Keresés

Részletes keresés

musseln Creative Commons License 2009.05.05 0 0 67

Köszi. Az azért mostanában volt. De szerencsére ma egy vistás ügyintéző utána járt és azt mondta, hogy tutira nem kell semmi.

Ehhez képest, ma meg is akartam venni a carnival oldalán online a jegyeket, de nem sikerült. 

Utaztál már a Carnival hajótársasággal... online vettétek meg a jegyet? Mert nekem ma adódott egy kis problémám és nem tudom mi lehet a gond. Végig beírtam minden infót az online foglalásnál, kipipáltam, hogy elfogadom a feltételeket, majd rákattintok a Book Now gombra és megkapom ezt a hibaüzenetet:

9000 : Carnival has returned an unexpected response condition code. Contact CCL support desk @ (800) 845-2599.

 

Valamint a cruise.com oldalán is az van, hgy adjak meg amerikai irányítószámot és ha az nincs, akkor hívjam fel őket.. hát azt ugye mégsem... úgyhogy most nem tudom, hogyan tovább. :-(

Előzmény: skipper II. (66)
skipper II. Creative Commons License 2009.05.05 0 0 66
Szia!

Múlt év (2008) november végén.

skipper
Előzmény: musseln (65)
musseln Creative Commons License 2009.05.05 0 0 65

Na, ma nagyon elcsodálkoztam, mert az alábbi emailt kaptam a budapesti Brit Nagykövetségtől, mely szerint kell vízum a Bahamákra....

Please be informed that Hungarian citizens have to apply for Visa to the Bahamas online first. Follow the instruction on this website: http://www.visa4uk.fco.gov.uk/Welcome.htm

 

Please note that a Commonwealth Visa Application Form should be filled in. Find the form through the link below: http://www.ukvisas.gov.uk/resources/en/docs/1903073/vaf8b 

 

After applying online one has to book an appointment to the Consular/Visa Office in Budapest.

 

The visa procedure takes approximately 30 working days and costs about 35.000 HUF / person.

 

If you have any problems plesae contact the following address: consular.budapest@fco.gov.uk

 

Sincerely,

 

British Embassy

Budapest

 

Te egyébként mikor voltál a Bahamákon?

Előzmény: skipper II. (64)
skipper II. Creative Commons License 2009.05.04 0 0 64
szívesen

skipper
Előzmény: musseln (63)
musseln Creative Commons License 2009.05.04 0 0 63
Köszi a tájékoztatást. Természetesen nem pont annyival megyünk, de szeretem tudni az ilyen infókat.... Mondjuk nekem két kártyám van, ugyanannál a banknál, de az utitársamnak egy másiknál, szóval szerintem rendben leszünk. Köszi még egyszer az infókat!
Előzmény: skipper II. (62)
skipper II. Creative Commons License 2009.05.04 0 0 62
Most néztem meg az akkori SMS -eket. A bankom 62.600 Ft-ot zárolt a hajón.
Ez akkori árfolyamon 300 dollárnak felel meg.
Mi 7 napot töltöttünk a hajón.
Szerintem cége válogatja.
Egy ilyen útra nem lehet kiszámított pénzzel indulni.
A tervezett összeg felett, jobb ha van fél, vagy egy milla pluszban a számlán. Nem elköltési szándékkal, de ha a világ másik végén bármi előadódik, van mihez nyúlni.
Nem árt, ha több banktól is van kártyád.

skipper
Előzmény: musseln (61)
musseln Creative Commons License 2009.05.04 0 0 61
Köszi Skipper az infókat, most véglegesen megnyugodtam! Ugyanis kérdeztem utazási irodákat is és nehogy azt hidd, hogy mindenhol ugyanazt az infót adják. Az egyik helyen azt írták, hogy idén januártól nem kell semmilyen (turista célú) utazásnál a Bahamákra vízum, a másik helyen meg azt, hogy csak akkor nem, ha a hajó által szervezett program keretében hagyjuk el a hajót. De te megnyugtattál. A hajós kártyáról tudok... azt megkérdezhetem, hogy mennyit vonnak le a bankkártyáról erre az úgymond köztes kártyára, számlára, hogy letétben legyen némi pénz? Egyik ismerősöm 3 napos úton volt, ott 500 dollár vagy mennyi volt ez az összeg... kíváncsi vagyok, hogy mindig ennyi, vagy ez a hajóút hosszától is függ?
Előzmény: skipper II. (60)
skipper II. Creative Commons License 2009.05.04 0 0 60
Szia musseln!

