Keresés

Részletes keresés

Febkaa02 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 242

Sziasztok. Nekem bulizó fiatalok jutottak. Hiaba a kijárási korlátozás azóta is minden hétvégén most meg minden nap. A rendőröket hívtam, névtelenül akartam bejelentést tenni, azt mondták akkor hogy jutnak be a lépcsőházba ha a lakás szamom se adom meg és rámnyomta a telefont a rendőri diszpécser. Közös képviselő se tett semmit. Nő vagyok egy csapat fiatal sráccal szálljak szembe? Persze már kértem őket, hogy ne ordítsanak többször is hiába. Ti mit tennétek/mi vált be? :(

arti61 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 241

Önkormányzat-Jegyző.

Előzmény: Valiczko (240)
Valiczko Creative Commons License 2020.04.07 0 0 240

Sziasztok!

Azért írok nektek mert háha kapok jogi tanácsot tőletek, mivel sajnos tehetetlen vagyok már. Pápán egy 4 emeletes panelban lakom a párommal. Sajnos úgy hozta a sors,hogy a közvetlen szomszédom albérlő, 3 gyerekkel és egy idegbeteg nővel (alkoholista banda a gyerekeken kívül). 3 műszakban dolgozom, ma meg még két napot most túlóráznom kell éjszaka, de ezektől az inteliges népektől a saját lakásomba nem tudok pihenni. Megálás nélkül ordobálás csapkodás és gyereküvöltés hallatszik át, füldugót is hiába használok. Ilyen esetben mivel lehet fellépni? Többször szóltam nekik de még nekik áll feljebb.

arti61 Creative Commons License 2020.04.07 0 2 239

Üdv! Majdnem szószerint ugyanez a helyzet nálunk, a tavalyi év nyarát ( >35c°) csukott ajtónál és ablaknál füldugóval töltöttük , szószerint az idegösszeroppanás határán, 160-as vérnyomással kelünk fekszünk. Budapest környéki településen élünk már évtizedek óta, középkorú házaspár vagyunk, mindig az gondoltam ,hogy ha én tiszteletben tartom mások nyugalomhoz való jogát akkor én is jogosan várhatom el ,hogy ugyanezt kapom vissza. Hát nem!!!  Számomra a legmegdöbbentőbb a szülők viszonyulása a problémához , tudniillik szerintük ez teljesen normális életkori sajátosság, hogy a gyerek elkékült fejjel méltatlankodva őrjöng (4éves) reggel 8-tól este 9-ig. ...ja igen ezek is "értelmiségi" fiatal házaspár.Mi is neveltünk két gyereket, nem vagyunk gyerek gyűlölők és pontosan tudjuk ,hogy működnek a gyerekek, minden életkornak megvannak a tipikus viselkedési sajátosságai, de többekkört arra valók a szülők , hogy ezt megfelelő helyiértéken kezelje- nevelésnek hívják. De ami számomra a legmegdöbbentőbb , hogy arról is megvannak győződve ,hogy nekem ezt a saját otthonomban hallgatnom muszály.   Legjobb tudomásom szerint a törvény rendelkezik erről, talán birtokháborítás vagy zaklatás címszó alatt.

Előzmény: Negromacccs (238)
Negromacccs Creative Commons License 2020.04.05 0 2 238

Köszönöm válaszod és az ötleteket. Ma vasárnap (virágvasárnap) viszonylag szép idő van és a fiú gyermek a nővérével iszonyatos ricsajjal "játszik" 10,40 óta.Én beszorulva a nappaliba írom e levelet. (itt is rendesen hallatszik) Közben remeg a gyomrom,forr bennem a méreg. Mindenkinek van joga valamihez csak éppen nekünk nincs? Jogállam? Elképesztő! Sajnos ha most átmennék apukához a "garázsbarkács" -hoz biztosan nem tudnék nyugodtan,illedelmesen,ordítás nélkül vitatkozni.Leszedném a fejét.Ezért most a lakásban "eszem a kefét"és várom,hogy talán 13 óra körül ebédre behívják a két gyereket.Utána kirohanok.Elvégzem a kerti teendőket majd kb.15 óra körül spuri vissza a lakásba, mert a gyermekek újra kinn randalíroznak. Hétfőn kijárási korlátozás ide vagy oda, elmegyek a rendőrörsre és megtudakolom mi a lehetőségem. 

