Keresés

Részletes keresés

No_More_Mr_Nice_Guy Creative Commons License 2009.01.13 0 0 601
Gyurcsány csak a csőd szélére vitte (eddig). Argentína viszont konkrétan fizetésképtelenné vált.
Előzmény: mavtelep (598)
33nev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 600
Az előbb emlegettem a Tamerlán osztályú nickeket. (Nem én találtam ki, de találó.)
Előzmény: Ipari-antidepresszió (599)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.13 0 0 599
Ez amit ismétlek az MTI hír címe. De megismétlem:

Gyurcsány: változásokra, reformokra és intézkedésekre lesz szükség

"Változásokra, reformokra és intézkedésekre lesz szükség a következő hónapokban - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök azt követően, hogy tárgyalt Dominique Strauss-Kahnnal, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatójával Budapesten. Dominique Strauss-Kahn azt közölte: Magyarországon további strukturális reformokra van szükség, hogy a fenntartható növekedést elősegítse a kormány.


Miféle mondat első fele???
Előzmény: 33nev (587)
mavtelep Creative Commons License 2009.01.13 0 0 598
Affenébe,  eddig azt hittem, csak Gyurcsány tud  csődbe vinni egy országot...
Előzmény: No_More_Mr_Nice_Guy (596)
Tamerlán Creative Commons License 2009.01.13 0 0 597
Nemnem.

Előbb azért jött egy hónappal az IMF-es Dominique,
mert neki hivatalból sürgősen meg kellett dicsérnie a Gyurcsányt.
Itt helyben.

Ez most már teljesen világos.
Előzmény: 33nev (589)
No_More_Mr_Nice_Guy Creative Commons License 2009.01.13 0 0 596
Ácsi.....! Nem gondolod, hogy az IMF szakértői olyan Varga Misi, Matolcsy kaliberűek, akiknek a Széchenyi-terv a legnagyobb eredményük ?

Dehogy, az ő CV-jük sokkal nagyobb stílű, például csődbe vitték Argentínát és taccsra vágták a rubelt.
Előzmény: mavtelep (536)
33nev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 595
Nos, hát igen. Erre célozgatok órák óta.
Előzmény: Callie (593)
Ho anyó Creative Commons License 2009.01.13 0 0 594
Jó! Mondjuk megnyeri a Fidesz simán a 2010-es választást. De mit csináltok azzal a
Németh Zsolttal, - meg az én mittudomén kikkel, - aki a napokban azt találta mondani, hogy a jelenlegi kormány nagy hibát követett el, mert nem jelentette ki, hogy Oroszország megbízhatatlan....
Ezt még egy nyugat-európai nagyhatalom sem meri kijelenteni.
Vagy hogy gondolják? Luxemburgtól, vagy netán Irántól veszünk majd olajat, földgázt?
Callie Creative Commons License 2009.01.13 0 0 593
Nincs időm átolvasni az eddigieket. De:

A GagyIndex újra alulmúlja önmagát. Nincs lelkierejük minimális önkritikát gyakorolni se az előzetes manipulatív, hazug híradásaik miatt.
pucros Creative Commons License 2009.01.13 0 0 592

A kormány az ütköző a gazdasági racionalitás, mellette az IMF, másrészről a hazai közvélemény és az azt eredményesen butító populizmus, nemkevésbé a saját osztogatni és fosztogatni egyaránt vágyó pártelitje és klientúrája között.

 

A mostani látogatás gyakorlatilag az, hogy az IMF taszított egy nagyot a kormányon.

Gyanítom, hogy négyszemközt egész más hangzott el, és ez néhány évtized múlva már ugyanolyan nyílt titok lesz, mint amilyen ma a Bokros-csomag előtti telefonok amiket Horn kapott.

 

A mai "dicséret", terjedelmétől függetlenül, mindössze hangulati motívum a jó kedély érdekében. A lényeg az, hogy ennyi nem elég, az pedig nyilvánvalóan nem igaz, hogy DSK elégedett lenne az eddigiekkel.

 

De az sem igaz, hogy emiatt ez a látogatás a kormány ellen szólna. A kormány nem saját jószántából szórja a pénzt és szabotálja a reformokat; valójában az IMF éppen támogatja Gyurcsányt, a pártja és a szakszervezetek ellenében. Remélhetőleg megtalálták annak is a módját, hogy Orbánt érdekeltté tegyék nem keresztbe tenni. Varga Mihály mai kommentárja szerintem jó jel (mármint az, hogy ő szólalt és nem mondjuk egy Szíjjártó).

Neocortex Creative Commons License 2009.01.13 0 0 591
Az IMF annyira berágott Gyurcsányékra, hogy nélküle már megbukott volna a kormány! :-D
33nev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 590
Na, ez legalább egy koherens összeesküvés-elmélet. Hol vannak ettől a fideszesek! (Bocs, de annyi hülye nyomul itt ma este, hogy jól esett. Még egyszer bocs!)
Előzmény: ohrana (588)
33nev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 589
mert "így alakult a programja".

És nincs is ennél ékesebb bizonyítéka annak, hogy tulajdonképpen azért jött, hogy lebassza Gyurcsányt és kormányát. Tamérlán osztály ide, oda, kezdem megszeretni Baja Ferit.

