Keresés

Részletes keresés

viennatrader Creative Commons License 2011.02.18 0 0 62

1. Igen

 

2. Passz

 

3. Igen

 

4. Felhívod a brókered

 

5. Van pillanatnyi OTC ára a papírnak

 

6. Nem lehetsz biztos benne, hacsak nem vagy napi kapcsolatban az OTC piaccal

 

7. Brókercégfüggő

 

8. Minimum 900 EUR kell hozzá a jelenlegi árfolyamok mellett

Előzmény: karoly.ignac (59)
viennatrader Creative Commons License 2011.02.18 0 0 61

8,55%

Előzmény: karoly.ignac (60)
karoly.ignac Creative Commons License 2011.02.17 0 0 60

Mivel aktuálus árakat nem tudok, ezért megkérdezném, hogy kb mi lehet most a hozama az OTP EUR kötvényeknek, pl az OTP 2016-os alárendelt kötvénynek?

 

üdv

KI

karoly.ignac Creative Commons License 2011.02.17 0 0 59

Sziasztok!

 

Csupán érintőlegessen kapcsolódik a kérdésem a topikhoz, de valamiért nem tudok új témát nyitni, ezért ide írom be:

 

Ötlet szintjén felmerült bennem, hogy esetleg EUR-ban denominált magyar vállalati kötvényeket vennék. Ilyen kötvényeket a MOL illetve az OTP is kibocsátott. Ezeknek a kötvényeknek igen komoly hozama volt a válság után és gyanítom, hogy még mindíg 5-10% körül lehetnek.

 

A következőekez szeretném megkérdezni:

-Van valakinek saját személyes tapasztalata a témában?

-Melyik brókercéget lehet itt ajánlani? Ugye nyilvánvaló, hogy egészen más kritériumaim vannak mint pl egy day-tradernek. Nagyon fontos, hogy 3-5-7 év távlatában is olcsó, és megbízható legyen a konstrukció, nem akarok az értékpapírszámla-kezelő miatt álmatlan éjszakákat.

-Tartós befektetési szerődéssel lehet kombinálni ezt a konstrukciót a kamatadó elkerülése érdekében?

-Hol/hogyan tudom követni az értékpapírok becsült aktuáls értékét? 

-Hogyan mőködik a vétel/eladás? Ha jól tudom ezek OTC (over the counter) piacok, tehát nincs pillanatnyi tőzsedi árfolyam..

-Hogy lehetek benne biztos, hogy ha kiadok egy vételi megbízást mondjuk 8%-os hozamszint mellett (mert a bróker tájékoztatása alapján azt hiszem, hogy annyi az aktuális hozama a papíroknak), hogy a bróker nem pl. 11% hozam mellett veszi a papírt, nekem meg továbbadja 8% hozamon, a 3%-ot zsebrerakja a jutalék mellé?

-Milyen költségekkel számolhatok?

-Mekkora az a pénz, amivel már érdemes lehet ezzel foglalkozni? Néhány kötvény elég baráti, 1000EUR névérték mellett lett kibocsájtva..

 

Köszi a válaszokat!

KI

 

Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.30 0 0 58

Vagy ez.

Előzmény: Tulipánhagyma (56)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.30 0 0 57

Nekem működik (bár csak RFV-t vettem). Globális/lokális szűrésnél minden rendben? Ne piaci ajánlatot adj, azt nekem sem fogadta el. Nem lehet, hogy túl későn próbálkoztál? Elképzelhető, hogy a kötvénypiac a BÉT-en korábban zár.

Előzmény: Tulipánhagyma (55)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 56

Helyesbítek: valószínűleg kizárólag RFV-kötvényre tudok ajánlatot tenni. Úgy tűnik, a cég külön kilobbizta magának.

Előzmény: Tulipánhagyma (55)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 55

Ismerem, de úgy tűnik, nem enged tőzsdei ajánlatot bevinni semmilyen kötvényre. (Sem állam-, sem vállalati.)

