Keresés

Részletes keresés

necsinádmán Creative Commons License 2011.11.03 0 0 753

"Megszünik a jelenlegi rendszer, a jegyek ,csak konkrét vonatra lesznek érvényesek"

 

Ez minden jegyre érvényes vagy csak a netes vásárlásra vagy csak az otthon kinyomtatható jegyekre?

 

Mert ugye így a 2 hónapos jegyelővételnek nem sok értelme lenne......


Előzmény: alex_86 (752)
alex_86 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 752

November 14-étől jelentős váltkozások várhatók a netes jegyvásárlásban, a menetjegyeket már otthon is kinyomtathatja az utas, és a jegyvizsgálók fogják majd mobiltelenonnal beazonosítani azokat.

Viszont!!

-Megszünik a jelenlegi rendszer, a jegyek csak konkrét vonatra lesznek érvényesek, egy-egy vonatkimaradás vagy csatlakozásmulasztás, stb esetén igazolást kellesz kérni a jegyvágóktól (persze csakis MJR-rel adhatják majd ki, hogy mégtöbbet szerencsétlenkedjenek a kütyüvel) illetve a jegypénztárakban kérhetik majd azt. A Kedves Utasok többrége ehhez kétséges, mennyire lesz rugalmas, szóval esetleges pótdíjazás is lehet a dolog vége.

-A jegyvizsgálók feladata lesz a jegyen szereplő kódszám, vonatszám, viszonylat, név, személyi ig, kedvezményre jogosító cucc ellenőrzése, amely plusz feladatot jelent majd a számukra.

 

Csak egy rövidebb kivonatot láttam a szabályozásból, de első olvasásra is eléggé túl lesz bonyolítva az egész. Nagyon remélem, a kioszkok hosszú távon maradnak, hamár ennyi pénzt öltek beléjük. Sokkal egyszerűbb és rugalmasabb ugyanis a mostani E-ticket rendszer, mint majd az a hablaty, amely 14-étől várható majd....

CKD Kombinát Creative Commons License 2011.10.25 0 0 751

Újra előkerültek az ékezetek a jegykiadás helyét érintően. ;-))

 

 

 

Ez meg csak úgy: ;-)

 

Gulper Creative Commons License 2011.09.25 0 0 750

Megfejtettem a rejtély titkát. Már elment az összes aznapi vonat, amikor jegyinfót kértem.

Ez szép és jó, de azt még mindig nem értem, minek kellett a nemleges válaszhoz a születési dátumom ?!

Előzmény: Gulper (749)
Gulper Creative Commons License 2011.09.24 0 0 749

Én az esetek többségében kijövök Elvirával, de néha, így ma este is, megszivatott. Kértem egy külföldi jegyinfót, erre ő kérte az utasok születési dátumát. Megadtam, de Elvira rigorózusan csak a saját formátumában fogadta el. Ekkor már szóba került Elvira mamája is, de végül sikerült minden Elvira kedve szerint rögzíteni. Erre őnagysága ezt mondta:

"Erre az utazásra a megadott feltételekkel érvényes ajánlat jelenleg nem elérhető."

Ez egy Bp-Berlin út lett volna, már az is meglepő, hogy nincs erre ajánlat, de hogy ehhez miért kellettek a születési dátumok, az több mint mulatságos ....

Lehet fiatalabbak vagy öregebbek jobban kiszolgálja Elvira ?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 748

Még idén jön a MÁV nagy dobása.

 

"Az internetes jegyvásárlások aránya emelkedő tendenciát mutat mind a belföldi, mind a nemzetközi vásárlásokat tekintve. A belföldi menetjegyeket érintő tranzakciók száma 2010 azonos időszakához képest csaknem húsz százalékkal emelkedett. További, jelentős növekedést vár a személyszállító vasúttársaság még az idei évre tervezett fejlesztésétől, amellyel az utasok már bárhol kinyomtathatják az online megvásárolt menetjegyeket, nem kell emiatt az állomásokon található jegykiadó automatákhoz menni."

