Keresés

Részletes keresés

Haralamos Creative Commons License 2013.06.25 0 0 872

200 évvel biztos... de ez csak az AD 800 (=i.sz. 990) és az i.sz. 1492 közötti időszakot szűkiti...

Előzmény: Törölt nick (871)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.24 0 0 870

Hogy Te is épp azt szaporítod, amit eredetileg gyomlálni akartál?)"  

 

Szűkitem, ez a helyes kifejezés...

Előzmény: Törölt nick (869)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.24 0 0 868

Max. értelmezem, de annak csak örülni kell a magadfajtának...

Előzmény: Törölt nick (867)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 866

Szóval csak a Koppánnyal van baj forrásszinten; 

 

"Toxun  [Tarkán] azután Geychát és Mihályt nemzette, Mihály pedig nemzette Kopasz Lászlót és Vazult." (Képes Krónika) 

 

"Szent István király már kora ifjúságában dicső hadat viselt a bátor és hatalmas Cupan vezér ellen. Cupan Kopasz Zyrind [Tarkán] fia volt, aki Szent István király atyja, Geycha fejedelem életében már hercegséget viselt" (Képes Krónika)

Előzmény: Törölt nick (865)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 864

Egészen pontosan! 

 

Szerinted Géza halála után Koppány miért követelhette az utódlást Géza fia Istvánnal szemben?

Előzmény: Törölt nick (863)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 862

No és melyikkel van baj? 

 

Te maradhatsz a Taksony koordináta-rendszerben akár...

Előzmény: Törölt nick (860)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 861

Jó, megeshet, hogy lányai is voltak...

Előzmény: Törölt nick (860)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 859

Szerintem a könyv minden mondata forrásorientált...

Előzmény: Törölt nick (855)
nicsella Creative Commons License 2013.06.23 0 0 858

Fogalmam sincs ròla. Hacsak nem azzal, hogy (mint utòlag megtudtam) egy olyan cikket hoztam ide, melynek a honlapja tilos az index-en. Jò, rendben, kitörölték, azt még megértem. De semmi értesitést nem kaptam arròl, hogy hova lett a Rufella ? A fr.o-i magyarok topikban pedig tettem egy gùnyos megjegyzést pontosan a kitörlésekkel kapcsolatban, de igazàn àrtatlan volt... Mindegy, ez van.

Előzmény: Törölt nick (857)
watch-fire Creative Commons License 2013.06.22 0 0 854

 

 

800x600

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";} Szerintem Árpád népe katonanép volt, valamilyen török nyelven beszéltek, ezt bizonyítják a honfoglalás korából ránk maradt vezérek nevei is, mint Kurszán, Liüntika, Tarhacsi, Jelek, Jutocsa, Zolta, Tevel, Falicsi, Termacsu, Ézelő, Taksony, Bulcsú neve, és persze Vajk sem "finnugor" név..

 

 

 

 

Előzmény: Haralamos (853)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.22 0 0 853

Akkor a Wikipédia hülyeséget ír? 

 

Nemcsak a Wikipédia, mert ott azt írják, amit tanítanak. 

 

Három Gézát kevertek össze a történészek; 

Az első Géza feleségét nem ismerjük, a történészek azt hiszik, hogy Taksony volt az apja, de nem, mert Tarkán, vagy másképpen Zerind vezér. 

 

Neki volt három fia, Géza, Koppány és Mihály.

 

A második Gézának (Szent László bátyja) volt a második felesége Sarolt (Gyula kánya) akitől Álmos született.

 

A harmadik Gézának volt egy részeges orosz felesége, meg abban az időben élt az a bizonyos Prokuj.

 

Végzetes hiba Szent Istvánt Vajknak nevezni, mert az a prágai püspök neve volt Woic. De ezek szépen részletesen le is vannak írva a Magyar atomban...   

Előzmény: watch-fire (851)
abani Creative Commons License 2013.06.22 0 0 852

Csak az az érdekes, hogy korábban minden türk (török) volt. akkoer ez most hogy van?

 

pl.