Nekünk nem kellett semmiféle vizum.
Sőt még útlevél sem, kivéve a Miami be és kihajózást.
A hajón kaptunk egy bankkártya szerü azonosító kártyát, azzal jártunk ki be, azzal fogyasztottunk a hajón, stb.
Bahamákon senki nem nézte még ezt a kártyát sem. Kivéve a hajószemélyzetet.
Ők ki és viszajövetelkor számítógépen lehúzták az adatokat.
A mexikoi Cosumelben, Belizében, Hondurasban a határőrök csak ezt a kártyát nézték. Azt is csak szemrevételezéssel.

skipper
Előzmény: musseln (59)
musseln Creative Commons License 2009.05.04 0 0 59
Sziasztok! Skipper II.-höz lenne kérdésem, mert olvasom, hogy voltár már hajóúton. Mi is mennénk, Miamiból, Carnival-lal egy 5 naposra és 2-szer áll meg a Bahamák 1-1 szigetén. A kérdésem a vízumhoz kapcsolódik. Jól tudom, hogy ha valaki az usából megy ilyen hajóval, akkor nem kell a Bahamákra vízum? USA vízumunk van, 10 évre megkaptuk pár éve, így elvileg az ESTA nyomtatványt sem kell kitölteni, csak ez a Bahamák aggaszt még. Légy szíves, ha tudsz, akkor mielőbb válaszolj! KÖSZI!!!!
Előzmény: skipper II. (57)
Gina0086 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 58
Köszönöm a választ!
Csak éppen ez a problémánk, hogy mi is csak ilyen utakat találtunk, ami nekünk még álom.....bár még az is, hogy láthatjuk Floridát:)
Esetleg nem tudsz valamilyen más megoldást hogy eljussunk a bahamákra?
Nagyon nagy segítség lenne, mert mindenképpen szeretnék látni, viszont ilyen áron nem tehetjük meg:(
Egyébként milyen az idő június közepén Floridában?Naples környékén...
köszönöm a segítséget!!!
Gina
Előzmény: skipper II. (57)
skipper II. Creative Commons License 2009.04.20 0 0 57
Egy amit kihagytam: Miamiból indul.

skipper
Előzmény: skipper II. (56)
skipper II. Creative Commons License 2009.04.20 0 0 56

www.ncl.com on igazi luxushajókat találni.

Egy hetes út teljes ellátással nekünk novemberben 700 Euró volt fejenként.

Sok helyen kikötöttünk, Bahamák, Honduras, Belize, Mexikó.

A hajón több medence jakuzzi (lehet nem jól írom), ellátás, felszolgálás királyi!

Mindenhol kiköt, és többnyire reggeltől estig szabadprogram, vagy szervezett kirándulások.

 

Nézd meg, érdemes!

 

skipper

Előzmény: Gina0086 (55)
Gina0086 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 55
Sziasztok!
Örömmel olvasom, hogy valaki már járt a bahamákon....mi naplesbe megyünk júniusban, lenne pár kérdésem, szívesen fogadom a válaszokat, ha valaki lenne olyan kedves, és válaszol....:)
Szoval, a június miért is nem a legjobb időszak oda menni?nagyon meleg van, vagy épp ellenkezőleg, állandóan esik?!
Naplesben lesz a szállásunk, de el szeretnénk mi is menni Miamiba, Key Westre meg az Evergladesbe....és a bahamákat is tervezzük, viszont a 3-4 napos hajóút annyira drága, h nem tudjuk megfizetni, ezért gondoltunk mi is egy egynaposra....vagy szerintetek-lehet hülye kérdés-, de nincs miami-bahamák között vmilyen menetrendszerinti járat, amivel nyilván gyorsabban oda lehetne érni, mint egy óceánjáróval??
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!!
Gina
skipper II. Creative Commons License 2009.04.16 0 0 54

Szia Rita!