 

http://penzcentrum.hu/auto/meg_iden_jon_a_mav_nagy_dobasa.1029830.html

DVB Creative Commons License 2011.08.11 0 0 747

En cseh kibocsatasu dombornyomott Mastercarddal nem tudok fizetni. Probaltam mar sokszor... termeszetesen mas oldalakon megy.

Előzmény: Gulper (744)
djmorphy Creative Commons License 2011.08.09 0 0 746

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Gulper (744)
alex_86 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 745

Jelentős változások történtek az e-ticket rendszerben, erről bezzeg szó sem esett még...

Nálam landolt a 00001-es számú elektronikus számla, letölteni még nem tudom, mivel a visszatérítés funkciónak köszönhetően gondolom csak a jegyátvétel megtörténte után fogják letölthetővé tenni számomra.

Gulper Creative Commons License 2011.08.07 0 0 744

Elvira azt mondta, hogy

"Az OTP Banktól kapott hivatalos tájékoztatás szerint a következő kártyatípusokat fogadja el a rendszerük:

- Visa (dombornyomott)


- EuroCard/MasterCard (dombornyomott)


- American Express (dombornyomott)


-    Electron (nem dombornyomott), kibocsátótól függően - ezen kártyák esetében a kibocsátó bank határozza meg, hogy lehetővé teszi-e a kártya internetes használatát. Amennyiben az Ön kártyáját kibocsátó bank engedélyezte az interneten való kártyahasználatot, Ön természetesen fizethet internetes rendszerünkben Electron kártyájával. Pontos információért kérjük, forduljon a kártyáját kibocsátó bankhoz. Az OTP Bank által kibocsátott kártyák természetesen elfogadhatók.


-    Maestro (nem dombornyomott) kibocsátótól függően - ezen kártyák esetében a kibocsátó bank határozza meg, hogy lehetővé teszi-e a kártya internetes használatát. Amennyiben az Ön kártyáját kibocsátó bank engedélyezte az interneten való kártyahasználatot, Ön természetesen fizethet internetes rendszerünkben Maestro kártyájával. Pontos információért kérjük, forduljon a kártyáját kibocsátó bankhoz. Az OTP Bank által kibocsátott kártyák természetesen elfogadhatók."

Előzmény: djmorphy (743)
djmorphy Creative Commons License 2011.08.07 0 0 743

Hali! Kb egy éve próbáltam K&H kártyával jegyet venni. Akkor még nem működött vmiért inkább csak OTP fogadott el. Ez még mindig így van vagy K&H-val is tudok mostmár venni? :)

panabubus Creative Commons License 2011.07.16 0 0 742

Köszi.

már nem az első eset, hogy olvtárs segít elérni egy-egy topikot. Ennyit ér a kereső-motor.:(  Az életbe" nem kerültem volna oda sem :)

Előzmény: PLACI (741)
PLACI Creative Commons License 2011.07.14 0 0 741

Esetleg itt kérdezzél még utána:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9153022

Előzmény: panabubus (736)
panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 740

Attól tartok, jól "lát" a gömböd  :(

Előzmény: Gulper (739)
Gulper Creative Commons License 2011.07.13 0 0 739

Szabályértelmezésben gyenge vagyok.

 

Magunk közt szólva, én már azon is meglepődtem, hogy férfiaknál is levitték az üzletpolitikai kedvezmény korhatárát 55 évre. Igaz nem tartott sokáig.

 

Varázsgömböm szerint a kedvezmények további megnyirbálása várható.

 

Viszont olyat szerintem be lehetne vezetni, hogy az on-line menetjegy olcsóbb legyen. Igaz ez a kinyomatós változat erre túl nagy mozgásteret nem adhat, de a kioszk még így is kisebb költség lehet, mint a pénztáros.

