Keresés

Részletes keresés

Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 30
Üdv az Uraknak! Ami miatt ide benéztem: Vajon hol használnak 3/4" osztású lánchoz (B12 - kb 11mm széles) Z=35...40 (38 lenne a legjobb) lánckereket? Sejtem, hogy valamilyen mezőgazdasági gépen, de konkrétan min? Hogyan keressem a használtpiacon? Ötlet?  Az agy lényegtelen, mert az a plazmavágó áldozata lesz, csak fogaztatnom ne kelljen. Kisebb lánchoz nem nyerő, mert terhelés szempontjából ez is elég necces. Köszönöm!
Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 29
Szia! A problémát megfogalmaztad: a fészek laza. Ezt nem a csapágy érdesítésével illik orvosolni. Nézz szét a Loctite oldalán, kifejezetten ilyen rögzítési célra is gyártanak "ragacsokat".  Tudom nem olcsó, de jó.
Előzmény: sjm (28)
sjm Creative Commons License 2010.09.30 0 0 28
Sziasztok,
régebben volt egy megoldás arra az esetre, ha miniatűr csapágyak fészke laza volt.
Valami wolframos vibra-iron volt, ami 12-24V DC feszültséggel működött, a negatívot a csapágyra tettük és a rezgő tűvel ráfirkáltunk a csapágy külső gyűrűjére. (kis lyukba nem fért be) Ha jól emléxem, vagy 0,1mm-t is fel lehetett rakni vele.

Most megint ilyen problémám van, de nem találok utalást a neten ilyesmire. Van esetleg valakinek ötlete, hogyan lehetne házilag megoldani a csapágy "bővítést"?
Egy motornak a házába kellene beleilleszteni a mélyhornyú csapágyat.
Köszi

Szélmalomcsősz Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27
Kedves davidg84!

Engem érdekelne, ...
... sőt nagyon is! ... Ha megvan még a
Pénzes Imre - Trajkovics József: Mintakészítő c. könyv,
(azt írja nagyon jó állapotban) ... akkor az egészet elvinném !!! ... :)

Küldtem emailt is!
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 26
Kedves Fórumtársak !

Eladnám az alábbi, gépész témájú könyveket:

F. L. Litvin: A fogaskerékkapcsolás elmélete

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=a-fogaskerekkapcsolas-elmelete&ID=155236

Állapot: kiváló Ár: 1800 Ft

Botka Imre: Fogaskerékpárok méretezése I. Egyenes fogazat

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogaskerekparok-meretezese-i&ID=249525

Állapot: közepes Ár: 400 Ft

Sasi Nagy István: Fogazószerszámok tervezése

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogazoszerszamok-tervezese&ID=207241

Állapot: a könyv kiváló (textilborítót is beleértve), borítópapír közepes

Ár: 250 Ft

MSZ Szabványgyűjtemények 91 - Fogaskerékhajtások

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogaskerekhajtasok&ID=243260

Állapot: jó

Ár: 400 Ft

-----------------------------------------------------------------------

Lázárovits - Szentkuti: Fúrás, süllyesztés, dörzsölés (Ipari szakkönyvtár)

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=furas-sullyesztes-dorzsoles&ID=16859

Állapot: közepes

Ár: 250 Ft

Pénzes Imre - Trajkovics József: Mintakészítő

Állapot: nagyon jó

Ár: 450 Ft

Dr. Gruber József: Ventilátorok

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=ventilatorok&ID=58391

Állapot: kiváló

Ár: 400 FT

Megjegyzés. a könyveket NEM a "TArtalom" alatti linken lehet megvárásolni, a webooldalak tartalmát -NEM REKLÁMOZÁS CÉLJÁBÓL - csak a könnyebb tájékozódás miatt tűntettem fel.

A könyveket külön és egyben is meg lehet vásárolni, áruk egyben: 3600 Ft

érdekelődni: davidg3@freemail.hu
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 25
Orr- fül- gépészet.
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 24
Na igen. Jó kérdés. Elméletileg nem az. Ahogy a fateknő, fapéklapát sem.
Előzmény: Vetesi75 (22)
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 23
Igen, jól felsoroltad a szempontokat.

