Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 67

Amerikaban mindenki csak a sajat hitelet tudja rontani. Itt nincs olyan, hogy jeee - valaki belecsinalt a nadragomba.

Mumu-nak nem kell varnia engem, en ott vagyok. Ne aggodj. Meg itt is. Nem tetszik? Irj a Minnesota Newsba.

Előzmény: denes (63)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.10 0 0 66

A gettó kb. 8 mérföldre lehet, szóval az messze van. Ez itt eléggé elit környék, a szemetet és az összefújt falakat leszámítva. Persze nem mondom, hogy nem romlik a közbiztonság, dehát az hol nem romlik. Ez a környék még mindig sokkal jobban néz ki mint Los Angles. :)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 61

Tuleloblog, nem kell komolyan venned Denes gettozasat, mar minden amerikai magyar forumozo megkapta tole. Meg jonni fog az is, hogy erdekbol hazasodtal, hogy bekerulhess az igeret foldjere.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 58

Oppardon, bocsanat, hogy magahoz szoltam ))

Megkerdeznem hol 4 szazalek a munkanelkuliseg de nem akarom megserteni.

Előzmény: denes (57)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 56

Tartsd magadenak a kornyezeted, en ezt tanultam Mo-rol Amerikaba koltozve, hogy van ertelme. Szatyrot majd lefujja egyszer a szel, es osszeszedheted.

Előzmény: Túlélőblog (55)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.09 0 0 55

Én is fel szoktam szedni a szemetet amik a járdán vannak. De ehhez már nem zacskó kellene, hanem inkább egy csomó zsák. A fa meg van vagy 10 méter magas, csak ne másszak már fel a tetejére. :DD

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 54

Orulok, hogy ennyire kornyezettudatos vagy. Nem lehetne valahogy levadaszni azt a zacskot a farol? Esetleg letraval? Hogy lehet ott mar ket eve?Nalunk szoktak szelviharok lenni mikor sodor mindent a szel de ket evig nem tudna a fan maradni semmi.

Előzmény: Túlélőblog (49)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 53

Megyek ma a szomszedodba a gyonyoru South Dakotaba. Imadom, ezt is, North Dakotat is. Itt nem locsolnak sokat, szegeny a tobbseg. De az biztos, hogy aki szamit az skandinav. A Niels Holgersson ota nem olvastam ennyi eszaki nevet.

De a lenyeg, hogy South Dakota maga a kikapcsolodas a maga vegtelen fuves pusztaival.

Előzmény: denes (51)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 52

Sajnos Arizonaban is locsolnak, mert pazsit kell. DE ne csinaljunk VA-bol, vagy akar MN-bol locsolas ugyet. Arizonaban kavics kene, hogy legyen, mi meg annyit locsolunk, amennyi jolesik.

Tegnapi Postban volt egy aranyos kutyas cikk, az itteni oszrol. Arizonabol idekoltozott kutya minden lehullo falevelet egyenkent megugat: meg nem latott hullo falevelet. Enyemdraga mar csak imad a zorgo avarban csoszogni. Santa Barbara ido van nalunk epp, napi 2-3-4 oras setak, imadjuk.

Előzmény: denes (51)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 50

;)

Mennyi kulonbseg van koztunk, csak azt nezd. En kutyat setaltatok minden nap, es osszeszedek minden szemetet kozben, ha mar ugyis van nalam zacsko.

Előzmény: Túlélőblog (49)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.09 0 0 49

Az a reklámszatyor már csak  a fán marad. Holnap is ott lesz, mert már vagy 2 éve ott van.

A város szokott közmunkásokat küldeni. Talán évente kétszer. Többször biztosan nem. Ráadásul az apróbb szemetet valami géppel szétfújják, nem úgy van, hogy felszedik zsákokba.

De ez a fújógép még nem is nagy ügy. A házaknál van maximum 5 négyzetméternyi virágoskert, a ház előtt. A hátsó udvarban nem igazán vannak itt kertek amit meg lehet művelni. Szóval motoros kapával kapálták a földet! Miért vesz valaki rotokapát 5 négyzetméterért? :D

A graffiti az külön történet. A múltkor készítettem egy rivid videófelvételt, majd lehet hogy később közzéteszem.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 48

Nalunk (Eszak VA) 1x volt graffiti a kozvetlen kornyeken, egy heten belul minden at lett festve.

Locsolas mifelenk (es eszak-keleten) nem ugyanaz, mint Kaliforniaban, Arizonaban, Coloradoban. Itt nekunk sajat kutunk van, annyit locsolok belole, amennyit kedvem tartja.

