Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 57

"Gondolom nem fogják rá, minden nap vett egy fényképezőgépet?"

 

Kutyakaját is vehet minden nap.

Előzmény: venoruti (54)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 56

Volt ilyen vizsgálatod?

Előzmény: venoruti (55)
venoruti Creative Commons License 2012.10.24 0 0 55

Nekem nagyon hiteltelennek tűnik, amit hitel telen ide írkál.

Előzmény: z_a_p (50)
venoruti Creative Commons License 2012.10.24 0 0 54

"Ha kártyával vásárolsz pedig tedd el a blokkot"

 

Már mi a fenének kellene a blokk. Mondjuk az illető minden nap elmegy a tacskóba és vásárol nappi átlag 2-3ezer forintért.

Gondolom nem fogják rá, minden nap vett egy fényképezőgépet?

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 53

Bankkártyás dologban nagyon egyetértünk

 

Ez viszont nem igaz:

"Azt tudni kell, hogy olyan számláról, amit nem vallassz be arról a nav-nak nincs tudomása, rálátása."

 

Be tudom szkennelni az apekes levelet amiben arról tájékoztatnak, hogy milyen bankokat keresnek meg az ügyemben! Kb. az összes magyarországi!

Előzmény: Béla98 (52)
Béla98 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 52

Sziasztok!

Remélem nem zavarok.

Azoknak a táborát erősítem, akik átestek már a vizsgálaton ( pár éve ).

Jó kérdést feszegettek, és van nekem is erről véleményem, ha megengeditek, akkor megosztom.

A bankszámla, és a kártya, meg a társai.

Mindig is utáltam, most sem szeretem, és a mi sorsunk engem igazol. Van ugyan kártyám, de soha, SOHA nem használom.

Főleg, miután átestem a vizsgálaton ( azelőtt sem, de azóta ez nálam törvény).

Nincs nyoma semmi vásárlásodnak. Nyugodtan nyilatkoztam a vizsgálatkor, hogy a KSH minimumon élek, mert semmit nem tudtak elővenni, ami mást igazolna. Nem vettem TV-t, nem fizettem külföldön, nem vettem rep-jegyet , nem foglaltam utazási irodánál utalással kártyával. Mondhat bárki bármit, a kes-re még soha senki nem rázta meg a fejét, se az arab világban, sem hollandiában, sem a távol-keleten. Én lemondok a banki kamatról, felveszem a pénzemet kes-ben ( legális pénzről beszélek ) és a párnahuzatban tartom, vagy olyan befektetésben , ami követhetetlen, de nem illegális. Azt tudni kell, hogy olyan számláról, amit nem vallassz be arról a nav-nak nincs tudomása, rálátása. Persze oda KP befizetés kell, meg kp felvétel, de legális is, meg mégsem látszik, meg kamatozik is, akár Tbsz-en is. Nekem van olyan számlám egy x-edik bankban, amin nincs pénzmozgás, csak egy Visa tartozik hozzá, ha megyek valahová, akkor dobok rá lóvét, és mehetek bátran. A kes-en kívül van még egy kártyám, ha pl. lenyulnának, de eddig még soha nem használta, azt hiszem nem is tudnám.

Én kerülöm a banki tranzakciókat magánemberként, de azt hiszem jó is ez így.

Nem kell fintorogni annyira a jó öreg kp-tól. Az én életemben szerintem még megmarad, és a legkissebb gond van vele. Ja , és ha véletlenül ellopják, akkor is csak annyit , amennyi a zsebemben van.

Hát ez a véleményem a kártyákról. Nekem jól jött a NEM LÉTE.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 51

Azért ennyire nem durvák! Nyilván tv-t, kocsit nem veszel minden hónapban! Azért írtam kurvát mert ha ilyen szolgálatást igénybe veszel azt valószínűleg nem 10 évebn egyszer.

 

De megnézhetik hol laksz, milyen képeket raktál ki a facebookra, mennyit jársz nyaralni, hova jársz szórakozni, és ebből megtippelhetik hogy jóval a KSH létminimum felett élsz, tehát annyi KP jövedelmednek is kell lennie.

Előzmény: z_a_p (50)
z_a_p Creative Commons License 2012.10.24 0 0 50

Luxus= KSH létminimum feletti költekezés

 

Ez annyira abszurd hogy nincsenek ra szavak...

Ezekbol azt is kinezem, ha egyszer vettem egy TVt 200K-ert, akkor utana azt minden honapra szamoljak mint kiadas. Autovasarlasra mar nem is merek gondolni...

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 49

Én így csinálnám:

Hivatalos jövedelem, vagy magtakarításból minden hónapban annyit felveszek készpénzben a bankszámláról ami fedezi a KSH létminimumot.