A kenés ha kellően el van szeparálva az élelmiszertől, akkor nem olyan nagy gond.

Előzmény: lupidu (20)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 22
És vajon a sütőformát megtestesítő fahenger mennyire HACCP?
Előzmény: NeomatiK (19)
lupidu Creative Commons License 2010.06.29 0 0 21
Király! Most olvasom csak. Köszi. Megkérdezem a sógort.
Előzmény: Vetesi75 (17)
lupidu Creative Commons License 2010.06.29 0 0 20
Még nem tudom, hogy akarok-e árulni. Az függ sok dologtól még. Mindenesetre olyat tervezek, ami megfelel annak is.

Haccp szempontok ilyenek lehetnek -szerintem- hogy:

- rozsdamentes acél ház, (alumínium már tabu)
- a meghajtás kenése gondolom fontos higiéniai, vagy élelmiszerbiztonsági, vagy hasonló szempontból.
- és a tisztíthatóság-fertőtleníthetőség.

Megkérdezem a haccp-ékat.

És a motor? Hol szerezhetek szerintetek ilyet? 12 Voltos üzemeltethetőségűt? Ami bírja a négy tengelyt forgatni?
Előzmény: NeomatiK (19)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.29 0 0 19
Élelmiszerhigiéniai, HACCP szempontokat is vedd figyelembe! Ha saját magadnak kell, akkor nem kell, de ha ez egy vállalkozás keretén belül megy vevők számára, akkor igen (akár a sütés, akár a gépgyártás).
Előzmény: lupidu (16)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 18

Szia! Az un. barnításnak két módja létezik. A tűzi barnítás és a vegyi barnítás.

A tűzi barnítás házi körülmények közt is kivitelezhető. Egyik módja, mikor a kb. 400 fokra hevített vasat olajfürdőbe mártják (esetleg onnan egy pillanatra kiemelik és és visszamártják elhűteni). Másik módja mikor olajjal (pl. lenolaj) bedörzsölt vasat 200 fok felé hevítik (pl. otthoni viszonylatban villanyrezsón :) ) és ezt a műveletet a kívánt eredmény eléréséig ismétlik.

A vegyi barnítás lényege, hogy kémiai úton feketevasoxid réteget hozzanak létre a tárgy felületén. Sokfajta technológia létezik rá, de közös vonásuk, hogy az alkalmazott vegyszerek normál úton kereskedelemben beszerezhetetlenek.

Előzmény: Törölt nick (3)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 17
Szia! Autóbontóban keress ablaktörlőmotort. Az elég erős a feladathoz és a csigaáttétel révén lassú kimeneti fordulatú.
Előzmény: lupidu (16)
lupidu Creative Commons License 2010.06.29 0 0 16
kürtőskalács-sütő gépet szeretnék csinálni. Az áramos részéhez nagyon nem értek.

12 Voltos motort -akksiról működtethetőt- szeretnék belerakni. Nem kéne, hogy veszettül menjen, vagyis nagy fordulatszáma legyen, az a lényeg hogy négy bicikli-fogaskereket lánccal tudjon hajtani. Gondolom itt majd játszhatok az áttétekkel, azt meg is oldom, mert az mechanika.

Hol vegyek ilyet, (vagy mit bontsak szét) ehhez?

Előre is köszi annak, aki tud segíteni!
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.08 0 0 15
Helló!

Maximum 1,5mm vastag lemezt préselni, hajlítani. Olyan univerzális gépet szeretnék, ami képes lemezhajlításra és préselésre is.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14

Haliho

azért kicsit pontosabban megkellne határozni

mit akarsz vele csinálni én már csinlátam párat

üdv denes

Előzmény: NeomatiK (13)
NeomatiK Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13

Üdv!

Présgépet szeretnék "házilag" csinálni. Illetve egyelőre gondolkozom rajta, még nem sürgős. Egy vagyonba kerül ha venni kell.

Lehetne akár hidraulikus vagy mechanikus. De nem árt, ha minél nagyobb erőt tud kifejteni.

marcony Creative Commons License 2010.02.21 0 0 12
Keresek egy gépészt, aki ért a rugókhoz.
Nyomórugók működtetésével kapcsolatos problémám megválaszolását kérném tőle.
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11

nem tudom mit néztél de semilyen

regisztráció nem kell

http://www.trodat.hu/cms_files/files//STK%20katalogus.pdf

haliho

Előzmény: STEVE.5 (10)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 10

A letölthető katalógus eléréshez regisztrálni kell?