Még egyszer köszi,hogy írtál. A trágár szövegű zene jó ötlet,bár ezeket én sem bírom és a többi szomszéd is ilyen-olyan professzor,gondolom nagyot néznének,bár ha senki nem segít megszüntetni a zajt, hallgassák ők is "büntiből."

Szép napot Neked és feleségednek is! 

GeriSoft07 Creative Commons License 2020.04.05 0 1 237

Sajnos nagyon is ismerős. Nem a gyerek hibája, a barom szülőké. A gyerek csak fel akarja magára hívni a figyelmet, ezért nem jó a gumikerék. A szomszédban olyanok voltak, hogy direkt farolgattak a kicsit nagyobb biciklikkel, meg direkt nekimentek a szomszéd kapujának, aztán eljátszva hogy véletlen volt.

Hallgass a teraszon valami jó gusztustalan szöveges zenét, Ganxta zolee, Majka, stb, majd beviszik a gyereket :)

 

Nálunk pl a szomszédban a 25nm-es kertet körbekerítették lambériából fallal (mert itt mindenki a kínai nagy falat építi, mintha börtönudvar lenne a szaros kertje, ami kisebb mint a nappali), és ott fociznak, a falon passzolva. Tőlük 20méterre a zárt ablakok mellett összerezzensz mikor odabikázza.

Két dologra hagyták eddig abba:

- kimentem és elkezdtem a másik oldalról egy kézilabdát ezerrel odadobálni

- illetve feleségem mikor elszakadt a cérna, akkor "tartott egy monológot" ha szépen fejezem ki magam :)

Ja, a játékok direkt átdobálását akkor hagyták abba, mikor minden eltűnt, amit átdobtak. Persze előtte megkérdeztem, hogy akkor is kérik e a megtalált focilabdát, ami "véletlen" átesett, ha ki kell fizetni azt a dísznövényt kaspóval, amit felborított. Mivel a válasz nem volt, montdtam, akkor nem találtam labdát.

 

Sajnos a diplomával nem jár ész, akkor se ha orvos!

Előzmény: Negromacccs (236)
Negromacccs Creative Commons License 2020.04.04 0 0 236

