Keresés

Részletes keresés

kitty.91 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 67

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérem :) A párom dominikai ott is él, én Magyarországon. Szeretnénk összeházasodni Dominikán, majd egyúttal én oda is költöznék. Milyen papírokat kell elintézni, a házassághoz valamint az állampolgársághoz, vagy egyáltalán milyen irányba kéne elindulnunk, milyen hivatali szervnél tudnék pontos nformációt kapni? Bármilyen választ szívesen fogadok, csak hogy legalább valahogy mozduljon az ügy :D
Köszi szépen :D

Szala23 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 66

Hello!Én egy Magyarorsyágon lakó magyar vagyok 22 éves fiú vagyok...

Édesapámnak Dominikai felesége van aki úgyszint már 3 éve itt él. Januárban voltunk kint utoljára amikor is édapám bemutatta felesége unokahugát aki nagyon megtetszett nekem, Santiago család ...Öszejöttünk mindenki tudja hogy is van ez :)

Most megyünk legközelebb Július 28.  és keresni szeretném ez utat az oda való letelepüléshez , munkalehetőségek , valószinű Cabareten fogunk lakni de nem tudom hogy kezdjek neki ...Valószínű szeretnék majd ott egy kisebb bárt bérelni , de nem tudom h van-e úgy értelme hogy csak angolul tudok , jó formán csak köszönni tudok spanyolul...Kérlek segítsetek hogy inkább elöször alkalmazottnak menjek h megtanuljam a nyelvet vagy kezdjek bele egy nagyobb dologba!

Köszi szépen!

 

gc_icetea Creative Commons License 2013.04.08 0 0 65

Sziasztok,

 

Én dominikai származású vagyok, vagyis édesanyám. Én már itt születtem. Szeretnék eljutni egyszer Dominikára, akár véglegesen is ha úgy alakul az élet.
Szívesen leveleznék valakivel aki ott él, lenne pár kérdésem, mielőtt eldönteném, hogy oda megyek. Főleg Constanza környéke érdekelne, ott született édesanyám.

Ha bárki felvenné velem a kapcsolatott írjon : csabazozo@gmail.com

 

 

 

 

samatagrav Creative Commons License 2013.03.05 0 0 64

Na végre egy ember,aki úgy akar kimenni, hogy látta már az országot.

Szerintem vízisportolási lehetőség leginkább Punta Cana környékén van, tehát ott kéne körbenézni, hogy mekkora az igény egy ilyen jellegű vállalkozásra. Persze a kinnt élők bizonyára többet tudnak hozzászólni a témához. Az északi parton is biztos van lehetőség ilyesmi vállalkozás beindításához, de én ott nem igazán vagyok képben. Üdv

Előzmény: vmotorfan (63)
vmotorfan Creative Commons License 2013.03.05 0 0 63

Igen és nagyon tetszett....

Előzmény: samatagrav (62)
samatagrav Creative Commons License 2013.02.27 0 0 62

Szia! Jártál már a Dominikai Köztársaságban?

Előzmény: vmotorfan (61)
vmotorfan Creative Commons License 2013.02.25 0 0 61

sziasztok , a kérdésem hogy szeretnék letelepedni Dominikán , autókölcsönző , hajó , jet ski hasonló befektetést szeretnék létrehozni és abból megélni.Szerintetek ?

 

Iapa Creative Commons License 2013.02.18 0 0 60

Na végre. MOst leírtad előszőr, hogy mit szeretnél. Ha jól értem, kő gazdag vagy, aki egy nagy kávézót szeretne nyitni, akárhol a világban.

Tenerifén nem az volt nektek 3 évig? Mert azt olvastam, hogy ott éltél.

 

Szerintem egy kicsit a fórum hangulatától elment a stílus.

Te mást olvastál amit Dom Guss. Ez nem baj. Ő ott él, tehát jobban rálát a dolgokra, mint bár ki. Normális stílusban szerintem lehet kérdezni, de Te lefikáztad a válalkozását, tehát ne várd, hogy kebledre öleljen.