Nem találom az említett festéket:-(

Előzmény: Törölt nick (5)
Ricsimo Creative Commons License 2009.08.17 0 0 9
Bocs, elírtam. Nem szuszpenziós, hanem emulziős PVC-por t kell használni.
Nagy különbség!
Előzmény: Ricsimo (8)
Ricsimo Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8
A Discoverin nagyon elnagyolják a technológiákat.

Kérdésedre a következőket tudom mondani.

1./ Szuszpenziós technológiával gyártott PVC-ből + PVC lágyítókból+ adalékanyagokból készítenek egy sűrű löttyöt.
Ebbe bemártják a szerszámnyelet a megfelelő mélységig, majd 150-165 Cfokon un. zselatinálják az elegyet. Kihűlve kész a bevonat.

2./ 11-es poliamidport alulról levegővel fluid állapotúra fújják.
A megfelelő mélységig bemártják a forró nyelet. Cca.200 fok.
A megtapadt poliamidporral a szerszámot tovább melegítik max. 230 fokig.
Kihűlve jó kopásálló bevonat az eredmény.

3./ Műgyantaporral vonják be elektrosztatikus térben.
Erre is rá kell melegíteni.

Stb.
bazsa111 Creative Commons License 2009.05.10 0 0 7
üdvözlök mindenkit
földtégla présgépek tervrajzai vagy gyártási folyamatai érdekelne
házilag szeretnék egyet előállitani
köszönettel
nec mergitur Creative Commons License 2009.04.23 0 0 6
Hadd kérdezzek én is.
Vonalas rajzon hogyan jelölik víz nyomócsövek összekapcsolását? "Kötés" Nem elágazásra gondolok, hanem ha pl. egy szerelvényt beiktatnak egy csővezetékbe. Tipikusan vízóra vagy egyéb készülék. Ez a kötés vagy peremes csővég csavaros kötéssel vagy hollanderes csatlakozás.
Nem tudom, hogyan jelölik a vonalas rajzon.
Kösz előre is.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 5

Haliho

a barnítás azért nem volt ilyen egyszerű dolog

házilag nem is igazán lehet megoldani

azonkívül eléggé veszélyes anyagok kellenek hozzá

ha nem túl nagy alkatrészt akarsz barnítani akkor viszonylag egyszerűen megoldható létezik a trodatnak egy - két festéke ami fémre való és a felület megmarásával barna ill. fekete felületet ad és nem is annyira drága

www.trodat.hu

a letölthető katalógust nyisd meg és annak a végén van

többfajta

sok sikert

Májkell123 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4
Lehet hogy a barnításra gondolsz. Szénacél alkatrészeket szoktak barnítani, a rozsda ellen.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 3
Udv, remelem ez az a forum ahova passzolnak a kerdeseim:

-mi annak az eljarasnak a neve, amely soran a fem felulet egyfajta korom (fekete) reteget kap, nemely szerszamnal lehet latni (ha jol emlekszem tenyleg olyan mint a korom, megfogja a kezet). Lehet ilyet hazilag is kesziteni?
-illetve lehet -e hazilag olyan gumiszeru szerszam nyelet kesziteni, amely bizonyos szerszamoknal van. A Discovery Hogyan csinaljak adasaban mintha lattam volna mar ilyet: belemartottak a kesz szerszamot ebbe az anyagba, amely megszaradt es kesz volt a nyel.

kissssandras Creative Commons License 2009.01.10 0 0 2
Szerintem érdemes lenne,finommechanikai alkatrészek közt szétnézni.pl.:régi képmagnók,autórádiós magnók,nyomtatók,írógépek,stb.hátha.
Előzmény: Májkell123 (1)
Májkell123 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1
Sziasztok.
Modellépítéshez hol lehetne mini fogaskereket (max. átmérő 10mm) kúpkereket, csigakereket beszerezni?
Webáruház lenne a legjobb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!