A Fővárosi Főügyészség a kormányzati portál közbeszerzési pályázatával kapcsolatban tett állampolgári feljelentés alapján feljelentés-kiegészítést rendelt el, amelynek lefolytatására a Budapesti Rendőr-főkapitányságot jelölte ki - tartalmazza a rendőrség honlapján közzétett közlemény. "A feljelentés-kiegészítésben meghatározott feladatok végrehajtására a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztálya nyomozást rendelt el hűtlen kezelés bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen" - olvasható a tájékoztatóban.
Nem fognak találni semmit, legfeljeb egy picit túlméretezett szerverparkot, de az meg indokolt lehet, ha szükség esetén 1 millió netezőt akarnak ellátni információval.
Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen nyomoz a rendőrség a 200 millióba kerülő kormányzati portál ügyében. Valaki júliusban tett feljelentést.
A kormányzati luxusportál júniusi indulása óta több szakember is megállapította: ennél kevesebb pénzért is sokkal jobb honlapot lehetett volna készíteni. A Miniszterelnöki Hivatal például négymillió forintot fizetett ki egy olyan programért, ami ingyenes. Daróczi Dávid szerint a lehető legolcsóbban hozták létre a honlapot.
Szatmári szilvapálinkás tortával köszönti Magyarországot a Miniszterelnöki Hivatal felkérésére 2008 augusztus 20-án a Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete. A pályázat keretében kiválasztott hungarikumot Budai Bernadett kormányszóvivő és ismert hazai személyiségek kóstolták meg először.
Kudarcra ítélt kormányszóvivői portál MDF: Hány embert tájékoztat a kormányzati "szuperportál"?
A kormányszóvivői portál kudarca nem kendőzhető tovább árlistákkal és feltűnően laza érvelésű pénzügyi magyarázkodással. A működés beindítása óta csak halmozódnak a kérdések, most már nemcsak a politika, hanem a szakma oldaláról is - írja közleményében Pettkó András. 2008.08.04 12:30, ma.hu
A felvetésekre nincs válasz, csak annyi bizonyos, hogy sem a tartalom, sem a szolgáltatási logika nem bizonyította eddig az irdatlan ráfordításokat. Az MDF-es képviselő tovább tudakozódik a témában, kétségeit személyes tapasztalataira építi: saját honlapjának a www.pettkoandras.hu-nak működési költségeivel hasonlítja össze a sokat kritizált www.sajto.kormanyszovivo.hu szájtot és ha már a kormányszóvivői érvelés szerint egy képviselőnek többletjogosultságai vannak – szeptember1-ig személyesen szeretne tájékoztatást kapni arról, hogy valójában hány ember tájékozódását segíti a „szuperportál”.
A Magyar Demokrata Fórum szerint nem lehet lezártnak tekinteni a kormányszóvivői luxusportál ügyét, hiszen semmi sem indokolja az elkészítésére fordított 200 millió forintos, horribilis összeget. Napnál világosabb ugyanis, hogy egy, a jelenleginél sokkal profibb internetes oldalt a szóban forgó ár töredékéért is el lehet készíttetni. MDF ezért nemrégiben írásbeli kérdést intézett Gyurcsány Ferenchez, melyben arra kérte a miniszterelnököt, hogy tisztázza: miért kerül a piaci ár többszörösébe az internetes oldal.
A Miniszterelnöki Hivatal válaszleveléhez egy meglehetősen hosszú kiadási listát is mellékelt, melyből kiderült: a kormány matematikai hibát nem vétett, hiszen a végeredmény valóban 200 millió forint volt. Ugyanakkor az egyes tételeket megvizsgálva felmerül a kérdés, hogy miért kellett mindenből a legdrágábbat megvásárolni, amikor az oldal jelenleg igencsak szerény szolgáltatásokat nyújt.
Az MDF továbbra is felháborítónak tartja, hogy a honlap elutasította Pettkó András regisztrációs kérelmét, holott annak célja elvileg „az információk lehető legszélesebb körben, lehető legtöbb emberhez való eljuttatása”. Az indoklás szerint a regisztráció csak a sajtó munkatársainak engedélyezett, ami azért is érthetetlen, mert az oldal magánembereknek szóló verzióján csupán egy-két sajtótájékoztató anyaga látható.
