Keresés

Részletes keresés

PBGI Creative Commons License 2008.04.03 0 0 16

NO para.

 

:-)

Előzmény: holalé (9)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 15
"Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.
Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)

20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani."


Vagyis ha feloszlik vagy feloszlatják a csodás országgyűlést, akkor az új választástól 4 évre szól a képviselők mandátuma. Ennyi.
PBGI Creative Commons License 2008.04.03 0 0 14

Nekem is ezt jelenti. Pontosan ezt...

 

Ha feloszlatja magát a kormány, akkor nem kell kivárni a negyedik évet. Ha nem történik ez meg, akkor minden negyedik év áprilisában vagy májusában...

 

Nincs itt egy jogász?

Úton van a folyamat...

 

Előzmény: arnys (11)
PBGI Creative Commons License 2008.04.03 0 0 13

Szanyi valszeg az önkormányzati választásra gondolt.

 

De ígérem: utánanézek...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (4)
orpheline Creative Commons License 2008.04.03 0 0 12
Nincs itt egy jogász?

Itt csak azok vannak - méghozzá született jogászok....:o))
Előzmény: arnys (11)
arnys Creative Commons License 2008.04.03 0 0 11

Nekem ez azt jelenti, hogy az előrehozott választáson győztes kormány is 4 évre kap felhatalmazást. Tehát ha idén lesz választás, akkor 2012-ig.

A kék rész meg azt, hogy nem kell a 4 évet kivárni, ha az országgyűlés feloszlatja magát. Tehát lehet választás idén is, nem kell 2010-ig várni.

Nincs itt egy jogász?

Előzmény: PBGI (3)
bibercalmero Creative Commons License 2008.04.03 0 0 10
Hianyoztal amikor a szovegertesrol volt szo. 
Előzmény: Ipari-antidepresszió (6)
holalé Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9

 

 

 

2 éves kormányzás senkinek sem tenne jót, főleg nem a fidesznek.

 

én is hallottam reggel, de szerintem logikátlan az egész így...

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.03 0 0 8
Szóval nem csak nekem nem világos egészen, hogy akkor mi is van:-)
Előzmény: Derek (5)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7
El is nevezték Mokkamesternek.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (4)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.03 0 0 6
Köszi, ezekszerint 2010-ben mindenképp lesznek általános választások. Ezen most meglepődtem.
Előzmény: PBGI (3)
Derek Creative Commons License 2008.04.03 0 0 5
Ez az a tipikus megfogalmazas amikor ha akarom vemhes ha akarom nem vemhes:-)
Előzmény: PBGI (3)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.03 0 0 4
Állítólag Szanyi Tibor mondta a Mokkában. Lehet csak viccelt?
Előzmény: ooloo (2)
PBGI Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3

Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.

Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)

 

20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
ooloo Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2
bar0mság ... b0cs.
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1

Csak 2010-ben? Akkor én most azonnal bucsuz0m.

 

:-)

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 0
gyurcs0tány
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.03 0 0 topiknyitó
Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!