Keresés

Részletes keresés

Lelkó Dóri Creative Commons License 2013.09.06 0 0 1112
joxy Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1111

Nekem egy 2 éves van, teljesen elégedett vagyok vele, kenés, ápolás, pici után állitások, és szépen futt a paripa.

Előzmény: Törölt nick (1106)
kivi Creative Commons License 2013.07.05 0 0 1110

A fék, és azok az alkatrészek, amik a tárcsafék miatt kötelezően mások kell legyenek. Pl. agyak.

Előzmény: újmóni (1109)
újmóni Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1109

Csak kívánságlistán van... :)

 

Egyébként a 20 MD és a 20 V között csak a tárcsafék a különbség?

 

Szerintem nekem (többnyire városi használatra) fölösleges lenne a tárcsafék....

A kívánságlista többi darabja meg OFF lenne, úgyhogy nem írom ide.

Előzmény: Törölt nick (1106)
kivi Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1108

KMC.

Előzmény: Törölt nick (1107)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1107

Nekem Crossway V10-em van, naponta 25km-t teszek meg vel, munkába menet+jövet,

 az olcsó KTM lánc 2800km.en túl van, a telo is nagyon bírja a gátat a rossz kátyus földutakat, öröm ezzel járni mindenhová.

  A tárcsafék amúgy nem hiányzik, a V-fék kivállóan tapad, hatékonyan húz, a kopások használat ellenére, féléves a bringa, nem hajtom szét.

Előzmény: Törölt nick (1106)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1106

Sziasztok!

 

Holnap jön meg a Crossway 20 md-m. Remélem sok örömömet lelem benne. Valakinek van ilyen itt?

 

Köszi! :)

NORTHLINE Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1105

Igen, csak kevés időm van hajtani...

És az országútizás?

Előzmény: glooomy (1104)
glooomy Creative Commons License 2013.05.25 0 0 1104
Oooo de ismerős! :-)
Müxik szépen?
Előzmény: NORTHLINE (1103)
NORTHLINE Creative Commons License 2013.05.24 0 0 1103

Kis TFS XC 700_D :)

Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1102

Kieg: legalábbis a CW6-osomnak tuti síma mezei nyeregcsöve volt...

Előzmény: Fáradt Vándor (1101)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1101

Teleszkópos nyeregcsöről még nem hallottam

 

Kérdezd meg a guglit... :)

 

bizony az összes Merida Crossway-t, ezzel szerelik, alapból.

 

Mostanában lehet, de hogy öt éve nem így volt, az biztos...

Előzmény: Törölt nick (1096)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1100

Szerintem csak szimplán Marathon, de majd megnézem... :)

Előzmény: Törölt nick (1098)
kivi Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1099

Ezt nem jól tudod, minden eddiginél jobban fogytak tavaly-tavalyelőtt a Meridák. És valószínű hogy a tendencia idén sem áll meg. Az akciók csak a kifutó modellekre érvényesek, általános akciót a kereskedők nem hirtednek (nem is hirdethetnek) a Meridákra. Az akciók általában augusztusban kezdődnek, amikor az adott évi modellek kezdenek kifutó modellé válni, mert jönnek már a jövő éviek.

Előzmény: Törölt nick (1097)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1098

Az nem elegendő hogy Schwalbe Marathon, Marathon plus, Marathon kevlarguard, vagy smartguard legyen a márka jelzés után.

  Ezek garantálják a jó minőségű 3rétegű szövetvázat, a kevlar beépítést, a megfelelő tpi-t. a vastag kaucsuk gumi keveréket a külső futófelületre.

Előzmény: Fáradt Vándor (1095)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1097

Balázs Misinek hívják egyébként, a vasút uton van a boltja, kettő is van neki.

  De gondolom, az ország más kisebb  városaiban, is vannak akciós Merida bringák, csak szét kell nézni, úgy tudom eléggé visszaesett az eladások  száma, az elmúlt 2-3évben, és idén is.

 Nem úgy mint a Kínai behozatalból bejövő, kicsi országunkat elárasztó, csörgő zörgő, soklámpás, ufo alakú, műanyag csoda kacatok, elektromos biciklik, forgalma, eladása.

