Keresés

Részletes keresés

beköltöző Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1508
Helló!
Rajtam kívül nem zavar senkit az egész házat betöltő sokszor félórákig tartó HANGOS csengőszó? Valamit biztosan lehetne rajta állítani...
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1507
Ja, és a nemfizetők helyett a rendesen fizetők állják most is a költségeket.

Tehát ha egyszer véletlenül valami okknál fogva befolyik az összeg, akkor lenyeli azt a ház, vagy jóváírják esetleg a rendesen fizetőknek?

(Mert ugye eddig mi fizettünk a többet, és az utóbbi megoldás lenne korrekt...)
Előzmény: GTi 4ever (1506)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1506
Engem csak az érdekel, hogy mit lehet tenni azokkal akik nem fizetnek.

Feltételezem, hogy először pár felszólítást kap, aztán esetleg jogi útra terelődik az ügy.

Ekkor egyszer, kétszer, háromszor nem jelenik meg az illető, aztán csak Elmarasztalják. Na ekkor mi lesz? (Persze az idő telik szépen)
Mert ha eddig nem fizetett akkor most sem fog tudni.

Feltételezem, hogy a lakásra ráterhelik az összeget.
DE!

Mi van akkor, ha eleve hiteles a lakás? (Gondolom a többség ilyen)

A banknak gondolom vannak erre biztosítékai a szerződésekben (mivel a bank soha sem jár rosszul), és amíg a hitelt fizeti, addig nem hinném, hogy elárvereznék a lakást.


Vagy mi az ügymenet valójában?
Jó lenne tudni, mert úgy látom a másik lakásunk társasházánál, hogy az ilyen dolgokból pénzt sosem fog viszont látni a lakóközösség.
Előzmény: kimi075 (1505)
kimi075 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1505
Helló!
A konténeres dologban igazad van,szerintem is így igazságos.Ami a nem fizetőket illeti,szerencsére azért annyi pénz befolyik,hogy a gáz és villany számlák ki vannak fizetve.De ha nem tudunk pl. kertészt fizetni tönkre fog menni a kert.De jöhetnek egyéb kiadások.Jó lenne ha mindenki fizetne.Most már havonta fog jönni az elszámolás,tehát az sem lehet kifogás,hogy nem tudják mennyit kell befizetni.
Előzmény: MoveArt (1504)
MoveArt Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1504

A korábban beköltözők konténereit sem egy ember fizette. Az is a mindenki által befizetett közös költségből lett rendelve, ahogyan most is így van. Ezért nem érzem jogosnak az "én nem fizetem más konténerét" típusú kijelentéseknek, mert azt is mindenki fizette és most, hogy már itt vannak az új beköltözők, már ők is fizetik, többek közt ezt a konténert is. Ők is a közösség részei, nekik is jár az, ami nekünk.

 

Az viszont durva, hogy milyen sokan nem fizetnek. Nehogy emiatt úgy járjunk, mint néhány más társasház, hogy kikapcsolnak ezt-azt. Nem tudom, van-e arra lehetőség, hogy a nem fizetőket valahogy leválasztani pl. a fűtésről, mintegy ösztönzés képpen? Amíg nem érzik a hiányát annak, amiért nem fizetnek, addig nem is fognak.

Előzmény: füstsz (1503)
füstsz Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1503
Sziasztok!
Tehát a konténerre nekünk is szükségünk volt, gondolok itt arra a 60 lakóra aki már az idén márciusban beköltözött, befizetett 2 havi közös költséget előre, társasház indítása jogcímen, aminek csak a nettóját kapta vissza. Most pedig fizetnie kell azoknak az embereknek a szemétdíját akik most költöznek be. Persze lehet hogy így olcsóbb mert kukákat rendelni + elszállítást fizetni költségesebb mint konténert rendelni. Az "A"és "B" lépcsőházas dologban csak ezért nem értek veled egyet, különben ez tényleg egy társasház. Ha 1 év múlva beköltözik valaki és rendel egy konténert akkor azt nyugodtan rendelheti a társasház számlájára? Persze egy szaros konténeren nem érdemes vitázni és nem is fogok többet, csak igazságtalannak éreztem.
Előzmény: kimi075 (1502)
kimi075 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1502
Helló!
A konténerre azért van szükség mert még mindig sok a hulladék.És az mindegy A vagy B lépcsőház.Biztos te is jártál már úgy,hogy a kukatárolóba alig lehetett bemenni a sok felgyülemlett szeméttől.Hiába ragasztotta ki a gondnokunk,hogy hol található a hulladékgyűjtő udvar,ami nincs is messze,nem sokan veszik a fáradságot,hogy elvigyék a költözéssel járó hulladékot.Gondolom ezért kellet a konténer.
Előzmény: füstsz (1498)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1501
Éppen ezt kérdeztem a közgyűlésen!

