Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2017.04.23 0 1 405

Szia!

Bár nem a kérdésedre válaszolva, csak úgy eszembe jutott miközben olvastalak. Többnyire jó az ár-érték arány.

 

Ha üresen meg kell lökni hogy menjen, elképzelhető hogy telerakva kézzel kell majd forgatni, és a motor hangja bizonyítja majd hogy működik.

 

Bocsáss meg, nem gonoszkodni akarok sőt sajnálom hogy pénzt adtál érte. Mind e mellett kívánom, legyen hozzá szerencséd!

Előzmény: Ciripke1 (404)
Ciripke1 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 404

Sziasztok!

 

Ma sikerült 1500 forintért vennem egy Hauser fd-520 aszalót, szétszedtem, megtisztítottam és most űgy ahogy működik.

Akinek van ilyen, attól kérdeznék két dolgot:

Az egyik, hogy az alsó tálcának más a közép kialakítása, értem is hogy miért, ott forgatja a tengely, de én kaptam még egy olyan tálcát, a többi három pedig hagyományos, tehát az első fölé megy. Szóval ez mindenkinek jár hozzá vagy csak nálam került bele még egy alsó tálca?

 

A másik kérdésem, hogy úgy látom, hogy a forgató motor bizonytalanul forgat, néha bekapcsolásnál kicsit meg kell lökni, hogy elinduljon, ugyanakkor a motornak semmi baja, azt is szétszedtem, nincs leégve vagy más baja, ez is típus sajátosság? Nem is tudom, hogy megpakolva gyümölccsel hogy fogja bírni...

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

55judit Creative Commons License 2017.03.10 0 0 403

A sóshoz hozzáteszem: Következő adagnál tettem bele 1 evőkanál őrölt, áztatott lenmagot. Ez összefogta a szeleteket, nem repedezett.

Visszább 1 oldallal találsz paradicsom lapot is. Azon annyit változtatok, hogy lenmag helyett inkább aszalom turmixolás előtt egy kicsit a szemeket hogy ne folyjon mikor turmixolva kiterítem. Ha mégis, akkor egy picit teszek bele, mert a tavalyi azért nem ízlett annyira, mert sok volt benne a lenmag.

De mivel van már egy szuper darálóm is, kipróbálom a paradicsom kopogósra aszalását, és utána porítom ha sikerül. :)

 

 

Előzmény: Gy.Ibi. (401)
55judit Creative Commons License 2017.03.10 0 0 402

Köszönöm hogy leírtad. Én csak az érett fügét fogyasztom el. Ráadásul  cukrot nem használok, így ez az eltevési mód nálam nem jön szóba.

Előzmény: Gy.Ibi. (401)
Gy.Ibi. Creative Commons License 2017.03.09 0 0 401

Judit!

Köszönöm,hogy beírtad a sós receptet,ki fogom próbálni.

Érés időben nem szoktam aszalni,nem jut,többen házhoz jönnek szüretelni maguknak.

Ősszel a félérettet ecetes vízben felforralom,leöblítem,majd cukros szirupban is.

Tálcára szedem,ha már fűtünk,akkor a konvektorra teszem,de géppel is szoktam aszalni.Nem lesz száraz belül.Befőttes üvegbe teszem,papírral fedem le.Minden aszaltat így tárolok. Anyukám fagyasztóban tartja.

Nézd meg a Füge bokor fa 2013.10.19.  1935.hozzászólást,ott van kép.

Előzmény: 55judit (400)
55judit Creative Commons License 2017.03.09 0 0 400

Ibolya!

A fügét is csont szárazra aszalod mint a paradicsomot? Aszalás után meddig tudod tárolni és hogyan?

Én úgy szoktam hogy fezem, a belseje puha marad, de nem tudom meddig állna el, mert 1 héten belül elfogy az a mennyiség amit eddig aszalni tudtam.

55judit Creative Commons License 2017.02.08 0 0 399

2 napig tartott az új sós ropogtatnivalóm, tegnap már a betege voltam hogy nincs. Az aszalt hajdinám elkészült, de máig várnom kellett a kendermagra mert a mostanit már azzal akartam. Most tettem be az aszalóba, jó sokat kóstolgattam a masszát mire felkentem végre a tálcára. Nagyon finom. :)

Azt hiszem függővé váltam. :D

Előzmény: 55judit (393)
farsang11 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 398

Köszi

Előzmény: 55judit (397)
55judit Creative Commons License 2017.02.05 0 0 397

Külön kellett megvenni hozzá, de a mérete pont olyan mint a tálcáé. Biztos jó a szilikonos lap is.

