Keresés

Részletes keresés

jszilviii Creative Commons License 2022.01.12 0 0 899

Ha visszaküldtem a tesztet és a bubis borítékra ráragasztottam a Németországi címet, akkor Ők azon a címen összevárnak pár borítékot és együtt küldik el az USA-ba Texasba a laborba vagy van Németországban is labor és ott vizsgálják meg a mintákat? Csak az átfutási idő miatt kérdezem...elvileg ha elküldés után nem érkezik meg a laborba, akkor 30 napon belül küldenek cserecsomagot. (Nekem valszeg nem fog megérkezni a mintám, mert a posta elkeverte, viszont az a legnagyobb bajom, hogy a bővített egészség csomagot is megvásároltam a teszthez nem kis pénzért....ha küldenek cserecsomagot, akkor a bővített egészségcsomag árát vajon visszautalják?)

almirena Creative Commons License 2022.01.11 0 0 898

Nekem van regszámom, de a laborba nem érkeztek meg egy hónap alatt. És mivel 1 dollár értéket kellett ráírni, érzésem szerint nem kárpótol senki minket.

Előzmény: Csillárpóni (895)
jszilviii Creative Commons License 2022.01.05 0 0 897

Sziasztok!

Megérkezett a DNS csomagom, aktiváltam, elmentem 29.-én a postára és feladtam ajánlottan, elsőbbségivel a Németországi címre a bubis borítékban. Azóta is csak azt látom a posta oldalán, hogy felvették a küldeményem, de a nyomkövetés nem frissül...A Magyar Postának fogalma sincs hol van a csomagom, hivatalosan kerestetem, 30 nap az átfutási idő. A helyi posta azt állítja, hogy tőlük elvitték a csomagot, de az Országos Logisztikai központ nem frissíti a nyomkövetést....Az a legnagyobb probléma, hogy megvettem a csomagot 47 euróért és aktiváltam hozzá a bővített egészségcsomagot 60 euróért....

Szerintetek meglesz a csomag? Mire számíthatok ha írok a Myheritage-nak, hogy legyenek szívesek küldeni egy azonos sorszámú csomagot, hogy ne vesszen el a 60 eurós bővített egészségcsomag?

Nagyon el vagyok keseredve. :( Nem tudom mennyi kártérítésre számíthatok, de tuti nem fedezi a 107 Eurót amit a csomagra költöttem. :( 

Memike123 Creative Commons License 2021.12.31 0 0 896

Szia!

Velem ugyanez van és szeretnék tőled segítséget kérni.

El tudnád nekem is küldeni azt az emailt, amit nekik is írtál?

Nagyon köszönöm!

kemereme@gmail.com

Előzmény: IH1044 (430)
Csillárpóni Creative Commons License 2021.12.24 0 0 895

Sziasztok! 

3 tesztet rendeltem (genetikai hovatartozás), melyekből kettő karácsonyi ajándék lett volna.

Egyszerre indult Texaszba a 3 boríték.

Két hét után - persze, hogy nem a két ajándék valamelyikére - jelezte a labor, hogy megérkezett, már folyamatban van a teszt. 

22 nap telt el a magyarországi postázástól. 

 

Szerintetek van még esély, hogy megérkezzen a két "lemaradt" boríték?

Vagy megérkezhetett csak még nem kapott "megérkezett a laborba" jelzést?

Nem találtam.semmit hova fordulhatnék. 

 

(Nincs regszámom a levelekhez. Vám és egyéb papírok mellett ilyet nem adott a postás.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szaszisz Creative Commons License 2021.11.25 0 0 894

Sziasztok!

 

Csak ma féláron lehet venni a DNS tesztet a myheritage oldalon és kettő rendelése esetén ingyenes a szállítás. Nem akar valaki közösködni velem?

 

Üdv.

firmin Creative Commons License 2021.09.23 0 0 893

... Köszönön ! - átnézem, bár az első bepillantásra ez Újpest a mai Budapest IV. ker. 

Előzmény: catroot (892)
catroot Creative Commons License 2021.09.15 0 0 892

Szia!

 

Ha minden igaz, ez lesz az: 

 

https://www.familysearch.org/search/catalog/730458?availability=Family%20History%20Library

 

Alul található az általad hiányolt időszak 4 részletben:

 

Születtek 1895-1896 (júl.) https://www.familysearch.org/search/film/004430645?cat=730458&i=118

Születtek (júl.) 1896-1897 (máj.) https://www.familysearch.org/search/film/004429875?cat=730458

Születtek (máj.) 1897-1898 (ápr.) https://www.familysearch.org/search/film/004429914?cat=730458

Születtek (ápr.) 1898-1899 (márc.) https://www.familysearch.org/search/film/004429494?cat=730458

Előzmény: firmin (891)
firmin Creative Commons License 2021.08.23 0 0 891

Budapest IV. kerület (... a volt Belváros !! )  1895-1898 közötti születési anyakönyvek megtalálhatóak a FamilySearch - Hungary, Civil Registration adatbázisában ?