Tavfutes, ahhoz nem tudok hozzaszolni. Mostanaban ki-be kapcsoljuk a legkondit meg a futest, de ne tessek ezt ugy erteni, hogy ide meg oda kapcsolunk. Sokszor sutok csak egy huvos napon egy talca sutemenyt, mert suto melege epp eleg 70 F-t fenntartani, es sokszor eleg csak a kereszthuzat a hazban ugyanehhez.

Előzmény: Túlélőblog (42)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 47

Tegnap piroslampanal allok, az egyik 6 perces piroslampanknal, a jobb szelso savban. Mellettem jardan kover teenager epp befejez valami kajat papirdobozbol, majd elhajitja a bokorba. Ablak lehuz, raorditok, hogy pick up your trash, ennyi kellett csak. Hogy valaki raszoljon.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 46

Sajnos semmit nem mond nekem az, hogy eszak-keleten laksz. Akkora ez az USA, hogy ez egy kicsit pontatlan meghatarozas, de tiszteletben tartom az inkognitodat. Nylonzacsko-fujja a szel, remenykedj, hogy holnapra mar nem lesz ott, esetleg a ti kerteteket fogja disziteni ((

Előzmény: Túlélőblog (45)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.09 0 0 45

Észak-keleten lakok.

A szemét dologhoz még van egy történetem. Most nyílt egy irodaépület a szomszéd sarkon. Credit Union, valami hiteliroda lehet, de nagyon profin helyrehozták, lefestették az épületet, körbebetonozták, parkolót alakítottak ki neki, a gyepet is rendbeszedték körülötte.

Persze az kicsit ront az összképen, hogy a felújított csúcstechnológiás épület előtti fán van egy szakadt fehér reklámszatyor. Volt vagy 100ezer dollárjuk a projectre, de nem volt 1 centjük arra, hogy odaküljék az egyik munkást hogy leszedje a szemetet a fáról. Érdekes hozzáállás.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 43

Location titok?

Előzmény: Túlélőblog (42)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.08 0 0 42

Olyan városban élek, ami elvileg középkategóriás. Vagy inkább közép-felső kategóriás. Az átlagkereset kicsit több, mint az ország egész területén. Ebből arra következtetne az ember, hogy akkor egy nagyon tiszta városról van szó, pedig nem. A szétdobált szemét mindenütt lerontja a városképet. Egyre több az összefirkált fal, minden össze van festékszórózva.

A locsolás az tényleg külön kategória. Még akkor is locsolnak, amikor már inkább van tél, mint nyár. A múltkor már fagypont közeli volt a hőmérséklet. Lehetett vagy 6-7 fok. (Celsius) De még mindig locsoltak. Ehhez jött a viharos szél is, fújta bele az emberek arcába a jéghideg vizet. Ahogy én tudom, a locsolás lényege, hogy nyáron, reggel a legésszerűbb a locsolás. De itt éjjel-nappal megy a locsoló. Ha szemetel az eső, akkor is megy a locsolás.

Nálunk távfűtés van, ez azt jelenti, hogy télen pólóban-gatyában ülhet az ember, mert olyan forróságot fújnak be a házba. Nyáron is túl meleg van, ha véletlenül meg mégis jönne egy kis hűvös szellő, akkor képesek beindítani a távfűtést. Most nyáron is 36 fokról lement a hűmérséklet 25-re. Már kezdtem örülni, de csak addig, amíg nem hallottam, a távfűtés búgását.

Ez van, de lassan meg lehet szokni. Télen ablakot kell nyitni, nyáron meg sok hidegvíz kell. Már ha nem erőszakolják rá az emberre a teljes fokozaton jeges levegőt fújó légkondit. :)

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 41

A vita sokszor generacios ellentetekbol es kulonbozo eletstilusokbol fakad.Kepzeld el pl. milyen erzes lehet valakinek egyeduli republikanuskent elni egy demokrata tengerben. Meg csak meg sem oszthatja a banatat senkivel. Mit csinal, idejon es jol belerug valakibe, attol konnyebb. A dolog forditva is igaz. Amerikaban eloket nem csak itt talalsz hanem mas topikokban is, kevesebb vitaval, tobb egyetertessel. Az, hogy "Amerikaban elo magyarok" nem egy kulon kategoria, annyira mas elettortenetek es eletfelfogasok tarsulnak hozza.

Beleolvastam a blogodba, nem talaltam hol elsz, ird meg lecci, erdekes lenne tudni hol tapasztalod pl. a szemetet a fuvon.

Annak amiket leirsz egy reszet en is tapasztaltam es ertetlenseggel fogadtam -fogadom. Pl. a maniakus fulocsolast es a rendszeres sirast a vizhiany miatt. Ami viz itt elfolyik fulocsolas cimen abbol egy falut meg lehetne itatni. Az esoben locsolas is kedvencem.

