Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 757

Az egész kérdéskör érdekes.

Egy részről teljes mértékben támogatható (támogatandó) álláspont, hogy ki-ki biztonságban tudhassa az értékeit, nyugodt körülmények között élhessen.

Másrészt az is teljes mértékben támogatható, támogatandó, hogy ne engedjünk teret az önbíráskodásnak, hogy ne tűrjük azt, hogy meggondolatlanul olyan "védelmet" alkalmazzanak emberek a pár ezer, vagy pár százezer Ft vagyonuk védelmére, mellyel emberek életét oltják, vagy olthatják ki.

 

Ha valaki elolvassa Gyöngyöspata lakosságának nyíltlevelét, könnyen beláthatja, hogy a kisértékű, de rendszeres lopások olyan folyamatokat indítanak el a közösségekben, mely az adott közösség végét is jelentheti.

 

Szögezzük le, hogy bizony a kesznyéteni bácsi áldozat! A rosszul működő állam áldozata!!!

Éppelméjű ember természetesen nem helyeselheti, hogy valaki agyonlő egy uborkatolvajt a "vagyona védelmében", de nem is bagatelizálhatjuk az ilyen típusú, folyamatos zaklatásokat, mert annak pont olyan közösségromboló hatása van, mint az uborkatolvajokra vadászó, vérszomjas lakosság esetén.

 

A megoldás egyszerű lenne, de sajnos ez nem érdeke a politikának.

Bizony az államnak kellene végre egy hatékony rendőrséget szerveznie, mely szervezet képes a közösségek, és tulajdonuk védelmére!!!

 

Amennyiben a bíróság jogerős ítélete kimondta volna, hogy a bácsi jogtalanul, meggondolatlanul kioltotta egy ember életét, majd e tettnek megfelelő büntetést szabott volna ki, akkor komoly enyhítő körülményként vehette volna számba a kialakult helyzet kilátástalanságát, a kétségbeesést.

 

Ez az ítélet azonban nem jogszerű, nem igazságos. Csak és kizárólag politikai megrendelésre készült, silány fércmunka, mely nem fogja segíteni a közösségek védelmét, a tulajdon védelmét, vagyis csak tovább rombolja az élhető ország kialakításának egyre halványuló reményét.

 

Sajnálom.

 

Sajnálom a bácsit, a meghalt cigányt, Gyöngyöspatát és az országot.

 

Vádolom a mindenkori politikusokat, a Belügyminisztert, a médiát!!!

Vádolom őket azzal, hogy tönkretették sok "kesznyéteni bácsi és néni" életét, mert tolvajok koncának dobta életük munkáját!!!

Vádolom őket a cigány ember halála miatt!

Lássuk be, pontosan ez a politikusi magatartás vezetett az ártatlan cigányok és gyermek megtámadásához, halálához.

Vádolom a politikusokat azzal, hogy szégyelnem kell az emberi élet szentségét megfogalmazó nézeteimet és vádolom őket a feltörő gyűlölet okán is, mely lehetetlenné teszi lassan, hogy ebben az országban emberként élhessünk!!!

 

 

 

Előzmény: kátyja (753)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 754

A gereblye lefektetése nem jogellenes.

Előzmény: Törölt nick (750)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 753

Véded az első fokú ítéletet?

Az volt a helyes.

Beszéltem egy él zsaruval, ő sem fogta a másodfokot..:))))

Előzmény: Törölt nick (748)
kispolszki Creative Commons License 2011.03.31 0 0 752
ohrana Creative Commons License 2011.03.31 0 0 751

btw

most olvastam, hogy a rendőrök elkaptak egy fickót, aki kerékpáron egy csomó csatornafedelet vitt - éppen végiglopott egy utcát.

Na ott gyalog, motorral, bringával simán meg lehet halni. De autóval si - ha félrerántja a kormányt, vagy a kiszakadt futómú miatt irányíthatatlanná válik az autó.

Ott fel sem merül az emberölési kísérlet, pedig megállna.

o

ohrana Creative Commons License 2011.03.28 0 0 747

Az jelentősen más.