Emlékszem az egyik bejegyzésedben, valakit kiosztottál, mikor állított valamit Teneriféről, és Te aki ott éltél felháborodtál rajta. Na itt is ugyan az van, csak Te itt kérdező vagy, aki web oldalakról akar információt adni.

Szerintem lépjünk túl ezen, és várjuk, hátha idetéved egy kint élő másik magyar aki ad támpontokat.

 

Én érdekesnek találom, hogy akit én ismerek másik magyart az nem is szólt hozzá se itt sem a másik fórumon.

Előzmény: Törölt nick (59)
Dom_Guss Creative Commons License 2013.02.18 0 0 57

 Habár keresnek szépen dolgozó műkörmöst és felszolgálónőt is, és igen lehet külföldi is

 

 

Gondolom itt az europaiakra gondolnak nem a Haiti bevandorlokra akik ehberert dolgoznak...kicsit sulyos amiket irsz...

Előzmény: Törölt nick (55)
Dom_Guss Creative Commons License 2013.02.18 0 0 56

Azt majd azert ne felejts el megkerdezni hogy mennyi a havi bevetele, mennyi a koltsege es mennyi a kiadasa, talan azt sem art tudni hogy mennyi adot fizet es nem utolso sorban azt kellene tudni hogy miert adja el. Az uzletrol szerintem fogalmad sincs....nagy siras lesz ebbol....

Előzmény: Törölt nick (55)
Iapa Creative Commons License 2013.02.17 0 0 54

Nem is rólad szól, de csak Te vagy itt. :-)

 

A másik, hogy sok sikert, de lehetne egy kicsit szerényebb az arcod, lévén én csak segíteni akartam, és nem megkapni a Te kioktatásod.

 

Szia.

Előzmény: Törölt nick (53)
Iapa Creative Commons License 2013.02.17 0 0 52

Azt azért megfigyeltem, hogy igazából azt sem tudod, hova akarsz költözni csak el innen :-)

 

Mert Hawaii, Bora-Bora, Thaiti és több fórumon is kérdezősködtél.

 

Bár nem derült ki hány éves vagy, de nálam sokkal fiatalabb. Tehát javaslom, hogy bár nem nyertél a lotton( bár a Hawaii fórumon elmesélted, hogy lenne pénzed nem kevés), akkor is érdemes előbb utazgatni a világban.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (51)
Iapa Creative Commons License 2013.02.16 0 0 50

Kedves Ramona 13

Köszönöm a megértésed, hogy ide költöztél, mert hátha felpezsdűl ez a fórum is. :-)

 

 

Én nem bérleti díjról beszéltem, hanem vásárlási négyzetméter árról. Igen sok magarral nem találkoztam kint, akikkel igen azok segítőkészek voltak.

Lentebb írtad Gusztavonak, hogy miért él kint. Ő nem Magyarországon élt előtte, hanem Spanyolországban, de tud magyarul. Az, hogy nem válaszol, leginkább azért van mert tényleg baromira dolgozik.

Ha már így összefutottunk, Te voltál már kint Dominikán?

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 45

Van valaki aki a kinti élettel kapcsolatban információt adna ? Aki kint él és le is ereszkedik földi halandókhoz. 

erdeklodo01 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 42

SZIASZTOK!
MEGBÍZHATÓ EMBERT KERESÜNK!!!!!

SZERETNÉM KÉRNI AKI TUDNA NEKÜNK SEGÍTENI, MUNKÁT,ÉS LAKÁST KERESNI.ORSZÁG NEM FONTOS FŐ LÉNYEG, HOGY TUDJUNK DOLGOZNI,ÉS ELŐRÉBB JUTNI AZ ÉLETBEN.TUDOM,HOGY EZ IDŐBE ÉS SOK UTÁNNAJÁRÁSSAL JÁRNA DE NEM LENNÉNK HÁLÁTLANOK.



