Keresés

Részletes keresés

Tomonas Creative Commons License 2009.08.09 0 0 339
Kedves skíz!
Igazad van, hibáztam, ez valóban nem egyenlet, de az előző mondandóm tartom, csak benne az egyenlet szó feladványra cserélésével. Így már egyet értesz vele? :)
Előzmény: skíz (337)
skíz Creative Commons License 2009.08.08 0 0 337
Nem tudom, hogy van-e benned hiba, de azt láthatólag nem tudod, hogy hogy néz ki egy egyenlet, amiről most szó van, az nem egyenlet.
Előzmény: Tomonas (336)
Tomonas Creative Commons License 2009.08.08 0 0 336
"mennyi a képen látható számok összege?"
Hát én ezt nem igazán tudom máshogy értelmezni(lehet bennem van a hiba? ),csakis úgy, hogy a matematika törvényeit nem áthágva mely szám felel meg azon egyenlet megoldásának.
"mennyi a képen látható számok összege-a helyes végeredmény mellőzésével1-10000 közti szabadon választott végeredménnyel-?"
Ilyen megfogalmazásban már korrekt(lenne).
Előzmény: skíz (335)
skíz Creative Commons License 2009.08.08 0 0 335

Nem tudom milyen vagy matekból, de ha ki akartad számolni...

 

Ilyenkor van aki megnézni, hogy mi a kérdés - általában az, hogy mennyi a képen látható számok összege. Ha belegondolsz, ezt a kérdést elég sokféleképpen lehet ételmezni. Nekem nem hiszem, hogy eszembe jutna az, hogy kiszámoljam - számológéppel, vagy anélkül.

 

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (334)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 334
Tegnapi feladvány az ATV-n:

2×(20-20×2)+2-22+21= ?

Szerintetek mi lett az eredmény? 1675! A számítógépem, a pötyögős számológépem és a józan paraszti fejemmel is -39 jött ki eredménynek. Én vagyok a hülye matekból?

Ezt a játékot üzletszerűen elkövetett csalás bűntette miatt fel lehetne jelenteni. Az ORTT sem figyelt fel erre?

Tomonas Creative Commons License 2009.08.05 0 0 333
Üdv!
Az a legnagyobb gond, hogy akárhogy is szidjuk, és ellenezzük ezen pénzlenyúlós műsorokat, esély sincs rá sajnos, hogy eltűnjenek, sőt inkább egyre több és több lesz. Azokat, akik oda rendszeresen betelefonálnak úgy sem lehet jobb belátásra téríteni, az egyik rokonom is folyton szórja ezekre a vackokra a nehezen megkeresett pénzét, hiába mondom neki, hogy kb. annyi esélye van mint a lottón, de folyton azt hajtogatja, hogy na majd egyszer úgyis bekerül és nyeri a sok lóvét, s akkor majd megnézhetem magam....no comment.
skíz Creative Commons License 2009.08.04 0 0 332
Szerintem neked kifejezetten jót tesz, hogy állandóan nézed, egyre ügyesebben fogalmazol.
Előzmény: elteteam2 (331)
elteteam2 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 331
Olyan is volt egy ilyen országos játékban, amikor egyszer Afganisztánra mondta, hogy nagyon közel jár, máskor pedig Chile-re.
Előzmény: retne (325)
elteteam2 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 330
Mit tanultál a műsorból? Mesélj!
Előzmény: skíz (329)
skíz Creative Commons License 2009.08.03 0 0 329

Félreértettél, engem nem zavar ha nézed. Lehet, hogy tetszik neked, lehet, hogy Te is tanulsz belőle. (Viccesen hangzik, de volt már olyan ,aki írta, hogy azért nézi)  Ki az a "rólunk"? Hányan vagytok?

Előzmény: retne (328)
retne Creative Commons License 2009.08.02 0 0 328

Téged az éltet, hogy mindenkinek beszólj! Nincs kivétel, itt mindenki az ellenséged!:-D Nem gondolod, hogy ez már üldözési mánia? Esetleg

tévedek és te üldözöl minket?...akkor nem az ilyen csaló gagyi játéknak

nevezett műsorokat?