Előzmény: Tobias Rieper (54)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.30 0 0 54

KBC PETI

 

online.kbcequitas.hu

 

de szerintem ezt azért ismered :-)

Előzmény: Tulipánhagyma (53)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 53

Elárulod, hogy melyik brókercégnél tudsz kötvényekre BÉT-üzletet kötni, és milyen elektronikus vagy telefonos rendszerrel? Régen keresek ilyet, sok cég nem kínál ilyen szolgáltatást.

Előzmény: Tobias Rieper (52)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.30 0 0 52

Köszönöm, nagyon hasznos információ. Tegnap vettem 1 darabot belőle, majd figyelem, hogyan változik majd meg a fizikai egyenlegem T+3-ban.

Előzmény: Tulipánhagyma (50)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 51

Elvileg a tőzsdei kötvényáraknak is alkalmazkodniuk kell a piaci viszonyokhoz.

 

Hogy érdemes-e várni, attól függ. Sok vélemény és ellenvélemény van, a döntés és a kockázat mindig a befektetőé.

Előzmény: Tobias Rieper (45)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 50

A BÉT-es ár nagy valószínűséggel nettó, azaz hozzá kell számolni az elszámolás napjáig felhalmozott kamatot. (Amit a BÉT nem közöl de könnyű kiszámolni.)

Előzmény: Tobias Rieper (47)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.29 0 0 47

Az előzőhöz némiképpen kapcsolódó kérdésem lenne. Az Equilornál az RFV-kötvény (RFV2014/A) jelenleg 101xxx forintért jegyezhető, azért a névérték felett, mert már korábban is volt egy kibocsátás és februárban már lesz egy hozamfizetés. Csakhogy a BÉTen a legjobb eladási ár jelenleg 99879.9 forint. Ez tehát azt jelenti, hogy mindenképpen és egyértelműen jobb a tőzsdéről venni a kötvényt, mint jegyezni? Ugyanaz az értékpapír, ugyanúgy fizet majd valamennyit februárban, nem?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 46
Előzmény: Törölt nick (44)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.11.27 0 0 45

Most lehet jegyezni az RFV kötvényt az Equilornál, 10,6%-os hozam mellett. Csakhogy ugye épp most nőttek a hozamok az állampapírpiacon. Várható-e, hogy a tőzsdén forgó RFV-kötvények hozama ugyancsak megnő? (Hiszen egy vállalati kötény mégiscsak nagyobb kockázatú, mint egy államkötvény.)Van-e értelme várni a jegyzéssel?

Tulipánhagyma Creative Commons License 2010.09.28 0 0 42
Kötvénye válogatja.
Általában szerintem igen, sokkal inkább kisbefektetőknek találták ki, mint a részvényt, de attól függ.
Előzmény: ober17 (40)
ober17 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 40
Szerintetek érdemes kötvénybe fektetni a részvénnyel szemben?
Előzmény: uhu20 (39)
uhu20 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 39
A BÉT oldalán ott van a Questor lapon a pénzügyi adatsor (a számok onnan vannak), de persze a részletesebb adatokhoz meg kell nyitogatni a cég jelentéseit (szintén ott vannak a questor lapon).

A BEVA nem ezért figyelmeztette a céget, neki irreleváns, hogy mennyi a cég adóssága, neki csak a BEVA kötelezettségeire való téves tájékoztatás miatt volt baja jónéhány Questor irodával.

AZ eladósodottsági mutatót nem tudom, hogyan számolták a Bét-en (több verziója is van), de általánosságban azt jelenti, hogy a kötelezettségek hogyan viszonyulnak az eszközökhöz. Azaz a bankok, kötvénytulajdonosok felé való kötelezettség /eszközök. De vannak más számítási elvek is, ezekhez azért annyira nem értek.

Nem feltétlen baj, ha ez olyan arányú, mint a questornál, attól függ a dolog, hogy a hitelt hogyan használják fel. Azaz nem feltétlen akartalak lebeszélni a dologról.
Előzmény: pogány8601 (38)
pogány8601 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 38

Hol lehet utánanézni ilyen adatoknak és üzleti terveknek?

 

Most ez azt jelenti, h két és félszeresen van eladósodva a Questor? Illetve, mivel nem tudjuk az idei adatot lehet, h még több?

Mire vonatkozik ez az eladósodottsági mutató? A cég teljes vagyonára, az utolsó gemkapocsig, vagy van valamilyen alapítótőke és ahhoz képest adósodott el ennyire?