Előzmény: panabubus (738)
panabubus Creative Commons License 2011.07.13 0 0 738

Köszönöm. Akkor ezt kihagytam. Legalábbis a vastag betűs szalagcímekből kimaradt.

Az viszont azért tényleg diszkriminatív, hogy 26 év alatt kedvezmény, a nyugdíjas státuszig meg fizesd a teljes árat. Tanuló esetében még érthető a vékony pénztárca. Vagy ez egyfajta "pályakezdési támogatás?" Esetleg inkább harmonizálás a mostanában pörgős nyugdíj-korhatár kitolással?

 

De, komolyabban:

A rendelet így szól:

""2.5.1. Igényjogosultság, kedvezmény

Évente 16 egyszeri utazásra 50%-os mérsékelt árú, továbbá 2 alkalommal egyszeri utazásra 90%-os mérséklésű kedvezményes árú menetjegyet válthat 65. éve betöltéséig

a.) a sajátjogú nyugdíjas,
b.) a nyugdíjassal azonos elbírálás alá eső személy,

c.) a külföldről Magyarországra települt....""

 

(kiemelés tőlem)   A b.) pont az mit takar?

 aztán:  másutt idézi a kormányrendeletet, nevezetesen: "az 1950 előtt született  -  62 év.  "

 

Valami itt nem nagyon stimmel szerintem. :S

Előzmény: Gulper (737)
Gulper Creative Commons License 2011.07.13 0 0 737

"Megszüntette a MÁV a 20%-os kedvezményű jegyet?"

Június utolsó napján bejelentették, hogy július első napjától megszűnik.

Előzmény: panabubus (736)
panabubus Creative Commons License 2011.07.12 0 0 736

Sziasztok!

Elvira kapcsán nem leltem másik topikra, úh. elnézést kérek, ha off-nak számítana itt. Habár..:S  Végülis menetjegyről van szó.

 

Kérdésem: Megszüntette a MÁV a 20%-os kedvezményű jegyet?  Idáig, (bővern betöltve az 55-öt) azzal utaztam.  Most olvasom, és amennyire értelmezni tudtam: 65 év felett van csak kedvezményes jegy?

(Nem vagyok nyugdíjas, mert csak... :) Mindenesetre 64 az évek száma...  A másutt idézett törvényrendelet szerint az 50 előtt születetteknél 62 év a plafon... :S)

 

Most akkor, mivel 65 nem vagyok, és a 20%-os meg eltűnt a listából, akkor teljes árú jegyet kell vennem?

 

Szemben a 26 év alattiakkal(!!!) akik nek meg jár a 33%-os kedvezmény..:S

Egy kicsit ez olyan D-Juice szerű diszkriminációnak néz ki első olvasatra.  Ott is a tinik megkapnak egy rakás kedvezményt, stb., a vének meg beszéljenek közel 100 HUF/perc  díjjal... :(

 

Kíváncsian várnám a választ, hogy én "néztem be" valamit, vagy tényleg az a helyzet amit levezettem?

necsinádmán Creative Commons License 2011.07.09 0 0 735

Köszi! :)

 

A többi kioszk problémán is rajta vagyunk csak nem mindig sikerül rájönni elsőre mi a bibi mert a konfiguráció szerint minden rendben ,de fizikailag meg látjuk ,hogy mégsem:(

 

Előzmény: PLACI (734)
PLACI Creative Commons License 2011.07.05 0 0 734

Akkor megragadnám az alkalmat ,hogy jelezzem ,ha valakinek problémája van a jegyekkel,minőségével,kioszk-al,vagy bármivel,jelezze minnél előbb az észrevétel után!!!!!!!!!!!!!

 

Nyíregyháza rendbejött. :)

Előzmény: necsinádmán (726)
CKD Kombinát Creative Commons License 2011.07.05 0 0 733

Néhány érdekesség:

 

Zugló és Kőbánya-Kispest ékezetes betűk nélkül.