Előre is köszönöm a felvilágosítást ...

Agyaras Medve Creative Commons License 2021.07.29 0 0 890

Kérem szépen, aki tud segítsen!

 

A Myheritage PremiumPlus -t használom több éve. Több mint 1200 felvitt személy van már.

Sajnos sok személy esetében valamilyen okból "duplikálva" lett a rögzítés.

Még nem tudtam rájönni, hogy miért. Jó lenne ezeket a duplikációkat megszüntetni de adatvesztés nélkül.

A programmal le tudom szűretni a duplikálásokat, de nem tudom hogyan kell azokat hosszas manuális adatátmásolások

nélkül megszüntetni úgy, hogy a beírt korábbi az adott személyhez kapcsolódó adatok ne vesszenek el, hanem a megmaradó

személyre vigye át a program és így szűnjön meg a duplikált állapot.

 

A segítő fáradozását előre is nagyon köszönöm!

dolgozo53 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 889

Szeretnék segítséget kérni, amit előre is köszönök.

A problémám az, hogy megváltozott az e-mail címem, ezt az általam szerkesztett családfában a profilba beírtam. Azóta nem ismer fel a családfa: "ön nem tag". Ha a családfára ugrok, édesapámat mutatja aktívnak, engem "private"-nek.

Nem tudom szerkeszteni! Mit kell tennem, hogy újra elfogadjon?

Köszönöm a javaslatot!

Dcswiss Creative Commons License 2021.07.12 0 0 888

Segítséget kérnék, Myheritage programot használok családfakutatáshoz, ill. adatrögzítéshez. Alapként a Myheritage Family Tree Builder programot, innen szinkronizálással másolom be az adataimat a Myheritage családfa programba. Jelenleg 3200 név szerepel a családfámban, képek nincsenek. A Myheritage programban 500 MB tárhely van, amit ennyi adattal már 375 MB felett van, a prgram minden megnyitáskor felhívja a figyelmet, hogy "Kevés szabad tárhely". Tudok olyan kutattótársamró, akinél 12000 név szerepel a családfájában, ill. 90 kép is van, de 300 MB-nél tart. Mi lehet a probélma, mi foglalja le a tárhelyemet, ill. mit tudok csinálni. Nem szeretnék előfizetni a Myhertage-nál. 

Előre is köszi a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.26 0 0 887


Sziasztok, a myheritage-n megjelent egy genetikai csoport szekció. Ez mit jelent ? Mi a különbség az etnikai becslés és a genetikai csoport között ?

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.06 0 0 886

Kipróbáltam ezt az oldalt, érdekes utazás volt az ősöknél. A Royal része meg fenomenális. :)

 

 

Előzmény: sz332 (882)
Némedi László __ Creative Commons License 2021.01.03 0 0 885

látom, hogy már sokat felderítettél, akkor meg tudod nézni, mennyire jó...

Előzmény: Némedi László __ (884)
Némedi László __ Creative Commons License 2021.01.03 0 0 884

az Ok, hogy most Borsodi vagy, de tudod a 5-6 generációra a származásodat? Azzal tudnád ellenőrizni...

Előzmény: MarosGergo (883)
MarosGergo Creative Commons License 2021.01.03 0 0 883

Körülbelül egy héttel ezelőtt volt egy "kisebb" frissítés, és már vannak genetikai csoportok. Én az alábbi csoportokat kaptam, mindhárom "medium" azaz közepes bizonyosságú. 

 

  • Szlovákia (Eperjes és Kassa), Lengyelország (Podkarpackie), Ukrajna (Lviv), Ausztria, Magyarország és Csehország (leggyakrabban előforduló vezetéknevek ebben a csoportban magyar eredetűek: Varga, Nagy, Tóth, Bodnár)
  • Lengyelország, Németország és Magyarország (ezt "lengyelnek" írja, de nincs benne semmi meglepő, nem ért váratlanul)
  • Kelet-Szlovákia, Kelet-Magyarország és Olaszország (ez a legpontosabb az összes közül területileg, Borsodi vagyok)
sz332 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 882

Mytrueancestry oldalra fel lehet tölteni a genetikai eredményeket, és egész érdekes dolgok jönnek ki. Az ilyen nem tudom hovatenni

genetikai örökség (tipikus finn/svéd környék) könnyen matchelhet "vikingekre".

Előzmény: Némedi László __ (878)
lajoska5555 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 880

Kedves fórumozók! MyHeritage programnak esetleg elérhető a használati leírása fordításban?

Belegabalyodtam a második feleség vagy második férj bevitelénél. Hogy lehet ezt megcsinálni vagy ha valaki segítene német kifejezésekre mit írjak be ezekre  a szituációkra?