Ha megszikkad a massza teteje, átfordítod egy másik tálcára és lehúzod óvatosan a lapot róla. Így szárítod tovább. Én tovább szárítottam mint 12 óra, kinek hogy tetszik. Úgyis nézegeted közben. :)

 

 

Előzmény: farsang11 (396)
farsang11 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 396

Köszönöm a gyors választ.

Van aszalóm, az enyém kör alakú.

A tapadásmentes tálca az aszalód tartozéka?

Az enyémhez elég nagy lyukú tálcák vannak. Esetleg szilikonos sütőpapír jó lenne az aszalóba?

Ha jól értettem 40 fokra kell állítani az aszalót, és kb 12 óra.

További szép napot

Mida

 

Előzmény: 55judit (395)
55judit Creative Commons License 2017.02.05 0 0 395

Amire gondolsz, az aszaló tálca. 5 db van belőle az aszalóban.

A tálcára tapadásmentes lapot teszek, erre kenem a masszát.

 

Régebben már mutattam az édes változatot, itt láthatod:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137799072&t=9180782

Azóta már sokszor készítettem, nagyon finom.

 

A sósra most szántam rá először magamat, nem is értem miért.

Itt az eredeti receptje: http://gittarawfood.blogspot.hu/2009/09/hajdina-ropogos.html

Rendkívül finom még így is hogy változtatnom kellett rajta, mert nem volt már pl. aszalt paradicsomom, és kendermag sem volt itthon. A sok fűszert pedig nem szeretem mert szárítás után a zöldségeknek amúgy is intenzívebb az ízük, így csak pici borsot, sót,  petrezselymet, és 2 ek. sörélesztő pelyhet tettem bele.

 

Már csiráztatom a következő adag hajdinát, mire hozza a futár a kendermagomat, kész is lesz. :)

 

Ha nincs aszalód, de van hőlég keveréses sütőd, abban is pont ilyen jó lesz. 42 fok alatt kell aszalni tepsiben, tapadásmentes lapon, hogy az enzimek élve maradjanak, a sütő ajtaját pedig ki kell ujjnyira támasztani hogy a pára távozhasson.

Előzmény: farsang11 (394)
farsang11 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 394

Helló

Ez nagyon jól néz ki.

Receptet is kaphatunk? Milyen fokozaton és mennyi ideig kell szárítani?

Ha jól látom, valami "szúnyogháló szerű" anyagra tetted a finomságokat.

Üdv:Mida

Előzmény: 55judit (393)
55judit Creative Commons License 2017.02.05 0 0 393

Halihó!

Mindenkinek csak a por lepi az aszalóját? :)

Én sem gyakran vettem mostanában elő, de most megmutatom az újonnan gyártott finomságokat.

Ennek a sósnak aszalás közben nem tudtam ellenállni, ezért hiányzik 1 szelet:

 

Ez pedig az édes:

Ilyet már annyit ettem, hogy kibírom míg elkészül. :)

 

Ad Flexum Creative Commons License 2016.09.05 0 0 392

Üdvözlök Mindenkit!

 

Felezett szilvát aszalok.

Le tudná valaki írni, hogy pontosan mikor jó? Szépen összeráncosodott, megbarnult, összenyomva nem levedzik, nem ragad. Ha metszéslapot készítek,(=kettévágom) az még zöldes, nem barna, összenyomva enyhén elődomborodik, ujjamon végighúzva enyhén nedves. 48 órája aszalom, besztercei.

A metszéslapnak is barnának és száraznak kell lennie, mint a külsejének??

 

Köszönöm! 

Apa27 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 391

Sziasztok! Teljesen új vagyok ebben az aszalós/szárítós dologban. Ti milyen gépet használtok? Milyen tapasztalataitok vannak? Melyik gépnek mi a hátulütője? Milyen gyümölcsöt lehet/érdemes szárítani?

Itt most gondolok pl.: a teához való csipkebogyóra, galagonyára, stb. Lehet ilyet is? VAgy csak a karikára vágott gyümölcsöket?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

55judit Creative Commons License 2016.07.15 0 0 390

Nekem 5 tálcás fehér Excalibur van.

Én 40 fokra szoktam állítani, így a hőfok 39-41 fok között ingadozik, mivel termosztát szabályozza a hőmérsékletet. Ezért pontosan állandó nem lehet. Eleinte hőmérővel figyelgettem hogyan dolgozik. Ma már csak odatekerem. :) Nekem csak annyi számít, hogy 43 fokot ne érje el.

