Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 762
Hú, de jó!!!
Előzmény: Törölt nick (761)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 761

"Maggie" a Kozmic Blue énekese

tessék pl. a "névadó" szám (Kozmic Blues) tőlük:

http://www.youtube.com/watch?v=vjk2aG_obTo

most megyek, meghallgatom Beth-t :)

jó éjszakát

Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 759
Norah Jones valóban Shankar lánya.
Előzmény: fenevad (755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 758
Elárulom műveletlenségem: az általad említett énekesnőt nem ismerem. Pár képet megnéztem róla, semmi baj a külemmel, szerintem. Tehát, ő is egy blues énekesnő, ha jól olvastam.
Nem olyan régen hallottam egy másik fiatal blues énekesenőt Beth Hartot. Mikor néztem a koncertjét egy lemezről, egyértelműen beugrott Joplin. Valami félelmetes energiával énekel. A végén még egy Led ízeppelint is énekelt: Whole Lotta Love. nem volt gyenge.
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 757
East Meets West
Előzmény: fenevad (755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 756
érdekes, hogy a Joplint - sztem - leginkább közelítő Maggie McInthun sem egy szépség
Előzmény: Törölt nick (754)
fenevad Creative Commons License 2008.03.19 0 0 755
Lehet, hogy valami vallási problémákat is le kell akkor majd küzdeni.
Állítolag a Ravi Shankar lyánya.
Előzmény: Törölt nick (750)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 754
Joplinról mit gondolsz? Valahogy ő nem azért lett az, aki, mert olyan marha jól nézett ki.
Előzmény: Fine Tune (751)
fenevad Creative Commons License 2008.03.19 0 0 753
akkor nézzél 20-30 éves Tina Turnereket. De az arcát uinkább hanyagold :D Főleg mikor anyai-apait belead.
Előzmény: Fine Tune (751)
boci boci tarka Creative Commons License 2008.03.19 0 0 752

És a kórusének?

Nincs annál gyönyörűbb. (Persze nem a popzenére gondoltam.)

Előzmény: Fine Tune (751)
Fine Tune Creative Commons License 2008.03.19 0 0 751
Lehet, hogy nincs lelkem, de én ritka kivételtől kizárólag a hangszeres zenét szeretem. Szóvál nálam egy énekesnőnél sajnos csak az a mérvadó, mennyire jó csaj.

Ha egy fél percnél több időre koncentrálok rá, akkor az az arca, lába, melle miatt lehetséges:)
Előzmény: Törölt nick (737)
fenevad Creative Commons License 2008.03.19 0 0 747
Ezt érdemlem tőled a Norah Jones képemért cserébe????????????!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (744)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 746

és ha Herbie Hancock-ot is kapsz vele?

 :))

 

de ne legyünk igazságtalanok, a mi kis savanykás, sárga citrom banánköztársaságunk lakóit ne mérjük mindig világnagyságokhoz... 

Előzmény: Törölt nick (743)
fenevad Creative Commons License 2008.03.19 0 0 745
Itt megtekinthető akcióban, minden playback nélkül, egy szál zongorában. :)
Előzmény: Törölt nick (743)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 742

Mama Cass (Elliot)

 

Az lehet a baj velem, hogy Koncz Zsuzsa után - ha nem is azonnal, de néhány percen belül - tudok Janist/Anna Moffo-t/stb hallgatni, fordítva meg nem igazán.

Előzmény: Törölt nick (739)
n0ri Creative Commons License 2008.03.19 0 0 741
Mama Cass
Előzmény: Törölt nick (739)
fenevad Creative Commons License 2008.03.19 0 0 740
Parancsolj, remélem ezzel apipivel meg leszel elégedve mint audio, mint vizuális szempontból :)


Előzmény: Törölt nick (739)
I.C.A. Creative Commons License 2008.03.19 0 0 738

"Üdvöske" -kibe hálni járt a tehetség- nagy jazzénekesnek képzelte magát, pedig szürkébbnél is szürkébb tollai voltak.
Mégis...... kórusban eltöltött gyermekkora sűrű felemlegetésével és társa segítségével térdig jártak a haknikban.
A legszebb dal is tehetségtelensége áldozatává vált.........
Előzmény: Sir Balamber (672)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 737

Én speciel nem szerettem, ma sem szeretem, (nagyon nem az én stílusom) de nőként magasan kiemelkedett a mezőnyből és ahogy nézem, (most láttam az Echo TV-ben) ma sem szégyenkezhet.

 

Fáradjunk át megbeszélni a HUSZ-ba, vagy hová? :)

Nekem "nőként" is kissé sótlan, bár elfogadható... Amúgy meg ilyenkor nem a külső érdekel, Janis Joplint a főiskolán az évfolyam legrondábbjává választották...