FÉRJEM ÉPÍTŐIPARBAN DOLGOZIK VOLVO,MFL,HUNDAY,CAT....DARÁLÓK,OSZTÁLYZÓK,HOMLOKRAKODÓK.....STB STB NEHÉZGÉPEKKEL DOLGOZIK ÉS SZERELNI IS TUDJA ŐKET.

TÖBB MINT 20 ÉVE CSINÁLJA ÚGY HOGY GYAKORLATA VAN BŐVEN.

ÉN ELADÓKÉNT DOLGOZOM.
21 ÉVES FIAM JELENLEG MUNKANÉLKÜLI,DE Ő IS DOLGOZNA.

FÉRJEM NEM TUD ANGOLUL,DE A FIAM TÁRSALGÁSI SZINTEN BESZÉLI,ÍGY HA EGY HELYRE KERÜLNÉNEK TUDNA A FÉRJEMNEK SEGÍTENI AMÍG MEGTANULJA,AHOGY ÉN IS.

KÉREM SEGÍTSETEK MUNKÁT TALÁLNI.(LAKÁS,STB)HA VAN VALAKINEK KINT ÉPÍTŐIPARI ÉRDEKELTSÉGE,ÉS TUDNA EGY MEGBÍZHATÓ CÉGET AKI HOSSZÚ TÁVON MUNKÁT TUD BIZTOSÍTANI,ÉS SEGÍTENE ELKEZDENI ÚJ ÉLETÜNKET.

JELENLEG DOLGOZUNK,DE ÚGY ÉRZEM,HOGY TALÁN KINT JOBBAN MEGBECSÜLNÉK MUNKÁNKAT.
VÁROM VÁLASZOTOKAT.
SZEMERÉDI MIHÁLYNÉ ICA
MOBIL SZÁM:06-20-313-0352
TERMÉSZETESEN HA VALAKI JELENTKEZIK VISSZA HÍVJUK.
IWIWRE VAGY A FACEBOOKRA IS TUDTOK ÍRNI OTT IS FENT VAGYOK(UNK):)OTT MEGNÉZHETTEK...

sosua Creative Commons License 2012.04.16 0 0 41

Szia Skorpio!

 

Akkor te itt elsz meg Sosuan? Annyiar sok magyar nem lakik a szigeten...ismerjuk egymast?

Udv:

Jozsi, Puerto Platarol.

samatagrav Creative Commons License 2012.04.16 0 0 40

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy annak,aki szeretne huzamosabb ideig kinnt élni Dominikán,esetleg le is szeretne telepedni,annak milyen utat kell végigjárnia, hol kell kilincselnie.

Előre is köszi

Üdv

Metoszka21 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 38
Kedves Skorpio
Mi a ketgyekes csalad vagyunk akik kikoltozeunket tevezzuk szeretnem megkerdezni ezzel kapcsolatos javaslataidat, tapasztalataidat!
Elore is koszonom!
Borbely csalad
Előzmény: skorpio07 (-)
alfamember Creative Commons License 2010.12.11 0 0 36

Sziasztok!

 

Él még ez a fórum?!

Most találtam rá az oldalra és nagyon érdekelne a téma.

Ha van magyar Dominikán "fórumközelben" írjatok! 

 

skorpio07 ha erre jársz, írj hogy alakult az életetek, még Sosuában vagytok, milyen ott az élet?

Előzmény: skorpio07 (32)
erika1604 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 35
Szia skorpio07, topiknyitó.

"Jelenleg a Dominikai Köztársaságban élsz, vagy éltél már ott hosszabb ideig?"- kérdezed.
--- IGEN.
"Milyen emlékeid vannak? Kíváncsi vagyok minden ilyen ember véleményére! Miért éppen Dominika? Hogyan érzed/érezted magad ott? Jöhetnek az érvek és ellenérvek a kiköltözéssel kapcsolatban!"

