Keresés

Részletes keresés

ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.27 0 0 466
Bütüfalnak hívjuk a ház hosszúvégét szemből nézve. :-D
Itt nyilván (mivel nincs tűzfal, azaz nyilászáró nélküli falszakasz), a tűztávolsági előírások lépnek érvénybe. Ha... Az ilyen hátszeles beruházások sok érdekes részletben domborodnak ki a maguk teljességében.
Előzmény: Venyerin (465)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 465
Nincs csatlakozás.
Mondjuk az érdekes kérdés, hogy mit művelnek a tűzfallal, mert az ölég randa tud lenni...
Előzmény: yaouank (461)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 464
Az biza ugyanaz.
Értsd: egyiken sincs semmi olyan, ami kizárja a másikat. A pincéjük persze lehet más... :)
Előzmény: ghoezeke mate (462)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.27 0 0 463
Sehogy, két különálló épület marad. (Bár a befektető valami újabb épületet is vásárolt már, lebontásra, gondolom. Nem tudom egyelőre azonosítani.)
Előzmény: yaouank (461)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.27 0 0 462
Tehát neked ez a két forma ugyanaz? (Tekintsünk el a valóban sok szubjektív belemagyarázásra lehetőséget adó majdnem felülnézettől, fenntartva azt, hogy ott kb. 20%-kal alacsonyabbnak van ábrázolva az épület.)







Előzmény: Venyerin (459)
yaouank Creative Commons License 2008.03.27 0 0 461
Na ezen a képen jól látszik, amit én a csiga legproblematikusabb részének érzek, és amire egyik látványkép sem ad eligazítást.
Nevezetesen a csiga és a mellette lévő háromszög alakú épület csatlakozása. Őszintén szólva erről halvány segédfogalmam sincs, hogyan lehetne korrektül megoldani.

ya
Előzmény: Venyerin (458)
yaouank Creative Commons License 2008.03.26 0 0 460
Hogyhogy nem fér rá ? Nem 21" -os ? Pedig azt hittem, te éjjel nappal CAD modeleket, meg látványképeket gyártasz. Mert nagyon értesz hozzá.

ya
Előzmény: ghoezeke mate (457)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 459
Óhajod parancs! :)))


"Az én 389-es hsz-nél mutatott csigaforma éppen a házak magasságáig ér."

Emlékeztetőül a kép:


Ha magán az épületen el is vérezne legendás térlátásod, azt azért csak nem tagadod te sem, hogy az utca túloldalán lévő házra vetett árnyékon bizony egyértelműen látszik a magasságkülönbség.


"Tyramizu 428-as hsz-nél mutatott nyomott ellipszis-forma jóval a házak fölé magasodik."

Ez speciel igaz, senki nem mondott mást. :)


"A térről (426) pedig egy fekvő lapos nudlialak van berajzolva, alacsonyabb, de jóval hosszabban nyúlik hátra."

Emlékeztetőül a kép:


Bal oldalt jól látszik, hogy a csiga legalább olyan magas, mint a mögötte álló ház. Jobb oldalt nyílvánvalóan látszik, hogy a következő épület (amiről egyéb képekről tudjuk, hogy kb. azonos magasságú az imént említett szemköztivel) egyértelműen kisebb a csigánál. Tudjuk továbbá az első hegycsúcsra felmenésünk óta, hogy domború test felső domborulatát alulról nem fogjuk belátni.

Hogy a vízszintes kiterjedést mi alapján látod másnak, azt végleg nem értem, a határoló ojjektumok elég egyértelműen stimmolnak.
Előzmény: ghoezeke mate (439)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 458
Még 1 nézőpont, még kellhet:

ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 457
Nem fért rá a képernyőmre a kettő együtt. Ha fontos, szőrözz vele, és mutasd meg, mi változik.
Előzmény: Venyerin (453)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 456
Persze, vegyük át. Tedd egymás mellé őket, hadd kacagjunk!
Előzmény: Venyerin (450)
yaouank Creative Commons License 2008.03.26 0 0 455
Igen, biztos

ya
Előzmény: ghoezeke mate (454)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 454
Biztos.
Előzmény: yaouank (449)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 453
Apropo, (426)-ban miért vágtad meg a képemet?
Előzmény: ghoezeke mate (426)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 452
A pengefal a világökörség része, mint tudjuk. :)
Előzmény: kambekk (451)
kambekk Creative Commons License 2008.03.26 0 0 451
Neeeem! Csak húztam elé egy pengefalat :)))))
Előzmény: Venyerin (448)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 450
El vagyol nagyon tévedve. A terv a méretarányos környezetben, helyes tájolással, stb. van ábrázolva. Mindössze megkeresték a legkedvezőbb nézőpontot hozzá, ahogy ezt a margarinosdoboztól a politikus fején át mindennel teszik, ha épp el köll adni az adott dolgot.

