Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010.08.04 0 0 931
Hát, ez tényleg csodálatos!
Sokat köszönhet az ember az állatoknak - mégis mostohán bánunk a legtöbbel és mégis az a közfelfogás, hogy "csak egy állat".
Nem becsüljük meg eléggé azt, ami érték...
Előzmény: nagymóni (930)
nagymóni Creative Commons License 2010.08.03 0 0 930
nagymóni Creative Commons License 2010.07.28 0 0 929
Ha elküldöd nekem privátban a képet, lebutítom és felteszem szívesen.
Előzmény: sz_ildi (924)
oncogito Creative Commons License 2010.07.25 0 0 928
Szegény ebke, van az úgy, hogy zsinórba jönnek a balesetek.
De fő, hogy már nincs semmi baj.
Hát, az idő az nem semmi. Vagy olyan kánikula van, hogy levegőt is alig kap az ember, vagy nyakunkban az özönvíz a viharral együtt.
De talán az ősz szép lesz, néhány langyos napsütéses, száraz idővel.
Előzmény: sz_ildi (926)
sz_ildi Creative Commons License 2010.07.25 0 0 927
tanul nem tabul
Előzmény: sz_ildi (926)
sz_ildi Creative Commons License 2010.07.25 0 0 926
jól vagyunk, köszönjük, bár rájárt a rúd szegénykémre, kinnt voltunk Erdélyben, elvágta a lábát egy üvegben, utána rá egy hétre a szigetközben pancsolt és szaladt a bicikli után, megégette a lábait...nem tudom, ki volt az a barom, amelyik a természetvédelmi övezet közepére 50 méter hosszú vashidat tervez :( és a kutyám megállt a vége előtt egy méterrel, gondolom, addig bírta. Hát, tabul az ember, veszünk majd neki pici cipőt ilyen esetekre :) de most már minden oké, a panthenol megtette hatását :) mára terveztünk kirándulást, de ez az időjárás nem túl kecsegtető...
Előzmény: oncogito (925)
oncogito Creative Commons License 2010.07.25 0 0 925
Szia!

Én is észrevettem, hogy akadozik az Index, de azért próbáld meg, ha lehet még egyszer, tényleg felcsigáztál!
Egyébként hogy vagytok, mi újság?
Előzmény: sz_ildi (924)
sz_ildi Creative Commons License 2010.07.24 0 0 924
hát sajna nem engedi feltölteni a képet, mert túl nagy. bocsánat, hogy felcsigáztalak...:)
Előzmény: sz_ildi (923)
sz_ildi Creative Commons License 2010.07.24 0 0 923
nálunk így telnek a hétvégék :)
Előzmény: oncogito (922)
oncogito Creative Commons License 2010.07.16 0 0 922
Kellemes és hűvösebb hétvégét! :-)



Előzmény: buraieszter (921)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.16 0 0 921

P is hasonlo Picurhoz, orakat kepes a tuzo napon hevereszni, ugrabugralni, ugy liheg es alig iszik, de lathatolag elvezi. Amikor elege van bejon husolni a csempehez dorgoli magat, aztan kint napozik ismet. Davina orokmozgo, meg a menhelyen is mondtak hogy neki rengeteg mozgas kell. Epp a madarakat probalja meg levadaszni, a legyeket mar se perc alatt lekapja :) remelem nem kap el toluk semmit sem. Szerencsere patkanyok nincsenek a kornyeken ;)

 

Amugy nem biciklivel megyunk, mi futunk, hetente 3-4szer 8-10 km-t/nem rohanunk, szepen kocogunk, kb 60 perc kozben beszelgetunk, nem a kimerules hanem a karbantartas a cel;) / de nyilvan ebekkel majd szep fokozatosan vezetjuk be/ no meg en a fulem miatt mar hetek ota le vagyok robbanva, nem is tudom hirtelen most mennyit birnek szufleval :) / szoval majd meglatjuk ok hogy birjak. Titkos vagyam / volt/ a helyi maraton lefutasa/ 72 oran belul, 140 km hegyekben/ sok edzett eb  is a gazdijaval tart-egyes orultek 30 oran belul lerohanjak.../ , ugyanugy van sorszamuk es ellatasuk/masszazs a megalloknal ;) / P ban nem vagyok biztos, de Davinaval nagyokat lehetne edzeni, ez nem is kerdes. De persze ebben is allatorvosi velemeny/izuletek sziv../ lesz a mervado.. ha nem elvezik a futast sem akkor megyek egyedul ....