--- Én már több forumon irtam, most csak röviden: a sziget csodálatosan szép, az ottlakók mentalitása azonban egészen más, mint a mienk. Ha ott akarsz élni s van elég pénzed hozzá, hogy ne kelljen dolgoznod, akkor kipróbálhatod. A tartózkodási engedély megszerzése nem gond. Európaiak közelsége, spanyol nyelvtudás nagy elöny.
Dom_Guss Creative Commons License 2009.06.25 0 0 34

Üdvözöllek,

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119377

 

 

 

ezen a fórumon írtam egy pár dolgot ezzel kacsolatban, de ha jól veszem ki szavaidból akkor te nem jártál még itt, akkor pedig azt javaslom nézz egy kicsit körül elötte az országban....hátha nem lesz akkor kedved hozzá :-)

 

Sok szép tengerpart meg pálmafa van az biztos, de attól még nem olyan egyszerü az élet itt.....

 

 

Előzmény: Gianni5 (33)
Gianni5 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 33
Sziasztok!

Dom_Guss ha jól olvastam akkor Te kint élsz Dominikán. Én ki szeretnék kőltözni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, ha tudnál rám szánni pár percet. Érdekelne, hogy milyen az életszinvonal kint, mennyi a minimálbér, mennyibe kerülnek kint a lakások, mennyiért lehet lakást bérelni, kb mennyiből lehet kint egy hónapig meglenni, a letelepedés hogy működik, milyen papirok kelenek hozzá, mi kell a munkavállaláshoz, milyen munkalehetőségek vannak kint. Első kőrben ezekre szeretnék választ, ha tudsz.

mail cimem: szaboj23@gmail.com
Előre is köszönöm.
Üdv.: Jani
skorpio07 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 32
Az irásaidból leszűrtem, hogy igen sokrétű ember lehetsz, aki valahogy meg tudja oldani, hogy 48 órából álljon egy nap, és annak az utolsó másodpercét is maximálisan kihasználja valamilyen tartalmas tevékenység szolgálatába állitva. :) Biztosan sokmindent letettél már az asztalra, és ennek egyik elismerése a fórumos felkérés is. Jó érzés lehet tanácsadónak lenni, az már biztos, gratulálok hozzá!

Tiszteletben tartom, hogy a fix ügyfeleid, illetve akik "a pénzt hozzák a házhoz", elsőbbséget élveznek a hozzánk hasonló "kiváncsiskodókkal" szemben, de ha csak pár mondat, pár okos tanács erejéig is, mi hálásak vagyunk minden segitő szándékért. (Én meg ráadásul azok közé az emberek közé tartozok, akik szeretnek többet adni, mint amennyit kapnak, persze erre már párszor rá is fáztam, de megéri a kockázat pár kedves ember barátságáért cserébe.:))
Tudjuk, magunknak kell boldogulnunk, nem is kivánhatjuk senkitől, hogy helyettünk tegyen bármit is, de nem is rettenünk el a "munkától". Végig kell járnunk egy utat, ami biztosan nem lesz virágszirmokkal teleszórva, de tenni kell a boldogság reményében. Ha egy kis segitségre is van esélyünk, azt nem utasitjuk el sohasem, szóval még biztosan foglak keresni akkor e-mailben, ha neked az a kézenfekvőbb. :) Előre is köszönjük a kedvességed, hogy időt szánsz ránk is.

A többit akkor e-mailben. :)
Előzmény: Dom_Guss (31)
Dom_Guss Creative Commons License 2009.06.24 0 0 31

Az az igazság hogy ebböl azért van olyan is amire nem tudok válaszolni, aztán nagyon sok az utazásokkal kapcsolatos, fórumok, spanyol, német, angol, barátok meg miegymás igy hamar összejön több mint 100 email. (van olyan spanyol forum ahol kifejezetten tanácsadóként vagyok jelent, nem is tudtam erröl a fórumról ök kerestek meg. Ha belegondolsz hogy ez egy spanyol nyelvü ország, és ráadásul sok itt a spanyol is, és engem kérnek meg ilyenre azért az nem rossz eredmény.