 

Illetve Szeged fakó jegyei:

Gulper Creative Commons License 2011.05.03 0 0 732

Elvira szerint Somoskőújfalu és Fülek között jár még személyvonat.

Attól tartok, Elvira rosszul tudja.

gpz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 731

Igen. Eddig ezt meg lehetett tenni elektronikos jegyvásárlással, de valamit változtattak a programon, és most már nem megy. Ezt most már csak jegypénztárban lehet megtenni.

Előzmény: _Nyuszi (730)
_Nyuszi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 730

Sztem ez a kérdés: ha csak első osztályú szelvényem van, miért nem használhatom fel másodosztályon, elsőosztályú menetjeggyel?

Előzmény: Siemens113 (728)
Siemens113 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 729

Köszi szépen a segítséget még 1x. :)

Előzmény: necsinádmán (726)
Siemens113 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 728

Lehet hogy ez csak nekem nem egyértelmű de ha a Te vonatodon nincs első osztály akkor minek veszel rá első osztályú jegyet? (A részleteket leírhatnád, viszonylat, járatok stb hogy tiszta legyen)

Előzmény: gpz (727)
gpz Creative Commons License 2011.04.29 0 0 727

Na, beletettek a webes jegyváltó rendszerbe egy újabb fölösleges függést.

 

Ha Hungary Card 50%-os menettérti kedvezményű jegyet akarok venni, akkor abból kétfajta van: 1. osztályú és 2. osztályú. Csak olyan jegyet szabad venni a szabály szerint, amilyen a szelvény.Ha 1. osztályú szelvényt akarok felhasználni, akkor jegyet is 1. osztályút kell vennem.

 

Azonban nem tudok 1. osztályú jegyet venni most már (itt a betett rossz függés), ha olyan vonaton kattintok a "jegyvásárlás" gombra, ami csak 2. osztályú kocsikkal közlekedik. Ezért ha így akarok vásárolni, akkor nem feltétlenül az én vonatomon kell kattintani a gombra, hanem keresni kell egy másik vonatot, amin vannak 1. osztályú kocsik is, és ott kattintani. Ha pedig egy adott viszonylaton nincs is ilyen vonat, akkor nem is tudom, hogy lehet megoldani...

 

Ennek így semmi értelme...

necsinádmán Creative Commons License 2011.04.22 0 0 726

Akkor megragadnám az alkalmat ,hogy jelezzem ,ha valakinek problémája van a jegyekkel,minőségével,kioszk-al,vagy bármivel,jelezze minnél előbb az észrevétel után!!!!!!!!!!!!!

Akár a MÁV-Start ügyfélszolgálatán(ha van ott)http://www.mav-start.hu/ugyfelszolgalat/szemelyes.php vagy egy email-ban eszrevetel@mav-start.hu

Köszi

Előzmény: CKD Kombinát (725)
CKD Kombinát Creative Commons License 2011.04.21 0 0 725

Ha már a nyomtatókról van szó.

 

Szegeden sose szeretek jegyet átvenni, mert szinte mindig halvány jegyet kapok.

 

Éppen ezért már régen vettem át ott jegyet, de legközelebb ha arra járok, feltétlenül kipróbálom.

 

;-)

PLACI Creative Commons License 2011.04.21 0 0 724

Azért hordtam Volánbuszos tokban, mert nem tehetek róla, hogy míg a volánbuszost ketté lehet hajtani, és mindegyik oldala átlátszó, tehát összesen 4 oldalt kapok, ahová a START-os BB-től kezdve az útvonaligazolásig minden belefér úgy, hogy nem kell kivenni, a START-os toknak még a hátoldala sem átlátszó, mert azt a pályaszám nélküli retusált Flirt-öt nagyon oda kellett rakni!

:)))

Előzmény: necsinádmán (722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!