 

Bölcs Leo bizánci császár Taktika című művében leírja, hogy hadjáratain a türkök fürdőalkalmatosságát használja,- ami gyakorlatilag egy bőrtömlőkből készített zuhanyzó - és a türkök nyelvén "csorgónak" nevezik.

 

ez a csorgó szó, nekem nagyon ismerősnek tűnik türk nyelven.:-))

 

 

Előzmény: watch-fire (851)
watch-fire Creative Commons License 2013.06.22 0 0 851

"a baj ott kezdődik, hogy Szent István anyukájáról sem tudunk semmit."

 

Akkor a Wikipédia hülyeséget ír?

 

"I. István apja Géza magyar fejedelem, anyja pedig az erdélyi Zombor gyula Sarolt nevű, Konstantinápolyban keleti rítus szerint megkeresztelkedett leánya volt. Anyai nagybátyja Prokuj gyula volt, aki István születése környékén költözött át tiszántúli területeiről Erdélybe.

Szent István kisebbik legendája (ill. ezt átvéve a Hartvik-féle legenda) említi Esztergomot István születése helyeként, de ez az adat István korabeli forrással nem igazolható. A mai bazilika északi lépcsőtornya mellett helyezkedett el a Szent István protomártír-templom, amelyről egy 1397-es cannonica visitatio azt mondja, hogy a mellette fekvő, kápolnává átalakított szobában született. [2] A helyet ma emléktábla jelöli.

István a 970 és 980 közötti időszakban születhetett. Születésének évét a 14. században írt Képes krónika 969-ben adja meg. [3]

 

Születésekor a türk eredetű Vajk nevet kapta, mivel a mainzi érsek által a magyarok számára küldött térítő, Brúnó püspök ekkor már nem tartózkodott a Kárpát-medencében.[4] László Gyula történész szerint török nyelvű volt Vajk, a név feltehetően a török hős, vezér jelentésű szóból származik. [5] Ilyen módon a török bej szó rokona. Az eredetileg gazdag jelentésű szó a magyarban () és a törökben is nemzetségfő jelentésűvé vált."

Előzmény: Haralamos (850)
Haralamos Creative Commons License 2013.06.21 0 0 850

Jó lenne visszakanyarodni a bizonyítékok gyűjtésére. 

 

Eddig nem jött össze semmi, amely azt bizonyítaná, hogy Árpád ükunokája Szent István lett volna, hiszen a baj ott kezdődik, hogy Szent István anyukájáról sem tudunk semmit.)

nicsella Creative Commons License 2013.06.21 0 0 849

Kösz Aventinus, de email-t nem kaptam, csak arròl, hogy a hsz. ki lett törölve (a Franciaorszàgi magyarok topikban is.)

Előzmény: Aventinus (846)
watch-fire Creative Commons License 2013.06.21 0 0 847

Akkor van, amiben egyet értünk.

 

Ez egy olyan téma, amit én is kerülök, bár szívesen beszélnék róla őszintén, de inkább hagyjuk.

Előzmény: Szabler (844)
Aventinus Creative Commons License 2013.06.21 0 0 846

(Fórumszintű tiltást látok a nicken, ez lehet az oka).

Előzmény: nicsella (845)
nicsella Creative Commons License 2013.06.21 0 0 845

Tudja valaki miért van, hogy pàr nap òta csak a "nicsella" nickemmel tudok belépni a forumra (a Rufellàval nem) ?

 

Amùgy engem is foglalkoztat a téma, hogy mi is zsidonak lenni: vallàs-e vagy hovatartozàs? S szeretném ha nem lenne ez tabu. En buddhista vagyok és e filozofia szerint mindenki egyenlô:  vallàsra, nemre, etnikumra, szociàlis helyzetre valò tekintet nélkül. Sajnàlatos dolognak tartom ha emberek gyûlöködnek, öldöklik egymàst fenti különbségek miatt.