Szevasztok! Sok hozzászólást,panaszt és esetet elolvastam,mire elhatároztam,én is leírom "kínomat" hátha kapok egy használható,jogilag is megfelelő tanácsot. Belvárosból (zaj,rendezvények,éjszakai hangos zene a kávézók teraszairól stb.)menekültünk el egy zöldövezeti sorházba,szélső ház,viszonylag nagy telekkel. 11 éve lakunk itt,csodaszépre megcsináltuk a kertet, kerti bútor,napágyak,épített sütögető és kb.5 évig viszonylag jól éreztük magunkat,tudtuk használni a kertet,néha vendégek jöttek,normális hangon beszélgetve jól éreztük magunkat,örültünk hogy végre távol a belváros zajától tudunk csendben olvasni,kávézni,napozni,kertészkedni.Madárcsicsergés stb. No kb. 5 évvel ezelőtt a kertünk végében kezdődő másik sorház ötödik egységét eladták és egy kisgyerekes,orvos házaspár költözött oda. Nemsokára született a kislányuk mellé egy fiú gyerek.Cseperedett a fiúcska és vettek neki egy lábbal hajtható, műanyag motort. Imádta. Minden szabadidejében az otthon lévő anyuka és munka után apuka kirakta a gyereket a két ház között lévő,díszburkolattal borított autókijáróra (kb.25 m)és ott a gyermek hétköznap kb.15 órától 17,18 óráig le-föl közlekedik írtozatos iramban,fáradhatatlanul.A motor gondolom szétesett és ezért vettek neki egy ugyanolyat csak nagyobbat (nő a gyerek) és azzal továbbra is teker mint az őrült órákig és az úgy recsek-ropog mint mikor a kukákat húzogatják ki-be szemétszállításkor.Csukott ablakoknál is úgy hallatszik mintha a lakásban csinálná. És most mióta karantén van még óvodába sem megy, így naponta 3x kirakják a fiút és ő egyfolytában legalább 1,5 órát nyomja,visít hozzá, élvezi.A szemben lévő szomszéd 3 kis termetű,éles hangú kutyája sem bírja azt a recsegő,velőtrázó hangot és folyamatosan ugatják.Nekik is van kertjük.Ott szinte sosincs a gyerek csak mi előttünk a 25-30 méteres szakaszon teker.Néha jön még egy pár unoka a szomszédokhoz és velük a többi motorral nyomják.Mondanom sem kell én azóta a kertet semmire nem tudom használni.A nap bármely szakában írdatlan recsegés,sikitozás van mintha játszótérre költözünk volna. A fejem majd szét robban. Iszonyatosan idegesít. Szóltam többször apukának illedelmesen,semmi foganatja. A gyerek ilyen - volt a válasz.Láttam egyszer,hogy a szomszéd adott a fiúnak egy futókerékpárt (azon gumi van a keréken) kipróbálta,nem kellett neki,csak a recsegős. Várom hátha kinövi,de nem! Ezt 3 év óta hallgatom. Már az elköltözésen vagyunk. Párom itthonról kénytelen dolgozni számítógépen.Számol,excell táblázatokat gyárt egész nap.Őt is baromira idegesíti. Kérdeztem a szomszédokat,hogy őket nem idegesíti. Hát őket is, de hát orvosok mondták, nem kellene őket piszkálni. Inkább nem állnak mellém.Én is a birtokvédelmi eljáráson gondolkodtam.Már hoztam egy kitöltendő űrlapot az Polgármesteri Hivatalból,hogy beadjam a jegyzőnek. Rendőrt hogyan hívjak ki? Kiröhögnek. Hangfelvételt meg fényképet úgy tudom nem készíthetek.Még én kerülök bajba. De akkor mivel bizonyítom,hogy se délelőtt,se délután,se hétvégén nem tudunk csendben pihenni a kertünkben.Ketten lakunk itt. Olyan nyugiban,csendben rendben,senkit nem piszkálva és így hiába költöztünk ide. Megőrülök ettől  a folyamatos zajtól. Én már friss nyugdíjas vagyok,szinte egész nap itthon,de fitt,modern nem házsártos és nincs nyugalmam egy unintelligens,beképzelt,pökhendi,fiatal orvos apuka miatt.Semmi más játékot nem tud kitalálni a gyerekének.Mi a fenét csináljak.Karantén miatt még elmenni sem tudok órákra itthonról,hogy ne kelljen hallgatnom ezt a zajt. Szerintetek mi lenne a megoldás a Xanax-on kívül és füldugón kívül?

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 235

Szerintem ne törődjél velük mert ez olaj a tűzre.

Inkább ne vegyél róla tudomást mintha nem is lennének.

Az ablakaidra ami feléjük néz tegyél függönyt, rolót.

Ha meg a kertben vagy gondolom nem pucéran mit láthat.

Most olyan építési törvények vannak hogy bármit szabad.

Régen legalább engedély kellett ma már akár 300m2-s házhoz sem kell engedély csak bejelenteni.

Régen a szomszéd udvarra pici ablakokat lehetett rakni./WC, fürdő/

Ma már családi házak közé beépítenek a kb 800 m2-s telekre 8 lakásos társas házat, mert lehet.

No, azok még azt is láthatják ha lyukas a zoknid.

A jegyző nem tehet szerintem semmit.

Ültess diófát az magasra nő és terebélyes.

