Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3029
MOndjuk én nem 1000 méterig szoktam jelezni, hanem van, hogy akár 5-10 km.ig is.

És Te komolyan gondolod, hogy akkor az az autós onnantól 10 km hosszon (míg meg nem látja a sebességmérés helyét) a megengedett sebességgel közlekedik???

Ugye nem gondolod komolyan???
Álomvilág...
Előzmény: robicsek (3027)
robicsek Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3028
a szabályosan várakozó rendőrautóból is. De olyan ritka, mint a fehér holló. A hidakon a járdán állók pl nem azok, meg a keresztben álló sem az ahogy helyesen írtad.

Viszont a szabályosan várakozo civil autó mögé állni egy furgonnal, aminek az van a hátuoljára irva, hogy VIGYÁZZ, SÜN! az se lenne tilos. Mozgalmat kéne erre indítani:)
Előzmény: Macika (3026)
robicsek Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3027
ha igy van, akkor az autosok 90%-a hüje. De ezt eddig is tudtuk.
MOndjuk én nem 1000 méterig szoktam jelezni, hanem van, hogy akár 5-10 km.ig is.
Ha nem veszik figyelembe, akkor megérdemlik a büntetést.
Előzmény: Macika (3025)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3026
Értem.
Tehát akkor a KRESZ szerint szabályosan várakozó civilautóból okés a mérés?

Javasolni fogom a Közlekedésrendészetnél...
Előzmény: robicsek (3023)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3025
Nézd, mivel >1000 méterre is képes 'ellátni' a Fama, ezért kiválóan látjuk, mikor fékez rá, aki.
Előbb látjuk a kijelzőn, hogy megköszöni a villogást (ekkor már sípol a Fama és beindult a felvétel), majd azt a pillanatot is, amikor észlel bennünket. Onnantól (ÉS CSAK ONNANTÓL!!!) már a szabályosság mintaképe, inkább lehetne tilosban parkolásért megbüntetni, mint gyorshajtásért.

Ám akkor már 'ér' a felvétel.

Hidd el, még egyszer mondom, tapasztalat.

A gyakorlatban ALIG 10%-kal van kevesebb gyorshajtó olyan helyen, ahol van mód levillogni, mint ahol nincs.
El nem hiszed, mennyire kevés autós veszi figyelembe azt, hogy mérünk. De ezt már írtam...
Előzmény: Hooshee (3022)
robicsek Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3024
off
ha válaszolsz valakinek, figyelmedbe ajánlom a Válasz gombot használni az Uj hozzászolás helyett.
Előzmény: vadeger (3019)
robicsek Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3023
Nem azért sipolunk.
Hanem azért, hogy a rendőr is tartsa be a szabályokat.
Azaz ne álljon tilosban, ne álljon zebrán, ne álljon járdán, mert az neki is tilos, ha nem megy a kéklámpa.
természetesen az utra merőlegesen is tilos.

Ja, a legfőbb ügyész szerint is.

Különben nem vagyok pesti, sőt budai se, sosem laktam Budapesten, nincs is szándékomban.
Előzmény: Macika (3012)
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3022
Nézd, akinek jelzik, hogy traffipax van, és nem lassít, az hülye. Ez az én véleményem, pont. Nem kétlem hogy van ilyen, mert a szembejövők közül pár megköszöni, pár meg nem érti hogy mi a piklit villogok.

De abban azért biztos vagyok, hogy aki ÉRTI hogy miért villogtak neki, az nem nézelődni kezd, hanem a fékre lép. A többinek, aki meg ennyire bamba, és még gyorsan is hajt, úgy kell.
Előzmény: Macika (3021)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3021
Bocsánat, nem minősítettem senkit ezzel, azt pedig végképp nem engedtem meg magamnak, (mint te), hogy másokat lehülyézzek...

Amit leírtam, az tapasztalat. SAJÁT TAPASZTALAT...
Előzmény: Hooshee (3017)
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3020
Ha nem tudsz angolul, inkább ne próbálkozz vele.

Te hisztiztél két sorral feljebb, hogy mi tartozik és mi nem tartozik ide, majd odaböfögsz valamit, aminek még annyira sincs semmi köze a témához :)

De biztos én nem értem, hogy mit akartál két tarkónlövés között kommunikálni... Vagy lehet hogy mégsem én vagyok ostoba? :)
Előzmény: vadeger (3019)
vadeger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3019
IQ retard. Nem tartozik ide, nem. Vagy a mondatot nem olvastad el vagy az értelmét nem fogod fel.

Calver_ Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3018
lol. epp irni akartam, hogy akkora a barom a vilagon nincs sztem aki MEGERTI h a trafi miatt villognak neki es ENNEK ELLENERE sem lassit :-)
de lehet, h megis van... polgarorokbol barmit kinez az ember
Előzmény: Hooshee (3017)
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3017
Hát eszembe se jutott hogy te tényleg ennyire hülyének nézed az embereket. Vagy pedig magadból indulsz ki, mert lehet hogy te ezt csinálod, de aki nem egészen mazsola, az nem így viselkedik (aki meg igen, az úgyse megy gyorsan).
Előzmény: Macika (3016)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3016
Nem akarod érteni.

Az emberek NEM lassítanak a villogásra, hanem elkezdik keresni a mérőautót.
Aztán AMIKOR MEGLÁTJÁK, akkor satu.
De ez már késő, ilyenkor szoktam beírni a rendszám 3 betűjét...
Előzmény: Hooshee (3015)
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3015
Elég sokáig szoktam villogni... a legutóbbi mérésnél olyan jó 1 kmel előbb már levillogták, hogy ott van a Fakabát Rt, nem hiszem hogy nagy fogás volt aznap :)
Előzmény: Macika (3014)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3014
A villogással az a baj, hogy az autósok UTÁNA kezdik el keresni a mérőautót. És mire meglátják, meggyőződtek róla, hogy IGEN, ők azok, addigra már lekönyvelték a rendszámot...
Előzmény: Hooshee (3013)
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3013
Semmit, majd a blokkoló szól hozzá :), meg akiknek aztán villogok, megköszönik...

