Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 343

De igen!

Megkapja vadaszonvedelminek meg kegyelemloves leadasahoz!

Mar ha a bolygok allasa kedvezo!

 

Előzmény: Törölt nick (338)
gamohunter Creative Commons License 2009.06.13 0 0 341
Azért nem vehetsz, mert a szabad fegyverviselés a világtörténelem során mindig is a teljes jogú szabad polgárok kiváltsága volt. Magyarországon még feudalizmus van, a hűbérurak, mint országgyűlési képviselők, polgármesterek, miniszterek, államtitkárok, minisztériumi főosztályvezetőig lefelé szabadon vehetnek.
DarkDeer Creative Commons License 2009.06.13 0 0 340
" Btk. 29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében."

Márpedig ha bárki betör a magánterületemre, akkor én megijedek, és menthető felindulásom lesz azonnal! :)

Bővebben itt: jogos védelem
Előzmény: Törölt nick (339)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 337
A jogos védelemnek szükségesnek kell lennie, de arányosnak nem a BTK szerint! Ha kés van (vagy lehet) nála, két darabban megy haza, és kész. A kés a legveszélyesebb támadófegyver, kés ellen minden arányos, de ismétlem: az arányosság nem szükséges.
Előzmény: Törölt nick (332)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 336

"Szerintem te vagy naiv." - Akkor jo! :-D

"Lesz nála egy pajszer vagy kés? Te meg lelövöd?" - Ha rajtam mulik, mint a pinty!

"Minimum 8 évet kapsz." - Majd megoldjuk! Szkenariokat kar elore gyartani! :-D

Előzmény: Törölt nick (332)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 335

A hivatasos vadaszok (leanyneven vador) most is igenyelhetnek maroklofegyvert!

A sportvadaszok viszont nem!

Előzmény: Törölt nick (334)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 331
Abszolute egyetertek!
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 330
Hali!

Sport fegyvert tarthatsz otthon is, de minden külön kölön elzárva, fegyver, lőszer falhoz rögzitett hivatalos fegyverszekrényben. Szállitás utvonal engedélyel töltetlenül elcsomagolva lehetséges. Aki meg szerintem szereti a pisztolyokat, szeret lőni annak nem gond lövészetre járni, és a minösités sem, hiszen ezt szereti. Aki csak azért akar fegyvert mert csak, vagy vagizni akar vele, az gondolkodjon a külföldre költözésen.
Szerintem ez a véleményem

Üdv.
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 329

1.) Passz!

2.) Passz!

Kerdezz nalam okosabbat!

Előzmény: karoly.ignac (328)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 328

Hali, egyelőre rakjuk le ezt a kaliber témát, majd amikor a kezemben lessz az engedély és a rahedli lóvé, akkor majd megpróbálom a legjobb döntést meghozni

a kaliberválasztás kapcsán. Tisztelem a véleményedet, hogy minden jó ami repül és sok energiája van, de én nekem egyelőre semmiféle kaliberre nincs engedélyem.

 

Tehát visszatérve Szlovákiára.:

valaki említette, hogy

1,

csináljak Szlovákiában (bejelentett lakcímmel) egy fegyvertartási engedélyt, mondván hogy ott könnyen odaadják,

2

majd fogadtassam el Magyarországon, mert erre van lehetőség, sőtt a magyar hatóságnak el kell fogadnia az engedélyt, mert EU meg minden (pontossan nem értem az érvelést)

 

Lehet ebben valami?

 

üdv

Jani

 

 

 

 

Előzmény: Kavics78 (327)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 327

".40SW illetve .45ACP az amit önvédelemre kifejezetten javasolnak és ennek egyik oka a nagyobb stopp-erő.Ezek a vélemények természetesen szintén csak magánemberek véleményei, de én úgy éreztem, hogy a többség ezt szajkózza, olyanok is akik hivatásuk folytán kerülnek kapcsolatba fegyverekkel." - Igen ez arrafele mar genetikus!

Amiota Browning megalkotta nekik az M1911-et azota a .45ACP az istencsaszar!

Ha nem lett volna Browning akkor meg mindig a .45 Long Colt -ot csokolgatnak!Persze, hogy ezt szajkozzak, trend!!!!

Amugy a legtobb rovid lofegyveres gyilkossag arrafele .38Spec. -al tortenik, csaxolok!