 

www.fororepublicadominicana.com

 

Soha senkit nem tartok örültnek azt nekem nincs jogom eldönteni, mindenkit meghallgatok amikor tudok válaszolok, de a legfontosabbak fix ügyfelek. Volt olyan aki tényleg megkért arra hogy segítsek neki letelepedni, modtam nekem erre nincs idöm, de annyira akarta hogy kénytelen voltam egy csomo munkát felrugni, igaz ezt nekem megfizették és innentöl kezdve ez üzlet, és azt pedig amit kérnek azt teljesíteni kell, az is biztos hogy ök beruháztak is, tehát nem kétesélyes volt a dolog, azóta sem bánták meg.

 

Hogy sehol sem jó külföldinek az biztos bár én itt már hazai pályán vagyok, azért itt még keményebb a szegénység miatt a lehetöségek jóval korlátozottabbak és ha valami van akkor egy kicsit messze vagyunk....

 

Remélem a levélböl inkább a jó dolgok igazolódnak.....

 

 

Skype-om nincs, viszont megprobálok valamikor a msn-re ráfeküdni, ha égetö dolog van tessék e-mailt írni.

skorpio07 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 30
Huh, az az e-mail mennyiség még igy leirva is rengeteg! Tudsz ennyi levélre reagálni nap mint nap? Le a kalappal előtted! Igy már megértem, miért nem jött válasz multkorában a hosszú eszmefuttatásomra! Már azt hittem, őrültnek gondolsz, akitől jobb távol tartani magad. :)

Hogy megy sorunk? Tudnék mesélni, de inkább privátban, vagy személyesen. :) Neked nem kell mondanom, hogy azért nem könnyű menet külföldiként érvényesülni, de azért próbálkozunk. Amiket irtál a leveleidben, azok közül elég sok dolog már beigazolódott... Egyelőre keressük a lehetőségeket, a sikerességi faktorunk azonban még nem mérvadó. :)

Esetleg Skype-on vagy MSN-en tudunk majd pár szót váltani? Tudom, elfoglalt vagy, de tényleg jó lenne találkozni valamikor személyesen is. Elég sok kérédésünk lenne még irányodban, na meg a csirkepörkölt virtuálisan kevésbé izletes. :)

Előzmény: Dom_Guss (29)
Dom_Guss Creative Commons License 2009.06.24 0 0 29
Leírhatnátok egy pár gondolatban hogy hogy megy sorotok.
Dom_Guss Creative Commons License 2009.06.24 0 0 28

Akkor jó, igy most már  alles klar...szóval hogy megy a sorotok Sosuában? El nem tüntem , még élek, viszont az a napi 100-140 email amire válaszolnom kell a eléggé lekorlátoz, szerintem ami kérdés volt arra válaszoltam, gondoltam úgy is kerestek ha valamiban tudok segíteni. Sosuán jártam nem olyan rég, igaz ott nem nagyon szoktam megállni mert mindig sietek Puerto Plata-ra vagy épp fordítva, Pueto Plata-ból Samana-ra.

 

A paprikás csirke nem rossz ötlet....elöre is köszönöm.

 

 

Előzmény: skorpio07 (27)
skorpio07 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 27
Mostmár igen. :) Ugyan Santo Domingo még mindig kb 3 órás autóút, de neked, aki annyit járja az országot, ez a távolság meg se kottyan! :)))

Tényleg szivesen látunk, egy igazi magyaros csirkepörkölt mellett beszélgethetnénk egyet. :)

(Mi már egyébként "beszéltünk" egymással e-mailben, csak a legutóbbi mailem után nagyon eltüntél, gondolom nagyon sok a dolgod. :))
Előzmény: Dom_Guss (26)
Dom_Guss Creative Commons License 2009.06.22 0 0 26

Szia skorpio07!

 

 

Itt laksz te is a közelben valahol??? 

Előzmény: skorpio07 (25)
skorpio07 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 25
Ha felénk jársz valamikor, és ráérsz, akár valamikor személyesen is. :) 
Előzmény: skorpio07 (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!