Előzmény: Fine Tune (734)
mamicska Creative Commons License 2008.03.19 0 0 735
juuujj, anyám!

hallottad mostanában szegény Kovács Katit? Netán 5 évvel ezelőtt? Évtizede playbacket használ a TV-s szerepléseinél, de egyszer élőben énekelt - megsajnáltam szegényt:(

a tetszési index meg nem mérvadó, mert a nép győzikét is zabálja:)
meg Kovács Erzsi nénit is:)

ja, 44- ben született, ha már annyira érzékeny vagy a "vénasszonyságra":)
Előzmény: Törölt nick (733)
Fine Tune Creative Commons License 2008.03.19 0 0 734
Én speciel nem szerettem, ma sem szeretem, (nagyon nem az én stílusom) de nőként magasan kiemelkedett a mezőnyből és ahogy nézem, (most láttam az Echo TV-ben) ma sem szégyenkezhet.
Előzmény: lcoder (730)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 732

akkor kellett volna baa hagyni amikor ahldokló Antallnak énekelte "nem fog fájni"

 

én az óta undorodom tőle

Előzmény: lcoder (730)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 731

a 70-es években Koncz Zsuzsa volt talán a legszebb hangú magyar [táncdal]énekesnő

 

Ebben egyetértünk.

Előzmény: lcoder (730)
lcoder Creative Commons License 2008.03.19 0 0 730
A módszerváltáskor én is az SZDSZ-hez csapódtam pedig mára úgy utálom őket mint a szart. Az az SZDSZ meg az ami lefeküdt a Horn kabinetbe nem az amibe anno beléptem, és aminek a kitűzőjét anno úgy fél évig a kabátomon hordtam. Amúgy elveszítette ott az SZDSZ akkor a tagságának nagy részét, akkor lettek középpártból törpepárt. De ez nem von le semmit abból hogy szvsz a 70-es években Koncz Zsuzsa volt talán a legszebb hangú magyar énekesnő akit valaha hallottam - más kérdés hogy mára már valóban abba kellene hagynia.
Előzmény: Törölt nick (724)
lcoder Creative Commons License 2008.03.19 0 0 729
Hogy hánynak állt nem tudom, ma mindenesetre szabadon énekelhet a nagyon tehetséges Fekete Pákó és a többi "sztár", senki nem áll az útjukba csak a saját tehetségtelenségük, de mostanság az sem akadálya semminek.
Előzmény: Törölt nick (728)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 728
Zsuzsából is egy nagylábú matróna lett. Ha igy megy tovább igazi Sólyom Janka is lehet.
Vajon hány - tehetséges - fiatalnak áll(t) az útjába?

She is a history.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 727
Sztorinak jó...
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (725)
bőrösnikk Creative Commons License 2008.03.19 0 0 726

Kedves ohlulu!

 

Természetesen köszönöm a hsz-edet.

 

Valóban, a Ha én rózsa volnék "kultikus emlékmű, amely kiszakadt szerzője, előadója életéből, túllépett egykori kontextusán". Csak azt remélhetjük, hogy sok-sok ilyen kultikus magyar emlékmű születik a magyar művészet oltárán, függetlenül a művészek mágneses előjelétől +-.

Előzmény: Törölt nick (722)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2008.03.19 0 0 725

Kapsz még egy sztorit is Bródyról, íme:

Bródynak valamilyen munkájához sürgősen szüksége volt egy szakkönyvre, ami Magyarországon csak az Országgyűlési Könyvtár állományában volt hozzáférhető. Bródy loholt a Parlamentbe, de már csak zárásra érkezett a könyvtárhoz és a csinos ifjú könyvtárosnő az ajtót szigorúan elállva nem engedte őt be: "tessék jönni holnap, ma már bezártunk!"

Bródy elkezdte sorolni a hölgynek, hogy a sürgős határidő, meg a Tudományos Akadémia, meg hogy ő nagydoktor, meg díszdoktor, meg mennyire sürgős ez a munka, meg mennyire őrülten fontos, meg, hogy várják tőle az anyagot, stb.... De a hölgy csak rendíthetetlenül állt az ajtóban! A végén Bródy mintegy zárójelben megjegyezte, hogy ő a Bródy János apja....

A könyvtárosnő ettől teljesen elalélva kérdezte: "Tényleg, a Tinédzser papája tetszik lenni? Akkor tessék parancsolni!" és szélesre tárta az ajtót.
:-))))))
Előzmény: Törölt nick (716)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 724
Van-e valaki, aki szerint nem volt természetes, hogy Bródy Jánossal és másokkal együtt a szadesz tette magává és nem az mdf-hez vagy később a fideszhez csapódott a módszerváltáskor? Szerintetek a Kádár-Aczél korszakban sztárolt művészek, zenészek, színészek kevés kivétellel miért egytől egyik a szadesznál kötöttek ki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!