Előzmény: Mérgezettkutya (233)
püfffneki Creative Commons License 2020.02.17 0 1 234

Fák képesek nagyon nagyra nőni és takarni a belátást.

Más ötletem nincs . Csak együttérzés.

Előzmény: Mérgezettkutya (232)
Mérgezettkutya Creative Commons License 2020.02.17 0 1 233

Az a több mint nyolc éve, kora reggeltől hajnalig tartó, nemcsak a birtokomra kiterjedő, de a sétáimat távcsővel is megfigyelő, nyomomban járó folyamatos megfigyelés - és ezzel párhuzamosan akinél lehet, lejáratás, amit ellenem folytat a nagydarab korábban pénzbehajtó, szekuritis rossz hirű szomszédom, egészen biztosan beteges, hisz a saját élete mindennapjaira is rányomja a bélyegét

 

Ahelyett, hogy élné az életét, mint mindenki más a környéken: evezne, bringázna, sörözne a haverokkal, vagy pecázna, heverészne a nyugágyban, kiránduina vagy szeretkezne, minden idejét az én figyelésem és zaklatásom tölti ki.

 

Mivel erre okot nem adtam, nyilvánvaló hogy kóros indoka van.

Előzmény: Törölt nick (203)
Mérgezettkutya Creative Commons License 2020.02.17 0 1 232

Én is igy tudtam, ki is röhögött a jegyző - meg a szomszéd, aki bennfentes lévén a városházán, azonnal tudomást szerez minden védekezés próbálkozásomról. 

 

Miután telkeink domboldalon állnak, fizikailag úgy esett, hogy az ő oldalablakuk egyszerűen magasabban van, mint akármilyen kerités, amit én létesithetnék. Már magasabb kerités kéne, mint a házam, ha azt akarnám, hogy ne kukkoljon.

A jegyző röhögve elutasitott, a szomszéd azóta is figyel, sőt eljutottunk oda, hogy ő jelentett fel engem zaklatásért, aki évek óta ki sem megyek a kertbe a tolakodó pofátlanságuk miatt.

Jelenleg párhuzamosan folyik az én feljelentésemre egy nyomozás, és ellenem is egy - tkp ugyanazokért a hangfelvételekért, amelyeket kénytelen voltam bizonyitékként késziteni önvédelemből.

A férfi nagydarab, befolyásos, itt született, én nő vagyok, egyedülálló és gyüttment a városban.

A rendőrségi eljárások ellenére tovább folytatja az igen profi pszichés terrort - tekintve hogy pénzbehajtó volt, ebben úgy látszik igen rutinos, valamint élvezi, hogy meg tud félemliteni embereket.

Ezt a tevékenységét két évtizede folytatja, váltott áldozatokkal, a város lakóinak tudomásával.

Bizonyos politikai erőknek hasznára válhatott, mert közismert, hogy reménytelen ellene fellépni.

Arra lennék kiváncsi, hogy ez vajon örökké igy lesz-e.

 

Előzmény: caterina3 (226)
TinaM Creative Commons License 2019.09.21 0 0 231

Sziasztok!2019.február 7.-én írtam ide a fórumba.Panelban lakom ami saját tulajdon,van egy 20 hónapos kisfiam,aki szeret rohangálni persze zokniban,meg néha leesik egy-egy játék.Ha olyanja van akkor négykézláb is megy s közbe cicát játszik.Ezek fényes nappal történnek.Májusban kihívtam a rendőrséget,mert a gyerekemet az utcán lehülyézte,ordított velem.Még jó hogy  a picur szinte semmit nem vett észre.Beszélgettek vele,egy darabig nyugi volt.Tegnap délután megint kihívtam a rendőrőket.Ugyanezért kiabálta k....anyád.stb.A rendőrség nem tud mit tenni.A kérdésem az lenne,hogy kérhetek e birtokvédelmet.Előre is köszönöm a válaszokat.

