Keresés

Részletes keresés

carlin Creative Commons License 2008.12.11 0 0 158
Szerintem nem rossz a gépi keltetés,mert viszonylag sok állatot tudsz egyszerre keltetni.Ha nincs áramszünet,akkor a kelés idejét is Te határozod meg.1 hátránya van,hogy Neked kell a csirkéket melegíteni.
Ettől függetlenül én minden kotlósom még plusszban elültetem.
Előzmény: Texas Chris (157)
Texas Chris Creative Commons License 2008.12.11 0 0 157
Eddig nem voltam híve a gépi keltetésnek, csak a hagyományos, természetesnek. De minél többet olvasok róla, annál jobban érdekel és talán ki is próbálnám. Érdekes.
carlin Creative Commons License 2008.12.09 0 0 156
Az átmérő:56 cm,magasság 25 cm,tömeg:2,5 kg.
Ameddig a csirke nem kel ki teljesen,hagyd a tojás héjját is a gépben!
Előzmény: kutyatenyésztő (155)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.12.08 0 0 155
és ha elkezdenek pattogzani a tojások a gépben akkor mit csináljak velük szedjem ki a megrepedezett tojásokat ? kb mekkora egy ilyen gép ?
carlin Creative Commons License 2008.12.07 0 0 154
Igen,ez igaz,de sokan keltetik együtt.
A viziszárnyasok tojása fertőzöttebb lehet Szalmonellával,ami átterjedhet a csibére,ill.tojására.A keltetés technológiája is eltér.
Fürjet lehet tyúkkal keltetni,de kb.4 nappal rakd be később,mint a tyúktojást,hogy egyszerre keljenek.Így az utolsó 3 napod is megoldódik,mármint ami a locsolást,szellőztetést és forgatást illeti.Keléskor ne szellőztess!
Előzmény: kutyatenyésztő (153)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 153
És azt hallottam még hogy kacsa liba tojást nem lehet együtt keltetni tyúk tojással igaz ez? és mondjuk tyúk tojással fürj tojást lehet együtt keltetni?
carlin Creative Commons License 2008.12.07 0 0 152
Szia!
A keltetés első felében a hőm.37,8-38 C fok,a másodikban 37,5 ,kelés alatt 37,2 legyen.A kijelzőt,ha 1x nyomod le,letudod kérdezni a hőmérsékletet,hogy akkor mennyi.Ha többször nyomod le,ill. fel akkor tudod a kívánt hőt beállítani.Ha a léptetéssel leállsz,5 másodperc után automatikusan tárolja a kívánt hőmérsékletet és elindul a kiválasztott érték.Szellőztetés ,ill.forgatás után kicsit túlmelegedhet,de rövid időn belül hozza a beállított értéket,ne ijedj meg.
Ez a gép úgy van méretezve,hogy a páratartalmat is hozza,ha a keltetés alatt a legbelső csatornát feltöltöd vízzel,az utolsó 3 napban pedig a külsőt is az jó legyen.
Az utolsó 3 napban virágpermetezővel locsolhatod is a tojást 40 fokos vízzel.
Mivel kézi forgatású géped lesz ,így szellőztetni nem igazán kell,mert mikor forgatsz szellőzik is a tojás Naponta min.2x reggel és este forgass,az utolsó 3 napban nem kell,elég ha locsolsz.
Naggyából ennyi,nem nehéz.
Ha nem értessz,vagy nem tudsz valamit,írj.
Azért még a kapacitást ideírom:tyúk,pulyka,páva:80-90 db
gyöngyi,fácán:120 db
kacsa:50-60 db
liba:35 db
fürj:270 db
Törpe fajtájú tyúkból is 110-120 db-ot betudsz rakni.
Szia
Előzmény: kutyatenyésztő (151)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.12.06 0 0 151
Szia egy kör alakú 100 tojásos kézi forgatós gép: ilyen
carlin Creative Commons License 2008.12.06 0 0 150
Milyen tipusú géped lesz?
Nem bonyolult az asztali gépek kezelése,a szekrényeseké már komolyabb.
Van gépem,kérdezz,ha tudom megírom.
Előzmény: kutyatenyésztő (149)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.12.06 0 0 149
nem is venni akarok hanem a használati utasításra lennék kíváncsi mert pár nap múlva kapok egyet de nem tudom hogy kell üzemeltetni
carlin Creative Commons License 2008.12.06 0 0 148
Szia!
Én nem tudok senkinek,de ha még nem lesz késő,akkor márciusba a börzéken szoktak árulni,vagy Tárnok,ill. Vértesszőlőst tudom ajánlani,viszont ezek újak.
Sajnos mást nem tudok.
Sok sikert!
Előzmény: kutyatenyésztő (147)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.12.06 0 0 147
Sziasztok keltetője van valakinek ?
Texas Chris Creative Commons License 2008.12.04 0 0 146
De megállt a téma! Holt szezon van mindenkinél, semmi nem történik?
carlin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 145
Ott is hasonló korú fiókákat lehet dajkásítani,pár nap eltérés nem számít.Én tojást is tettem alá 4-et,3 kikelt és fel is nevelték őket a szülők.Az egyik pár galamb csak úgy a betonra,a sarokba tojt.Tettem alá szénát,de egy hím fojton kiszedte alóla,ekkor tettem be egy ládát és a tojást beletettem,így viszont nem ültek vissza,ezért volt erre szükség.
Amikor dajkásítottam,azt hiszem 2 nap volt a külömbség a 2 fészekalj között,akkor a tojó betegedett meg(szerencsére megmaradt),és a másik pár felnevelte az ő fiókáját,igaz 1 volt neki.
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 144
a galambokra gondoltam
carlin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 143
Mármint galambnál,vagy nyúlnál?
Én galambnál már alkalmaztam,nyúlnál még nem volt rá szükségem,az az 1x lett volna,de nem voltak közel azonos korúak a két alom fiókái.Egyébként nálam a nyúlak szelídek,a fialás napján már megnézem a létszámot,így szerintem az esetleges dajkásítás sem lenne gond.A lényege:hasonló korú fiókákat teszel 1 másik anya ládájába úgy,hogy kiveszed kb.1 órára,hogy a szegot átvegyék és visszateszed az anyához.Vigyázni kell,hogy a létszám ne legyen túl nagy.Mivel a nyúl naponta csak 1x szoptat,nem okoz gondot az az órácska.
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 142
ÉS a dajkás dologról hallottál már esetleg alkalmazza ezt valaki ?
carlin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 141
Én a kingeket nem szoktam kiengedni.
Szerintem függ a fajtától is,hogy mennyi ideig ideális zárva tartani.Egy húsgalambnak bizt.rövidebb időre van szüksége,mint a postának.
Előzmény: Törölt nick (138)
carlin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 140
Hát,én még nem hallottam ilyet,pedig van sz.m.t.-s ismerősöm.
Hol hallottál erről?
Előzmény: varvizia (139)
varvizia Creative Commons License 2008.11.09 0 0 139