Mennyi a fizetési hajlandóság?

Ez a 40% ha valós az igencsak aggodalomra ad okot!

Mert ugye a ház főmérőit ki kell fizetni! Ezt meg így a rendesen fizetők fogják, mert ugye a közös költség az emelkedni fok a nemfizetők miatt.
Előzmény: kimi075 (1500)
kimi075 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1500
Helló!
Sajnos az eddigi befizetésekből azért nem futja az ilyen dolgokra,mert a tisztelt lakótársak kb.40% nem fizet.Van aki mióta itt lakik még nem fizetett közös költséget.Remélem hamarosan behajtják rajtuk.Bár elég érdekes,hogy sokan úgy gondolják ingyen lakhatnak.Könnyebb lenne ha minden hónapba befolyna a rendes összeg mert mindenki fizetne.
Előzmény: dezzol (1497)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1499
Szia!

A konténerrel kapcsolatban csak azt szeretném mondani, hogy ez a ház nem A és B házból áll, hanem EGY KÖZÖS társasház.
Tehát nincs olyan, hogy valamit csak az A lépcsőház fizet, valamit csak a B.

Van még sok ilyen dolog , és ha mondjuk valaki úgy gondolja, hogy a szomszéd lépcsőház takarítását nem fizetné, mert ő sosem jár ott, akkor sajnos családi házba kellett volna mennie, mert ott tényleg csak a saját dolgai után fizet az ember. (Illetve a járdán meg az árokban mások szemetét is szedheti)
Előzmény: füstsz (1498)
füstsz Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1498
Sziasztok!

A furcsa az, hogy beépítettek egy garázskaput, ami nem látta el a feladatát, nem egy 192 lakásos társasházhoz tervezték. Ezek után ügyesen el lett intézve, hogy nekünk csak negyed annyiba kerüljön kicseréltetni mint az eredetileg került volna (és ki tudja mennyibe került volna eredetileg).
Nincs erre garancia? Vagy erre sincs. A másik dolog a konténer ami már megint ott van az udvaron. Én lehet hogy nagyon anyagias vagyok, de már rengeteg konténert kifizettem az" A" épületbe beköltözéskor, amit nem szeretnék kifizetni a "B" épületbe most beköltözőknek. Természetesen lehet hogy hülyeségeket írok és a "B" épület fizeti a konténert vagy egy lakó, vagy a Mártonffy akkor elnézést kérek tőlük.
Sajnos én itt látom a pénz elfolyását, nem csöpögését és még sok olyan dolgon, amit fizetett emberek félvállról vesznek. A részletes kimutatásra szerintem mindenki kíváncsi lenne, végül is ez a mi pénzünk.
Az a helyzet, hogy ezt a házat csúnyán összecsapták, szerintem.
Tehát kedves előttem szóló én 100%-ig egyet értek veled.
Előzmény: dezzol (1497)
dezzol Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1497
Sziasztok!

Bár én sajnos nem tudtam ott lenni a lakógyűlésen, de furcsállom, hogy a befizetett két havi közösköltség jóváírásával (és 20%-os megkúrtításával) sem futotta az eddigi befizetésekből a garázskapura.

Mikor lehet megtudni részletesen, hogy közösköltségből mire mennyi megy pontosan?

Júliusban szóltunk még a gondnok ÚRnak, hogy beázás nyomait fedeztük fel a plafonon. Ő lepasszolt a közösképviselőnek, hogy keressük őt, AZP lepasszolt a beruházónak, beruházó Tószeginek, Tószegi Varga Úrnak (aki a tetőszigetelést csinálta). Július óta csak én telefonálgattam... A tető közös tulajdonban van...
áh, inkább nem is sorolom az érveimet. A lényeg, hogy csak én próbálom megoldani a problémát, de falakba ütközök mindenhol. Mintha az én feladatom lenne...miért is van nekünk ennyi fizetett emberünk? Vagy én is kérjek fizetést?
egyiklako Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1496

Pontosan. Énis így emlékszem ezért nem értettem...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: GTi 4ever (1495)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1495
Igazán nem kötözködni szeretnék, de pont a közgyűlésen pont én kérdeztem meg, hogy ez a garázsos dolog mennyire is fogja megterhelni a lakókat?

(Ugye a fizetési hajlandóságra is rákérdeztem, de arra is csak egy kitérő választ kaptam)

Szóval akkor az hangzott el, hogy valószínűleg bele fog férni a ház költségvetésébe.

(Úgy látszik, hogy mégsem fért bele)
Előzmény: azp123 (1492)
Éva54 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1494

Tisztelt Lakótársak!

