Keresés

Részletes keresés

Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 273
"És mondjad már ki az, aki alkalmaz valakit egy hétre egy hónapban????"

diákmunka szövetkezet. pl. de lehet tanítani nyelvet, matematikát, stb. ennek az óradíja 1000 huf nál kezdődik.

"Az albérlet nem úgy müködik, hogy kiveszem, aztán tömegszállást rendezek be, ebbe beleszólása van a kiadónak is."

van, de lehet találni megfelelő lakást.

"A tömegközlekedésre is kell számolni havi 5ezret persze mehet mindenhova gyalog."

a havibérlet a bkv-ra 3250.

"Ez kell, mert rongyokban nem járhat be az órákra, mint ahogy éhezve sem."

ruhát akkor is kell venni ha nem jársz egyetemre.

mellesleg nem érted amit mondani akarok: ha valaki szegény, és ezt tudja magáról, akkor nem költ olyan dolgokra, amelyek neked természetes kiadásnak számítanak. én tudom, voltam ilyen helyzetben, te meg valszeg nem, mert irreálisan magas számokkal számolsz. én most is havi 20-25 ezer forintot költök kajára, pedig megtehetném hogy többet költsek. ki lehet ennyiből jönni, nem is kényelmetlen, csak maximum magának főz az ember és nem étteremben/gyorsétteremben ebédel pl. egyetemistaként meg napi 400-500 forintból pláne: főz magának valami egyszerűt, ami mellesleg több napig eltart, meg parizeres zsemle. fel lehet dobni némi zöldséggel, stb. ha tényleg kevés valakinek a pénze, ezt csinálja.

és mint írtam, ha a család csóró, akkor a gyerek önfenntartó lesz. vagyis a családnak nem fog pénzbe kerülni az hogy a gyerek egyetemre jár. mert a gyerek összeszedi magának a pénzt: egyetemi juttatásokból, diákhitelből, diákmunkából.
Előzmény: nekemj (265)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 272
Az a baj, hogy a párnacihánkban tartjuk a milliókat ahelyett, hogy vennénk 5-6 lakást a belvárosban, és azoknak a bérleti díjából fizetnénk a gyerek egyetemét.

Ez a pazarékolás a felsőoktatás rákfenéje.

Ha nincs kenyér, miért nem esznek kalácsot?
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 271
Ja értem: szóval aki egyetemista, annak dukál egy budai lakás, BMW és egy hostess kisasszony. Esetleg még egy titkárnő is.... :)
Előzmény: Magic Horse (269)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 270
"de hogy annak nem lesz normális élete később sem, az tuti, ugyanis nem szerencsés a szülőkkel egy fedél alatt lakni 2x valahény évesen."

Ezzel egyetértek! De ettől még sokan laknak a szülökkel.
Előzmény: nekemj (261)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 269
sőt, kimehetsz csövezni is, mert sokan azt csinálják, tehát nem lehetetlen

lejmolhatsz is kaját, stb.

mindenre van válasz :P
Előzmény: marmota (266)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 268
Pedig így van. Ja, hogy ez neked nem tetszik... ? Teszek rá!
Előzmény: marmota (260)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 267
Ja persze, de hogy tutira nem csak én hanem a szakértők is alábecsülik az biztos is. :D
Budapest lakossága a legöregebb, itt a lakosság 22%-a öregkorú és csak 15%-a gyermekkorú. Legfiatalabb a vidéki városok népessége, itt 18% az öregkorúak aránya és 19% a gyermekkorúaké (a községekben 21% öregkorú és 19% gyermekkorú lakosság található). A legelöregedettebb megye Békés és Heves (21, illetve 22% öregkorúval), a legkevesebb öregkorú pedig Fejér, Komárom-Esztergom, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében van (17%). A gyermekkorúak aránya Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a legnagyobb (22%), legalacsonyabb pedig Baranya, Békés, Csongrád, Heves, Nógrád, Somogy, Vas és Zala megyékben (18%).
Amúgy sem a pesti fiatalokra jellemző, hogy tovább akarnak tanulni. :D
Előzmény: Joranne_Sutt (263)
marmota Creative Commons License 2008.01.25 0 0 266

"már hogy a picsába ne lehetne, a feléből is ki lehet. ha csóró vagy, főzöl magadnak. " és ahhoz nem kell semmi, szedsz füvet a parkban meg vadkörtét?

Azért csak próbáld ki, aztán gondolj bele, hogy azt évekig kellene csinálnod...

i

Előzmény: Joranne_Sutt (259)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 265
És mondjad már ki az, aki alkalmaz valakit egy hétre egy hónapban????
Az albérlet nem úgy müködik, hogy kiveszem, aztán tömegszállást rendezek be, ebbe beleszólása van a kiadónak is.
A tömegközlekedésre is kell számolni havi 5ezret persze mehet mindenhova gyalog.
Kolli meg csak 45ezer hallgatónak van biztosítva ( a külföldiek is benne vannak).

aztán valamennyi kell a ruházkodásra is "

ez nem része az egyetemi költségeknek.

