Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2013.03.09 0 0 5337

köszi, el is sétáltunk ma tejért

Előzmény: zso70 (5336)
zso70 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 5336

ha vki nem tudná, aki tejivó :-)

a sparban a natur bio egy hétig akciós, 230 Ft

 

ekcéma téma rendkívűl brutál lett, elkomos kenőcs lett a vége, majd vmi kék kenőcs és lipikar éjjel-nappal. most már jó, de a tejet-tojást iktatom, amennyire lehet.

szokelany333 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 5335

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok a kérdésemmel.
Egy ideje saját egészségügyi problémám rávezetett hogy egészségesebben úgynevezett bió dolgokat egyek. Sajnos a munkán nagyon stresszes, (biztosan az én hibám is hogy sokat görcsölök), de szeretnék váltani. Gondolkoztam hogy olyasmivel kellen foglalkoznom ami az egészségemnek is kedvez..mondjuk valami biofarm vagy hasonló.Persze előszö csak kicsiben.

Az a gondom hogy mivel csak az érdeklődésem van meg, de nincs benne tapasztalatom fogalmam sincs hogy induljak el. Van itt valaki aki ilyen tanfolyamot vagy valamit elvégzett?

Köszönöm a válaszokat!

 

 

zso70 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 5334
zso70 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 5333
Koszi
Előzmény: VKOrsi (5332)
VKOrsi Creative Commons License 2013.02.13 0 0 5332

aha, az az olivanna - azt árulja a zöldbolt -

Előzmény: zso70 (5331)
zso70 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 5331

a zöldboltos olivás samponszappant és olivás naturszappant szeretjük?

Lucilla Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5330

Köszi :-)

Előzmény: moes (5326)
Lucilla Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5329

Anyóséknak van bioptronja, elkérem tőlük, vagy leküldöm a gyereket vidékre, ha óhajt, szóval megpróbáljuk.

 

Ildi,

hát, nem tudom, hogy tudok-e szerezni hájat, körbe kérdezek, amúgy is akartam már szerezni, mert a hájas tésztába is kellene :-)

 

Köszi a tanácsokat, remélem, valami csak bejön:-)

Előzmény: rollller (5327)
illdii Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5328

Nekem úgy van a fokozat, hogy először az Advantannal próbálkozom, utána, ha nem elég, akkor jön az Elocom. De ha rögtön elkaépom, akkor elég szokott lenni az Advantan. Hogy ON is legyek, egy dolog van, ami ezekkel nálam fel szokta venni a versenyt, a disznóháj. Nem akartam elhinni, de kipróbáltam, és egyszerűen zseniális. A zsír nem jó, hentesnél meg nem mernék venni hájat, mert ki tudja milyen forrás, de ha netán tudtok szerezni ismerős falusi forrásból friss vágásból pl. hájat, nálam komolyan csodát tett.

Előzmény: Lucilla (5325)
rollller Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5327

bioptron lampahoz nem fertek hozza? kozmetikusoknak is lehet, a kornyeketeken van egy csomo picike hely, akar ott is erdemes megkerdezni, es nyomatni ra a lampat meg, mert ha allandoan visszajon, akkor a feny menos tud arra lenni (meg most kiultetni a napfenyre valahogy, amig meg sut:)

Előzmény: Lucilla (5325)
moes Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5326

vagy ha Lucilla nem kap, szóljon, és küldök neki egy kis tégelyben szívesen, nekünk csak ez a működőképes popsikrém, úgyhogy mindig van itthon.

Előzmény: rollller (5322)
Lucilla Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5325

Nekünk a doki a pimafucortot írta fel, ebben van baci és gombaölő is a hidrokortizon mellett. Megnéztem, az advantan is szteroidos (metilprednisolonos), az elocom meg mometason hatóanyagú, kíváncsi lennék, hogy van-e jelentősége, hogy melyik szteroid van benne ... Szóval kenem szteroidossal is (éjjelre kenem ezzel, pont, hogy ne nyalja/törölje le). A bajom amúgy, hogy ha el is múlik neki a szteroidostól, pár nap múlva újra előjön, hiába kenem addig mással, így rendszeresen kell ezzel kenni, ha nem is folyamatosan, egész télen ...