Amúgy mostanában újra kezd divat lenni a villogás, bár még mindig sokan nem értik mit akarok, de javul a tendencia :)
Előzmény: Macika (3012)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3012
Ma eszembe jutott a topic, amikor autókáztam Keszthely felől Sümeg felé.

És mit nem tesz Isten, Cserszegtomaj térségében félreállva az út szélénél egy kihajtóban, MERŐLEGESEN az útra egy szürke WagonR-ből ment a Fama-zás.

Ti elkényeztetett pesti vagányok, azért sípoltok, hogy piros lámpa forogjon minden sebességet mérő rendőr fején, ti mit szólnátok ehhez?

Pesten csak csíkosból, vagy kiszállva, háromlábúról csak sárga mellényben...

Itt meg nyáron is autóból, ráadásul teljesen jellegtelen civilből...
Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3011
"- és nem mutogatni másokra, miközben magam még mindig az alapján megyek szavazni, hogy fideszes disznó vagyok-e, vagy mszp-s disznó, ahelyett, hogy ilyen és egyéb valós kérdések alapján döntenék legalább a kibaszott helyi ügyekben."

Mer ez aztán ide tartozik...

Előzmény: vadeger (3009)
D H Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3010
egyetértek a hozzászólásoddal, de ne felejtsük, mi, magyarok mindig rendkívüli módon tudtunk hisztizni, amikor megpróbálják (az állam, a kormány, a rendőrség, a Szegfűsök, a Narancsosok, tökmindegy, bárki) kissé leszűkíteni az általunk alkalmazott törvénytelenségek, szabálytalanságok művelésének lehetőségét.
Emiatt ez a topic természetszerűleg hisztis, bármennyire értelmetlenül feleslegesen és haszontalanul is.
Előzmény: vadeger (3009)
vadeger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3009
Gyermeteg ami itt van igen.
 
Na, rekesszük be a szamárságot!
Köztudomású, hogy elképesztően rosszul van kitáblázva az ország, beleértve a 40-es táblákkal telerakott főutakat (amit relative megbízhatónak tűnő forrás szerint az autópályalobbi ért el), az autóutak keresztezéseinél 110-ről 70-re történő satuféket, az előzetes figyelmeztetőtábla nélkül lejtőn bokor mögé tett településtáblákat...
 
De:
- ez nem ide tartozik
- nem hisztitopicot kell csinálni miatta
- és nem mutogatni másokra, miközben magam még mindig az alapján megyek szavazni, hogy fideszes disznó vagyok-e, vagy mszp-s disznó, ahelyett, hogy ilyen és egyéb valós kérdések alapján döntenék legalább a kibaszott helyi ügyekben.
Rumcice Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3008
Végigolvastam az utóbbi 1 hónap termését, hogy mekkora szélmalomharc van itt. Ez lett sivár és üres élete egyetlen értelme és célja. "Jujj, 60-nal ment 50 helyett, büntessük meg, én ott 50-nel megyek mindig, engem nem is tudnak megbüntetni soha." A gyorshajtás egyidős az autózással, mindig lesz.
vadeger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3006
Ezt a "gyorshajtó"-t nagyon magadra vetted. Eszem a kis érzékeny lelkedet :)
cumpika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3005
A tarkónlövés neked járna amikor 10 ó 10 p állásban markolod a kormányt és 45-tel tetűzöl a belső sávban.
Az ilyenek miatt vannak a balesetek, nem a gyorshajtók okozzák a nygyrészüket.
Előzmény: vadeger (3004)
vadeger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3004
Tartok tőle, hogy az igazság középúton van. Azt még kifelejtettétek, hogy a hatóság fizetést kap érte.

Másrészt viszont ha a hatóság megbünteti a gyorshajtókat, akkor értem dolgozik, nem ellenem --- csak nem eléggé, igazából tarkólövés járna nekik.

Hooshee Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3003
Az állampolgár egyedül van. A hatóság több ezren. Az állampolgár nem ezt csinálja napi 8 órában, hanem dolgozik, hogy a hatóságnak is legyen fizetése. A hatóságnak ez a munkája, valamint a hatóság állítólag az állampolgárokÉRT dolgozik, és nem az állampolgárok ELLEN.
Előzmény: Macika (3002)
Macika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3002
Az állampolgárnak egyetlen ügyet kell megválaszolnia.
A hatóságnak TÖBB EZRET.

Sajnálom, hogy magadtól nem jöttél rá erre az egyszerű válaszra...
Előzmény: Törölt nick (2999)
vadeger Creative Commons License 2009.06.16 0 0 3001
nem vagyok. nemcsak rendőr gondolhatja úgy, hogy 250-nel ámokfutni balesetveszélyes.
Előzmény: Törölt nick (3000)
vadeger Creative Commons License 2009.06.16 0 0 2998
and topictárs szellemi érettsége felől nekem is vannak kételyeim, de ebből a párbeszédből nem világos számomra, minek mivel kéne egyeznie és mi volt az eredeti állítás.

Előzmény: Macika (2997)
Macika Creative Commons License 2009.06.15 0 0 2997
És a 8 napnál többet is képes vagy befogadni a szövegből?
Mert azon kívül SEMMI nem egyezik!
Ugye nem szükséges bemásolnom, mi is volt az eredeti állítás?

De azért be ne lásd már, tudod, este nem lenne elég kemény...
Előzmény: Törölt nick (2992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!