„Soha nem én választottam meg, hogy kit kell megölni. Valaki más döntötte el, hogy meg kell ölni Kennedyt. Vagy egy politikai szereplőt, vagy valamilyen maffiózót kell megölni, nem én döntöttem el. Valaki azt mondta, hogy kell. És én teljesítettem a parancsot. Nekem ez annyi volt, mint kivinni a szemetet.” /James Files/
Egyértelmű, a 9/11 nem történhetett úgy, ahogy tálalják. Ettől kezdve érezni az átverést.
A KGB még gyilkoltatott, meg sugárzó anyag, elrablások, "véletlen" halálok, kémek stb. A profik rengeteget fejlesztettek, mindig is hatalmas volt a CIA, nem is tudjuk mi mindent machináltak. JFK mondjuk egy hatalmas akció volt, a 9/11 az évszázad legnagyobbja, persze még csak 2013. van:-) Szét kell esnie a birodalomnak ahhoz, hogy többet tudjunk és persze sok év kell. Kár.. nem leszünk már itt, pedig rendkívül izgalmas, miért és hogyan?!
"Az amerikai lopakodó rendőrállam, ellentétben a nyílt rendőrállamokkal, lelki és nem fizikai úton igyekszik elhallgattatni a komoly ellenzéket. A CIA találta ki azt a hamis szöveget is, hogy a JFK gyilkosságot agymosásra használja fel, elültetve az emberekben azt a hamis gondolatot, hogy: "Soha nem fogjuk igazán megtudni az igazságot." E célból hatalmas mennyiségű dezinformációs anyagokat terjesztettek, beleértve azt a nevetséges elmélet is, hogy JFK felesége Jackie, vagy a limuzin sofőrje, William Greer adta le a végzetes lövéseket. A CIA „szajkózó” programja, amely beépült a hivatalos médiába és ezt használják az agymosás eszközeként, ők adták be az "összeesküvés elméletet" is, hogy széles körben lejárassák azokat, akik elmondták az igazságot a JFK gyilkosságról. A cél az volt, hogy megfélemlítsék az embereket. Lelki tagadás állapotában tartsák őket, s utána azt gondolják magukban, hogy " soha nem fogjuk megtudni, hogy ki ölte meg JFK-t". Ahelyett, hogy szembe néznének az egyszerű és nyilvánvaló ténnyel, hogy a CIA ölte meg JFK-t. A média végtelenül ismételgeti és szajkózza azt a mantrát : "Biztos, hogy ez egy nagy és összetett összeesküvés volt, ami arra utal, hogy senki sem volt, aki beszélt volna erről!" De volt egy koronatanú, aki bevallotta, hogy kik voltak JFK gyilkosai. Ez a CIA tiszt E. Howard Hunt (1918-2007), akiről 1985. február 6-án jogilag is kimondták, hogy részt vett a CIA JFK meggyilkolásában."
Norman Mailer erről az Everette Howard Hunt-ról mintázta a CIA történetét feldolgozó Harlot's Ghost című 1991-ben megjelent regényének egyik szereplőjét. A főszereplője pedig James Jesus Angleton, a kémelhárítás főnöke, a CIA és a Moszad összekötője,aki kulcsszerepet játszott a Kennedy elleni merénylet hátterében.
Oliver Stone 1991-es JFK című filmjét a propagandagépezet ugyan elmarasztalta, ennek ellenére tömegeket vonzott a mozikba, és a film világossá tette, hogy összeesküvés állt a Kennedy-gyilkosság hátterében. Oliver Stone-nal vitatkozva Norman Mailer válaszul megírta Oswald meséi című könyvét, mely bestseller lett. A propagandagépezet szerint „hiteles dokumentumok (rendőrségi, titkosszolgálati, bírósági, képviselőtestületi stb. anyagok) sokaságán és az író, valamint munkatársai által készített interjúk tengeréből egy hallatlanul érdekes, igazi életrajzi regény született”.
Hogy jön ide a CIA?:) Meggyilkolása össznépi sokkot és gászt okozott, de ez közel sem jelenti azt, hogy ha minden normális úton megy, jó eséllyel vág neki az 1964-es velnökválastásnak. Egy közelmúltbeli felmérés szerint Lincoln és Franklin Delano Roosevelt lellett a legmegosztóbb megítélésű elnökök közé tartozik az amwerikai közvéleményben.
"1963 körül egy David Phillips nevű CIA-ügynök irányította a dallasi merénylet körüli dezinformációs akciót. 1963 szeptemberében Oswalddal is találkozott. Később kifejtette gyanúját, hogy amerikai hírszerzők is részt vettek a gyilkosságban, majd halála előtt elárulta családjának, hogy november 22-én ő maga is Dallasban járt. 1978-ban berendelték kongresszusi vizsgálatra David Morales CIA-ügynököt, aki hirtelen meghalt. Erről az agresszív, bérgyilkosként jellemzett férfiról tudjuk, hogy a hatvanas években részt vett Castro-ellenes félkatonai műveletekben, amelyek során a CIA alvilági összekötőként is alkalmazta. Ő többször eldicsekedett vele, hogy CIA-s kollégáival együtt ők „kapták” el Kennedy elnököt, majd később öccsét, Bobbyt is. Howard Hunt egykori CIA-ügynök fiának mesélte el később, hogy 1963-ban Miamiban részt vett egy találkozón, ahol David Morales és társai Kennedy megölését tervezgették. Egy Garett Underhill nevű egykori CIA-ügynök még 1963. november 22-e után mesélte barátainak, hogy CIA-sok kis csoportja ölte meg az elnököt."