 

Roll,

nem a bébiről van szó, vele egyszerűbb dolgom lenne, a 4,5 évesnél gond ez, aki utálja a kenőcsözést. Rákérdezek akkor a patikában a csukamájolajosra. És nem mondom meg neki, hogy popsikenőcs :-) 

Előzmény: illdii (5321)
rollller Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5324

tubusban van = ugy ertem tubusban is van, es most eszembe jutott, az a naturlandos bekevert, de szoval ez nem az

Előzmény: rollller (5322)
rollller Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5323

beszolok en szivesen:) ebben most nincs igazad, foleg, mert en meg nem vagyok szteroid ellenes, de szaj szelerol a felnott is elobb lenyalja a kremet, hat meg egy eleg fiatal csecsemo, mint hogy hatna, szteroid nyalkahartyara nagyon nem vicces, elocomot meg csecsemonek nem higitva alapbol szigoruan tilos, szoval jobban jar egy kevesbe agressziv megoldassal (es volt nalunk szteroid szek kornyeki ekcemanal, es gyorsan hatott, de a legszigorubb resz az volt, h akkor kenjem, mikor kiviszem full oltozetben setalni, es nem tud veletlenul se odanyulni, maradekot pedig letorolni, miutan mar eselye lett volna odanyulni, szembekenni, szajba kezzel atvinni

Előzmény: illdii (5321)
rollller Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5322

luci, igy hivjak, h csukamajolajas, ez nem az alap elterjedt feher szinu popsikrem, amit a dokik altalaban felirnak (meg ami tubusban van), ez egy sargasabb, lagyabb fajta, a legtobb gyogyszertarban tartanak bekeverve, de ha epp nincs, recept nelkul is be tudjak keverni, sajnos a dobozunkra a gyogyszertaros neni a gyongy betuivel csak annyit irt, h popsikenocs, hogy tudjam, hogy az:)

Előzmény: Lucilla (5320)
illdii Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5321

Nyilván szembemegyek a topik alapszellemiségével (ezért jó a saját topik, nem szólhat be a topiknyitó, hahaha), de szerintem ilyen kemény esetben minimum Advantan, de akár szteroidos (Elocom pl.). Lehet barátságosabbik cuccokkal kenni sokáig, vagy 3 napig kenni "komoly" krémmel, szerintem utóbbi semmivel se durvább, viszont legalább megoldja.

Előzmény: Lucilla (5318)
Lucilla Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5320

Ez az ung. neonat vagy valami más néven fut?

Előzmény: rollller (5319)
rollller Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5319

csukamajolajas popsikrem, igy kerjed a gyogyszertarban (ha meg ezt hasznaljatok, akkor meg venni se kell), mert az gyulladascsokkent, es eleg gyorsan hat, sajna ilyenkor muszaj a gyulladascsokkento, meg terhesen kaptam meg vmit, megnezem, megvan-e az osszetetele, de az is gyogyszertari volt, kisebesedett ekcemara

Előzmény: Lucilla (5318)
Lucilla Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5318

Arcra van valami ötletetek? A középsőm szája körül a bőr folyton széjjel van repedve. Tavaly még jól működött az alverde sheavajas krémje és az eucerin ureás kenőcse, idén ezek nem használnak, az eddig jól bevált gyógyszertári VZ krém sem. Nyáron teljesen rendben volt a bőre. Most a cicaplast és emolium special cream kombinációjával próbálkozom, na meg van szteroidos krém is, amit a doki felírt, de ezt nem szívesen kenem mértéktelenül. Persze irritálja is és folyton piszkálja a nem igazán tiszta kezével ...

VKOrsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5317

nagyon sok gyereknek nem is kell igazán speciális krém, egy általános, ami nem parfűmözött és jobb összetételű, sokszor elég tud lenni.

(mi most télen a DM hipoallergénjét használjuk, semmi extra. Csongor pedig szerencsére az első gyerek, aki nem ekcémás)

Előzmény: zso70 (5316)
zso70 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5316

igen, krémezés, hamut szórok és megkövetem magam és a weledát, mert estére határozottan jobb volt a bőre, mint az elmúlt napokban, sajnos, itt az óperencián túl nagyon nagy választék nincs kenőcsökből, volt itthon alverde bébi krém, azt kentem rá este, már nem piros és s könyökhajlat is eltűnőben. Szóval, úgy tűnik, nem tej, hanem, igen, tél, száraz...blabla.Mindenesetre odafigyelek, eztán jobban.

és köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat!

Előzmény: VKOrsi (5315)
VKOrsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5315

szerintem is krémezés, krémezés, krémezés

tél közepe van, ekcéma szempontjából a legrosszabb időszak.

 

anno én napi 3-4 vagy kár 5ször is kentem őket, így lehetett jól szinten tartani a bőrüket

Előzmény: zso70 (5313)
moes Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5314

a mannaszappan.hu-n, pontosan itt a link: http://mannaszappan.hu/extra-szuz-olivaolaj-szappan

 

mondom, a weleda nálunk se igen csinált semmit. ez meg pikkpakk helyrehozta. néha visszafigyel egy-két folt, pöttyös szárazság, akkor a szappan mellett kenem is, és ennyi elég.

 

én a helyedben ha a tejkiiktatáson lennék, akkor minden tejtermékfélét kizárnék pár hétre, inkább 3-ra (inc. minden, amiben van), és úgy figyelném a hatást. de előbb nem akarod megnézni, hogy a szappan nem hat-e?

Előzmény: zso70 (5311)
zso70 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5313

visszanéztem, ezt  a tudatosvásárló oldalon olvastam, ami oké, nem orvosi, csak egyike volt a sok oldalnak, amire bukkantam

veszek kenőcsöt is, akkor, köszi, abszolut kezdő vagyok a témában, valahogy eddig ez elkerült .

Előzmény: rollller (5312)
rollller Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5312

a tejfol-tejszin-vaj epp nem mehet, a joghurt-kefir inkabb, az elso harom az "eros tej", szoval en nem adnam, de a tejerzekenyseg visszaepitesnel is epp a tejfol-tejszin-vaj az nem elsokoros, szoval fura, ha ezt olvastad

4 nap alatt nem mulik el a weleda tusfurdotol, sztem ez egy felreertes ugy altalaban, h siman furdetotol elmulna az ekcema, 

en kremeznem vmivel, amitol par nap alatt nagy esellyel el is tunhet, a weleda tusfurdo a visszajovest fogja megelozni

Előzmény: zso70 (5311)
zso70 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 5311

no, az előző kérdés felvetésem ismerős miatt volt, de mörfi benézett és négyeskén brutál módon kiütött az ekcéma. Már vettem weledát, tusfürdőt, használjuk 4 napja, de hatalmas változást nem látok. Sőt, mintha rondább lenne. 

Moes, ezt a szappant hol vetted? és milyen pontosan? holnaptól kiiktatom a tejet, brutál lesz, mert reggel-este ivott eddig tápszert-tejet. És persze a sajtot is imádja. Azt olvastam, hogy a tejszín, tejföl, vaj mehet, a joghurt, kefírrel mi  a helyzet?

Előzmény: moes (5305)
NoaPepperoni Creative Commons License 2013.02.05 0 0 5310

Szeretném kipróbálni én is a mosószódát, annyian dícsérik. A használatáról viszont mindenfélét olvasok, hallok, ezért két kérdésem lenne: ha csak azt teszek, mennyit kell, illetve lehet-e folyékony mosószerrel kombinálni és hogyan, milyen összetételben. Mindkét esetben a mosóporadagolóba kell tenni?

rollller Creative Commons License 2013.01.25 0 0 5309

hat mert az olajos reteg hoszigetel, csak tudod, nekem olyan gyerekem van, akire zoknit adtak a noverek az inkubatorban, mert "fazott a labacskaja", szted ot mennyire zavarja ez a hoszigeteles:)

Előzmény: illdii (5308)
illdii Creative Commons License 2013.01.25 0 0 5308

Nem tudom ti/más is észlelte -e ezt, de ha az ember tényleg csak leöblíti a Weleda zsírosat, olyannyira rajta marad a gyereken egy réteg, hogy picit meg is változik a hőérzete, melege van tőle. Mi nyáron nem is használjuk, mert idegesíti, hogy melege van "alatta".

Előzmény: rollller (5307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!