Szeretném megkérdezni, hogy lehet e adott esetben zárat cserélni és mi a teendő.

Egyáltalán lehet e kapni ilyen zárat és hol? Megköszönöm, ha valaki tudna felvilágosítást adni ez ügyben.

Éva

füstsz Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1493
Tehát a garázs ajtózárásának kialakulási költségei bruttó 288.000 Ft-ba kerültek 192x1500Ft.? Tudom nem ránk tartozik, de ezt a Mártonffy Bau Kft. is fizeti? Holnap este lehet jönni füvezni a játszótérre, szerintem már az egész lakóközösség bekábulna az ott rothadó 3 hetes fűtől.
Előzmény: azp123 (1492)
azp123 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1492
Tisztelt Tulajdonos!

Azt hittem, hogy a közgyűlésen résztvevők magas száma miatt ezen elnevezés nem okoz gondot.
A közgyűlés 1500 Ft hozzájárulásról döntött a garázs ajtózárásának kialakulási költségeiről. Az összeg ezen hozzájárulást tartalmazza!
Üdvözlettel
Arnold Z Péter
Előzmény: egyiklako (1487)
azp123 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1491
Tisztelt Tulajdonosok!

A Kivitelező 2009.10.21-én kedden munkaidő után a A 4 számú lakásban várja a fűtési problémákkal rendelkező tulajdonosokat.
Kérem, akinek ezzel kapcsolatban problémája van, azt a A/4 lakás postaládájába dobjon be egy névvel, címmel és lakásszámmal ellátott hibabejelentő lapot, hogy a szerelő meg tudja keresni!

(Jelenthető problémák pld.: csöpög a radiátor, levegős a radiátor, nincs megfelelő fűtés, stb.)

Köszönettel Arnold Z Péter
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1490
Először is mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!

A radiátor beindult.

A megoldás az volt, hogy a radiátor alján a két hernyó csavart kellett kicsavarni, ezután pedig légtelenítettem.(nekünk nem imbusz volt ott)

Most jó meleg!

Még egyszer köszönöm a segítséget!

son-g Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1489

son-g = Szilágyi János (gondnok)

 

ez lemaradt:-)))

 

továbbra sem leszek hűséges olvasó,de azért havonta 1-szer beleolvasok,

ha nem vagyok téma.

 

üdv mindenkinek

Előzmény: son-g (1488)
son-g Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1488

Sziasztok,

 

Örömmel látom,hogy nem vagyok téma a fórumon,köszönöm.

 

Fűtés:kimi és gti információi együtt helyesek,ha mégsem megy:

a vízórás tokban középen van egy zöld kupak,szerintem érdemes teljesen kitekerni,

ez egy hőfok szabályzó.mivel nem lesz a rendszerben 60 fok fölötti víz keringetve,

ezért legyen teljesen nyitva.rendszer hőfokát én állítom és ellenőrzöm hetente.

ha még mindig nem megy:talán a radiátor nincs kinyitva vagy a normál

állítóval,vagy amit kimi írt,de nem mindenhol egyformák a radiátorok,ezért

van ahol a radiátor alján nincs kupak,csak 2 állító csavar.az legyen teljesen nyitva.

ha még mindig nem megy,este 6-7 között megnézhetem,de

akkor valószínű,hogy Mártonfyéknak levél...

 

Hőmennyiség költség:

veszteség számítása szeptembertől lépett életbe.

hődíj beszerzési áron:a hasznos teljesítmény a mindenkori gáz árakon,

vagyis a hőmennyiség mérőkről leolvasott össz teljesítmény*14Ft.

ha a gázár olcsóbb lesz,akkor lehet 13lesz,vagy áfa csökken stb...

veszteség:gázszámla - hasznos teljesítmény=veszteség és ez megy szét a szavazás szerint.

 

garázskapu:

sikerült kicseréltetnem a beruházóval és a kivitelezővel egész olcsón,

negyed áron.

mostmár ipari a kapu,működése kiírva,de ha nekimennek azt nem szereti,ezért

nem megy most a kimeneti oldala.ez nem lesz olcsó.

+ néhány ember nem jött programozni se ma sem a multkor ,az megteheti még holnap.ha nincs ideje,dobja be a postaládámba.

 

ja és mielőtt szidnának a lakók:találtam munkahelyet,de nem sok a térerő,

csak ha ablak közelében vagyok.este 6-8 között mindig lesz térerőm,akkor

már nem dolgozom.   +

ha sürgős,akkor az sms-t célszerűbbnek tartom,mert mindenkit munkaidőben

nem tudok visszahívni,de elolvasni el tudom és ha tényleg fontos,

akkor visszahívom.

egyiklako Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1487

A 14Ft al szorzott beszerzési díj a kis cetlin van kiszámolva ami a kimutatásodhoz van tűzve. A másik összeg már a veszteséggel számolt díj.