 

vagy

 

Hivatalos jövedelem, vagy magtakarításból minden hónapban annyit elköltök bankkártyával élelmiszerre/rezsire/ruhára a bankszámláról ami fedezi a KSH létminimumot. Minden ilyen vásárlásról eltenném a részletes blokkot hogy mit vásároltam.

 

Mást nem vennék kártyával, mert ha luxusra költöm, akkor rögtön nem a KSH létminimummal számolnak, hanem megbecsülik az életvitelemhez szükséges összeget!

Pld. egyik hónapban kártyával fizetem ki a kurvát, akkor a többi hónapra is számolják majd a költséget, de azt már készpénzben, ha nem fizettem kártyával! :D

 

Ha van fekete kp jövedelmem azt soha nem fizetem be bankszámlára!

"Luxusra" lehet elkölteni készpénzben. De úgy hogy közben a KSH létminimumra legyen külön pénzfelvétem, vagy bankkártyás költésem!

 

Luxus= KSH létminimum feletti költekezés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 48

"Besz@nek ha ezt barmelyik birosag elfogadna..."

 

Szerintem is ott már jók vagyunk, de odáig el kell jutni, ami nem egy kéjutazás.

A legtöbben nem pereskednek hanem inkább fizetnek.

Előzmény: z_a_p (47)
z_a_p Creative Commons License 2012.10.24 0 0 47

Jogos!

 

"készpénzben megszerzett bevételeit és készpénzben felmerült kiadásait kronologikus sorrendben állítja szembe egymással"

Nade ha NINCS keszpenzben szerzett jovedelmem, csak utalasos? Es javareszt kartyas kifizetesem van?

Akkor is azt mondjak, hogy az fenykepezore/stb.. ment, tehat megiscsak volt feketejovedelmem KPban, es abbol eltem??

Besz@nek ha ezt barmelyik birosag elfogadna...

Előzmény: rev251 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 46

Nem minden esetben, de ha akarják akkor kiterjeszthetik ilyesmire is.

Előzmény: barrix (44)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 45

1. Igen fel kell venned készpénzben az a legegyszerűbb! Ha kártyával vásárolsz pedig tedd el a blokkot, hogy láthatóan tejet/kenyerete vettél a tescóban és nem egy olcsó fényképezőgépet!

 

2. A pontgyűjtőkártya névre szól! Oda adhatod másnak is, de akkor ezt majd bizonyíthatod is a NAV előtt, hogy nem Te vetted azt a 1,5 milliónyi éptkezési anyagot készpénzért a Praktikerben, hanem a szomszéd. Biztos örülni fog a szomszéd a szívességért, hogy Te több pontot birtokolhass a kártyádon...

Előzmény: rev251 (43)
barrix Creative Commons License 2012.10.24 0 0 44

Ez most komoly, hogy pontgyűjtőket nézegetnek? Lekérik a Sparból az adatokat? És a bankkártyás fizetéseket nem veszik figyelembe? Noormális?

Előzmény: Törölt nick (37)
rev251 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 43

2 Megjegyzés

 

1.

Az APEH készpénzforgalmi egyenleget nézvén valami olyat mond, hogy

"készpénzben megszerzett bevételeit és készpénzben felmerült kiadásait kronologikus sorrendben állítja szembe egymással"

És ebbőlvezeti le nyakatekerten, hogy a bankkártyás vásárlás nem vehető figyelembe

 

Vegyük azonban észre, hogy HA BANKSZÁMLÁRA kapod a fizetésed, akkor az nem készpénzben megszerzett bevétel.

Először fel kell venni automatából, vagy el kell vásárolni közvetlenül kártyával.

 

2.

A pontgyűjtő meg azért érdekes, mert azt használhatja MÁS is a vásárlásakor

Példák:

i. odaadod a szomszéd néninek, rokonodnak, stb. (akiknek nincs)

ii. A Shell-Meki kártya vagy éppen a MOL-os meg gyűjthet úgy is pontokat (NEM IS KEVESET), ha céges autóba, teherautóba tankolsz. Ekkor is más használja...

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 42
Előzmény: z_a_p (39)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 41

Ráadásul a "független" bírók ilyen ügyekben általában régi apekes dolgozók...

Nekik adják oda az ügyet, mert ők vannak képben.

Előzmény: z_a_p (39)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 40

Idáig nem mentem el úgyhogy nem tudom.

De az ügyvéd általában sokkal többe kerül, mint amit a bíróság megítél!

Persze csak ha nyersz.

De miért nyernél az állam ellen, ha annak pénzre van szüksége?

Bírói függetlenség?

Ne nevettess!

Előzmény: z_a_p (39)
z_a_p Creative Commons License 2012.10.24 0 0 39

Dobbenet...

 

A bíróságig eljutni elég hosszadalmas, idegőrlő. Közben különböző összegeket kell befizetni illetékként. Ügyvéd sem olcsó.