Néhàny szomszédomat (zsidòk) meghivtam egy gulyàs-vacsoràra. Remélem lesz alkalom, hogy elbeszélgessek velük ezekrôl a dolgokrol. Hogy az érintettektôl is kapjak vàlaszt. Annyit màr igy is tudok, hogy csak az  zsidò, akinek az anyja, nagyanyja bizonyitottan az. S mi van a többiekkel ? Nekem pl. egyik legjobb baràtnôm anno, Budapesten apai àgon volt zsidò, de nem követte a zsidò hagyomànyokat. Az anya szerepe a leglényegesebb, mert ô neveli a gyerekeket. Lehet, hogy mégis ez a legfontosabb nàluk ?

Ami a "kabarokat" illeti (mint ahogy Szabler is fölvetette) többek véleménye az, hogy éppen azért vàltak ki a Kazàr törzsszövetségbôl, mert nem voltak hajlandòk fölvenni a zsidò vallàst és hagyomànyokat. Mert ha fölvették volna, szerintem akkor nem csatlakoztak volna Arpàd honfoglalòihoz, hanem ott maradnak Kazàriàban. Ily mòdon nehezen tartom elképzelhetônek, hogy Arpàd neje zsidò vallàsu lett volna.

Előzmény: watch-fire (843)
Szabler Creative Commons License 2013.06.21 0 0 844

Nem szívesen szólok hozzá olyan témához, ahol az ember hamar megkaphatja az antiszemita bélyeget, de szerintem, ha egy kazár felvette a zsidó vallást, attól nem lett zsidó, csak zsidó vallású. Ha Te felveszed az ősi japán sinto vallást, attól még nem leszel japán.

 

Szerinted én miért fogalmaztam úgy a kabarokkal kapcsolatos egyik elméletről szólva, hogy a kazároktól elszakadó kabarok között esetleg lehettek zsidó vallásúak? Szerintem azért, mert én is pontosan tisztában vagyok az általad emlegetett distinkcióval.

Előzmény: watch-fire (843)
watch-fire Creative Commons License 2013.06.21 0 0 843

A 'kabar' név eredete talán akkád:

 

ḫāpiru: (a sort of) vagrant ;(egyfajta) csavargó;
ḫapāru (2):[Army] 1) to decamp ; 2) to become vagrant ; sátort bont, szedi a sátorfáját

 

"Az egyik része a dolognak az az elmélet, hogy mivel a kazárok felvették a zsidó vallást, így a tőlük elszakadó és a honfoglalókhoz csatlakozó kabarok/kavarok között is lehettek zsidó vallásúak."

 

Nem szívesen szólok hozzá olyan témához, ahol az ember hamar megkaphatja az antiszemita bélyeget, de szerintem, ha egy kazár felvette a zsidó vallást, attól nem lett zsidó, csak zsidó vallású. Ha Te felveszed az ősi japán sinto vallást, attól még nem leszel japán.

Előzmény: Szabler (828)
Szabler Creative Commons License 2013.06.21 0 0 842

Egy apró érdekesség Csobánczi Elemér "ősturánok"-ról szóló 1964(?)-es "korszakos" munkájával kapcsolatban.

 

A szerző - akiről csak annyit sikerült kiderítenem, hogy Magyarországon még katonatiszt volt - a könyvét sokatmondó idézetekkel zárja. Az egyik a már emlegetett nyilastól, Vágótól származik, egy másik pedig a náci főideológustól Alfred Rosenbergtől. Érdekes módon a Rosenberg-idézet valószínűleg hamisítvány, de Csobánczi nyilván fontosnak érezte, hogy egy ilyen "tekintély" szájába adjon a magyarság őstörténetét magasztaló szavakat.  

Előzmény: Törölt nick (841)
Szabler Creative Commons License 2013.06.21 0 0 840

Bár általában nem sok mindenben értek egyet Rufella/nicsellával, de nem értem, hogy miért kellett őt ledorongolni.

 

Azt sem értem, hogy amennyiben Árpádról vagy annak ükunokájáról akartál valamit mondani, akkor miért egy hajdani nyilas politikus zsidógyalázó pamfletjének passzusait ajánlgattad elolvasásra.

