Keresés

Részletes keresés

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 26

Az a turbó certi árfolyamában nem 4 % csökkenés.

Előzmény: Mr. Heisenberg (21)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 25

Szerintem felejtsd el a certifikátokat. Kereskedj inkább cfd-vel. Az is műizé, mint a certifikát, de ott legalább az alaptermék ára van előtted, nem egy változó tőkeáttéttel számolt forintos valami. Ha rolling cfd-vel kereskedsz, akkor nincs kifutás sem. Ráadásul olcsóbb is. Ez utóbbi a legfontosabb.

Előzmény: Ellisa Beth (23)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2015.08.08 0 0 24

A konkrét példában DT van.

 

Azt meg, hogy ha bukta van nem is DT, hanem átviszem másnapra, azt ismerjük :-)

(ez a nyereséget levágjuk, a veszteséget elengedjük "stratégia" egyik megjelenési formája)

Előzmény: Mr Reacher (22)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 23

Dehogy adom. Max. ha eléggé közelít a korláthoz az index és további csökkenés várható.

Tegnap még egy ügyletet csinálhattam volna nyereséggel, csak nem kezdtem bele.

Előzmény: Mr Reacher (22)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 22

Daytrade-ről beszélgetünk, nem buy&hold-ról.

 

De azt írta, hogy bukta esetén nem adja el. Akkor már nem DT.

Előzmény: Mr. Heisenberg (21)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2015.08.08 0 0 21

A konkrét terméknél a korlát 1997 pont, amitől az S&P 4 százalékra van.

 

Tehát ez a gyári stop loss.

 

Innentől a pozíció méretezéssel kellene folytatni, és a találati aránnyal. Daytrade-ről beszélgetünk, nem buy&hold-ról.

 

Előzmény: Mr Reacher (19)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20

Lejárata van, azt figyelem. 2016. március 18. az utolsó kereskedési napja, az még odébb van.

Tehát addig simán nőhet az árfolyama a vételi árfolyamhoz képest. A mai ügylettől függetlenül. Korlát ár: 1997.85. Tegnap zárt a  SAP 500: 2077,57-tel. Meg kell tudni becsülni, hogy az ismert információk alapján felvállalható-e ez a korlát ár, vagy lehet másik certit választani alacsonyabb korlát árral. Mindezeket tudom.

 

Előzmény: Mr Reacher (19)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 19

Ha certifikáttal kereskedsz, van stopod. Egyrészt lejárata van. Ha kifutásig tartod, akkor is realizálod a buktát, ha eredetileg nem akartad volna. Másrészt a certid turbós, kiütési ára van. A tőkeáttét miatt nem s&p500=0 esetben bukod a befektetésed, hanem a kick off-nál, amit nyugodtan tekinthetsz stopnak.

Előzmény: Ellisa Beth (18)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 18

Azt jelenti, hiszen realizálnám vele azt, amit nem akarok.

Előzmény: Mr. Heisenberg (17)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2015.08.08 0 0 17

Ez azt jelenti hogy nem alkalmazol stop-losst?

Előzmény: Ellisa Beth (15)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 16

Nem találati arány van, jóember. Akkor adom el kizárólag, ha legalább visszahozta a költségeit.

Az nem találat, hanem figyelem.

Előzmény: Mr Reacher (14)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 15

A certi a SAP 500 index szerint ugrándozik, közvetve az E-Mini SAP 500 -on keresztül. Az adott napon a legjobbkor adtam el és majdnem a legjobbkor vettem.

 

A többinek akkor lenne jelentősége, ha le kellene zárnom a pozíciót és tartósan csökkenne az árfolyam.

 

De nem kell lezárnom.

Előzmény: Mr. Heisenberg (11)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 14

Ha belépsz egy pozícióba, azt vagy long, vagy short irányba tudod megtenni. Elvileg fifty-fifty. Ha pozícióban vagy, szintén két dolgot tehetsz. Zárod, vagy nem zárod. Ez is fifty-fifty. A költségek miatt két esetben lehetsz nyereséges: 50% feletti találati aránnyal, vagy jó pozíció menedzsmenttel (a nyerő pozícióid nagyobbak, mint a vesztesek). Ezt kellene megmutatnod, mert egy kötés az habos gólyafing.

Előzmény: Ellisa Beth (13)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 13

Tényleg nagyobb lenne, 4,1849 %, csak hogy ellenkező irányban nem adtam volna el, nem zártam volna le a pozit.

Előzmény: Ellisa Beth (12)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 12

Nem, ellenkező irányban is ugyanaz jön ki. A vételi és eladási árakban már benne van a spread.

