Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2008.07.15 0 0 25
Abrash Creative Commons License 2008.07.14 0 0 24
köszi
Előzmény: Törölt nick (23)
Abrash Creative Commons License 2008.07.14 0 0 22
"azt pedig eleve röhejesnek (és dilettantizmusnak) tartom"

elvótam szabin, és ennyi hsz született, köszönöm a jó ötleteteket és jó zenéket. el sem hiszitek, mennyire nem az egyéni bajaitokról akarnék beszélgetni.

amúgy: nem "osztályozom" a zenéket; mindössze ilyen az ízlésem: az egyik hangzás tetszik, a másik nem. de gustibus, ugyebár, de hiába magyarázom.
Előzmény: Mice Elf Agin (19)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21

"a hangszer akusztikai tulajdonságai, a fa rezonánssága például, sokat nyomnak a latban"

ez igaz, de a hangszóróból megszólaló, erősített hang forrása akkor is kizárólag a mágneses indukció által létrejött feszültség; nincs hanghullámokat fogó mikrofon-hatás. Csak a különböző faanyagok különböző ideig és különböző frekvenciákra "specializálódva" tartják rezgésben a húrt, sőt valamilyen mértékben (leginkább persze a hollow-body hangszereknél) a pickup is rezeg a testtel együtt, ami tovább befolyásolja az indukciót - ezáltal pedig a hangot is.

Előzmény: Törölt nick (20)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2008.07.04 0 0 19

Nem akarok lelki traumákat okozni :P, de az elektromos basszusgitárod hangszedője NEM akusztikus rezgést (hangot) érzékel (és továbbít), azaz nem "hallja" a húr rezgését, csak mágneses indukció történik (a mágneses térben rezgő fémhúr indukál feszültséget a tekercsben). De ezt csak a pontosság miatt...

 

Amúgy engem totál hidegen hagy, hogy egy hangszer milyen elven kelt hallható hangokat, ez a legkevésbé sem értékmérője a létrehozott zenének - azt pedig eleve röhejesnek (és dilettantizmusnak) tartom, hogy valaki aszerint próbálkozik a zenék osztályozásával, hogy azt "elektromos" vagy "akusztikus" hangszeren szólaltatják-e meg.. :)  De ebben szerintem egyet is értünk.

Előzmény: Törölt nick (18)
Otik Rakosnik Creative Commons License 2008.07.04 0 0 17

Nekem meg ide kellett jönnöm, hogy megtudjam, Esbjörn több mint két hete már nincs köztünk. Nem térek magamhoz.

A seven days of fallingot hallgatom tegnap este óta...

Abrash Creative Commons License 2008.07.04 0 0 16
upps ez viszont kivétel. nekem nem is jön be.
Előzmény: Abrash (15)
Abrash Creative Commons License 2008.07.04 0 0 15
és sokkal fontosabb, hogy harmóniákban, kompozicióik modorában, ritmikában is inkább hajaz az oldschoolra, mint az offtopikra.
Előzmény: Abrash (14)
Abrash Creative Commons License 2008.07.04 0 0 14
EST, legalábbis a jelenlegi ismereteim alapján, simán belefér.

egy-két elektro effekt nem a világ, a zene lényegét NEM az elektromos és -nikus eszközök használata adja.
Előzmény: Törölt nick (12)
Abrash Creative Commons License 2008.07.04 0 0 13
basszgitár itt off :-))
Előzmény: Törölt nick (11)
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 9
Előzmény: Abrash (8)
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 8
joshua redman

remélem mire megjövök szabiról, más is idetalál :)
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7
ez a határeset, ami beleférne az itteni keretek közé.

ez ni
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 6
http://www.youtube.com/watch?v=vz0Wlnwzxyk
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1
linket adsz a nemsemmihez? :)
Előzmény: Dick17 (0)
Dick17 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 0
nem semmi :-)))
Abrash Creative Commons License 2008.07.03 0 0 topiknyitó
hajrá.

Akár linkkekel a rapid és a youtube irányában..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!