Szállásunk a Key West-re nem, Miamiban azonban le volt foglalva.
Az utóbbit azért tettem, mert kedvezményesen lehetett hozzájutni.

www.orbitz.com  -on lehet nagyon jó szállásokat, repülőjegyeket foglalni.

 

Rengeteg az akció. Bankkártya számot megadva lehet fizetni.

Szerintem biztonságos, én is úgy fizettem. Egy komoly nagy cég, nem célja a csalás.

Az adott szolgáltatás árán kívül, külön, tranzakciónként mindössze 2 (kettő) dollárt számol ügyintézési díjként.

Egy példa:

Itthon a Miami - Mexikóváros retúrjegyre 127 ezerért kaptam a legolcsóbb ajánlatot.

Tőlük, ugyanazon járatra, ugyanazon társaság gépére, egyező napon, stb... én 59.500 Ft-ért  adták a jegyet. 

Ezért már érdemes néhány órát keresgélni a neten.

 

Ha kevés az időtök, nem menjetek Bahamákra.

Strandoljatok egy délelőttöt a beach-en (keressetek ott egy parti szállodát), délután nézzétek meg a belvárost. Egy napot, (korai indulással) töltsetek az Everglades nemzeti parkban. Hazafele ismételhető a séta a "fényességes" belvárosban, vagy a beach-en. 

Ha marad még egy kis időtök, menjetek vissza, ahol legjobban tetszett, vagy iktassatok be egy kis strandolást.

Azt a két-három napot nem érdemes tovább aprózni...

 

Üdv:

 

skipper

 

 Péter

 

Előzmény: mizor (53)
mizor Creative Commons License 2009.04.15 0 0 53
Kedves Skipper

Sajnos két és fél napunk van erre a környékre. Ezért vagyok tanácstalan. Utána Panama City-be megyünk 3 napra ahol a rokonok várnak. Miami előtt Orlandóban töltünk 5 napot.
Igazából egy szép partot szeretnénk látni, ezért gondolam, hogy áthajóznánk a Bahamákra(Freeport). Ezen az oldalon találtam az egy napos utat.
http://www.discoverycruiseline.com/
Key West érdekelne, de agy nap alatt azt sem lehet megjárni. Vagy igen?.
Két nagy gyermekkel mennénk 14 illetve 17 évesek. Őket leginkább Miami Beach érdekli. A Everglades nemzeti parkot is meg szeretnénk nézni, de annyira rövid az idő!

Te mit tanácsolsz erre a pár napra.
Köszi
Rita
Ja és ez az indián vendéglő nagyon jól hangzik.
A szállásotok le volt foglalva ezen a környéken?
Előzmény: skipper II. (52)
skipper II. Creative Commons License 2009.04.14 0 0 52
Szia Rita!

Valóban egy napot voltam Bahamákon, de egy, egy hetes karibi hajóút során, melynek egyik állomása volt a fenti helyen. Utolsó napon voltunk ott, napnyugtakor indult a hajó és reggel 8 körül voltunk Miamiban.
Így az egynapos hajóút szerintem lehetetlen.
Ha mentek Miamiba, ott több időt töltsetek.

Menjetek le Key Westre. Töltsetek ott is egy éjszakát. Induljatok korán, mert sok a látnivaló. A másnapot is töltsétek ott. Hangulatos cuki kis hely. Okvetlenül keressétek meg Hamingway házát, mely múzeum. Felejthetetlen élmény.