Előzmény: újmóni (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1096

Teleszkópos nyeregcsöről még nem hallottam, nem láttam sehol, de rugós nyeregcső az léztezik, bizony az összes Merida Crossway-t, ezzel szerelik, alapból.

 De szerintem nem sokat ér önmagában véve, csak akkor lehet kényelmes a gép, akár 15-25km.n át, ha rugós túranyerget használ az ember, méghozzá duplarúgóúttal gyártottat.

  Aminek van egy ritkább +rugója felül, meg van egy sürűbb rugótekercs alul -ba mozog csillapítja tökéletesen, az út kátyúit, gát repedéseit.

  A zselés ülés önmagában véve nem mond semmit, és nem is garancia semmire, plána nem a kényelemre, pl, a Lidl-ben is lehet kapni időnkét, elasztomer bevonatúnak, reklámozott un.zselés nyerget, puhának tünik első benyomásra, mikor +felszereli az ember, az első 500m.után rájön, hogy kemény mint a xar, kényelmetlen,nyomja a csontot a cuccot, nem csillapit semmit, elég a boltba elmenni vele.

  Vannak azonban jó minőségű, valóban jó minőségű ülések,  ezek mind 2-3fajta különmböző összetételű minőségi anyagból készülnek, /prosztata kimélő kivitelben/,rúgós acélrugós vázszerkezetre öntve, szerelve, amik kényelmesek hosszabbb távon is.

  De ezek nem a Merida vékony formatervezett sportülések, hanem a 9000-11000Ft-os szélesebb vastagabb kategória.

Előzmény: Fáradt Vándor (1093)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1095

Én Schwalbe MAtathont használok most...

 

Azon töprengekl egyébként (emgköszönve a segítséged), hogy érdemes-e márkás bicajba beruházni addig, amíg a gyerkőc nem növi ki magát...

Előzmény: Törölt nick (1090)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1094

Enyém pedig az elzőnmény-hozzászólásban... :)

Előzmény: Fáradt Vándor (120)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1093

Enyém alapból 60 volt, de a kötelező cuccokkal meg az extra nyalánkségokkal (zselés nyereg, teleszkópos nyeregcső stb.) 100-ig feltornásztam...

Előzmény: Törölt nick (1085)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1092

nEKEM NE MUTASD BE A mERIDÁT, NEKEM IS AZ VAN (cw6) ;) eGYÉBKÉNT TELJESEN EGYETÉRTÜNK... :)

Előzmény: Törölt nick (1085)
újmóni Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1091

Köszi.

 

Hát Szarvas picit messze van. Ez a Balázs ugye nem u.az, mint a szentendrei Balázs ....?

 

Előzmény: Törölt nick (1089)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1090

Ja ami kimaradt a hosszas leírásból, a Kenda Kwest elég vékonyka gumi,keményre fujva ráz, közepesen keményre pedig nem ok, mert összeszed minden apró hegyes dolgot, pl. kavicsok, üvegdarabkák, apró szög stb.

  A testbike-n sok minden jót írnak róla, na ebből csak annyi az igaz hogy jól tapad, a többi nem fedi a valóságot, várható élettartama 2500Km

  Ezt még Március végén lecseréltem Schwalbe Road Plus 622x40 gumikra, ami defektvédelemmel elátott kevlarszövet, +oldalfalvédelem 5.szint, a szövetréteg dupla, a futófelűlet a Kendához képest 3xor vastagabb, tehát elég erősnek bizonyul, és a már leírt kényelmes bringázást, ezzel a gumival értelmeztem, tapasztaltam, csak ajánlani tudom , mindenkinek.

 A schwalbe Road plus 622-40 hasonló felépítésű mint a Silento, de attól kicsivel keményebb keverékből van összeállítva,/ SBC/ így szerintem tartósabb lesz, nem kopik el olyan gyorsan.

 Az ára 5300Ft/db.. bringabutikban.

Előzmény: újmóni (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1089

üdv. Szarvason vettem, a Balázs kerékpárszalonban, 80ez-ft lett volna az akciós ára, de csupaszon.

 Mivel én kértem rá plastik sárvédőt/nem csap össsze de még a bringát sem/, nem törik el, meg egy oldaltámaszt, és potbelső gumit, ezért került 85ez.be.