Te ezt direkt csinálod? A kaja sem része :DDDDD
Ez kell, mert rongyokban nem járhat be az órákra, mint ahogy éhezve sem.
A csórókra volt jellemző pont,hogy állandóan hazamentek.
A kaja áraknál vegyétek figyelembe, hogy az egyetemek környékén általában drágbbak a kaják, meg bent az egyetemen is, a büfékben is drágább minden.


"ha összeszámolom, nagyvonalúan is 40 ezer jön ki. ez az összeg már megvan az ösztöndíj+szoctám+lakhatási+diákhitel összegéből."

Na egy átlag család, ami nem szegény, így épül fel: a szülők keresnek havi 200-at együtt nettóban. ebből kell a két gyereket ellátni, ami szerintem is 40 és 70 között van. Azaz nekik marad 120 ezer ft, fejenként 60 ezer ft. Na most én dolgozom, de 60 rugóból nem tudnék megélni, főleg, hogy mondjuk 5éven át kellene ezt produkálnom.
Mert ott van, hogy kell az autó, azt fent kell tartani, a ház törlesztését fizetni kell, szóval gyilkos dolog ez.
Előzmény: Joranne_Sutt (259)
marmota Creative Commons License 2008.01.25 0 0 264
naja, csak azért van mindennek határa.
Előzmény: Törölt nick (262)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 263
budapest és az agglomeráció lakossága kb, negyede az ország teljes lakosságának és ők jellemzően nem vidékre járnak egyetemre. úgyhogy piszkosul alulbecsülted a számot. ha az egyetemmel rendelkező nagyvárosokat összeadjuk, akkor már a lakosság felénél tartunk.
Előzmény: nekemj (261)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 262
én kúúúrvára rühellem ezt a bandát de ki nem a szegényeket szopatja???
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 261
Abban igazad van, hogy aki helyben lakik az kevesebből kijön, ezt nem vitatom, de hogy annak nem lesz normális élete később sem, az tuti, ugyanis nem szerencsés a szülőkkel egy fedél alatt lakni 2x valahény évesen.
Mondjuk ők lehetnek max. 10 ezren, de lehet még annyian sem.
Előzmény: Skorpió (253)
marmota Creative Commons License 2008.01.25 0 0 260
aha. Hát a nénikéddel szórakozzál...
Előzmény: Skorpió (248)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 259
"naponta 1000 ft kell kajára, ennél sokkal olcsóbban nem lehet kijönni. "

már hogy a picsába ne lehetne, a feléből is ki lehet. ha csóró vagy, főzöl magadnak.

"aztán kell albérletre, vagy kolira, de a többség még mindig albérletben lakik, ez olyan 15-20 ezer/fő +rezsi nagyon olcsón számolva 20ezer ft,"

koli 10 körül van, ha valaki csóró, akkor fel is veszik. albérlet kihozható simán úgy, hogy négyen összeállnak, kivesznek egy 50 ezres lakást, ekkor mindenestül kijön a dolog 20 ezerre.

"aztán jegyzet vásárlás, meg irószer, füzetek stb. számoljunk rá csak havi 2 ezer ft-ot,"

szakja válogatja, van ahol ez az összeg csak a jegyzetek fénymásolásának költsége vagy a könyvtárjegy összege.

"aztán valamennyi kell a ruházkodásra is "

ez nem része az egyetemi költségeknek.

"hazautazás, legyen csak kéthetente ez kb. havi 3ezer ft"

aki csóró ritkán megy haza.

"Aztán kiadások szórakozásra, hát számoljunk havi átlag 5ezer ft-ot"

ebből nem kevésszer be lehet elég komolyan baszni ha nem igényes az ember. márpedig a csóró egyetemista jellemzően nem az.

ha összeszámolom, nagyvonalúan is 40 ezer jön ki. ez az összeg már megvan az ösztöndíj+szoctám+lakhatási+diákhitel összegéből.
ha ott a tandíj, maximum dolgozik 40 órát egy hónapban (egy hét munka napi 8 órával számolva) ha 400 forintos nettó órabérrel számolok.
Előzmény: nekemj (247)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 258
A szádba bele!
Előzmény: Skorpió (256)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 257
Miért kéne napi ezres kajára?

Te ezt tényleg komolyan gondold?
Miért nem próbálod ki?
Előzmény: Skorpió (253)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 256
"70-80 ezer kell!"

Lófaszt kell annyi.
Előzmény: Törölt nick (251)
zvolo Creative Commons License 2008.01.25 0 0 255

A kormány a szegényeket szopatja....