De ezt mind visszakapod kamatostul ha nyersz, ugye?

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38

Ezzel kapcsolatban egy adószakértő ismerősömmel leveleztem a napokban, és ezt írta:

 

"Ami a bankkártyás vásárlásokat illeti, ebbe már korábban én is beleszaladtam egy olyan ügyféllel, aki Franciaországból jött ide, és hozzá volt szokva, hogy mindent kártyával fizet. Még büszke is volt arra, hogy nála gyakorlatilag minden átlátható, mert készpénz forgalom szinte nulla. Ennek a francia adóhivatal nagyon örül, a magyar azinban nem. 3 gyerekes családra a KSH normatívája alapján úgy emlékszem, valami havi 300.000,- Ft-os megélhetési kiadást vettek figyelembe, és kemény küzdelem árán sikerült csak lebeszélni az adóhivatalt az eltitkolt jövedelem megállapításáról."

 

Szóval nem lehetetlen megúszni, és valószínűleg a bíróság is nekünk adna ebben igazat, de semmi nem biztos! Csak a halál! :)

A bíróságig eljutni elég hosszadalmas, idegőrlő. Közben különböző összegeket kell befizetni illetékként. Ügyvéd sem olcsó.

Jobb előre felkészülni, és a NAV szemét eljárásához igazodni, hogy semmibe ne tudjon belekötni. Ez sokkal kifizetődőbb.

Előzmény: z_a_p (35)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 37

"Ha viszont minden honapban latna 100K kp felvetelt a szamlamon, akkor azt elfogadna hogy megelhetesemre koltottem?"

 

Igen azt elfogadja, de csak akkor ha nem lát ugyanígy minden hónapban 90 ezres befizetést is! ;)

Az a lényeg, hogy minden napra (hónapra) kiszámolja a rendelkezésre álló adatok *** alapján, hogy mennyi KP van a zsebedben, és ebből tudtad e fedezni az életszínvonaladat.

 

*** összes bankszámlád, brókerszámlád teljes számlamozgása

munkabér kp kifizetés

jármű és ingatlan kp vásárlás

esetleges kölcsönök, ha másnál előkerült

utazási irodák által lejelenett készpénzes nyaralások (a kinti kp költekezést megbecsüli)

pontgyűjtő kártyák alapján kiszámolja mennyit költöttél Praktikerben, Shellnél, Mekiben, stb. készpénzt!!!!

 

stb. stb. stb

 

Előzmény: z_a_p (35)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 36

Ez nem becslés mert ezeket az összegeket én vállaltam az elején.

Ennyit költöttem havonta! Ebben minden benne van, a rezsi, kaja, ruha, kocsi fenntartás.

Nem kötött bele, mert elfogadható a KSH alapján, és a megismert körülmények alapján:

panel, 15 éves kocsi, semmi látványos költekezés, mert szinte soha nem használtam bankkártyát...

 

KSH létminimum:

Előzmény: z_a_p (35)
z_a_p Creative Commons License 2012.10.24 0 0 35
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 34

Fel kéne pörgetni ismét ezt a topicot, mert nagyon valószínű, hogy ismét növekszik majd a vagyonosodási vizsgálatok száma!

Ugyanis pártunk és kormányunk extra 95 milliárdot akar beszedni a hatékonyabb adóvizsgálatokon/behajtáson!

http://hvg.hu/gazdasag/20121011_Vagyonosodasi_vizsgalat_Onnel_is_barmikor

Én most estem át rajta magánszemélyként, így friss élményekkel rendelkezem.

Ha valakinek kérdése van ezzel kapcsolatban, szívesen segítek itt a fórumon.

 

Hasznos irodalom:

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20120815-adocsalokba-botlik-jelentse-fel-oket.html

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0300092.TV

 

http://www.adko.hu/01_files/vagyonosodas/vagyon-vizsg.pdf

 

http://www.adko.hu/01_files/vagyonosodas/vagyongyar-apeh.pdf

 

 

OAndorka Creative Commons License 2009.10.25 0 0 33
Üdv mindenkinek!
Átesett már valaki vagyonosodási vizsgálaton?
Én már igen.
Azt mondta a Fletó (akkor még ő volt ) hogy igen rendes adózó vagyok, menjek fel a parlamentbe és megveregeti a vállamat.
Ténylegesen:
A megállapítás az volt, hogy nincs adóhiányom, sem nekem, sem annak, akivel együtt átestem a vizsgálaton.
Mit ne mondjak, nem volt egyszerű így kijönni belőle.
Nagyon sokat okosodtam, fényeztem magam a vizsgálat alatt.
Nem olyan felkészült az APEH mint amilyennek tűnik.
Akit érdekel, azt el tudom látni ésszel a vizsgálathoz úgy, hogy nem ránt magával másokat.
Bő fél év vizsgálódás elégé fényezi a polgárt.
Szinte mindenre van megoldás, csak ész kell hozzá.
Világos, hogy nem lehet elővenni 5-7 éves bankszámlákat, ha nincs.
Ésszel, mindent csak ésszel!
Kérdezz felelek!
üdv:
OAndorka
oandorka@freemail.hu
binlaci88 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 32