Másik kirándulás, arra elég egy nap.
Menjetek el az Everglades nemzeti parkba.
A 41-es úton lehet megközelíteni. Sok helyen van, fizessetek be egy "proppelleres mocsárjáró ladik" útra. Kb. 20 $ / felnőtt. Benne van az aligátor bemutató is.
Egyébként mi elmentünk a 77-es mérföld tábláig. Ott fordultunk vissza.
Az út menti árokban hemzsegnek az aligátorok. (Nem veszélyesek, nem jönnek ki a vízből.) Szó szerint 50 méterenként látni belőlük egy-egy példányt.
Közben ebédeljetek meg a "Miccosukee" indián vendéglőben a 41 -es út mentén.
Olcsón, finomat és bőségeset adnak. Hangulatos hely.

Miamira pedig érdemes 4 napot szánni. Az óceánpaarti belvárost okvetlenül be kell járni. Érdemes egy kicsit strandolni is pihenésképpen.

Mi jól éreztük magunkat. Autót a Herz -től béreltünk. Korekt áron, jó, keveset futott, és tiszta autót kaptunk. Rugalmas ügyintézéssel. Nemzetközi jogosítvány kell.
Itthon az okmányirodában ezeregynehány Ft.-ért + egy fénykép (megvárhatóan) kiadják.

skipper

Előzmény: mizor (51)
mizor Creative Commons License 2009.04.14 0 0 51

Kedves Skipper

 

Nem tudom olvasod-e még a fórumot, de lenne pár kérdésem hozzád.

Júniusban,- tudom nem a legjobb időpont-, de Floridába megyünk a két gyermekünkkel. Orlandóban töltünk 5 napot és Miami-ban pedig 2-őt.Olvastam ezt az egy napos hajós kirándulást a Bahamákra, és felcsillant a szemünk.

A kérdésem az lenne,-mivel olvastam a hozzászólásaidban, hogy jártál ott-hogy érdemes-e befizetni, eltudunk-e menni egy szép partra , mivel csak pár óra áll rendelkezésünkre.

Köszönettel

Rita

Előzmény: skipper II. (46)
vader18 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 50

Én azt olvastam az ESTA kitöltése előtti tájékoztatóban, hogy akinek már volt elutasított vízumkérelme, az nem jogosult vízummentességi program keretében belépni - azaz megint vízumot kell kérnie. :(

Bár azt nem gondoltam, hogy tényleg be vannak töltve a rendszerbe az elutasított kérelmekkel 'rendlekezők' adatai - de ezek szerint be vannak :-o

Ezek a vizumigénylő hercehurcák tényleg nem piskóták. Főleg a személyes interjú lehet gázos...

Előzmény: Bejca xx (48)
vader18 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 49

Köszi a válaszokat! :)

Bejca xx Creative Commons License 2009.03.07 0 0 48
De 2007-ben elutasitották már egyszer.És gondolom ez is hozzá tett ahhoz hogy nem kaptam.Meg azt mondták hogy a huszon éves lányok nem igazán kapnak.Új útlevelem van.A régivel nem is lehet kérni.Nem hiszem hogy bár mit is vizsgálnak az adatokon sztem ez most is ugy működik mint elötte hasára üt és valakinek azt mondja mehet vkinek meg azt hogy nem csak most nem személyesen mint régen.Igen nekem is irták hogy ha nem értek egyet a döntéssel akkor bemehetek egy interjura.De nincs az a pénz amiért én még egyszer bemennék oda a két évvel ezelötti pont eléggé megalázó volt.Úgy beszéltek velem mint valami semmivel a papir halomra amit vittem rá se nézett.Nem voltam neki szimpatikus gondolom. Az indok amiért akkor nem kaptam az az volt:Hát úgy döntöttem nem adom meg.Ez elárul mindent.Nem vágyódom oda egyáltalán csak a párom miatt próbáltam meg.Százszor ezerszer jobb helyek vannak az usánál.
Előzmény: vader18 (44)
lacoste28 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 47

vader18

 

Repuljetek at. www.orbitz.com vagy www.jetblue.com    ha szerencsed van,talalsz kb 100 dollarert oda-vissza repjegyet Nassauba.Ha egy napra mesz,En azt ajanlanam.