Tükörkép94 Creative Commons License 2019.08.13 0 1 230

Sziasztok,

 

Már rég keresek egy ilyen beszélgetést ahol megkérdezhetem mit tehetek ha a zajosak szomszédok és ők ezt pont lesz@rják magasból. Nos, eddig ha kérdeztem ismerősöket azt mondták nincs mit tenni. 1 éve költöztem vidékről BP-re panelba, a szomszédok zömével nyugdíjasok voltak... én a csendes csaj típus vagyok, nem is lenne időm bulizni dolgozok hogy tanulhassak, tanulok, hogy legyen a jövőben jobb állásom. Fél évig semmi nem volt, akkor az egyik szomszéd néni eltűnt és nem sokkal ezután felújítások zajlottak, abban a reményben hogy a néni visszajön nem is gondoltam arra hogy van rosszabb mint a folytonos fúrás-faragás. Mivel nappal alig voltam otthon nem zavart hogy reggel 9-től este 6-ig ment a munka de arra nem számítottam hogy ezután nem lesz se éjjelem se nappalom.

 

 

Úgy költöztek be a szomszédok két kisgyerekkel hogy akkora bulit csaptak hogy a földszintről feljött az egyik lakó éjjel fél 3 volt (2.on vagyunk), azt hittem először hogy kisebbségiek, de nem, a két gyerek azt csinál amit akar, az anyjuk egész nap itthon van, a gyerekek éjjel-nappal ordítanak, a pasi mikor hazajön onnan tudom, hogy vagy hangosan veszekednek, vagy barkácsol. Tudom nyuszi vagyok, de utána olvastam hogy csendháborító neveletlen gyerekek és retardált szülőkre SAJNOS nem lehet feljelentést tenni, én meg szólni nem merek mert a pasi egy agresszív állat szerintem, ahogy a családjával hallom beszélni nem akarom hogy nekem essen. Elköltözni nem tudok szó mi szó nem vet fel pénz de ez már akkor is tarthatatlan, nem tudom mi lesz mikor ősztől megint tanulnom is kell késő éjjelig.

 

Mit lehet tenni? volt valaki ilyen helyzetben?

big_cheese Creative Commons License 2019.08.12 0 0 229

Ez para! 

főleg hogyha magas épület kerül melléd, ahol az erkélyről/teraszról egyenesen az intim szférádba bámulnak.

 

Az a tré, ha jól tudom, rendeletileg van szabályozva a maximális épületmagasság, és ezt a vállalkozók és építészek pontosan tudják.

Ebben nem fognak hibázni, úgyhogy ha ez történik veled, akkor eheted a kefét, vagy ültetsz sövényt és felengeded 5 méter magasra.

És reménykedsz, hogy nem fogja glialkával kiölni az egészet, mert árnyékot vet a kertjére...

 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (227)
big_cheese Creative Commons License 2019.08.12 0 1 228

Srácok,

nemrég költöztünk kertes házba. A környék csendes, a telkek viszont igen keskenyek, a házak nagyon közel vannak egymáshoz.

Infrastruktúra, közlekedés, közbiztonság oké...

 

...csak mi szoptuk be kissé.

 

A szomszéd ugyanis állandóan fúr-farag.

A költözéskor nem tűnt fel, hogy a ház eléggé lerobbant állapotban van, így a mi Mekkmester szomszédunknak folyamatosan van elfoglaltsága!

A barkácsolás a hobbija.

Ezzel nem is lenne baj, inkább azzal, hogy szombaton és vasárnap is csinálja.

Ha olyanja van, vasat vág flexszel, vagy jóféle Parkside márkájú arzenáljából előkap valamit, amivel zajt csaphat.

 

Nem érzi, hogy él, ha nem csaphat valami zajt.

Hosszú hónapokig emésztettük magunkat ezen, de végül rájöttünk, hogy ez ellen nem tehetünk semmit.

- Vagy szólok mindenért = f*szfej leszek, felbosszantom magam, vérnyomás, gyomorfekély

- Vagy kussolok, magamban dohogok = gyomorfekély

- Vagy leszarom

 

Ez utóbbi lett végül. 