A bérleménybe nem vennék220euroért tömör bronz ajtókopogtatór, hogy a gyereg hadd zörgesse

Előzmény: venoruti (30)
binlaci88 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 31

Annál is inkább be kellett írni, mert az eladónak és a vevőnek más-más érdeke fűződött az összeg meghatározásánál. Uis. az egyik illetéket, a másik adót fizetett, és az eladó a késöbbiekben vevőként szerepelt a piacon, amikor is pont az lenne az érdeke, hogy amit az elöbb hamis adatot beírt az most helyes legyen. A régi ingatlan árát be/le lehetett számolni az új vétel árából. És a maradák után fizetett illetéket. Az adónál a vétel és eladás külömbsége adózott. Ha kevesebbet írt a vételnél akkor le kellett adózni az eladáskor amennyivel kevesebbet írt be eredetileg.

 

A mostani szabály szerint aki 5 évesnél régebben birtokolja az ingatlant, annak tökéletesen mindegy a beírt ár, A vevőnek az alacsony ár az érdeke, Ezért lesz most kevesebb ár beírva. Ezért jó most adótcsalni

Előzmény: venoruti (29)
venoruti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 30
Ha valaki nem tudja bizonyítani, hogy honnan származik a jövedelme, akkor nem értem minek épít vagy vesz nagyértékű ingatlan. Ha valaki csal, akkor legyen már annyi esze, hogy nem mutatja meg a pénzét a hatóságoknak. Az ingatlan adásvételét nem lehet letagadni. Ha családi házban akar lakini, akkor béreljen egy családi házat, és egyből nincs ingatlanvagyona.
Előzmény: Rapjudit (17)
venoruti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 29
Azért az egy durva állítás, hogy soha senki nem írja be a tényleges összeget a lakások adásvételi szerződésébe. A mi családunkban az utóbbi 5 évben kb. 8-10 adásvétel volt, de mindegyik szerződés kivétel nélkül a tényleges összeget tartalmazza. Azért nem kell beállítani az egész országot adócsalónak.
Előzmény: sajtmedve (3)
pirosruzs Creative Commons License 2009.03.28 0 0 28

Sokan felkészültek már és fizet akinek nincs más lehetősége.

 

Viszont megint sokat akartak markolni és keveset fogtak.

 

Az a sok szegény ember esetleg most örül,hogy a sok jómódú fizet.

Arra nem gondolnak,hogy szinte megbénította a gazdaságot.

A válság csak hab a tortán.

Ki vásárol mostanában autót vagy lakást?

Szinte senki mert akinek van pénze tisztában van azzal,hogy rögtön be lesz rángatva vizsgálatra.

Nem megy az építőipar nem lesz munkája.

Nem vesznek autót nem kell a gyári munkás.

 

Helyrehozhatatlan károkat okozott ez az intézkedés az országnak.

 

Két becsületes dolog lett volna szerintem:

 

1. Minden egyes döntéshozó először példát mutatva átesik ezen a vizsgálaton.

Nem úgy,hogy időt hagyok magamnak ( 5 év) elsimítani a dolgokat és utána a nép nyakába zúdítom az intézkedést.

Csak a bennfentesek tudtak felkészülni a vizsgálatra.

Hiszen ki volt az a ........... ebben az országban aki a megtermelt 100 Ft-ból meghagyott magának 30 Ft-ot?

A politikusok tisztában vannak azzal,hogy mi fojik ebben az országban.

Ez nem volt tisztességes mivel Ők működtették így ezt a rendszert.

 

2. Valóban kissé diszkriminatív.

Környező két országban ezt demokratikus módon megoldották.

Tegyen mindenki vagyon nyilatkozatot és utána ezen elszámolások alapján lesztek számon kérve.

Hiszen volt önkritikájuk,hogy Ők engedték szabadjára a lovat.

Ezért nem tisztességes most megbüntetni az embereket.

Ráadásul a politikusok is így éltek,élnek és viselkednek.

Kinek mi van a nevén?

A család tagoknak,hogyan lehet akkora vagyon a nevén?

De nekik sikerült elsimizni a dolgokat volt rá bőven idő.

 

Az az álláspont miszerint az lett volna becsületes mindenki tegyen vagyonnyilatkozatot nem az a kategória,hogy a szomszéd tehene is dügöljön meg.

Ez lett volna minden állampolgárral szemben tisztességes eljárás.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!