kal olcsóbb lenne ha "egy seggel" letolnánk Rómáig)

vonatút gondolom elég hosszú lenne, és mondjuk több csomagot is tudnánk vinni mint repülővel.

alapból apartmanban gondolkodunk, hotelt nem kockáztatnánk meg 4 főre...

 

vonatot milyen útirányon és mennyiért használtátok?

 

 

Előzmény: onlyread (27528)
onlyread Creative Commons License 2022.12.08 0 0 27528

Nagyhétről nincs személyes infóm, de előzetes, időpontra szóló internetes foglalással simán be tudsz menni a Vatikáni Múzeumokba. Nyilván a Bazilikához óriási lesz a sor, de az halad gyorsan, csak ránézésre riasztó. Illetve a Téren sem lesztek egyedül + a város sem lesz üres az egyházi események miatt, de ezt sejted te is.

 

Az utazásról: én mindig repültem, mostanában vonatozom, de az nagyon drága. Bár ha gyerekkel mész egyszer buli lehet kipróbálni a hálókocsizást. Az autó/repülő költséget egyszerűen ki kell számolni, bár nehezen tudom elképzelni, hogy szállással együtt olcsóbb lenne mint a repülés. 

Autós utazás esetén viszont olyan szállást kell találni, amihez van parkoló. Ezek általában távolabb esnek a belvárostól, vagy ha bent vannak, akkor nagyon drágák. Rövidebb utazás esetén a külvárosból való bejutás sok időt elvehet, főleg a római tömegközlekedés miatt. Ha mégis autóztok, akkor kizárólag metrómegálló közeli, ingyenes parkolóval rendelkező szállást keressetek szerintem. És inkább az A és B metró környékén.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés, csak bátran!

Előzmény: Green Army (27525)
Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27527

bocs nem ide.:)

Előzmény: Green Army (27526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!