Ezt most nem azért írtam le, hogy megoldást, vagy tanácsot kérjek tőletek, ez csak egy epizód egy egyszerű állampolgár életéből.

 

ui.: Egyébként bárkivel beszéltem eddig, mindenki ezt mondta: 

A kertvárosban valahol mindig sikít a flex...

 

 

 

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.22 0 1 227

No, és ahhoz mit szóltok/szólnátok, amikor családi házas övezetbe egy vállalkozó megkaparint egy telket és oda társasházat épít.

Az új lakók kukkolhatnak a szomszéd telkekre törvényesen.

Mosonmagyaróváron rengeteg helyen a családi házak közé beépítettek ilyeneket és még folytatják.

Rengeteg a munkásszálló, gazdagok megveszik a cs. házakat és betelepítenek szedett-vedett népséget.

Szűk utcák , sok autó.

Ma még engedély sem kell és lehet építeni 300m2-es házat olyan magasra ahogy tetszik.

caterina3 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 226

Nem tudom, hogy ez egységesen így van-e, de nálunk a szomszéd telkére nem is lehet ablakot nyitni, legfeljebb mellékhelyiséget, és azt is olyan magasan, ahonnan elvileg nem lát ki az illető. Szóval érdemes megkérdezni, hogy ez önmagában nem alapoz-e meg egy birtokvédelmi eljárást, pláne ha leselkedik.

Előzmény: Mérgezettkutya (223)
caterina3 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 225

Bocsánat, csak most olvasom... A kerítés szerintem helyi előírás kérdése. Nálunk konkrétan két és fél méter magas lehet. Meg kell kérdezni a jegyzőt, ha a rendelet szerinti mértékig építesz tömör kerítést, tehet egy szívességet az illető. Pluszlehetőség, mi ezzel éltünk, mert nem lett volna elég a két és fél méter, a fölső ablakból való átlesést nem gátolta volna meg: a sövény (nálunk legalábbis) négy méter magas lehet. A turkesztáni szil, két év alatt megnő akkorára.

Előzmény: Mérgezettkutya (223)
belgakongó Creative Commons License 2019.07.04 0 0 224

Én egyedülálló nő vagyok, a szomszédaim egy hatvan körüli házaspár, a férfi egy kigyúrt hombárfejű bunkó....

 

...mindenhol ott van és les, a kertem bármelyik zugáan lennék. Átkiabál, ...

Ja, a felesége ugyanilyen gonosz vén szipirtyó.

 

 

Ismerős a szitu.

Engem is zaklatott a szomszéd, majdnem ugyanez volt a helyzet, végül néhány éve elhunyt. Akkor egy ideig - míg gyászolt a család - nyugi volt, de vége a gyásznak, és mostanában kezdik újra a zaklatást.

 

 

Hogy a kerítés milyen magas lehet, azt nézd meg a helyi építési szabályzatban. Valószínűleg max. 2 méter.

De van lehetőség magasításra oly módon, hogy egy másik kerítést építesz a régi elé, az bármilyen magas lehet, mert nem számít kerítésnek.

 

Tényleg feljelenthet, Köteles vagyok tűrni, hogy a magánéletem minden pillanatát lesse és átpofázzon?

 

Birtokvédelmet kérhet a jegyzőnél, de kérje csak. Ne izgulj, egy tűzfal nem "kilátás".

Csinálj kép- és hangfelvételt a pofázásáról, hogy később lehessen bizonyítani a zaklatást. Én is ezt csinálom. Ha egyszer betelik a pohár, nem mindegy, hogy csak leírod papírra hogy ezmegez volt ekkormegekkor, és nincs tanúd, vagy több évnyi felvételed van a pszichopata tapló viselkedéséről. Bizonyítéknak elfogadják.

 

Ja, és ha kimész a kertbe, ajánlom a fülhallgatós  zenehallgatást, biztos nem fogod hallani a baromállat hangját. És az utcán sem árt fülhallgatós zenét hallgatni, mert a jószomszéd sokszor jön szembe a járdán. 