A legkondi-futes a legtobb irodahazra jellemzo, megtanultam kardigant vinni magammal mindenhova es inkabb tuloltozni a nyari honapokban a fagyasztokamrara lehutott szobak miatt. Volt olyan, hogy megerkeztem egy hotelbe nyaron, kinn 104 fok volt, benn a szobaban 63!. Termeszetesen azonnal kikapcsoltam a hutest de mivel ablakot nem lehetett nyitni, a homerseklet nem tudott felmelegedni. Kenytelen voltam nyar kozepen befuteni.

Aztan nagyon sok a regionalis kulonbseg is, es persze reszeg biciklitolvajt is inkabb talalsz a belvarosban mint a suburb-ben.

Előzmény: Túlélőblog (40)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.08 0 0 40

Előzmény: denes (39)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.06 0 0 38

Ezt nem nevezném kritikának. Ha nem tetszik a stílusom, ne látogasd a blogom. Probléma megoldva. A te blogod mondjuk biztosan sokkal jobb. Mi is a linkje?

Előzmény: denes (37)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.06 0 0 36

A semminél érdekesebb.

Azt azért észrevettem, hogy itt ebben az amerikai-magyar közösségben a fórumon soha senkinek nincs egy kedves szava a másik emberhez. Eddig itt csak veszekedést láttam. Nem csoda, hogy nem írnak ide túl sokan.

Előzmény: denes (35)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.06 0 0 34
Túlélőblog Creative Commons License 2010.11.03 0 0 33
Hagyjuk a politikát egy kicsit. Itt egy történet és egy videó a blogomon.

http://amerikaimagyarok.blogspot.com/2010/11/autobaleset.html
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 32
Látom van itt dohányzás, oroszok, épp csak USA-ba látogató magyarok történeteit nem látom.
generatingpower Creative Commons License 2008.01.22 0 0 31
hello apam,
aki sokat ir, abbol dolnek dolgok, kinek hulyeseg, kinek nem
nos te egy masik csoportbol vagy, akiknek a magamfajta igazmondas hulyeseg.
ne porogj, es nem OK igy fiacskamozni, ez amolyan duhongo stilus. Mirol van szo? kirol van szo, itt nem egymassal foglalkozunk, hanem amit irtam. Mi a fenkolt benne. Ha meg nagykepuen hangzik, van ra alap.
Előzmény: Davao del Sur (30)
Davao del Sur Creative Commons License 2008.01.22 0 0 30
Csak ugy dől belőled a fenkölt hülyeség kicsi fiam.
Előzmény: generatingpower (29)
generatingpower Creative Commons License 2007.12.22 0 0 29
te magadat tartod eannak, amiket irtál. Én sehol nem irtam ilyesmit. A dohányos olyan mint a viccben: elöször mindenki rendörnek születik, aztán sokan tovább tanulnak.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 28
your momma asshole
Előzmény: generatingpower (22)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 27
Kösz hogy igy ismeretlenül, hülyének, gyenge akaratúnak, gyenge jelleműnek nameg kétséges karakternek hivtál.
Azt hiszem most megyek és fejbelövöm magam mert arra jöttem rá hogy olyan okos, nagy jellemű és kiváló karakter mint te vagy én soha nem leszek.
Előzmény: generatingpower (24)
generatingpower Creative Commons License 2007.12.22 0 0 24
igen, gratulálhatunk amiért ilyen példás akarateröd volt és van. Valojában azon mulik minden, hogy ki milyen gyenge jellem, karakter. Elsimeri, hogy a cigartta káéros, hülyeség stb.. de mégis szivja, és manapság sok pénzt is kiad érte.

Tehát az emberi tulajdonság: bemesélni magának hogy valamit azért csinál, mert gyenge. Tehát tudja pontosan feketén fehéren, hogy a föld hogy keletkezett, a Grand Canyon-ban is jáért, megtapogatta a 65 millio évvel ezelötti iridium réteget, mégis elhiszi, hogy az Isten teremtette és Jézus az Isten fia stb...

Valaminek semmi értelme, nem ugy van, be van bizonyitva, érezni látni lehet----az ember mégis ellenkezö értelemben fogja fel. A tortára a habként dillettáns gondolkodok pld. cáfolják a Holdra szállást. Abszolut naiv , gyermeteg "földi" elgondolások alapján, nevetséges indokokkal. És tömegesen bedölnek nekik, tehát a nem tudás népszerü a buták között. Ugyanigy a dohányzás is, igy néz ki egy dohányos:: nyilvánosan is bemutatom, milyen hülye vagyok. Nem titokban szivok el pár cigit, büszkén , emelt fövel és nem szégyellem a hülye pofámat miatta. Utána templomba megyek és hajlongok egy párat, és a tudomány-technika-régészet mind marhaság--- ja a cellulár telefonom azért van, azon felhivom a papot, mikor ér rá -gyonni akarok
Előzmény: Törölt nick (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!