De ha ragaszkodsz az égéshez, átvehetjük tételesen a 3 "különböző" épületedet... :)
Tényleg akarod?
Előzmény: ghoezeke mate (444)
yaouank Creative Commons License 2008.03.26 0 0 449
Á, dehogy, nem csak a térlátásával van a baj. Ez a tudatlanok magabiztossága, a tárgyi tudástól el nem homályosult éleslátás :-)

ya
Előzmény: Venyerin (443)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 448
Te kis ravasz, lebontottad a városházát is... :)
Előzmény: kambekk (447)
kambekk Creative Commons License 2008.03.26 0 0 447

Na jó tervező vagyok, vagy jó tervező vagyok? :))))

 

Előzmény: kambekk (445)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 446
Remek térlátásom van, és vizuális memóriám is -ne tűnjék dicsekvésnek- jobb az átlagnál.
Előzmény: Venyerin (443)
kambekk Creative Commons License 2008.03.26 0 0 445

Mondtam én hogy a terv rossz? Én csak azt mondtam, hogy ide nem passzol.

 

Mindazonáltal régóta nem szeretem az olyan építészeket, akiknek viziói kimerülnek használati tárgyak épületté generálásban. Lásd szivarház, csigaház, párnaház, szatyorház, buborékház, gyémántház, sárgaház. Akkor már legyen egy bazi nagy sótartó a Szervita téren. Hatalmas lyukakkal a tetején és erkélyként működő SALZ felirattal :))

Előzmény: Venyerin (442)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 444
Na, azért kezdesz igazat adni, nem vagy menthetetlen.

A "trükk" az, hogy ez a művelet, ha lehetséges is, semmiképp se megy a járdán állva.

Tudniillik a trükk nem lehetséges, mert a látványterv egy képzetes nézőpontból tökközönséges látószögű objektívvel készülhetne. Ennek a feltétele az lenne, hogy elbontunk egypár házat a szemközti oldalon, hogy a fotós odaállhasson.
A látványterven nem kell ilyenekkel fáradozni, részletekből összeállítjuk a tér nagyjábóli képét (lásd: a Fehérhajó utcai ház belógó sarka nem fényképezhető most a parkolóház miatt ily módon), majd az AutoCad által generált háztervet addig gyömöszöljük-forgatjuk-húzzuk, mig valami jó ki nem sül.
Előzmény: Venyerin (441)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 443
"háromféle méretű és formájú épület látványterve létezik"

Biztos, hogy nincs gond a térlátásoddal?
Előzmény: ghoezeke mate (437)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 442
"a csigaház egy fiókból elővett mentesítő terv"

Szeretnél te ilyen fiókot, amiben ez a másodvonal... :)
Előzmény: kambekk (436)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.26 0 0 441
Öregem, te most egy extra nagy fülesbe készülsz belefutni. Nem tilos az, csak szóltam... :)

A látványtervben amúgy tényleg van egy szokásos "csalás", ha úgy tetszik, csak hát baromira nem az, amit gondolsz.
Amennyiben lehetséges lenne a kész épületet ugyanonnan, ugyanolyan látószöggel elkapni, biza kijönne pont ez a kép. A "trükk" az, hogy ez a művelet, ha lehetséges is, semmiképp se megy a járdán állva.
Előzmény: ghoezeke mate (435)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 440

"ráfolyik a fejére.)"

 

Folyjon! Aztán mégse folyik! Ez benne a csattanó! :-))

Előzmény: Mézga A. (438)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 439
A három változat:

Az én 389-es hsz-nél mutatott csigaforma éppen a házak magasságáig ér.

Tyramizu 428-as hsz-nél mutatott nyomott ellipszis-forma jóval a házak fölé magasodik.

A térről (426) pedig egy fekvő lapos nudlialak van berajzolva, alacsonyabb, de jóval hosszabban nyúlik hátra.
Előzmény: ghoezeke mate (437)
Mézga A. Creative Commons License 2008.03.26 0 0 438
A ház egyik fő gondja pont a lekerekítettség: Ennek köszönhetően semmi nem maradt, amivel a hangsúlyozottan szögekből, élekből álló környezetéhez kapcsolódhatna (anyag, forma, méret ugye, eleve kiesnek).

Így valóban egy olyan épület lett belőle, amit csak úgy odapottyantottak a semmiből. (Egyébként éppen ezért volt szép ötlet a vízszintes hullám - bár szerintem még szebb, mert jelképszerű lett volna, ha körbeveszi a szobrot, esetleg felcsap a lábánál, az meg ugye, csak áll ott - el is vetette a hozzáértő tervtanács.)

Az illeszkedéséhez egy kép (lsd. bármelyik amerikai sci-fi "A szörny végigvonul a város szűk utcáin" c. jelenetét):
http://www.epiteszforum.hu/files/imagelist/800_phpcxXGRR_latvanyvaciufelol.JPG

Magasságban tényleg passzolhat a mostanihoz.

A "tértágító csiga" kicsit erős: Egyrészt parkoló és növények nélkül könnyű, másrészt a látványterv a Bárczy I. utcát sétálóutcának veszi. (A Szomory D. tér felé esetleg tényleg nyitottabb lesz kicsit. Ennyi. Más kérdés, hogy a magasság, a szűk tér és a határozatlan formák együttese nem kelti-e majd azt az érzést a járókelőben, hogy az egész mindjárt nem ráomlik, de ráfolyik a fejére.)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.26 0 0 437
Az a bajom, hogy háromféle méretű és formájú épület látványterve létezik, és adott nézőpontból más-más van bevetve, jónép-kábításként.
Előzmény: Törölt nick (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!