Tekintettel arra, hogy a kormányszóvivő úgy érvelt: egy képviselőnek több jogosultsága van, mint egy „átlagembernek”, az MDF személyesen szeretne betekintést nyerni a statisztikai adatokba, hogy végre kiderüljön: vajon mennyi ember tájékozódását segíti a szuperportál.
Pettkó András ezért arra kéri a kormányszóvivőket: jelöljenek ki szeptember 1-ig egy időpontot, amikor személyesen adnak választ a következő kérdésekre:
- Auditálják-e független ügynökséggel a látogatottságot, vagy csak házi felmérést végeznek? - Mennyire kifinomult a mérés? - Mérik-e külön a látogatás-, a látogató-, illetve az oldalletöltéseket, illetve az egyes közlemények olvasottságát? - Mit lehet tudni a szerkesztőség összetételéről? - Kik dolgoznak a portálnál? - Milyen viszony van a honlap és a Magyarország. hu, vagyis a kormányzati szolgáltatói portál között? - Ha a portál egyértelműen a sajtónak szól, akkor ennek megfelelően milyen átszervezéseket, csökkentéseket végeztek a már meglévő miniszterelnöki kommunikációs szervezetben? - A már lezajlott kormányszóvivői és egyéb tájékoztatókat miért nem lehet megtekintenie az állampolgároknak? - Miért csak az önkényesen kiválasztott videófelvételeket – szám szerint 5-öt – lehet megnézni? - Miért vannak egy ekkorra tárhelyen lebutítva a fényképek? - Hogyan értékelik a hardverbeszerzések szükségességét két hónap tapasztalata után? - Kihasználják-e a vásárolt informatikai eszközöket? - Mennyi kérdés érkezik egy sajtótájékoztató alatt? - Szűrik-e a kérdéseket? Miért van korlátozva a karakter szám egy ilyen nagy tárhelynél? - Miért csak egy platformmal működnek az oldalak PLD Macintosh-on miért nem megy?
Az MDF bízik benne, hogy mihamarabb választ kap a kormányszóvivőktől, ugyanis összehasonlítva a www. sajto. kormanyszovivo. hu és a www. pettkoandras. hu oldalak szolgáltatásait, megállapítható: a fórumos honatya személyes honlapja szinte ugyanazokra képes, mint a kormányzati, holott arra 2002-óta /6év alatt /1 millió forint sem lett elköltve.
(Tkp. nem értem, hogy a minisztert miért zavarta volna a sajttáj, hiszen a téli állapotokról helyszíni közvetítést adott kb. fél éve a Kossuth - szépen árnyalva azt a kalandot is, amit a helikopter jéggel fedett betonon való kivontatása jelent.)
miközben 200millió megy el olyanokra, mint a kormanyszovivo.hu.....
Gyalázatos körülményekről panaszkodnak a légimentők
* Független Hírügynökség - ugyelet@mail.index..hu
| 2008. 08. 02., 22:00 | Frissítve: 5 órája
Gyalázatos körülményekről írnak a légimentők a csütörtöki helikopterbalesetben elhunyt kollegájuk emlékére írt levélben.
A budaörsi hangárban egyáltalán nincs fűtés. A mentőhelikoptereket egy átalakított IFÁ-ból tankolják. Egy liter 5 másodperc alatt - tízszer annyi ideig tart így a tankolás, mintha helikopter-tankerük lenne - írják a mentősök a panaszlevélben. Csütörtökön egy ember meghalt, hárman megsérültek, amikor lezuhant a mentőhelikopter a Pest megyei Kiskunlacháza és Apajpuszta között.
A légimentők vezetője a budaörsi reptérre hívott össze sajtótájékoztatót,. de miután az egészségügyi miniszterrel tárgyalt, a tájékoztatót lemondta. Székely Tamás miniszter pénteken azt mondta, szerinte minden rendben van a légimentőbázisokon.
"Gyalázatosak a körülményeink, mégis minden reggel kinyílik a hangárajtó. De ha nem nyílt, ha beszakadt a beton, ha befagyott az üveg, ha csöpögött a tankoló kocsiból a keró, akkor is repültünk, mentettünk, mert ez az életünk" - áll még a légimentősök levelében. Magyarországon jelenleg hat légimentőbázis üzemel, a hetediket, a szentesit jövőre ígérik.