A CIA nem rendőrség, nem is kémelhárítás, hanem nemzetközi hírszerzést végző állami szervezet. Másra nincs is jogosultága. Emiatt a feladatmegosztás miatt is voltak már súlyos bakijai, de azért a legjobb a világon. Oswald nem le4hetett az ügynökük, merthogy gyengeelméjű volt. Az ilyenek aktájára - ha egyáltalán készül róluk - még az albán titkosszolgálatnál is nyomtatott nagybetűkkel rá van írva - BESZERVEZÉSRE ALKALMATLAN!!!
Figyelmesen olvasva a hozzászólásokat és a hivatkozásokat, józan paraszti ésszel belátható, hogy a mexikói kubai és szovjet követségeken 1963. szeptember végén a CIA által küldött ál-Oswald járt.
Lee Harvey Oswald sohasem járt a mexikói kubai és szovjet követsségeken.
Az interneten angolul tények (nem elméletek) tömkelege cáfolja a CIA sajtó által sulykolt dezinformációját.
De, igen. Azért ment oda. Elküldték az anyjába. Gyengeelméjű, idegbeteg és bizti más is volt. Sztem ezértn terjedtek el azóta is összeesküvés-elméletek. A szolgálatoknak elkerülte a figyelmétn egy ilyen elqrt, szerencsétlen, nyomi flótás akciója. Van ilyen. Senki nem vette komolyan - joggal - de ez lett a baj.
Ez is1 agymenés. A józan paraszti észbőlklell kiindulni. Az egyikgyanúsított, a 2 Kuba. Köztudott, hogy Fidel C astro közveszélyes elmebeteg,azonban öccse, Raoul nem. a rakétaválságot is vele tárgyalta le Washigton. Tudnia kellett, jhogy ha ők állnak egy elnökgyilkoság mögött, akkor jól nézze meg a hatalmukat és a rendszerüket, ha fegyveres ellenállást tanúsítanak, akkor magát Kubát is, mert többhé nem lát ilyet:) A 10 órás agymenésein kívül semmimhez nem engedte bátyját, Fidelt.sztzem kilővbe. Emígrácikó - bhosszú az elmaradt légi tám,mogatásért? Hogy jutittak el Oswaldhoz? Volt emberüka havannai nagykövetségen,ahol menedékjogot kért? Minden lehet, de ez valószertle n. Saiogoni puccs? A mgfpucvcsolt és m gölt dél-vietnami elnök hívei Kemnnedyt hibáztatták a történtekért.Ők Oswaldhoz? Métg valószínűtlenebb. Oswald a legvalószínűbb. Polgárjog vs KKK. Memphisb n, vagy Jacksonban szóba sem jöhetett volna nyitott kocsi. Azonban Texas a 11 déli álélam közül - történelémi okok miatt - jóformán az egyetlen érdektelen volt a témában, Oswald viszont elmebeteg. Tiszta a kép.
Sylvia Odio abban is biztos, hogy szeptember 26-án, csütörtökön este 9 körül történt a látogatás, ám abban az időpontban Oswald már több órája a Mexico City-be tartó buszon ült.Ha Sylvia Odio tévedett, és nem csütörtökre, hanem szerdára esett az ominózus látogatás, akkor talán tényleg Oswald volt a három férfi egyike. Ám ha Sylviát nem hagyta cserben a memóriája, akkor az amerikai, aki Leopoldo szerint fegyvert emelt volna akár Castro-ra akár Kennedy-re, nem Oswald volt, hanem valaki más. Ebben az esetben kissé különös, hogy Sylvia Odio teljes bizonyossággal esti látogatóját vélte felfedezni az Oswaldról készült fényképeken. Lehet ekkora hasonlóság két férfi között? Vagy tényleg balekot csináltak Lee Harvey-ból?
Tizenöt évvel később a gyilkosságok kivizsgálására felállított képviselőházi bizottság (HSCA) hangot is adott ellenvéleményének, amikor kijelentették: „Odio vallomása minden szempontból hitelt érdemel... Megalapozottnak tűnik a feltételezés, hogy Lee Harvey Oswald volt a három látogató egyike.”
"Trento még tényként fogadja el azt, hogy Oswald valóban járt Mexico City-ben és találkozott szovjet és kubai ügynökökkel. Mark Lane azonban bebizonyítja, hogy Oswald mexikói útja egy CIA által kiagyalt dezinformáció volt. Lane így foglalja össze erről álláspontját: "Kezdettől fogva szem előtt kell tartani, hogy Oswald állítólagos mexikói látogatására, valamint ottan a szovjetekkel és kubaiakkal tartott kapcsolataira vonatkozó információkat szinte kizárólag a CIA fabrikálta." A Warren Bizottság a CIA-t jelölte meg elsődleges forrásként a Mexico City-ben történtekre vonatkozóan, és elutasította, hogy független forrásból ellenőrizze az eseményeknek a CIA általi verzióját."