Ott nem volt kiírva, Barna bácsi kiírta, a rablók egymást is figyelmeztették, tehát tudták.

Vadak ellen bőven jó a villanypásztor - a Barna bácsi megpróbálta, de az aksit ellopták.

Próbálta kutyával, de azt megmérgezték.

 

o

Előzmény: Törölt nick (745)
ohrana Creative Commons License 2011.03.28 0 0 746

Szóval ha megölöd a szomszéd rosszcsont kölkét, mert átmászott hozzátok, hogy játszon a kutyáddal, az rendben van?

 

A jelen helyzet az, hogy egyes emberek kihasználják a kötelező jóhiszeműséget, és becsöngetnek, hogy egy pohár vizet kérnek, vagy berúgják a labdát, és bcsöngetnek, hogy hadd menjenek be, megkeresni. (Ennek már-már tökélyre fejlesztett változata, hogy nincs is labda, csak becsöngetnek, hogy hadd jöjjenek be, megkeresni...)

És mivel a világ megváltozott, ezért van az sok helyen, és kellene még több helyen, hogy aki bejön a területemre, azt jogszerűen megsemmisíthetem.

Ugye láttunk már olyat, akit bedobtak a kertbe, aki a lakásban a fiókokban turkált, mert a kivezető utat kereste, és csak úgy odakerült. Majd jön, hogy a gyerek is csak bemászoitt az ablakon, hogy játsszon egy kicsit, mondjuk, csen-csen gyűrűt.

 

Ez egy kutya világ lett, és nem a "parasztok" tették azzá. Ma ez lett a szabály: ha nem hívtam, le kell lőni.

 

o

Előzmény: szeressükegymást (732)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.26 0 0 744

(ezt jól beszerkesztettem)

Előzmény: Mantis Screamer (743)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.26 0 0 743

"De azt te sem tudod megmondani, hogy miért nem nyiltak topikok azokról az esetekrôl amikor a feszültség alatt lévô vezeték nem a részeg, rendszeresen lopni járó cigányt csapta agyon, hanem valaki mást, aki ráadásul nem is lopni ment oda?

Csak az elmúlt 10 évbôl tudok, ismerek közelebbrôl 4-et"

 

1.Magánkertben, belül kihúzott vezeték ? 

2. Ennyi erővel a házőrző kutyákat is betilthatod, mert a van hogy postást is megharapják. Az öregét megmérgezték...
3. Ez hsz-d még mindig ne mválasz arra, hogy az öreg mit tehetett volna végső kétségbeesésében ? Ennyi erővel a házőrző kutyákat is betilthatod, mert a van hogy postást is megharapják. Az öregét megmérgezték...
 

4. Az állam a BTK-t feldughatja onnantól, hogy az öreget magára hagyta a garázda tolvajokkal szemben

 

(nemtom mér lett a közepe vastag, nemtom visszacsinálni)

Előzmény: Törölt nick (740)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.25 0 0 739

De azt te sem tudod megmondani, hogy ha egy öregembert rendszeresen meglopnak és a Rendőrség nem segít, akkor mit kellett volna csinálnia. Viselje el csendben a tudatot hogy amivel egész évben dolgozik azt mások amikor csak akarják elveszik, tönketeszik ? El tudod képzelni, milyen érzés lehetett nap mint nap így felkelni és lefeküdni ?

Előzmény: Törölt nick (738)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.25 0 0 737

Nem annyira hülye felvetés, ha ismered az ilyen falvakban a viszonyokat, tudhatod, hogy őt verik meg az benne van.

Előzmény: Törölt nick (711)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.25 0 0 736

Ha századjára mászott át lopni és a kutyát már rég megmérgezte, akkor simán.

Előzmény: szeressükegymást (732)
.psp Creative Commons License 2011.03.24 0 0 735

Szlovákoknális tarthatsz otthonvédelemre sörétest mégse lövöldözik egymás gyerekét,Magyarországon is vehetsz gumilövedékes fegyvert 40 ezertől a keserü müvek gyártmányait legálisan otthonvédelemre ,és azzal se lövöldözik egymást az emberek, pedig naponta tucatjával adják el őket..