Előzmény: Mr Reacher (10)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2015.08.08 0 0 11

nyerő irányban a nyereséged: árfolyamváltozás - jutalék - adó*

vesztő irányban a veszteséged: árfolyamváltozás + jutalék

 

Mivel a jutalék általában nem nulla, és egy tartós nyereség esetén az adó nem hozható ki nullára, nem lehet figyelmen kívül hagyni a találati arányt.

 

Mivel certiról beszélünk, aminek az árfolyama úgy ingadozik, mint nagyanyán vérnyomása (a linkelt napon előbb volt egy + 3% 381-ig, aztán onnan egy 5%-os mínusz, 359-ről egy 7%-os plusz, és végül a napi csúcsról egy 10 %- os mínusz. A napi eredmény egy gyenge 5,5 százalékos mínusz.

 

A mozgások mértéke miatt nyilván nem teljes tőkével száll be egy ilyen kaszinóba az ember, így a pozíció menedzselés (méretezés) sem kerülhető meg.

 

Ezek nélkül az a szám, hogy te egy adott X napon egy tranzakcióval nyertél 2,3 %-ot, az dicséretes, de hosszú távon semmi jelentősége nincs.

 

* az adó kérdésköre megérne még egy pár oldalt (nyereség-veszteség szembeállítása), de itt most a lényeg, hogy több éves nyereséges működés esetén az adó egy nullánál nagyobb szám :-)

Előzmény: Ellisa Beth (9)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 10

jutalék+spread

Előzmény: Ellisa Beth (9)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.07 0 0 9

Miért lenne nagyobb a buktám ellenkező irányban?

Előzmény: Ellisa Beth (8)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.07 0 0 8

A pozíciódat ellenkező irányba felvéve, a jutalékot is beleszámítva a buktád 2,29241 %-nál nagyobb lenne. Mekkora a találati arányod? Hogyan menedzseled a pozíciód?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135887023&t=9022635

hofi.attila Creative Commons License 2013.01.17 0 0 7

Manapság mely értékpapírok mennek a legjobban, melyekkel érdemes kereskedni?
Kezdő vagyok e téren és nem igazán ismerem a jelenlegi viszonylatokat. 

celmass Creative Commons License 2009.06.27 0 0 6
Sziasztok!

A nyáron tőzsdézésre adom a fejem, inkább gyakorlás céljából, mivel viszonylag kis tőkéről van szó (160ezer forint), persze némi tőkenövelés a cél. Körbenéztem a magyar piacon és mivel fősulis vagyok, ezért találtam egy kedvezményes számlát az ersténél (netbroker). Ennyi pénzzel ahogy néztem nem feltétlen éri meg Buxozgatni, napi 100 pontos elmozdulást kéne jól belőni, szinte az egész tőkét kockáztatva h napi pár ezer forintot profitáljon az ember. Opciózni pedig ugye nem érdemes magyar piacon, mert hallott ügy. A certifikátokról eddig nem sokat hallottam, viszont voltam fent az erste által szervezett előadáson és ott volt pár szó erről a lehetőségről is. Állítólag viszonylag kis tőkével a határidős daytrade-del közel megegyező kockázattal nagyobb profitra lehet szert tenni. Ha esetleg vki tudna ebben segíteni, vagy vki certifikátozna is, vagy esetleg mást ajánlana annak szívesen venném a hozzászólását, tanácsát.
Előre is köszönöm!

Üdv cellmass
pistipistipisti Creative Commons License 2008.03.27 0 0 5
Teljen kezdőnek tudtok ajánlani a neten hozzáférhető segítséget a certifikátokhoz?
petike23 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 4
Az ERSTE bank küld egy ERSTÉs pólót, ha a t. ügyfél márciusban vesz certit..
uhu20 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3
Javaslom Fülig Jimmy hsz-ainak tanulámányozását. Írt a certifikátokról pár hsz-t topikcsoport két vonatkozó topikjában, a részvényesben, ill. a bef.alaposban.
Dani20 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2

-link-

 

akit érdekelnek,annak hasznos lehet...

 

 

interjú
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.16 0 0 1
Itt irtam ezekrol en is
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9174746&la=76276944

Az a problemam, hogy a Magyarorszagrol elerheto valasztek szukos es az uzletekotesi dij meg magas.
Dani20 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 0

certikről a portfolion

 

 

erste banknál..
buenos_aires Creative Commons License 2008.02.16 0 0 topiknyitó
Új pénzügyi termék, befektetési lehetőség mostmár a magyar piacon is! Itt a tere a témával kapcsolatos vélemények, észrevételek, tanácsok, tippek kifejtésének.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!