Első sorban és kiemelten akusztikus megszólalású jazz a téma, stílustól ezen belül függetlenül. JazzRock mentes övezet, funkymentes övezet, hacsak nem akusztikus az a funky.
"azt pedig eleve röhejesnek (és dilettantizmusnak) tartom"
elvótam szabin, és ennyi hsz született, köszönöm a jó ötleteteket és jó zenéket. el sem hiszitek, mennyire nem az egyéni bajaitokról akarnék beszélgetni.
amúgy: nem "osztályozom" a zenéket; mindössze ilyen az ízlésem: az egyik hangzás tetszik, a másik nem. de gustibus, ugyebár, de hiába magyarázom.
"a hangszer akusztikai tulajdonságai, a fa rezonánssága például, sokat nyomnak a latban"
ez igaz, de a hangszóróból megszólaló, erősített hang forrása akkor is kizárólag a mágneses indukció által létrejött feszültség; nincs hanghullámokat fogó mikrofon-hatás. Csak a különböző faanyagok különböző ideig és különböző frekvenciákra "specializálódva" tartják rezgésben a húrt, sőt valamilyen mértékben (leginkább persze a hollow-body hangszereknél) a pickup is rezeg a testtel együtt, ami tovább befolyásolja az indukciót - ezáltal pedig a hangot is.
Nem akarok lelki traumákat okozni :P, de az elektromos basszusgitárod hangszedője NEM akusztikus rezgést (hangot) érzékel (és továbbít), azaz nem "hallja" a húr rezgését, csak mágneses indukció történik (a mágneses térben rezgő fémhúr indukál feszültséget a tekercsben). De ezt csak a pontosság miatt...
Amúgy engem totál hidegen hagy, hogy egy hangszer milyen elven kelt hallható hangokat, ez a legkevésbé sem értékmérője a létrehozott zenének - azt pedig eleve röhejesnek (és dilettantizmusnak) tartom, hogy valaki aszerint próbálkozik a zenék osztályozásával, hogy azt "elektromos" vagy "akusztikus" hangszeren szólaltatják-e meg.. :) De ebben szerintem egyet is értünk.