Nyomozás indult a kormanyszovivo.hu ellen 2008. augusztus 2. 16:36
Pálfi Krisztina - MNO A Legfőbb Ügyészséghez június 23-án érkezett egy beadvány, melyben egy magánszemély kéri, hogy indítsanak eljárást a kormanyszovivo.hu oldal ellen hűtlen kezelésért. A Büntető törvénykönyv szerint, akit idegen vagyon kezelésével bíznak meg, és nagymértékű vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el, és akár tíz évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.
Mint ismert, a kormanyszovivo.hu oldalt 200 millió forintért hozták létre, hogy a legfrissebb hírek mellett a fontosabb ügyintézési és kapcsolatfelvételi információk is megtalálhatóak legyenek. Ám a 200 milliós honlap az első napokban meglehetősen nehézkesen működött: hibásan jelenítette meg a kormanyszovivo.hu oldal tartalmát a legnépszerűbb böngésző, az Explorer régebbi verziója. Létrehozták továbbá a sajto.kormanyszovivo.hu- t is, melyen – a regisztráció után – élőben nyomon követhetőek a kormányszóvivői tájékoztatók, amelyekben kulcsszó alapján keresni is lehet majd.
Budai Bernadett a honlapok indulásakor elmondta: a teljes nyilvánosság megteremtése volt a cél, hogy minden médium képviselője, akár vidékről is, azonnal kaphasson információt. Arra a kérdésre, hogy a 200 millió forintos ajánlat volt-e a legolcsóbb a közbeszerzési eljárás során, azt válaszolta: ár-érték arányban ez volt a legmegfelelőbb.
Később viszont kiderült, hogy nem is volt külön pályázat a 200 millió forintnyi közpénzbe kerülő kormányszóvivői honlap elkészítésére. Sajtóinformációk szerint a munkára egy keretszerződés alapján adtak megbízást. A honlaphoz egyébként Gyurcsány Ferenc egykori üzlettársa, Honti Pál cége szállíthatja a szoftvert. Nem ez az első megbízásuk: korábban 10 millió forintért tanulmányt készítettek. Honti pedig abban a Mimóza Kft.-ben is benne van, amely a liberális közlekedési minisztériumnak gyárthatott internetes játékokat és szoftverfejlesztési programokat 22 millió forintért.
majd én megmagyarázom dávid és bernadett úgyse képes ilyesmire ...szóval
kérlek karórából is van 500 forintos , és van 6 milliós ..és ugyanazt az időt mutatják mégsem reklamál senki... itt is az a helyzet hogy honlap úgy megy mint a doxa óra , gyémánt a tengelye csapágya ..és ott van hogy made in gyurcsány művek ... na az olyan mint rolls royce , elején a szárnyaló angyalka... a brand ugye azt kell itt megfizetni... a márkát az eszmei értéket ,ha úgy tetszik .. ez a piaci logika , el se tudnád képzelni sokan mit fizetnének gyurcsány fogkeféjéért , marilyn monroe bugyijáért john lennon szerencse macijálrt ... ez a honlap is ilyen ...nem azért drága mert történetesen aranyból van , aranyból sokminden készül ... hanem mert történelmi jelentőssége van , afféle ikon , egy egy a demokrácia aranykorának védjegye ha úgytetszik ... remélem érted már
Viszont az megnyugtat, hogy egy globális atomháború után a túlélők még mindig élőben nyomon követhetik a sajtttájékoztatókat a 20-ból megmaradó néhány szerver segítségével...
Mint kiderült, az izgalom és a kétely is jogosnak bizonyult. A szerkesztőségi Macintoshon ugyanis előbb csak az jelent meg, hogy „kapcsolódás”, majd az, hogy „újrakapcsolódás”, végül néhány böngésző kipróbálása (Firefox, Flock, Opera, Safari), valamint néhány perc eltelte után nyilvánvalóvá vált, hogy ez így nem megy. Átrobogtam az értékesítő kollégákhoz, hiszen a sajtótájékoztató mindeközben már javában zajlott, és a nyári szabadságoknak köszönhetően hamarosan kaptam is kölcsönbe egy Windowst és egy Internet Explorert. Ezen már simán elindult az oldal, és hamarosan Székely Tamás és Budai Bernadett virtuális társaságában repültek a percek.
hát vazz....