 

Nem tartozik rád, de nem szoktam az ATV-t nézni, de szoktam lapozni a

csatornák között ha ráérek, így belenéztem mivel hülyítik megint a népet,

és a végén visszakapcsoltam a "megoldásra", t.illik a "műsor" vége 16,20-

-kor van....és nagyon jó lenne ha már leszállnál rólunk mégha ez az egyet-

len szórakozásod akkor is.

Előzmény: skíz (326)
skíz Creative Commons License 2009.08.02 0 0 327

Kiszámoltad?  Ügyes vagy!

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (324)
skíz Creative Commons License 2009.08.02 0 0 326

Azt írod kedves retne,  hogy az egész műsort végignézted, még a borítékot is megvártad. Ezek szerint azok közé tartozol, akiknek a kedvéért csinálják ezt az egészet.

 

Ha betiltanák, mit csinálnál esténként?

Előzmény: retne (325)
retne Creative Commons License 2009.08.01 0 0 325

"Ennyi erővel lehetne azt is feladni, hogy mely számra gondoltunk?
"

 

Pontosan erről van szó, de a sok idióta nem fogja fel és betelefonál, mert még

mindig hisz nekik. Ezek a mv-k annyit hazudnak amennyit nem szégyellnek,

ezeknek már rég nincs lelkiismeretük.

 

Valamelyik nap is mondta, hogy nagyon közel van a megoldáshoz, az illető 132-t

mondott és a végén megmutatta a borítékot: 1644 volt. Hát marhára közel volt

a megfejtéshez az illető. Én egyszerűen nem értem a játékosokat, minden nap

ugyanaz a forgatókönyv, megfejtés az ablakban, de azért betelefonálgatnak...

 

Miért nem lehet már nálunk is betiltani ezt az egész csalássorozatot? Abszolút megegyezik az "itt a piros, hol a piros?" átvágós "játékkal". Hová süllyedünk már a politikusok utánzása közben???

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (324)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 324
Tegnap is macskás buszos feladvány volt az ATV műsorában. Kiszámoltam, a megoldás jóval több volt, annál amit én számoltam, és ráadásul páratlan szám! Ennyi erővel lehetne azt is feladni, hogy mely számra gondoltunk?
A legpimaszabb a műsorvezető:
"Jó úton jár, számolja át újra!"

Ez egy akkora csalás mint a ház! Az is hülye aki egy ilyen átverő műsorba betelefonál.
Előzmény: elteteam2 (312)
elteteam2 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 323
Például skíz.
Előzmény: Törölt nick (322)
skíz Creative Commons License 2009.07.19 0 0 321

Szerintem az ilyen típusú feltételezéseidet tartsd meg magadnak, nem csak azért mert engem zavar, hanem azért mert nem arra találták ki ezt a fórumot, hogy csacsiságokkal vádolj. Köszönöm.

Előzmény: elteteam2 (320)
elteteam2 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 320
Érdekes, hogy mindig rátalálsz a topikra, és amilyen finoman véded ezeket a műsorokat már-már azt gondolom, hogy valamilyen formában szerkesztőként, műsorvezetőként veszel benne részt, esetleg barátod, barátnőd ilyen betelefonálós csaló műsorban dolgozik. Persze ezt nem fogod bevallani, sőt letagadod. De a TV2 módszereitől ez sem állna távol. Volt már rá példa. TV2 jogászai egyébként olvassák a fórumot, ez több lépésükből is kiderül.
Előzmény: skíz (319)
skíz Creative Commons License 2009.07.19 0 0 319
Igen, elég sokszor elmondják. Ezért nem értem, hogy mit rugózól annyit ezen a páratlan nem páratlan dolgon.
Előzmény: elteteam2 (318)
elteteam2 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 318
AHA. Tudtad, hogy csak akkor fizetnek ilyen játékokban, ha a PONTOS eredményt találod el?
Előzmény: skíz (317)
skíz Creative Commons License 2009.07.16 0 0 317
Elég sokat számít. Ha egy páros számhoz hozzáadsz egyet, akkor páratlan szám lesz.
Előzmény: elteteam2 (314)
Los Gigantes Creative Commons License 2009.07.16 0 0 316

:-))

Ezt is ők találják ki lehetőleg olyan számot, amire senki nem gondolhat, mert nagyon messze van a valóságtól.