 Amugy azt veszel amit akarsz (marmint akkor amikor a kezedben a mexerzesi es egy rahedli love)!

 

"A kaliber mellett a lövedég sebességét (energiáját) másodlagosnak tartják." - Sebesseg nem = energia!!!!

 

"Nah, mind1 nem flamet szerettem volna indítani, hanem megindokolni, hogy miért vonzanak jobban ezek a nagyobb "egzotikusabb" kaliberek mint pl a 9mm Luger." - Ertem en, nekem is .44-eseim vannak (bar csak eloltoltosek)!

szvsz. nem nagy szam 9mm-essel puttyogtatni (max. ISPC-n ahol van daralas)!

Szerintem menj el a helyi loveszegyesuletbe probalj ki mindent, aztan valassz!

De legjobb lesz ha meglatogatod a kek fegyveres forumjat es vegigolvasgatod!

 

".45ACP kifejlesztésénél a stopp-erő kiemelt szempont volt, és más kaliber (.38) hatástalansága miatt fejlesztették ki mindkettőt."- Ja, a filipino haboru idelyen! Mikor is volt az?

A .40SW kifejlesztese meg a 10mmAuto bukasabol eredeztetheto (az meg a "miami incidens"-bol es az 1980-as evek elejen indult!

Ennek az egesz dolognak a "ha nem megy erovel akkor majd megy megtobb erovel" szaga van! Pedig csak celozni kene tudni!

Ha anno Matix es Platt nem henteli le az FBI-osokat akkor meg ma is .38SP.-al meg 9mmLuger-el maszkalnanak!

Nem volt eppen egy tipikus eset!

Lehet, hogy az ilyesmi magyarorszagon napi esemeny de en nem hallottam meg rola!

Biztos mert nem nezek TV-t! :-D

Előzmény: karoly.ignac (322)
DarkDeer Creative Commons License 2009.06.12 0 0 326
Lehet, hogy azóta változtak a szabályok, de pár évvel ezelőtt még a vadászok kaptak engedélyt maroklőfegyverre is, kegyelemlövés leadásához. Volt aki csak .22-est vett, volt aki .357 Magnum-ot.
Előzmény: Törölt nick (321)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 325

"A minősítés meglövésel sincs minden elintézve. Miután van fegyvered utánna is rendszeresen járni kell." - Ez alap! A fegyvertartashoz hozzatartozik a gyakorlas!

Kulonben nincs ertelme!

Előzmény: Törölt nick (319)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 324

"Csak megsúgom, hogy már sport lövőként sem viheted csak úgy haza a fegyvert!" - Na akkor en ismerek egy szekerderek szabajsertot! :-D

Tudtommal ez nem igy van (errefele legalabbis)!

 

"Éves vadászjegyet kell vásárolni valamelyik társaságnál" - Ez sem igy van!A kamaranal kell az ottani vedelmi penzt befizetni 14e HUF/fo/ev (ezert sok mindent nem csinalnak de ebben benne van mar a biztositas is!!!)!

Ha vadasztarsasagnal vagy tag akkor eloszor is (elotte) befizeted a belepesi dijat, ezt kikerulheted ugy, hogy van egy rahedli folded 100ha+ akkor bevesznek ingyen is mint foldtulajdonost (a vadaszati jog ugyanis a foldtulajdonosok kezeben van), majd folyamatosan fizeted a tagdijat 5-30e HUF/fo/ho!

Szerintem ha nem erdekel a vadaszat ne ezt az utat valaszd mert csak feleslegesen kinlodsz!

 

"Viszont éles fegyvert gyakorlatilag csak akkor használhatsz ha a betörőnél is az van." - Gondolod, hogy aki hozzam jon betorni annak nem lessz a kezeben fegyver? :-)

Kis naiv!

Előzmény: Törölt nick (319)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 323
"Tehát visszatérve a vadászengedélyre.:

Tudtommal (értds ezt olvastam) Magyarországon, de még Európában sem lehet maroklőfegyverrel vadászni, ezért kizártnak tartom, hogy egy vadász a vadászengedéje segítségével maroklőfegyvert vehessen." - Nos amennyiben hivatasos vadasz , es a vadasztarsasaga is ugy akarja + a yard is akkor elmeletileg kaphat vadaszonvedelmi vegyverre engedelyt aminek a minimalis kalibere a torv. szerint 9mm-kell, hogy legyen!

