Keresés

Részletes keresés

gamidka Creative Commons License 2010.09.07 0 0 96

 

"Állítsátok meg a világot! Ki akarok szállni."

                

                 (Graffiti)

gamidka Creative Commons License 2010.09.06 0 0 95

 

"A melletted elfolyó vízből csak az a tied, amit kimerítesz, a lefolyt évekből csak az, amit felhasználtál."

           (Mehler)

gamidka Creative Commons License 2010.09.06 0 0 94

 

"A dolgok szépsége a szeretetben rejlik"

 

          (Anatole France)         

gamidka Creative Commons License 2010.09.05 0 0 93

 

"Idegen tájakat, városokat és embereket megismerni

  a belső gazdagodás egyik legrégibb és legkiválóbb útja."

           (Abu Ibn Szafhar   I.e.:III.sz.)

gamidka Creative Commons License 2010.09.05 0 0 92

 

"Végtelen számú kisérlet sem bizonyíthatja, hogy igazam van, de egyetlen kisérlet is bizonyíthatja, hogy tévedtem."

     (Albert Einstein)

gamidka Creative Commons License 2010.09.05 0 0 91

 "Élvezd a kis dolgokat, mert egy nap vissza fogsz tekinteni és rájöhetsz, hogy azok voltak a nagy dolgok."

           (Robert Brault)

angelbug Creative Commons License 2010.05.03 0 0 90
„A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle.”

angelbug Creative Commons License 2010.04.13 0 0 89

 

“A szerelem egy átmeneti elmebaj: házassággal gyógyítható.”


(Ambrose Bierce)

angelbug Creative Commons License 2010.04.13 0 0 88

 

“Néha csak azért kell egyedül lennünk, hogy hiányozzon számunkra valaki, és ismét szerelmesek lehessünk belé.”

 

(Andrew Matthews)

angelbug Creative Commons License 2010.04.13 0 0 87

 

“A szerelmeseket azért nem untatja az együttlét, mert mindig önmagukról beszélnek.”

 

(La Rochefoucauld)

 

Előzmény: angelbug (86)
angelbug Creative Commons License 2010.04.13 0 0 86

</P>

(La Rochefoucauld)

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 85
„Dan:
- Van, hogy utálom magamat. Az első gondolatom az volt, ez hogy válhat a hasznomra.
- Az ember nem az, amit gondol, csak azt hiszi, és ez sok keserűség forrása.
- Nem a gondolataim vagyok?
- Persze hogy nem. - így az öreg.
Az elme csak egy reflexszerv, mindenre reagál. Több millió kósza gondolattal tölti tele a fejünket naponta. Ezek pont annyira árulják el, kik vagyunk, mint egy szeplő az orrunk hegyén.

Észrevetted, hogy a megfelelő pozíció milyen fontos lehet?
És azt mondanám, hogy ez a felkészülésed, sőt az élet lényege azt megtanulni, hogy a megfelelő erőkifejtést használd, a megfelelő helyen, a megfelelő időben.
Vidd ki a szemetet.

- Vigye ki maga!
- Azt, ami itt van (az öreg a fiú homlokára bök), ez az első feladatod, hogy amire nincs szükséged, azt kidobod innen (az öreg ismét a fiú homlokára bök).

Dobd ki a szemetet, Dan! Mert a szemét az, ami elválaszt az egyetlen dologtól, ami számít: a jelentől! Itt, és most...!
Ha majd igazán a jelenben fogsz élni, meglepődve tapasztalod, mire vagy képes, és hogy mi minden sikerül.


(A békés harcos útja)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.29 0 0 84
Mindenki megmondja mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te talád meg a válaszokat. Azt akarják, hidd el az övéiket.
- Kitalálom, a magáét kéne elhinnem...
- Nem.
Én csak azt akarom, hogy végre ne a külvilágból merítsd a tudásodat, hanem saját magadból.