Az online kérdésfeltevésre szolgáló form ugyanis nemcsak hogy letiltott 300 karakternél (nyilvánvalóan, hogy védje a rendszert a túlterheléstől), hanem egyszerűen nem is működött. A kérdések közül pedig, amelyeket a kollégák valamilyen módon (talán a még megfelelőbb böngésző és operációs rendszer birtokában) mégis fel tudtak tenni, erőteljesen szűrtnek tűntek
hát vazz 2....
Igaz, a szigorú regisztrációs folyamatot joggal érte kritika, hiszen nemcsak az újságírókra szűkíti a regisztráltak körét, de még közülük is erősen válogat – az állandó munkahellyel nem rendelkező, szabadúszó újságírók, illetve a pártportálok újságíróként dolgozó munkatársai könnyen fennakadnak a rostán, hogy az angolszász világban már egyenrangú újságíróknak tekintett bloggerekről ne is beszéljünk. És az is igaz, hogy ezt a gyakorlatot igazolni hivatott kormányszóvivői indoklást – hogy technikai korlátok miatt kell szűrni a regisztráltakat – éppen az elszámolt, irreálisan magas költségek teszik visszássá.
nő, komment.....
Az osztályunk fetrengett a röhögéstől, amikor meghallotta ezt az összeget” – mondja a hazai internetpiac egyik meghatározó tartalomszolgáltatójának neve elhallgatását kérő vezetője. Szerinte a húsz megvásárolt szerver mindenképpen irreális. Schneemaier Ákos, a Sanoma Budapest digitális produkciós osztályvezetője is kisebb konfigurációkat emlegetett, amikor arról beszélt, hogy ők milyen hardverparkkal dolgoznak. A Sanoma az egyik legnagyobb a hazai internetes tartalomszolgáltatók között, a rendszeres akvizícióik pedig mind a fejlesztési költségek, mind pedig a hardverbeszerzések terén naprakész ismereteket követelnek. Schneemaier szerint egy átlagos tartalmakat (tehát HTML-oldalakat és multimédiás fájlokat) kiszolgáló portál könnyedén elmegy két vagy négy szerveren. Az első két szerver a külön vasra rakott adatbázis, illetve webszervert takarja, míg a második kettő olyan tartalék, amely az elsők hibája esetén lép működésbe, így ez további kapacitásnövekedést nem, csupán stabilitást ad az oldalnak. Ehhez a négy szerverhez hozzávehetjük ötödiknek (illetve ha ebből is van egy biztonsági tartalékunk, akkor hatodiknak is) egy úgynevezett direktorszervert, amely folyamatosan monitorozza, hogy valamilyen fellépő hiba miatt át kell-e irányítani a webről érkezett forgalmat a tartalékszerverekre. Egy ilyen szerkezetű rendszer még olyan rendkívül nagy látogatottságú weboldalakat is fennakadás nélkül kiszolgál, mint amilyen a Startlap a maga hatszázezer egyedi látogatójával.
nő, komment 2...
A Kormanyszovivo.hu ehhez képest legfeljebb néhány száz (nagyra törő tervek szerint néhány ezer) újságírót kíván kiszolgálni. Az oldal valós terheléséről jó képet adhat, hogy a Népszabadság információi szerint múlt hétig a fokozott érdeklődés ellenére is mindössze háromszázötven újságíró regisztrált, és cikkünk megírásáig 45 kérdést intéztek az online felületen keresztül. Nem is kell rosszindulat ahhoz, hogy kiszámoljuk: szerverenként 19 felhasználóról, illetve két és fél kérdésről beszélünk
"a nyílt törvényszegést választotta a Miniszterelnöki Hivatal, amikor a jogszabály által biztosított tizenöt napos határidő után sem hozta nyilvánosságra a nagy vihart kavaró Kormanyszovivo.hu oldal részletes költségvetését és az oldal elkészítésére kötött szerződéseket"