 

Na és, kit érdekel. A szegények tegyenek ellene, meg bárki, aki úgy érzi szopatják. Demokrácia van, meg egy csomó jogi fórum, ahol sirámkodhatnak. Van média is, van internet. Lehet menni sipákolni.

Meg nemsokára népszavazás, lehet otthon maradni pehhheheee :D

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 254
A kollégiumért nem kell fizetni?
Bérletet nem kell venni?
Mosóport nem kell vennie, ha csak havonta egyszer megy haza?
Havonta egyszer hazamenni?
Előzmény: Joranne_Sutt (249)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 253
Miért kéne napi ezres kajára? Főz este egy paprikáskrumplit, két vacsira elég. Otthonról visz hazait, abból is elvan.

A kollégium 10 rongy.

Hazautazás kéthetente? Na jó, legyen.

Alsóhangon 30-ból kijön.

Szórakozás helyett meg tanuljanak.

Na most vegyük azokat az egyetemistákat, akik helyben laknak, mondjuk Bp-en, Pécsen, Szegeden, Miskolcon stb. Lakásra nem kell költeni, étkezésre minimálisat.

Megveszik a diákbérletet a helyi közlekedésre és annyi.


Előzmény: nekemj (247)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 252
Nézzetek már ma meg egy egyetemi menzát, alig jár oda valaki, régen meg sorok álltak az ajtók előtt, pedig időközben több lett az egyetemista. :DDDD
Előzmény: Joranne_Sutt (249)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 251
Sokallom. Talán a fele...

70-80 ezer kell!
Napi 1200 forintból táplálkozni nem lehet, nemhogy az egyéb cuccokat is fizetni!
Olyan vérlázító ostobaságokat beszélsz, hogy biztosra veszem, hogy provokálsz.
Előzmény: Skorpió (235)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 250

"ez nem így van. 11-12. félévért még nem kell fizetni és utána is csak minimálisat. "
Hát erre én mondom, hogy nem így van. A feleségem tanít több egyetemen csak jobban tudja. Van olyan ahol 100 ezer felett van egy félévre. Persze ezt nem teszik közkincsé és minden félévben emelnek rajta.
Előzmény: Joranne_Sutt (240)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 249
egyetemista koromban ennél kevesebből éltem meg. :) igaz, a pénz akkor még többet ért.

de mai árakon nézve napi 1200 ft az 35 ezer. meg lehet csinálni, ha kollégiumban lakik valaki.
Előzmény: marmota (246)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 248
Bőven meg lehet ennyiből élni, főleg egy egyetemistának.

(Az én munkám olyan, hogy gyakran távol vagyok a családtól. Ekkor ennyit sem költok naponta. Kb egy ezresből kijövök.)
Előzmény: marmota (244)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 247
Csak úgy nagyjából:
naponta 1000 ft kell kajára, ennél sokkal olcsóbban nem lehet kijönni. A hétvégéket ne számoljuk, olyankor otthon eszik, bár az is pénzbe kerül, de legyünk nagyvonalúak.
Tehát ez átlag 20ezer ft, aztán kell albérletre, vagy kolira, de a többség még mindig albérletben lakik, ez olyan 15-20 ezer/fő +rezsi nagyon olcsón számolva 20ezer ft, aztán hazautazás, legyen csak kéthetente ez kb. havi 3ezer ft (ez szerintem nagyon alul van számolva) aztán jegyzet vásárlás, meg irószer, füzetek stb. számoljunk rá csak havi 2 ezer ft-ot, aztán valamennyi kell a ruházkodásra is ez kb. havi 5ezer ft.
Aztán kiadások szórakozásra, hát számoljunk havi átlag 5ezer ft-ot (ami hihetetlenül alacsony) Ez így összesen: 50 ezer ft. Nagyon, nagyon alul számolva.
Előzmény: Skorpió (235)
marmota Creative Commons License 2008.01.25 0 0 246
javaslom neked is a 244-est:-)
Előzmény: Joranne_Sutt (243)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 245
mint írtam, a felsőoktatási problémák csak kis részét jelenti a tandíjjal összefüggő kérdéskör. és az egészet egy kontextusban kellene kezelni. ezért sem látom nagyon értelmét a tandíjvitának. az hogy valamit fizetni kelljen, az szerintem elkerülhetetlen. de ez legyen utólagos. de nem ez a felsőoktatás legnagyobb problémája.
Előzmény: Magic Horse (242)
marmota Creative Commons License 2008.01.25 0 0 244
oké, én javaslom, próbálj meg napi 1200,- forintból megélni. Elég lesz hónapig tesztelni magad, utána számolj be a tapasztalataidról.
Előzmény: Skorpió (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!