- Heh, maga valami szektához tartozik?
- ...
Az emberek rettegnek attól, ami bennük van, pedig csak ott találják meg azt, amire szükségük van...

Nem tudsz aludni. Lehet, hogy azért, mert késő éjjel, mikor minden zaj elhal, és ott fekszel az ágyadban teljesen egyedül, úrrá lesz rajtad a félelem...
Azért, mert hirtelen minden annyira üres...

Azt mondod, több akarsz lenni.
Azt mondod, olyan ember akarsz lenni, aki a testét és az elméjét arra használja, amire a legtöbbeknek nem lenne mersze...!


(A békés harcos útja)
angelbug Creative Commons License 2010.01.07 0 0 83

A férfi alkot és világít, de ereje örökké nyers marad és tüze égető, ha a női szeretet, szelídség és kellem nem érdekli és nem szépíti azt

 

Toldy Ferenc

angelbug Creative Commons License 2009.10.29 0 0 82

Ne fájjon, amire nincs orvosság. Aminek vége, vége. 

 </P>

William Shakespeare

egyetemista.lany Creative Commons License 2009.07.14 0 0 81
"Éjszaka majd fölnézel a csillagokra. Az enyém sokkal kisebb, semhogy megmutathatnám, hol van. De jobb is így. Számodra az én csillagom egy lesz valamerre a többi csillag közt. Így aztán minden csillagot szívesen nézel majd… Mind a barátod lesz."
Antoine de Saint-Exupéry
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 80

De Facto: Egyedül

 

Csak álltam és néztem szótlanul,
ahogy elmúlik az utolsó alkalom,
és nem éreztem mitől jó az idő
az elválásra,
és nem éreztem hogy édes vagy keserű
az elmúlása.
Egyedül
Egyedül
Azt mondtad könnyű álom vár,
ha csillagporos ösvényemen jársz.
De az őrület szülte pillanat
és a mindent elborító szürke hétköznapáradat
csak az alkalomra várt.
Egyedül
Egyedül
Legbelül
Most könnyű esőben lépdelem át
a parkot az ősz ködös mámorát.
A talpam alatt ezernyi levél
sikoltva roppan szét.
Ahogy az érzés a szívem alatt
ami mindig elkísért.
egyedül
egy újabb hosszú év
egyedül
egy újabb hosszú év
legbelül

egyetemista.lany Creative Commons License 2009.07.09 0 0 79
Egy filozófiai professzor, úgy kezdte az előadását, hogy fogott egy befőttes üveget és teletöltötte öt centis kövekkel. Rákérdezett, hogy ugye tele van az üveg? Igen, hangzott a felelet. Ezután elővett egy doboz kavicsot, és beleszórta az üvegbe. Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti üres teret, megint megállapították, hogy az üveg tele van. A professzor ezután egy doboz homokot töltött az üvegbe. A homok minden kis rést kitöltött. Ez az önök élete-mondta a professzor. A kövek a fontos dolgok: a család, a partner, az egészség, a gyerek. A kavicsok azok a dolgok amelyek még számítanak: a munka, a lakás az autó. A homok, az összes többi, az apróságok.Ha a homokot töltik bele először, nem marad hely a kavicsoknak, és köveknek. Ugyanez történik az életben. Ha minden energiájukat az apróságokra fordítják, nem marad hely a fontos dolgoknak. Először a kövekre figyeljenek, azok amik igazán számítanak, a többi csak homok.
egyetemista.lany Creative Commons License 2009.07.09 0 0 78
"Elmélkedj a világ működésén, hallgasd meg a bölcs ember szavait és tégy magadévá mindent, ami jó. Erre alapozva nyiss ajtót az igazság felé. Ne csukd be szemed az előtted lévő igazság előtt. Tanulmányozd hogyan folyik a patak vize a völgyben, simán és szabadon a sziklák között. Tanulj a szent könyvekből és a bölcs emberektől is. Minden - még a hegyek, folyók, növények és fák is - a tanítód legyen." /Ueshiba Morihei/
Gregor Samsa Creative Commons License 2009.04.18 0 0 77

Hálásan köszönöm mindenkinek a segítőkészségét, ezért pazar öröm betérni az index fórumára. Megtaláltam egyébiránt, lehet okulni.