Lajoska

 

MarosGergo Creative Commons License 2020.12.12 0 0 879

Nem rég feltöltöttem a 23andMe adatomat MyHeritage-re még a nagy frissítés előtt és ezt az eredményt kaptam:

- 54,2% balkáni

- 19,8% észak és nyugat európai

- 14,3% balti

- 11,7% kelet európai

Némedi László __ Creative Commons License 2020.11.26 0 0 878

my heritage:

English ethnicityBritain - specifically the eastern region of the British Isles - has been populated continuously for at least the past 15,000 years, with recent ethnic stock (from before the 11th century) including pre-Celts, Celts, Romans, Anglo-Saxons, Norse, and Normans. More recently - that is, since the Middle Ages - other ethnicities migrated to Britain, whether by invitation (European Jews in 1070, by William the Conqueror, though they were expelled about 200 years later), by virtue of the African slave trade (dating back to the 1730s CE), or trade (including the oldest Chinese community in Europe, dating back to the 19th century). After World War II, that diverse immigration increased by leaps and bounds, so that the melting pot of English ethnicity has seen increased diversity from the Caribbean, South Asia, and Africa. That said, the dominant “original” British ethnic group is dominated by the English, of course, and includes the Celtic heirs, as some of Welsh, Scottish, and Irish descent respectively have settled in modern-day England.

 

Lehet, hogy pl Celtic eredetű ős?

 

4,3% kb lehet zaj is:

szülő 50%+-

nagysz: 25%+-

déd: 12%+-

déddéd: 6%+-

déddéddéd:3%+-

Előzmény: MarosGergo (874)
Némedi László __ Creative Commons License 2020.11.26 0 0 877

töltsd fel még máshova is...

Előzmény: MarosGergo (874)
Némedi László __ Creative Commons License 2020.11.26 0 0 876

ne bándd, mit mutat a családfád? mi egyezik kb a déd-déd szinten?

Előzmény: HuMe97 (875)
HuMe97 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 875

Sziasztok!

 

Én is megkaptam a DNS teszt eredményeimet a napokban, és ugyanúgy meglepődtem, mint itt többen.

 

- 62,5% balkáni,

- 13,9% balti,

- 14,5 ír-skót-walesi,

- 7,7% kelet-európai (mindösszesen). :)

 

Engem az érdekelne, mi a véleményetek a megbízhatóságáról. Ugyanis izgatottan vártam az eredményt - ebben az is benne van, hogy bonyodalmak miatt több hónapra elhúzódott a folyamat -, de egyre inkább kezdem azt érezni, hogy átverés az egész, és hogy nem ért annyit. Őszintén szólva, kicsit megbántam, hogy belementem. Mit gondoltok?

MarosGergo Creative Commons License 2020.10.16 0 0 874

Én Februárban kaptam meg az eredményeket, ezek jutottak nekem:

 

- 63,9% balkáni

- 17,8% balti

- 14,0% észak és nyugat európai

- 4,3% angol

 

Kettőre teljes mértékben számítottam (balkán&észak és nyugat európai), a balti is még olyan oké, nem lepett meg annyira. De az angol? Nem pici meglepetés!

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.02 0 0 873

Az Anestry pontosabb, ezt kettő teszt eredménye igazolja.

 

https://blog.genomelink.io/posts/best-raw-dna-data-upload-sites

 

Na ez meg egy kalap cart sem ér. Feltöltöttem az adatokat.
A Gedmatch jellemzőiből, összevissza egy volt igaz rám, hogy dohányzom. :)

Előzmény: Némedi László __ (872)
Némedi László __ Creative Commons License 2020.09.02 0 0 872

:) senki nem mondta, hogy ez egzakt tudomány (a módszer egzakt, de a kiértékelés még a kezdeteknél jár :)

Előzmény: Törölt nick (871)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.02 0 1 871

Megkaptam a Myherigate eredményt, hát ez nem árnyaltabb lett, hanem bonyolultabb.

 

47,9 % ( felsorolva minden Balkán ország, amely tartalmazza a magyart is )

 

33,3 % Kelet – Európa ( cseh, szlovák, lengyel, litván, ukrán stb.)

 

10.7 % Skandináv ( norvég, dán, svéd )

 

4 % Észak És Nyugat-Európa ( német, holland, francia stb.)

 

2,4 % Közel-Kelet (ezen belül Közép-Kelet ( Irak, Szíria, Libanon, Izrael, Szaúd-Arábia).

 

1,7% Nyugat-Ázsia ( Törökország- Azerbajdzsán, Irán)

 

Az ír-skót-görög eltűnt.

 

Azért hiányolom az eszkimó származást meg mondjuk egy Indonéz vagy Maláj vagy Japán és stb. származást. :)

Előzmény: Némedi László __ (844)
aBence2000 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 870

Igen, tényleg az,elnézést kérek azt gondoltam hogy másik.

Azért köszönöm a segítséget. :)

 

Előzmény: Némedi László __ (854)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.31 0 0 869

Köszi! Engem a Klein-Bermann szülők házasságija érdekelne nagyon, ha esetleg megvan az 1830 - as évek elejéről ( sacc )

Előzmény: Némedi László __ (868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!