"A Mexico City-i forgatókönyv a CIA által támogatott konvencionális bölcsességet tartalmazza, amelyet a Warren Bizottság megfelelő ellenőrzés nélkül elfogadott. A CIA arról tájékoztatta a Warren Bizottságot, hogy Oswald 1963. szeptember 27-én Mexico City-ben találkozott a szovjet követségen, egy Valerij Kosztyikov nevű KGB-tiszttel, aki a merényletek és szabotázsok specialistája volt. A CIA szerint Kosztyikov volt a szovjetek által irányított és az Egyesült Államokban végrehajtott merényletek ügyében a felelős vezető. A CIA tehát nem kevesebbet sugalmazott, mint azt, hogy Oswald azért találkozott a KGB-tiszttel, hogy együtt megtervezzék a J.F.K. elleni merényletet. Még a Warren-bizottság is kételkedett ebben, és felszólította a CIA-t, hogy terjesszen elő bizonyítékokat Oswald Mexico City-ben tanúsított magatartására. A CIA egy Duran nevű nőnek a tanúvallomását nyújtotta be. Ez azonban csak annyit állított, hogy Oswald látogatást tett a kubai nagykövetségen, ami után őt a mexikói rendőrség letartóztatta. Arra kényszerítették, hogy tegyen egy nyilatkozatot, amelyben állítja, hogy Oswald felkereste a kubai nagykövetséget. Amikor szabadlábra került, nyilatkozott az esetről, mire a CIA megtáviratozta a mexikói rendőrségnek, hogy vegye újra őrizetbe Duran kisasszonyt. Figyelmeztették a mexikói rendőrséget, hogy Duran nem szerezhet tudomást arról, hogy letartóztatásában a CIA is benne van. A CIA-nak sikerült olyan telefonbeszélgetéseket tartalmazó magnószalagokat is produkálnia, amelyek állítólag a Lee Harvey Oswald és a szovjet nagykövetség valamelyik munkatársa között folytatott beszélgetéseket rögzítették. Miután átvizsgálta ezeket a magnószalagokat az FBI is arra a megállapításra jutott, hogy azok nem Lee Harvey Oswald hangját tartalmazzák. A Szövetségi Nyomozó Irodának ez a jelentése azonban sohasem került a Warren Bizottság elé. Earl Warren főbíró továbbra is a CIA által benyújtott jelentésre támaszkodott.
David Atley Philips, a CIA nyugati-féltekén illetékes részlegének korábbi vezetője, 1977-ben nyilvánosan elismerte, hogy Oswald soha nem járt a Mexico City-ben lévő szovjet nagykövetségen. Ha valaki ezt tudhatja, úgy az pontosan Philips, mivel ő volt Oswald állítólagos látogatása idején a CIA Mexico City-ben működő kirendeltségének a vezetője."
Volt. Menedékjogot kért a kubai követségtől, amit visszadobtak. Utána Dallas. Több hwelyen dolgozott egymás után, mivel idegi alapú összférhetetlensége miatt mindnhol max 2-3 napig húzta.Az ominózus napon épeen az ominózujs könyvtárépületben. Büntetlen előéletű volt éshabár elég flepnis, nem állt elmegyógyászati kezellés alatt, minden további nélkül szerezhetett fegyvert.
OK, visszavonom a minősítést:) A titokra nem jön rá senki, főleg azért, mert nem hisz a legegyszerűbb variációkban. A Kennedy-gyilkosságról nemrég láttam egy dokfilmet, Roger Moore volt a narrátor. A Hruscsov-vonalon indultak el, a már kutatható KGB-iratok alapján. A tudomány mai állása szerint kizárható, hogy ő adott utasítást, alvó ügynök önálló akciója sem valószínű. Oswald politikai menedékjogot kért Moszkvától, ahol lekutatták, hogy nem CIA-ügynök-e, illetve nekik nem lehene-e hasznos ügynök? Diagnózis - nem és még 1x nem, mivel elméje zavaros, idegbeteg és teljesen cselekvésképtelen. Nem toloncolták ki, hanem leb-ták a helyi Alsómucsára egy gyárba, ahol nem bírta kiképzést és hazament. Dallas előtt még lement Mexikóba. Jasck Ruby strómanként üzemeltette a chicagoi maffia tulajdonában lévő streptease bárt, amiről tudot a rendőrség, de hagyták, mivel a létesítmény eryik törzshelye volt a dallasi alvilágnak és Ruby nyomott róluk infókat. Azonban egy elnökgyilkosságmtúl rizikós egy maffiának is, arról nem is beszélve, hogy lényegében nem is volt okouk. Kennedy ugyan kampányában gyakran beszélt a maffia ellleni harcról, elnökként azonban háttérbe szorult ez a kérdés, eli s sikkadt a kubai rakétaválság, Vietnam és a polgárjogi mozgalom vs KKK Északra is kiterjedő harcában.