 

 

„Az olyan  filozófia, amelyben a sorok között nem hallani a sírást, a jajveszékelést és a fogaknak csikorgatását, az általános öldöklés rettentő lármáját, nem filozófia.”

 

(Arthur Schopenhauer)

Gregor Samsa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 76

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni: ki mondott valami hasonlót, hogy "az olyan filozófia, amelynek sorai közül nem hallatszik ki a fogak vacogása - nem filozófia?" Egyszerűen tanácstalan vagyok a szerzőt illetően és nagyon bosszant, pedig érzem, hogy valahol belül tudom, de képtelen vagyok elég mélyre ásni...

 

Nagyon köszönöm előre is!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 75

"Egyszerű ízlésem van - mindenből a legjobbat!"

 

   Oscar Wilde

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 74

"Aki eltöltött bizonyos számú évet a szolgálatban, annak számára már nincs visszakozz.Marad, aki lett, immár élete fogytáig.Az ellenállásból a titkosrendőrségbe, onnan a SDECE-be, végül az Akció Csoportba. Hány ember és mennyi sok vér?-kérdezte a tükörből kinéző arctól. És mindez Franciaországért. De törődik is ezzel Franciaország?! És a tükörbéli arc nem válaszolt. Mert anélkül is tudták mindketten a választ."

 

Frederick Forsyth: A Sakál napja.

Pató Pali Creative Commons License 2009.02.21 0 0 73
" Az ember akkor a legkevésbé önmaga, ha a saját arcát viseli. Ha maszkot visel, könnyebben elmondja az igazat.   Oscar Wilde "
Pató Pali Creative Commons License 2009.02.21 0 0 72
" Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.   Oscar Wilde "  
Pató Pali Creative Commons License 2009.02.21 0 0 71

OFF

 

48

 

ON

Előzmény: schpenoth (70)
schpenoth Creative Commons License 2009.02.20 0 0 70
Ne adj igazat. Neked túl sokba kerül; nekem meg épp van.

(Fodor Ákos)
schpenoth Creative Commons License 2009.02.20 0 0 69
Az emberek többsége úgy bánik az állatokkal, mint azokkal az emberekkel, akikkel nem kell elszámolni.
...
...talán egy éve olvastam, hogy a busmanok az ENSZ segítségét kérték, mert megeszik őket a környező népek. Egyébként a saját szemszögükből talán jogosan, mert nem embernek, hanem félének tekintik őket. Mint ahogy a fehér ember a múlt században: Amerikában a és az ember közötti „darwini” láncszemként mutogattak egyet – állatkertben. Tiltakoztak is az egyházak. De nem ezért, mert embert állatkertben állítottak ki, hanem a darwinozás miatt.
http://andrassew.blogspot.com/2009/01/mg-annyira-se-ember.html

(Andrassew Iván: Még annyira se ember)
schpenoth Creative Commons License 2009.02.20 0 0 68
Csak a szíve ugrált, dobogott olyan hangosan, hogy megijedt, talán mások is meghallják, leszorította a kezével, meg akarta állítani. No, iszen jóval kezdett ki. Lehet is a szívet megállítani! Józsua is csak a napot tudta.

(Mikszáth: i. m.)
schpenoth Creative Commons License 2009.02.20 0 0 67
A legbölcsebb ember is húzza meg magát szerényen. Mert miből áll a nagy bölcsessége? Talán abból, hogy félrőffel tovább lát a másiknál, a közönséges eszűnél, egy félrőffel, egy olyan horizontba, amely egy billió mérföldre terjed. Az egész mély látás csak egy valamivel kisebb vakság.

(Mikszáth: Beszterce ostroma)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!