Esetleges csőd és kártalanításnál nem mindegy.

 

Így már értem, h a BEVA miért akar elhatárolódni a Questortól.

Előzmény: uhu20 (37)
uhu20 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 37
Én is gondolkozom rajtuk, portfolioszínezés miatt. A 9%-os hozam minden bizonnyal kecsegtetőbb, mint az otp-ben elérhető 5%. A Questornál van a számlád? Tényleg ingyenes a számlavezetés?
Ami egyelőre visszatart, az a következő:
A Questor eladósodottsági rátája a következőképpen alakult az elmúlt években?
2005: 0,65
2006: 0,79
2007: 2,69
2008: 1,58
2009: 2,26

Látszik, az utóbbi években a Questor komolyan eladósodott. Ezzel nagy baj nem feltétlen van, hiszen ha a cég befektetései bejönnek, akkor megéri.
Mibe fektet a Questor?
- hazai ingatlanfejlesztés (elég nagyszabásúak), lásd pl ezt: http://www.quaestor.hu/index.phtml?ow_page_number=1972, de ott vannak a golfpálya-projektjei is, hotelek...
- nyomulnak az oroszoknál is (közművek)

Inkább az előbbi aggasztó, én nem vagyok olyan optimista, mint a cég, pl. "óriási lehetőségeket lát a golf pályákkal összefüggő idegenforgalmi ingatlanfejlesztésekben, ezért közel 100 hektárnyi területen, magas színvonalon 18+9 lyukas golfpályát épít, mely nemzetközi versenyek megrendezésére is alkalmas lesz. A golfpálya közvetlen közelében a legmagasabb igényeket is kielégítő villapark épül, ahol 50 db 200 négyzetméteres golf villa és 150 db 70 négyzetméteres apartmanház várja majd a sport szerelmeseit. "

Azt nem tudom, hogy az eladósodást mennyire fedezi a kötvénykibocsátás, de maguk a kötvények jellemzően rövid lejáratúak lehetnek így ha megint jönne valami cunami (szerintem nem, de ha mégis) akkor gondba kerülhet a cég.

Mindazonáltal egy kisebb összeget lehet hogy rászánnék.

AZ RFV ősszel akar kötvényt kibocsátani egyébként.


Előzmény: bounty112 (36)
bounty112 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 36
Köszi. Nem, ezek kötvények a Quaestornál, mint pl. ez:
http://www.quaestor.hu/index.phtml?ow_page_number=2477
Előzmény: uhu20 (35)
uhu20 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 35
Vonják automatikusan.

De nem kötvényalapot vettél?
Előzmény: bounty112 (33)
bounty112 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34
upsz most látom, hogy ez egy 2 éve halott topik, de sebaj :)
Előzmény: bounty112 (33)
bounty112 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 33
Sziasztok, egy kezdő kérdés. Nemrég nyitottam egy értékpapír számlát, amire vettem kötvényeket. Ezek után hogy zajlik az adózás, levonják automatikusan mint a bankbetét hozamoknál, vagy nekem kell bevallani, mint a részvényeknél?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 32
Minden állampapíralap esik. Még a pénzpiaciak (pl. a Híd által említett otp pénzpiaci) is. A közeljövőben nem is várható a hozamcsökkenés (állampapíralapok emelkedése), mert szerdán emelt kamatot az mnb, nem is keveset.
Előzmény: atrego (31)
atrego Creative Commons License 2008.10.26 0 0 31
de az optima "szorzó"esik.Szerinted  bent  hagyjam a  pénzem,vagy  ne?Régi papírról van szó,amire  kamatadó még nem vonatkozik
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 30
Nem az optima esik, hanem az állampapírhozamok emelkednek.

http://www.portfolio.hu/allampapir.tdp
Előzmény: atrego (29)
atrego Creative Commons License 2008.10.26 0 0 29
Szerinted meddig esik még az optima?
Előzmény: Híd (26)
atrego Creative Commons License 2008.10.26 0 0 28
Sziasztok!Az Otp Optima meddig esik még szerintetek?Hogyhogy esik,mikor az  OTP részvények emelkednek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!