Gáz alapdíj mindenkinek 865Ft.

 

Amit viszont én sem tudok, hogy mit takar az "egyszeri díj" a legutolsó kimutatáson(talán 1500Ft ha jól emlékszem).

Előzmény: dezzol (1486)
dezzol Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1486
Sziasztok!

A "Folyószáma egyenleg kimutatás"-sal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem hozzátok:

Jogcímek:
Garázs közös költség: OK, világos
Közös költség: OK, világos
Hődíj beszerzési áron: ezt már nem értem, azaz elvileg értem, de ha a kimutatást nézem egyik hónapban 1739Ft másikban 868Ft. Ez az összeg nem az elfogyasztott hőmennyiség szorozva 14Ft? Két nyári hónapban a fent leírt összegek elég nagy eltérések...
Gáz alapdíj: mindenkinek 865Ft ez? és ez nincs benne a közös költségben ha már fix?
Átalakítási veszteség: hogyan van számolva? ami le van ide írva azt higgyük el?

Annyire kusza nekem az egész, hogy... A tartozásom meg mindig csak inkább nő, hiába fizetek be mindig annyival többet.

Az elején olyan szépen indult ez a befizetősdi, egyértelmű volt, tudtam mi miért van és mennyit kell pontosan fizetni. Most már kezdem elveszteni a fonalat.

Ha vki tud egy kis magyarázatot írni ehehz, és esetleg tudja azt is hogy majd az új hődíj számolási rendszer hogyan fog működni a gyakorlatban, azt megköszönném.

Szép estét Mindenkinek!
kimi075 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1485
Szia!

A radiátor alatt van kettő szelep letekered a kupakot és alatta imbuszkulccsal kinyitod és utána oldalt légteleníteni kell egy csavarhúzó segítségével.És utána reménykedjünk benne,hogy ez volt a hiba.

K.Imre
A lph. Fsz2
Előzmény: GTi 4ever (1484)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1484
Sziasztok!

Fűtés:
Tegnap este mi is kipróbáltuk a fűtést.
A két piros csapot nyitottam meg (amik eddig zárva voltak ugye)

Ezután a termosztátot felcsavarva már indult is a fűtés.

DE!

Mindenhol van fűtés, csak a nappaliban nincs. Fél óra múlva amikor már minden fűtőtest forró volt, az még mindig hideg. (a fűtőtesten a csap természetesen ki van nyitva)

Kit kell felhívni a fűtés miatt?

Nem lenne jó az alattunk lévőt esetleg ismét eláztatni.
(Most a fűtéssel)

Előre is köszi a válaszokat!
Előzmény: MoveArt (1480)
sasha11 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1483

Ma reggel az utcáról a garázsba nem tudtam bemenni...

Az egyik oldal sem akart kinyílni...

Tegnap délután láttam buherálták, de ezek szerint sikerült megoldaniuk h egyik ajtó se működjön! :-)

 

Ezzel a garázskapuval történhetne valami végleges megoldás a jó működésére, mert havonta javítgatják...

 

 

sasha11 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1482

Sziasztok!

Az új kimutatás már a megszavazott új hőmennyiségszámítással lett számolva?

 

Szerintem biztos h nem!

 

Szeptember közepén-végén szavaztunk, a postaládába is szept végén lett bedobva.

Tehát min okt elejétől lehet érvényben. A papíron nem volt rajta h mikortól lép életbe. Visszamenőlegesen biztos nem.

 

Előzmény: egyiklako (1481)
egyiklako Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1481

Sziasztok!

 

Az új kimutatás már a megszavazott új hőmennyiségszámítással lett számolva?

MoveArt Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1480
Sajnos nekünk tényleg nem mutatták meg, így azt sem tudom, melyik csapot kell eltekerni. Ezt elmondhatná valaki. Én a nagy szürkére tippelek, de nem mertem ott nagyon tekergetni. Nem mintha nagyon fáznánk. Ma először van hidegebb idő, de itt a lakásban 23 fok van.
Előzmény: GLORIA274 (1471)
erase Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1479
Kimi075! Nagyon-nagyon aranyos vagy, köszönjük!
Jó hír, hogy egy kedves hölgy megtalálta Tigris Urat, nem lehetünk elég hálásak neki!
Tegnap a kislányunk alig aludt el nélküle. Most pedig nagyon boldog!!!
Annyira megörültünk, hogy meg sem kérdeztük a kedves megtaláló nevét. Remélem ezt hamarosan pótolni tudjuk!
Ezúton is, még egyszer nagyon köszönjük!
Gábor, Betti és Kata.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!