 

Nekem ez bevált!

 

KITARTÁS!

Előzmény: Mérgezettkutya (223)
Mérgezettkutya Creative Commons License 2019.06.19 0 0 223

Én egyedülálló nő vagyok, a szomszédaim egy hatvan körüli házaspár, a férfi egy kigyúrt hombárfejű bunkó. Nyoldadik éve veszem észre minden pillanatb an hgoy mindenhol ott van és les, a kertem bármelyik zugáan lennék. Átkiabál, hogy megdöglesz, ha a cicát hivom - nem jár ki a kertből, ne hugyozik oda, nem zavar, sziámi - akkor siccel, a kutyáim látom hogy félnek nélkülem kimenni a kertbe. A felső keritésénél adogatta át a mérget a megmérgezett kutyámnak tavaly, ekkor olyan ordenáré dolgokat ordibált át, hogy nem mentem ki vele, és ez lett a vége.

Naszóval ezért náddal magasitottam meg a felé eső keritésemet - az enyém, párhuzaos az ovével - és ezért fel akar jelenteni, mert elveszi a kilátást. Az oldalablakból a kilátás az én kertem és a két további szomszéd házának a tűzfala. Tényleg feljelenthet, Köteles vagyok tűrni, hogy a magánéletem minden pillanatát lesse és átpofázzon?

Ja, a felesége ugyanilyen gonosz vén szipirtyó.

Előzmény: caterina3 (220)
Mérgezettkutya Creative Commons License 2019.06.19 0 0 222

Zizike80

 

Pontosan igy jártam én is. Kedves kutyámmal költöztem vidékre Budáról, kertes házba. Már behozni sem tudtam a kutyámat a szomszéd pitbulla miatt, akinek kb 8-10 centire lévő szögvasakból álló keritésénél a kapuban folyamatosan ott acsarkodtak a kutyái. Hónapokig panzió, párhuzamos kerités, a kert leválasztása fönt, de a kapunál nem megoldható mert még a szomszéd követeli hogy az általam épitett kerités az övétől 80 centire legyen - ennyi hely meg nincs ott és ott a vizakna meg a lépcsp. Emiatt négy évig nem tudtunk sétálni, aztán amikro a pitbull meghalt és mégis sétálni megntünk a másik kutyája a keritésen át megtépte az enyémet, utána a szomszéd megfenyegetett hogy elintéz a kutyáimmal együtt. Aztán betört a szélvédőm, a lámpám, aztán megmérgeződött a kutyám és meg is halt. Hiába tettem feljelentéseket, mivel biztonsági őr, a rendőrséggel együttműködnek és a rendőrök tkp kiröhögtek. Huszontöször fellebbeztem, aztán tiz hónapos szarakodás után ismét elutasitottak, mondván, az életveszélyes fenyegetések, amelyeket kiterjesztett a családtagjaimra, nem azért történtek, hogy megfélelmlitsen. Eközben ő folyamatosan zaklat, fenyeget és gyaláz tovább, sőt nemrég eldicsekedet,t hogy a rendőrök mindent elmondtak neki amihez nem lett volna köze. Hirhedt kötözködő agressziv állat, primitiv. Már megromlott miatta az egészségem és az anyagi helyzetem, hisz mással sem tudok foglalkozni, mint a védekezéssel, bizonyitékgyújtéssel, figyeléssel az állataim gyógyszerezésével - sanszos hogy az nemrég befogadott fiút és a kislányt is méreggel eteti, de az állatorvosok nem tudnak biztos jeleket mondani a dicumarol mérgezés korai stádiumáról.

Elképesztő mit kell kiállni miatta. Van itt olyan öreg, akinek a bordáit törte el, azt csicskáztatja folyton. Más idős nőt is megvert, azok elmenekültek. Nem értem a rendőrséget és az önkormányzatot, hogy lejáratják magukat egy ilyenért.