 

"Látom, te ezt úgy oldod meg, hogy meg sem próbálsz ékezetet írni." - Na, ma is tanultal valamit! Nem rosszbol irtam, csak trefaltam!

 

"Egyáltalán nem értem, hogy mit kell itt sunnyogni, elméletben beszélünk meg dolgokat, senki sem buzdít senkit törvényszegő magartásra, egyszerűen megbeszéljük a mai magyar állapotokat, lehetőségeket." - En nem sunnyogok, viszont problemat magamnak nem akarok!

En leirom mik a legalis lehetosegek ("rovid" lofegyver megszerzesere)! Illegalis dolgokra meg csak veletlenul sem buzditanek senkit, epp eleg hulye maszkal szerteszet es csinalja magatol!

Előzmény: karoly.ignac (318)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 322

Abszolút off:

Néztem amerikai fórumot, elég egyértelműek ebben a kérdéskörben.:

.40SW illetve .45ACP az amit önvédelemre kifejezetten javasolnak és ennek egyik oka a nagyobb stopp-erő. A kaliber mellett a lövedég sebességét (energiáját) másodlagosnak tartják. Ezek a vélemények természetesen szintén csak magánemberek véleményei, de én úgy éreztem, hogy a többség ezt szajkózza, olyanok is akik hivatásuk folytán kerülnek kapcsolatba fegyverekkel.

 

Érdemes elgondolkodni, azon is, hogy mind a .40SW illetve a .45ACP kifejlesztésénél a stopp-erő kiemelt szempont volt, és más kaliber (.38) hatástalansága miatt fejlesztették ki mindkettőt.

 

Ennek ellenére be kell vallanom, hogy ez csak elméleti tudás, .22-nél nagyobbal még nem lőttem.

 

Nah, mind1 nem flamet szerettem volna indítani, hanem megindokolni, hogy miért vonzanak jobban ezek a nagyobb "egzotikusabb" kaliberek mint pl a 9mm Luger.

 

KI

 

Előzmény: Kavics78 (315)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 318

Najó, nincs magyar billentyűzetem, így nehéz értelmesen gépelni,

mindíg eltalálni a megfelelő ékezetes billentyűt, néha felcserélem pl. az 'é'-t az 'á'-val.

(az 'é'-re 'ö', az 'á'-ra 'ä' van írva) Látom, te ezt úgy oldod meg, hogy meg sem próbálsz ékezetet írni.

 

Nem vagyok provokátor, ha az lennék biztosan nem lenne ennyi hozzászólásom.

 

Egyáltalán nem értem, hogy mit kell itt sunnyogni, elméletben beszélünk meg dolgokat, senki sem buzdít senkit törvényszegő magartásra, egyszerűen megbeszéljük a mai magyar állapotokat, lehetőségeket.

 

Tehát visszatérve a vadászengedélyre.:

Tudtommal (értds ezt olvastam) Magyarországon, de még Európában sem lehet maroklőfegyverrel vadászni, ezért kizártnak tartom, hogy egy vadász a vadászengedéje segítségével maroklőfegyvert vehessen.

 

Ami kifelyezetten fontos.:

Ha egyszer van engedélyem, akkor külföldről is megvehetem a lőszert?

 

üdv

KI

Előzmény: Kavics78 (316)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 317
:-)
Előzmény: Kavics78 (316)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 316
"azt szeretném, ha az illető egyből lefeküdne, ha lövést kap." - Valami hoodahh kene akkor neked!
Előzmény: karoly.ignac (310)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 315

"Tehát önvédelmi célra használnám, és a használat a fontos, nem az, hogy milyen

kérelemre adták meg a papírt." - Igeeen! Lasd oreg vadasz es a bulgar betoro esete nehany evvel ezelott! Nem esett az oregnek utanna semmi baja!

 

"Ha jól értem a sport és vadászat célú engedélyeknél nem tároljatod töltve a fegyvert, tehát ha betartanád a szabályokat mégcsak nem is használhatnád a büntetés veszélye nélkül...." - Mondjuk kulon kell tarolni a fegyvert meg a loszert, de haat mondjuk aki begyakorolta a gyors tarazast...... (lasd oreg vadasz....)