Hogy zavaró-e, attól függ ki mit csinál mellette. Aludni nem lehetne az biztos, de szerintem nem zavaró teszek-veszek közben. Nekem a kamrában van. Szomszéd falán van a hálószobám, ha fülelek éjszaka akkor sem hallom. Kicsi motorral, ventilátorral, én csendesnek mondanám.

Ez a harmadik nyaram vele, nagyon szeretem első perctől fogva.

Előzmény: nagyzsuzs (389)
nagyzsuzs Creative Commons License 2016.07.15 0 0 389

Sziasztok,

 

aszalógép vásárlásában szeretnék segítséget kérni azoktól, akinek Excalibur gépe van. Állítható-e rajta pontosan a hőmérséklet vagy egy adott tartományban nagyjából beállítom és utána hőmérőznöm kell, hogy mennyi az annyi? Valóban zavaróan hangos-e aszalás közben?

Van-e valakinek tapasztalata az Optimum P200 aszalóval kapcsolatban?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

varadyz Creative Commons License 2016.07.13 0 0 388

Az lenne a kérdésem hogy ha akarok egy sörkollektoros aszalót akkor csinálhatom-e polikarbonátból a kutyaólat a gyümölcsöknek vagy inkább lambériát használjak, hogy árnyékos legyen? A polikarbonát miatt még melegebb lenne odabent de nem tudom hogy jó ötlet-e. 

 

gold71 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 387

Sziasztok,új vagyok itt a fórumon,

azt szeretném megtudni milyen tapasztalatok vannak a piros és fekete ribizli aszalásáról. Napon szeretném ,hogyan csináljam?

55judit Creative Commons License 2016.06.06 0 0 386

Köszönöm, találtam. :)

Előzmény: 55judit (385)
55judit Creative Commons License 2016.06.05 0 0 385

Más:

Tudnátok ajánlani egy olyan szeletelőt amivel lehet 2-3mmes szeleteket vágni és nem drága?

 

Tele vagyok konyhai kütyükkel, de egy aszaláshoz megfelelő szeletelőm-gyalum nincsen.

Ezt találtam ami jó lenne, de gagyi a pengéje, én meg ragaszkodnék az acél pengéshez:

http://mikonyhank.hu/shop/2196/194/nyari-szezonalis-termekeink2013-09-04-14-38-10/zoldseg-gyumolcs-hamozok/zoldseggyalu-es-uborkaszeletelo-detail

 

 

55judit Creative Commons License 2016.05.28 0 0 384

Erre most felhívtad a figyelmemet, gondolván hogy én nem tudom? :)

Képzeld, én is főzök minden nap. Sőt, elmondhatom hogy ilyen-olyan okok miatt a táplálkozásom 70%-a hőkezelt, halott táplálék. (Most még sajnos. De teljesen nyers koszton sosem leszek, mert az ártalmas.)  Tehát majdnem úgy táplálkozom mint a többség, különbség talán csak annyi, hogy igyekszem mindennek az egészségesebb formáját választani. Tehát semmi extra. És annak sem kellene annak lenni senki részéről, hogy ha aszal, akkor őrizze meg a zöldség és gyümölcs enzimjeit is, mivel nagyon nagy baj történik azokkal az emberekkel, akiknek a szervezete egyszer csak nem termeli tovább az emésztéshez szükséges enzimeket. Ezt megelőzendő, igyekszünk a táplálékunkkal is bevinni amennyit csak tudunk, ezzel tehermentesítve a szervezetet. Én megértem hogy vannak akiknek ez nem fontos. De nekem az, sőt létkérdés. Ezért bátorkodtam írni róla. Továbbmenve bízom abban is, hogy legalább 1 ember mélyebben elgondolkodik az olvasottakon, és akkor már nem hiába koptattam a klavit. :)

 

"Az emberiség nagyobbik része nem nyerskosztonn él!"

 

Az emberiség nagyobb része emésztési problémákkal küzd, és jó része bele is hal. Ki tudja mekkora hányada lehet enzimhiányos állapot, enzimtermelődési zavar miatt? Nem tudjuk. Minden esetre mikor lehetőségem van hosszabb távon lényegesen több friss zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani a hőkezelt rovására, közérzetem is egyre jobbá válik. Minden esetre én nem csak azért vettem az aszalót, hogy egy koncentráltabb cukortartalmú gyümölcsöt készíthessek csupán amiből több fér a gyomromba mint friss állapotban, hanem ezzel is egészségesebbé kívánom tenni a táplálkozásomat.