L

Előzmény: vader18 (45)
skipper II. Creative Commons License 2009.03.07 0 0 46

Mi az NCL hajóstársaság www.ncl.com , egyhetes nagyon szép és kellemes hajóútja során látogattuk meg Bahamának egy kis szigetét, melyet "Skornel" nak hívnak.

Itt reggeltől késő délutánig tartózkodott a hajó.

A hajó neve Norwegian Pearle. Ötcsillagos a minősítése, de azon belül is a legelőkelőbb. Kényelem, szolgáltatás, étkezések, mind mind a csúcsok csúcsa.

Ugyan igy jártunk Hondurasban, Mexikóban, Belizeben is.

Szép körút volt.

 

skipper

Előzmény: vader18 (45)
vader18 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 45

Szia Skipper!

 

Ha esetleg olvasod még a hozzászólásokat, érdekelne, hogy melyik céggel mentetek Miamiból Bahamákra az 1 napos útra?

Mi is tervezünk ilyet, és eddig 1 céget találtam, de az Ft. Lauderdale-ből indul.

 

Előzmény: skipper II. (29)
vader18 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 44

Ez elég furcsa... Kíváncsi lennék, milyen rendszer ez az elektronikus izé... Valami adatbázisban szerintem fennakadtak az adataid. :-o

Nem volt korábban elutasított vízumkérelmed? Voltál már régebben Amerikában? Régi vagy új útleveled van?

Azt néztem, alig kellett adatot kitölteni (név, születési idő meg útlevélszám). Ezen gondolkodtam, vajon mi a francot vizsgálnak ezeken?

 

Egyébként az volt az információ ott a weblapon, hogy aki nem kap ESTA-t az még attól kérhet sima vízumot - kérdés hogy azt megadják-e.

 

Előzmény: Bejca xx (43)
Bejca xx Creative Commons License 2009.03.03 0 0 43
Szia!

Igen kitöltöttem és azt irta ki hogy 72 órán belül válaszolnak.Aztán kb 4-5 óra mulva kaptam a válasz hogy: Önnek az amerikai egyesült államokba való utazása a vizum mentességi programon belül nem engedélyezett.
Hát ennyi és azt mondják hogy valószinű nem is fogok kapni most jó pár évig.
Úgy hogy neked gratulálok de sajnos én nem tehetem be a lábam és nem túl fényesek a kilátásaim.Ráadásul a párom kedvenc helye miami minden évben legalább egy hónapot tölt kint és most már biztos hogy ez után is nélkülem.Tehát mind ketten egyedül megyünk nyaralni.
Előzmény: vader18 (42)
vader18 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 42

Szia Bejca!

 

Jól értem, hogy Miamiba akartál menni, és USA-ba való ESTA-t töltöttél ki és visszautasították? Ez hogy volt?

 

Én most töltöttem ki, és rögtön kiírta, hogy engedély megadva. Így azt gondolom, nincs mögötte emberi jóváhagyás, maximum megnézi az alapadatokat némely adatbázisban. Neked ugyanez volt, csak azonnal kiírta, hogy elutasítva? :-o

Előzmény: Bejca xx (41)
Bejca xx Creative Commons License 2009.02.21 0 0 41
Igen én, március 10.-én indulok.
Előzmény: lacoste28 (40)
lacoste28 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 40

Megy valaki mostanaban a Bahama-szigetekre??

ye_no Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39
Szia,

engem is érdekelne ez a levél, megtennéd, hogy továbbítod nekem is e-mailben?

köszönöm, üdv
ye_no
Előzmény: klandi (23)
Bejca xx Creative Commons License 2009.02.01 0 0 38
Még csak annyit szeretnék meg kérdezni attól akitől már volt, hogy azért nem fogok unatkozni egy hét alatt?Mert szeretek döglődni a napon de azért este már van kedven egy kicsit vásárolni beülni iszogatni.Vagy esetleg egyik nap megnézni valami "nevezetességet".Mivel egyedül megyek ez elég fontos.  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!