Előzmény: Tamerlán (573)
ohrana Creative Commons License 2009.01.13 0 0 588
Nem berágás.
Ahogy az IMF a hitellel megmentette az MSZP-KISZ kormányt, úgy most is egy gesztust tett nekik.
Pontosan tudják, hogy az MSZP vissza fogja fizetni, a Fidesz nem fogja merni megtenni, hogy megvonja a vállát, hogy fizesse vissza, aki felvette.
Azért jöttek, hogy Gyurcsány elmondhassa: a válság mélyebb, nagyobb és borzasztóbb, mint hittük,

Ezek állandóan ebből élnek, riogatják a népet: mesterlövészek a tetőn, szlovák bombafenyegetés, most valami szörnyűséges válság...
Lófaszt mama.
Gyurcsány viszont erre hivatkozva bármit megtehet. Mindenkitől szolidaritást kér - ő maga meg 1 fokkal lejjebb veszi a medencéje fűtését, aminek áfáját ugye már jól visszaigényelte.
Az IMF azért volt itt, hogy Gyurcsány újabb szipolyt vezethessen be. (A válság valóban kurva nagy, csak éppen a pénzügyi szektort érinti, és azokat, akik ahhoz szorosan kötődnek. Magyarország meg kb. olyan helyzetben van, mint egy világméretű óriási áramszünet esetén Észak-Korea. A Párt áram nélkül marad, de az egyszerű nép már öt éve nem látott villanyt, nekik aztán olyan mindegy.) Viszont most a viszonylag intaktságunkat ki lehet használni, és az ellopott pénzt velünk pótoltatni.

o
33nev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 587
Ismételgeted, ismételgeted, mindig a mondat első része nélkül. Mit vársz tőlem? Hát vagyok én egy klinikai pszichiáter?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (570)
Lebenstod Creative Commons License 2009.01.13 0 0 586
Jujj. Morcosság? Ennyire csalódtál Strauss-Kahnban?
:DDD
Előzmény: Fine Tune (578)
BigBacon Creative Commons License 2009.01.13 0 0 585

:-))))

 

Előzmény: Tamerlán (573)
mavtelep Creative Commons License 2009.01.13 0 0 584
Egyértelmű : napok óta arra játszottak, hogy bedöntsék sz országot, Kahn pedig nem tette ezt meg, pedig tálcán kínálták a lehetőséget...
Előzmény: Baloldali jobbkéz szabály (583)
Baloldali jobbkéz szabály Creative Commons License 2009.01.13 0 0 583

Azért ritka szemét a brigádotok!

Ugye eddig azt zengtétek , hogy na, most majd mi lesz. Most , hogy így alakult már egyből baj , hogy minek jött ide a tag.. Az meg , hogy meg is dícsérte Fletót, , az végképp beb..ott nektek.. :o) Nem bírjátok , ezért máris konspiráltok. Ezért is Gy. a hibás , mi? Monnyon le. Sőt vizsgáljátok ki , mennyit fizetett DSK-na. Esetleg tegyetek fel néhány kérédst , ahhoz nagyon értetek.

Előzmény: Tamerlán (573)
mavtelep Creative Commons License 2009.01.13 0 0 582
Mintha éppen a saját elemzőink és szakértőink készitették volna elő a pénzromlást, és negatív tózsdei várakozásokat......  a k....a anyjá tminden szemétládának  !!
Fine Tune Creative Commons License 2009.01.13 0 0 581
Azt, hogy Feri, ezt most ne lopjátok el, számítunk a lére:)
Előzmény: Törölt nick (579)
Fine Tune Creative Commons License 2009.01.13 0 0 580
Ahogy elnézem, MSZP-sek viszont kajolják. MIntha nem lenne már nekik mindegy.:)
Előzmény: Tamerlán (573)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 579
Na tapadjatok a képernyőre és találgassatok, hogy mit is akar mondani a fószer!
Fine Tune Creative Commons License 2009.01.13 0 0 578
Én 2006 helyett inkább azzzal foglalkoznék, hogy az SZDSZ után az MSZP is szép lassan megszűnik. Te nagy elme:)))
Előzmény: Lebenstod (571)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 577
Szélhámos Gyurcsányék hazudtak reggel, délben, este. Tudod mit csináltak, amit ország még Ájrópában nem csinált? És nem kicsit! Nagyon!
Előzmény: Lebenstod (571)
mavtelep Creative Commons License 2009.01.13 0 0 576
Bizony.....van aki sztrájkokkal  rákényszeríteni a kormányt a költekezésre és a távozásra. Ebből aztán le is esik néhány fillér a zsarolóknak....
Előzmény: Ipari-antidepresszió (570)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 575
"Nem igaz vádakkal választást nyerni az nem igaz országhoz vezet. ... legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. ..."

Köszönjük Emese!
Előzmény: Lebenstod (571)
Fine Tune Creative Commons License 2009.01.13 0 0 574
Én szórakozom Viktor. És ahogy az MSZP kiválasztási mechanizmusát ismerem, sajnos fog menni a következővel is.:))
Előzmény: Törölt nick (569)
Tamerlán Creative Commons License 2009.01.13 0 0 573
Úgy van.

A Híradóban azt is mondta Strauss-Kahn,
hogy bár februárra volt tervezve, de azért jött ide 1 hónappal előbb, mert "így alakult a programja".
És ha már így alakult a programja, akkor mindjárt meg is dicsérte Gyurcsányékat.

Hiába na, az IMF vezetői már csak ilyenek.
Szerződést nem kötnek az adóssal, aztán soron kívül odarepülnek hozzá és megdicsérik.

Óóó, igen, igen... gyere bátran, Magyarország... óóó... tralala, tralala

Előzmény: 33nev (551)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 572
"Ha nem akarta lebaszni Gyurcsányt, akkor minek jött ide? "

While Hungary’s $15.7 billion loan includes a condition protecting low-income pensioners from cuts in their benefits, it also prescribes a reduction in the country’s “large public debt,” which the fund estimates will be 67.4 percent of gross domestic product in 2008. Hungary’s GDP was 25.4 trillion forint ($134.5 billion) in 2007, according to the Budapest- based government statistics office.

Na, miért?
Előzmény: 33nev (566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!