Elfogadom hogy nem mindenki ért ezzel egyet, de én ilyen vagyok. :)

A célom az, hogy táplákozásom Legalább 70%-ban élő legyen. Ugyanis az életet csupán halott táplálékkal táplálva előbb-utóbb megöljük.

 

 

Előzmény: Raidx (383)
Raidx Creative Commons License 2016.05.27 0 0 383

Az emberiség nagyobbik része nem nyerskosztonn él!

Előzmény: 55judit (381)
55judit Creative Commons License 2016.05.24 0 0 382

Pont most jutott eszembe, hogy az én gépemet már részletre is meg lehet vásárolni. A honlapján van telefonszám, rendelni is csak azon lehet, és az a kedves úr mindenben segítséget nyújt és ad tanácsokat amennyiben kéred.

Előzmény: Nagyapó40+ (380)
55judit Creative Commons License 2016.05.24 0 0 381

Jó hogy csak kölcsön van, így tapasztalatból megtudod milyen a gagyi gép.

Bár aki megveszi az ilyet, annak biztos nem számít hogy pl. élő maradjon az aszalvány. Sokakat ez tényleg nem érdekel, lényeg hogy aszalódjon meg. Nekem viszont fő szempont. Az hogy nem kell a tálcákat cserélgetni, az is nagy előny. A mérete is alkalmas nagyobb mennyiség aszalására, az sem elhanyagolandó. Persze sok esetben csak 2 tálcát használok egyszerre, de ha annyi fügém lesz hogy füge hátán füge érik, akkor elég sem lesz az 5 tálca. Csak már itt lenne az az idő! :) na meg ha jön a paradicsom szezon.... Istenem, de imádom az aszalt paradicsomot! Na akkor is tele van minden tálca.

Előzmény: Nagyapó40+ (380)
Nagyapó40+ Creative Commons License 2016.05.24 0 0 380

Köszönöm a gyors és egyértelű választ.Komolyabb gépre még gyűjtenem kell. Most egy kölcsön Hauser FD-510-es géppel kezdtem a tanulást. Ezen a gépen nem lehet hőfokot beállítani. Eddig almát aszaltam, 5-7 mm-es szeleteket. A gépet kapcsoló órával kezdetben sűrűbben, később ritkábban kikapcsolva kiszellőztettem. Igy az aszalvány jó lett, de nagyon macerás volt a sok szét és összepakolás.

Mindenkinek aszalást kívánok.

Előzmény: 55judit (379)
55judit Creative Commons License 2016.05.23 0 0 379

Olcsó húsnak híg a leve. Mondja a közmondás.

Ha minőséget szeretnél, meg kell venned a drágábbat.

Régebbi bejegyzésemben megnézheted nekem milyen van, és elmondhatom, maximálisan elégedett vagyok vele.

Előzmény: Nagyapó40+ (378)
Nagyapó40+ Creative Commons License 2016.05.22 0 0 378

Kedves FÓRUMOZÓK! Kérem segítsetek, milyen készüléket tartotok jónak az alacsony árkategóriában. Van e valakinek GUZZANTI GZ 710, VAGY CONCEPT SO 1015, tud-e valaki ezekről valamit. Nekem a GUZZANTI hőfok szabályzója, a CONCEPT nagyobb tálvamagassága szimpatikusabb. Az áruházi vásárlói vélemények azt hiszem, nem megbízhatóak. Sok pénzt pedig nem tudok erre fordítani. Kérlek vválaszoljatok. Köszönöm Nagyapó40+

Raidx Creative Commons License 2016.04.16 0 0 377

Vannak termékek amit először cukorszirupba áztatnak és utánna aszalnak. Szépek és cukrosak, ja meg gazdaságos technológia nekik!

55judit Creative Commons License 2016.04.15 0 0 376

Sándor én tavaly aszaltam epret, de csak pár szemet próbára. Hát nem olyan lett mint a másik fórumban az a zacskós. Picire összetöppedt, mert ugye több mint 90%-a víz. ha nem tudtam volna mi az, lehet hogy nem ismertem volna fel. Amit a zacskóban látok, szerintem nincs rendesen megaszalva, nálam akkor volt olyan, mikor csak elkezdődött az aszalás.

Ha pedig aszaló vásárlásra adod a fejed, légy körültekintő mert nagyon sok féle van, ennek ellenére majdnem egyformák. Lényegében kétfélét lehet kapni, ami a működésben is nagy külömbséget mutat.

Egyik az enyém, a másik pedig a többi. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!