 A múlt hétvégén voltam nála, láttam egy úgyanilyent, 48cm.vázmérettel, csak fehér színben, az is állítható kormánystuccnis, gyönyőrű volt első látásra.

Előzmény: újmóni (1087)
kivi Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1088

Azért te egy picit elfogult vagy. :-)

Előzmény: Törölt nick (1085)
újmóni Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1087

újonnan került ennyibe...? Hol vetted?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1086

Merida Crossway V-10

Előzmény: Törölt nick (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1085

A merida gyártja a legkényelmesebb gépeket, /trekking 28",az tuti/viszont elég drágák lettek, sajnos, igaz a többi normálisabb gép is.

 A 6061-es háromszor huzott, csavarás mentes Shootgun váz, nagyon erős, vékonyfala csekély súlya ellenére is., az SR M3000 telo jól csillapit, elnyeli a kemény földutak, kátyús utak kisebb nagyobb egyenletlenségeit is,

  Ez a Suntour teleszkop, olcsósága egyszerűsége ellenére is, strapabíró, nagy méretű külső rugóval van szerelve, nem kell pár év után cserélgetni, kidobni.

  A felnik duplafaluak,+erősített vastag anyagú profilból vannak legyártva.

  A V-fékek, /bár nem Shimano/, nagyon erősek hatékonyak, pillanat alatt meg lehet állni vele akár 1-2m. a fékút, sima aszfalton, nem lötyög nem nyiszorog, csúszik esőben, vizes úton sem, a fékpapucsok a felnihez ragadnak, a fékkart pedig finoman kell behúzni, nem szükséges erőlködni stb.

 A 28"colos kerekek, a kicsi vázméret ellenére, vagy inkább előnyére vannak, úgyanis gyorsan határozottan könnyedén veszik az éles kanyarokat, arról nem beszélve, hogy az 1hete feltárcsázott gát tetején, 3,8-4bar nyomáson különösebb rázás, csuszkálás erőltetett pedálozás nélkül lehet vele haladni, na ezt a montival nem bírtam megtenni, /full kemény gumival +rázott is/leizzadás volt a 2km próbaút vége, sár nélkül is.

  Végezetül , de nem utolsósorban, gördülékenység,gyorsulás, maradó lendület, tartós kényelem szempontjából, a Merida Crossway, kategóriájában a legjobb.

  ennyiért vettem. 85ezer ft.+ kiegészitők, csomagtartó sárvédők stb.

Előzmény: Fáradt Vándor (1083)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1084

Szerintem te a bringa kerékméretét adtad meg, 24"

 Kerékpárvásárlásakor, még ha olcsóbb kategória is az, nemcsaka kerékméret a fontos amit meg kell nézni hanem a vázméret,

Nekem pl. 46cm. ~18colos vázméretű Merida Crossway- Trekkingem van,170cm magas vagyok, és azt  mondom soha nem volt alattam ilyen hosszútávon is kényelmes, könnyű bicikli.

 Mindezt elmondhatom bátran, a 18év MTB. 19-19,5colos vázméretű, aluvázas, olykor detrékfájós gépek használata,napi 20km hétvégi 60-70km.es túrák után.

 Pediglen minden érdemlegeset megtettem az MTB.túrabringává alakítására vonatkozóan.

 Így meghosszabbitottam a kormánycsapágyat, ezáltal a kormány 11-12cm.rel feljebb került az üléshez képest, /súlypont elhelyezkedés szemponjából, igen fontos ez/

  A kormánystuccnit állíthatósra cseréltem, kb.45fokos szögben ki lehet emelni a kormányt.

  A régi elhasznált vastag gumikat 26X1,75", Schwalbe marathon kevlarguardra cseréltem, ez elég kemény sürű 3szoros szövésű, defetvédelemmel ellátott, még a nyári dög melegben, is jó gurul a bringa vele, de  a hideg napokon, +esőben is jól tapad, továbbá kényelmes marad, a +felelő nyomáson. 3-3,2bar.

 

Előzmény: Fáradt Vándor (1080)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1083

Van esetleg konkrét tipped (akár Merida, akár más)?

Előzmény: kivi (1081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!