Előzmény: elteteam2 (312)
Los Gigantes Creative Commons License 2009.07.16 0 0 315
A Kvízió sem különb. Felsrófolják a megnyerendő összeget 1.000.000.-Ft-ra, ezt tartják fél órán át - persze a csalira nem kapcsolnak be senkit -utána visszamennek 300 eFt-ra ez van még kb. 10 percig, utána a játék legvégén kapcsolnak be egyvalakit. Addig meg egyfolytában pofázik a műsorvezető és nyitogatja a szerki a vonalat, hogy szabad...nem foglalja senki. Na a sok hülye meg hivogatja holott semmi remény nincs rá, hogy bárkit is bekapcsolnának. Ennyi embernek van kidobni való pénze???
Előzmény: retne (311)
elteteam2 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 314
Amúgy +-1 nem sokat számít a végeredményben, úgysem jön ki a *helyes megfejtés*. Biztos az atv-ben 5-6 lábú nyomorék macskákkal kéne számolni és akkor kijönne. Átbaszás az egész játék.
Előzmény: skíz (313)
skíz Creative Commons License 2009.07.15 0 0 313

Én nem tudom, pont azt nem láttam. Pedig mindig megnézem, nagyon szórakoztató és tanulságos műsor.

 

(Na jó bevallom, ezt is láttam: és persze észrevettem, hogy a buszra pontosan egyszer volt kiírva az, hogy láb. Segítek, az egy páratlan szám. Legközelebb, ha Te is jobban figyelsz, fogod tudni a megfejtést. )

Előzmény: elteteam2 (312)
elteteam2 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 312
A legjobb amikor a macskás feladványban (tudjátok amikor 3 kislányt leszállít a kalauz) páratlan szám a helyes megfejtés szerintük..... Biztos az egyik macska nyomorék.
retne Creative Commons License 2009.07.15 0 0 311

Ezt 3 matematika zseni sem tudná megfejteni, hisz ők találják ki a megfejtést, ami legalább egy 0-val több, ezért mernek többszázezer forintot ajánlani a hiszékeny, buta nézőknek. Sajnos a 3 órás ATV adásban ez a forgatókönyv!

 

Ha becsületesek lennének azt a kérdést lehetne a játék végéig feltenni: ki tudja kitalálni, hogy megfejtésként mit írtunk fel a borítékba? Undorító ez a nyilvánvaló csalás, a románok már betiltották az összes telefonos játékot.

 

Hiába nálunk ez nem így működik. Megszedhetik magukat a médiák büntetlenül, hisz közben az APEH-nak is adóznak nem keveset. Oszkó P. biztos nem fog reklamálni, hisz kevés a lóvé, az már a parlamentben senkit sem izgat, mig a sok szegény ember nyomorog ezek meg hazugságok árán meggazdagodnak! Ráadásul ha véletlenül a műsorvezető igazat mond - ami nagyon ritka, inkább agresszív - örülni kell, már aki örülni tud ennek.

Előzmény: vasacel (309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 310
Szerintem senki sem tudja, nyilvánvaló csalás, normális országban az ilyen műsorok képernyőre sem kerülhetnének, de itt halálra kereshetik magukat az ilyen köcsögök.
Előzmény: vasacel (309)
vasacel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 309

Nem szoktam ezeket a szemeteket nézni, ma azonban a hőség elől menekülve megtette. Sosem voltam rossz matekos, de az eredmény ismeretében sem tudom az egyenletet levezetni.

Segítsetek !

vasacel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 308
nekem 126 jött ki

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!