 

"Azt szeretném még megkérdezni, hogy ha sportcélra kapok engedélyt, akkor bármilyen kaliberben kaphatok maroklőfegyvert?" - Na erre nem tudom a pontos valaszt! Kerdezd meg a keken!

URL: http://www.nethirlap.hu/fegyverek.php?par=4&topic=5621

 

"Ez a .45 ACP (JHP) ez elég nagy kaliber... Önvédelmi kaliber :)

Én semmi esetre sem fogok egy .22-es kaliberrel megelégedni, az kevéssé alkalmas önvédelemre." - A 9mm Luger ill. a .45ACP kozott sok kulonbseg nincs energiaban! De ennek a problemanak a kivesezeset en amerikai forumokra hagyom!

 

"Fegyverfórumok apróhirdetéseiben bagó áron láttam 9mm-es Parákat. Ezeket meg lehet venni engedély nélkül, kéz alól?" - Erlelodik mar bennem a kerdes, nem vagy te veletlenul provokator?

 

"Mégis, ha önvédelemre szeretnék "elintázni" egy fegyvert magamnak, az mennyibe fájna?" - Dragabb mint Natty katanaja!

Nem tudom mennyibe faj ha onvedelemre akarsz "elintázni" fegyvert, sprtcelra nagyjabol sejtem (loter(loveszegyesulet)-tagsag,licensz,loszer,vizsga, majd a fegyver, kb. ennyi)!

 

Előzmény: karoly.ignac (302)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 314
Úgy tudom, működik, de nézz át a kék fórumra, ott hozzáértőket találsz nagy szánban, régi rókák. gvass-t keresd :o)
(mindjárt kimoderálják a hsz-emet :o)))))))))))
Előzmény: karoly.ignac (313)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 313

NattyDread,

 

Azt mondod, hogy magyar állampolgárként

Szlovákiában bejelentett lakcímmel csinálhatok Szlovákiában fegyverviselési engedélyt, amit Magyarországon elfogadnak?

 

üdv

KI 

Előzmény: NattyDread (306)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 312
... használnám... bocsi
Előzmény: NattyDread (311)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 311
Igaz, stophatása kb nulla. Könnyebb vele ölni, mint megállítani.
Én egyébként inkább a katanámat használnék, ha netán, mert
1. nem engedélyköteles
2. attól 'Rest In Pieces' :oDDD
Előzmény: karoly.ignac (310)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 310

Nah, látod, pont ez a baj, azt szeretném, ha az illető egyből lefeküdne, ha lövést kap. A .22-es is lehet halálos, de tuti hogy képtelenség vele meglőni úgy egy felhergelt támadód, hogy az helyben megfekszik. Tehát ha a támadónak fegyvere van (kés/pisztoly) akkor még van alkalma használni.

 

KI

 

 

Előzmény: NattyDread (308)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 309
Bocsi, az 1972-es müncheni olipián volt ez, nem '80-ban
Előzmény: NattyDread (308)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 308
"Én semmi esetre sem fogok egy .22-es kaliberrel megelégedni, az kevéssé alkalmas önvédelemre. "

Nono! Nem kell lenézni a .22-es meggymagköpködőt! A MOSZAD .22 -es Berettákkal nyírta ki az 1980-as olimpiai vérengzés arab főkolomposait (már akit nem robbantottak fel :o) Ráadásul ők felére csökkentett lőportöltettel használták ezeket, hogy ne kelljen rá hangtompító. Igaz, egy célba az egész tárat beleengedték 1-1,5 m-ről, és mindig ketten voltak, az két tár :o))
Előzmény: karoly.ignac (302)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 307
Nem lesz Neked szükséged éles lőszerre, ez a helyzet :o)
Előzmény: karoly.ignac (305)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.12 0 0 306
Álmodoztok itt összevissza! Ez nem Szlovákia! (Egyébként a legegyszerűbb bejelentkezni ideiglenesre SLO-ba, ott letenni a vizsgákat, megkapni az engedélyt, megvenni a fegyvert, oszt kész, EU van, a szlovák engedély alapján ki kell adniuk a magyart is, ha jól tudom.)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.12 0 0 305

Sportcélra mennyi pénzbe kerülne megszerezni/fenntartan az engedélyt?

 

Miután van engedélyem, rendelhetek külföldről lőszert, vagy a lőszerforgalmazás is államilag szabályozott?

 

KI

Előzmény: DarkDeer (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!