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy a szarvasmarhánál mi a szerepe a spirális huroknak (vastagbél korongnak) az emésztésben? Mit emészt és hogyan?

 

Köszönöm! Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 138
Sziasztok a galambokbról kérnék tanácsot ti kiszoktátok engedni az udvarra őket és ha igen akkor hány nap múlva lehet őket kiengedni amikor elhozzuk őket e
carlin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 137
Javasolnám,hogy próbáld meg úgy,ha most megfial,vidd el az nap a kiválasztott bakhoz.Így a köv.alom attól a baktól lesz.De ha sajnálod így fedeztetni,akkor választás után 2-3 nappal próbálkozz.
Előzmény: Texas Chris (136)
Texas Chris Creative Commons License 2008.11.09 0 0 136
Nagyon megállt a téma, ezért írok.

A nyulamnak kinéztem egy bakot, elvittem(elég messze), de nem vette fel. Két nap múlva átugrottam vele kíváncsiságból, próba képen a szomszéd utcába és felvette a bakot. Sajnálom, hogy nem attól a baktól lesz vemhes, de azért remélem, nem marad üresen.
carlin Creative Commons License 2008.11.03 0 0 135
Én is így pároztatok.
4 hetesen választok(a tej a 3.hét után rohamosan apad) és 3 napra választás után fial.
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 134
igen úgy max 1-2 évig lehet tenyésztésben tartani mert teljesen kimerül szerintem a magyar vadas nagyon jó fajta jó a fejlődési erélye és a húsformája is
Texas Chris Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133
Hát az nagyon durva igénybe vétel a nyulaknak, ezért én nem úgy csinálom, ezt általában a nagyüzemekben alkalmazzák. A kis háztáji tenyésztők általában az ellés után 30 nappal, vagy a leválasztás után 42. nap fedezttnek. De télen is elletek. Sokan télen nem fedeztetnek, nem fialtatnak.
A kisnyulak a 30.naptól már rendesen fogyasztják a szemes takarmányt, szénát, zöldet, ettől már nagyon keveset szopnak. A nyúlnál a vemhesség utolsó 2 hetében fejlődnek igazán a hasában a fiókák, és nagyon megterhelő, nagy igénybevétel a szoptatás kb. a 21. napig.
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 132
Sziasztok ti is fialtatjátok télen is a nyulakat illetve hogyan azzal a módszerrel csinálja valaki hogy amikor megfial már az nap be lehet fedeztetni és mire egyhónaposak a kicsik addigra megint megfial?
Texas Chris Creative Commons License 2008.11.02 0 0 131
Nekem sem tetszenek az óriás fajták, a hatalmas fejük, fülük, a megnyúlott testük. Valamint a kívánatos testsúly elérésekor nagyon csontosak, nem érik el a kész húsformákat, nagyon rossz a vágási kitermelése .
Sokkal jobban tetszenek a közepes testűek, a zömök testükkel és 13 hetesen, nagyon jó húsformákat mutatnak.
Bár mostanában egyébb fórumokon az oriás fajtákat keresik, most az a divat. Csak azt nem tudom, hogy miért.
Előzmény: carlin (126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 130
nem tudjátok miből lehet megállapítani hogy tojni akar a galamb mert az egyik párom már 2 hete a fészken ül csak burukkol a hím és a szárnyát rezegteti a tojónak és a tojó mellette áll a hím pedig a fészekben ül?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 129
a kingek nem annyira szaporák de őket is szeretem a gazdasági fajta szaporább de van kiállítási fajtája is azok nagyon lomhák törik a tojást stb de a strasszernak is van egy úgynevezett morva strasszer azt hiszem az a kisebb és egy nagyobb testű nekem a kettő közötti átmenet van a strasszerban inkább legyen kisebb de szaporább én azt mondom a pergők is most készülnek letojni nálam tudnátok a pergőkről valami jellemzőt mondani szaporák jól nevelik a kicsiket ?mert még csak most vettem őket nem rég

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!