Előzmény: magatúr (839)
magatúr Creative Commons License 2013.06.21 0 0 839

Árpád és ükunokájára szintén kitérnek a könyvben. Miért, pont ezt a MU-s részt vetted alapul?Fogadok, hogy nem is tudod miről szól a könyv, hiszen el sem olvastad. 3 fajta ember van : aki egyet ért velem, aki nem. Ja meg aki annyira gyökér, hogy vitatkozni sem érdemes vele.:-))

Előzmény: nicsella (836)
Szabler Creative Commons License 2013.06.20 0 0 838
Az ajánlás nem az egész mű elolvasására szólt. Magatúr nick csak egy pár oldalas, nyilas fröcsögéssel teli rész átnézésére buzdított. Ennek ugyan semmi köze a topikhoz, de ürügyet némi nyilas propagandára mindig lehet találni.
Előzmény: nicsella (835)
Szabler Creative Commons License 2013.06.20 0 0 837
Nem kellett végigolvasnom a könyvet, elég volt összevetni a cikk szövegét Magyar vonatkozó szövegrészével. Ez a művelet hozzávetőlegesen két percet vett igénybe.
Előzmény: nicsella (834)
nicsella Creative Commons License 2013.06.20 0 0 836

Az id.e. 11.540. év minden esetre  a Mu földrész elsüllyedésének idôpontja is. De ez màr nagyon OFF! Semmi köze Arpàd apànkhoz és ükunokàjàhoz.

Előzmény: magatúr (831)
nicsella Creative Commons License 2013.06.20 0 0 835

Ezek szerint te màr ezt is elolvastad ? Hûha! En csak belekezdtem és még id.e.-i tizezres idôkben jàrok. :) S azt hittem a turàniakròl  szòl a könyv.

 

Előzmény: Szabler (833)
nicsella Creative Commons License 2013.06.20 0 0 834

"Mindent Magyar Adorjántól vettek át.

Azt àllitod, hogy  te elolvastad Magyar Adorjàn Ösmüveltség c. mûvét elejétôl végig ? Bocsàss meg, de ebben kételkedem. Még én sem olvastam el teljes egészében. Azért irtam, hogy sok mindent tôle vettek àt, de mivel a cikket sem olvastam el (csak belenéztem), nem hasonlithattam össze, hogy mi az ami Magyar Adorjàntòl valò és mi az ami nem. Pl. ez a "csicseriborsò-dolog" nem mond nekem semmit, hogy talàlkoztam volna vele M. A. könyvében. (Ugy làtszik el kell olvasnom az egész cikket, hogy kiderüljön mi köze ennek az eredeti témàhoz; màrmint hogy Arpàd neje zsidò volt-e ?)

Előzmény: Szabler (832)
Szabler Creative Commons License 2013.06.20 0 0 833

Nem érdemes elolvasni ezt az alpári zsidózást!

 

Az általad ajánlgatott részt még csak nem is Csobánczi jegyzi, bár, mivel igen terjedelmesen idézi, nyilván tökéletesen egyetértett vele, hanem Vágó Pál egykori nyilas képviselő, kormánybiztos és államtitkár.

Előzmény: magatúr (831)
Szabler Creative Commons License 2013.06.20 0 0 832

Sok mindent??? Mindent Magyar Adorjántól vettek át. Ő mondjuk körülbelűl annyira illetékes a kabar témában - és persze sok más témában is - mint az Arvisúra, bár fantázmagóriái tagadhatatlanul mulatságosabbak.

 

"A kabarok szent érce a réz volt, aminek őskabar nevei is fönnmaradtak: Latin cuprum(kuprum), német Kupfer = réz. A kabarok szent gyümölcsfája volt a kajszibarack.

 

Másik szent növényük volt a csicsereborsó, amelynek minden egyes magja csecs-alakú. De az olaszok nem tudják, hogy miért nevezik e borsófajt cece (csecse) néven, hiszen az olaszban az emlő neve: mamella. Világos tehát, hogy e borsófaj neve is az olaszban valamely itáliai ősnépünk nyelvéből való."

 

Vagy.

 

"Más szent állataik voltak a gepárd (egy párducféle) és a fülesbagoly.

 

A gepárdról itt csak ennyit: Ez volt a ma általános ”Csizmáskandur” mese eredete."

Előzmény: nicsella (830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!