Nem mindenki olyan .....gondolkodásu mint te. Még macskára se lőnek vele.

 

Magyar ember 1000x is meggondolja hogy elsüssön e egy fegyvert 50 év komunizmus után :-(

 

 

Ja gázsprét is lehet kapni, mégse fujogatják le a szomszéd gyerekét..

 

Aki hülye az meg csuzlival meg légpuskával is fejbe lövi a szomszédot.

 

Hát ez van.

 

A Bácsinak meg gratulálok. Az a fajzat csak pavlovi alapon ért. Ha egyszer ráz 2x nem nyul hozzá. a Törvény számukra nemlétezik Ébresztő!

Előzmény: szeressükegymást (732)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 734

Simán.

Csak törvényt kell rá hozni.

A fenét mászkál bárki befele a birtokomra.

 

Előzmény: szeressükegymást (732)
szeressükegymást Creative Commons License 2011.03.24 0 0 732

Szóval ha megölöd a szomszéd rosszcsont kölkét, mert átmászott hozzátok, hogy játszon a kutyáddal, az rendben van?

Előzmény: kátyja (717)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 730

Végre valami jó hír. Csak sajnos szerintem elég politikai színezete van a dolognak, pedig egy normális országban egy ilyen ügyért senkit nem lehetne börtönbe csukni.

kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 729

Vita azon van, hogy a jogrendszer viszonyul a társadalomhoz, vagy a társadalom a jogrendszerhez.

A társadalom véleményem szerint igényli a jogos védelmet, amit az államtól nem kap meg.

A Fidesz viszont csak alkotmányoz....

 

Előzmény: Törölt nick (728)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 727

Ez sima jogos védelem.

Klásszikus.:)

 

Előzmény: Törölt nick (726)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 725

Csontvázakat rakosgatunk fel a hűs tölgyfák gallyaira?:)

Előzmény: kátyja (724)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 724

Az erdő is jó!!!!

Az oda behatolókat meg nem tudom, hogy fogjuk visszatartani?:)

Előzmény: Captain Dolby (720)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 722

Lakás céljára szolgáló bekerített hely?:)

Előzmény: Captain Dolby (720)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 721

Ne már!

Az osztatlan közös tulajdon a tied is.

Simán lőhetsz....:)))

Előzmény: Törölt nick (718)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.03.24 0 0 720

De milyen ingatlan? Az erdő is ingatlan. Lakás céljára szolgáló ingatlant kellene bevonni, és a tágabb célúakra korlátozottabb önvédelmi jogot.

Előzmény: kátyja (717)
HGV-20/7 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 719

Esős időbe ne menjenek lopni a cigányok, oszt kérdés megoldva.

Előzmény: frocli1 (635)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 717

Nem büntethető az, aki a saját ingatlanára jogtalanul behatolót ebben a szándékban bármely eszközzel megakadályozza.

Pl.:

Egy ilyen törvénycikkely, oszt ihaj.

Előzmény: Törölt nick (690)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 714

Én meg több olyan eseti döntést láttam, ami emberölésnek minősítette.

Előzmény: Törölt nick (713)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 708

Mondjuk meg tudom szerezni a védőtől is.

De már nagyon kíváncsi vagyok az indokolásra.:)

Előzmény: kátyja (707)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 707

Meg kellene szerezni a dr. Balla féle ítéletet.

Én tudom is, hogy kitől kéne.:)))

Előzmény: kátyja (706)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 706

Mer'már csak azon csodálkozok, hogy az LB szerint ez simán eshetőleges emberölés volt eddig.

Az ügyészség nem véletlenül emelt vádat eképpen...

Előzmény: Törölt nick (705)
Chewwbacca Creative Commons License 2011.03.24 0 0 704

én bírói dicséretet adtam volna neki!

Előzmény: frocli1 (635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!