Előzmény: Zizike80 (216)
Gombolyag1 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 221
Sziasztok!
Nekem olyan gondom van,hogy a szembeszomszéd folyton bömbölteti a zenét,nem lehet tőle pihenni...persze bekapcsolom a tv-t adok rá hangot nem hallom,de ha kikapcsolom csukott ajtónál és ablaknál is hallom,hogy mit hallgat....
Kicsinyesség ide vagy oda,hogy lehetne neki vissza vágni? (Családi házas környék)
Próbáltam vele szépen beszélni,de semmi.
caterina3 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 220

Takarás a szomszéd felől?

Előzmény: Zizike80 (216)
kellemesszomszedok Creative Commons License 2019.04.11 0 0 219

Szomszédaim és egyéb állatfajták

kellemesszomszedok Creative Commons License 2019.04.11 0 0 218

az én szomszédaim nem abnormálisak csak egy kissé félnótásak

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 1 217

Nekem is ilyen szomszédaim vannak.Semmit se lehet tenni sajnos ez egy alapvetően korlátolt, beszűkült tudatállapot, unintelligens viselkedési forma amely párosul rendkívül gyenge szellemi képességekkel, eltorzult, visszafejlődött személyiséggel..

Előzmény: Zizike80 (216)
Zizike80 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 216

Nemrég költöztünk vidékre gyerekekkel, nagy örömmel vártuk már, hogy végre legyen udvar. Sajnos az örömünk nem tartott sokáig, mivel kiderült, hogy a szomszédunk egy kiállhatatlan, kötözködős alak. Az ég világon minden baja van, egész nap figyel minket vagy kint állva, vagy az ablakból. És mindenbe bele szeretne szólni, hogy mit csinálhatunk az udvarunkon stb... Mi nem akarunk vele foglalkozni, szerencsére megvan a magunk élete, nem is figyelgetjük, de ő egyfolytában azon agyal, mibe köthet bele. Már ott tartok, hogy gyomorgörcsöm van, ha megyek ki a kapun, hogy most aktuálisan mit talál ki. Mit lehet tenni?

caterina3 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 215

Szerintem ne foglalkozz vele, úgysem tehet semmit.

Előzmény: TinaM (214)
TinaM Creative Commons License 2019.02.07 0 0 214

Szia!Az óvodáskorú gyermekek megértik hogy nem zörgünk este,persze ezt is szülő válogatja.Mi pl.este 8 után nem is engedjük,hogy zörögjön játékkal.Meg ráadásul magassarkuba járkálok a szomszéd szerint.A páromat és a kutyát se hallja.Hmmmm azért ez egy kicsit érdekes.De tegnap betelt a pohár s valamit tennem kell ellene.Elakarunk költözni,a lakást kiadnám de kinek,ha azt is esetleg zaklatná.

caterina3 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 213

Szia! Egy egyéves gyerek normális játéka nem zavarhatja a szomszédot nappal. Ennyit köteles tűrni véleményem szerint. Ez rendeltetésszerű lakáshasználat. Nyilván van már olyan mértéke a dolognak (nem egyévesnél), amely már meghaladhatja ezt, de itt nem erről van szó. A mi falszomszédunknál két kislány van, a hangokból ítélve óvodáskorúak lehetnek. Korábban a fiatal felnőtt fiaim laktak ebben a szobánkban, sokat panaszkodtak rájuk, hogy nem tudnak tőlük pihenni; most átrendeztük a lakást, mivel egyik fiam elköltözött, és ez lett a mi hálószobánk. Nos, őket jogosan lehetne macerálni. Irgalmatlan, amit a két kiscsaj művel. Beszélni normális hangon nem is tudnak, folyamatosan ordítanak, zörögnek, csapkodnak. Folyamatos robajok stb. Mondjuk ez már elvileg nem fér bele. Nekünk anno ennek a töredékéért szólt az, aki az ő helyükön lakott régen. (Konkrétan azért átrohant, mert fényes nappal kiöntötte a Lego vödröt a gyerek a padlóra, mivel játszani akart vele.)

Előzmény: TinaM (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!