 

A setat elvezik minden esetre ;)

 

kellemes hetveget minden gazdinak ! ;)

Előzmény: oncogito (920)
oncogito Creative Commons License 2010.07.15 0 0 920
Nem arra gondoltam, hogy állandóan láncon, vagy kennelben, hanem csak akkor, ha nem vagytok otthon ,arra az időre.
Ha meg nap közben, ha otthon vagytok, akkor nem kell riasztó.
Szerintem.

Egyébként ti tudjátok.
Mikor mi hazahoztuk Pajtit a sintértelepről (bár ott is volt orvos) nekünk első utunk az állatorvosunkhoz vezetett. Laborvizsgálat, teljes kivizsgálás, belgyógyászati, fogászati, stb. és megbeszéltük a táplálkozást.

Szerintem az állatorvossal beszéljétek meg a kutyamosást - mert szerintem nem szabad ilyen sűrűn fürdetni. Még nem is hallottam ilyet, hogy szakember ilyet ajánljon... :-/

Sok türelem és következetesség kell.
Meg az, hogy ne elsősorban a ti elképzelésetek legyen a mérvadó, hiszen élőlényekről van szó. A biciklis futtatást nem minden kutya szereti...
A pórázon való közlekedéshez is idő kell.
Gondold meg, te mennyi idő múlva tudnád megérteni, hogy mikor miért ugat a kutyád, hogy mikor mit jelez neked, mit is akar...


Egyébként mielőbbi jobbulást kívánok neked!

Pajti igencsak piheg a melegben, várja a hűsebb időt. Picur meg elemében van, ő "napelemes" kutya, imádja a meleget és a tűző napot. Őt úgy kell menteni a naptól, mert órákat lenne képes kinn feküdni.



Előzmény: buraieszter (919)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.15 0 0 919

szio ! :)

 

a fulem epp most mutottek / uj dobhartya + hallocsont / ultran hallok mindent /ajtonyikorgas if faj stb :) es hat bizony kellemetlen /, de kellemetlen nekik a veres is  amit rosszasag utan kaptak eleinte, mert utana inkabb csak lehordtuk oket ha rajta kaptuk oket valamin ezek utan onbuntettek magukat /

 

mint mondtam szaladgalni  itt az egesz haz + a kertben nagyjabol 50 m hosszu es 25  m szeles resz ahol aztan az egvilagon semmi nem all utjukba :) amit ki is hasznalnak !!

nem felnek, /sot egyre magabiztosabbak, tudjuk milyen amikor feltek, az elso par hetben le sm valtak rolunk, sem egymasrol es minden mozdulatunkra rezzentek, ful hatracsap, stb/ ennek semmi jele. ugyanolyan hetyken jarnak kelnek mint annakelott, assak a zsakmanyaikat, birkoznak. jofejek:)

 

az utazast valtozatlanul vegignyoszorgi kicsi eb, lathatolag megterheli. az allatorvos tul elfoglalt volt, holnap du an megyunk vissza. 

 

 dehogy az elso alkalom, mint irtam a menhelyen kaptak mindenfele oltast, sterilizaltak oket + miutan elhoztuk oket/marc  6/  4-5 hetig hetente jartunk vissza veluk a menhelyes orvoshoz megfigyelesre, /apr kozepe/ de ott mindig sokan vannak, sokat kell varni +hat az ugye a kobor kutyak orvosa, tulontul elfoglalt csalados ebeket is fogadni, bar nagyon kedves doki volt...

 

az ujnal pedig a kajajukat vesszuk elso hettol kezdve, ma meg bemutattuk oket/egy hosszabb szabin volt / holnap meg kivizsgalja oket hogy aprilis ota minden valtozatlanul rendben van-e .

 

Az allatorvos mellett van egy kutyaszalon ott erdeklodtunk a mosas felol ill meg anno a menhelyen ok ajanlmottak a 2-3 heti mosast. /tobb sampont akarnanak eladni???/

 

A setaltatas szuper volt, 1.5 orat *mentunk*, egyre ugyesebbek /mi is :) / P jon szepen, o fel a bicilkiktol, futoktol, oceanmorajtol autoktol az ut masik oldalan ezert inkabb a kietlenebb helyeken proballkozunk. D huz huz nagyon huz :) tovabbra is ha huz, megallunk, poraz laza- ujrainditunk temat eroltetjuk , 10 perc utan miutan lenyugodnak; aranylag egeszen sikeresen. most egyikunk viszi mind a kettot, igy ugyesebbek vagyunk, ugy erzem nagyobb biztonsagban erzik magulat mint kulon kulon.  Jo lenne ha megtanulnank egyutt futni, 3 het es munkakepes lesz a fulem, orom lenne egyutt veluk a sport!!! Es mind a ketto csupa izom, allandoan mozgasban vannak, birnanak szerintem par 5-10 km-t :) /fokozatosan persze/

 

Hat egyelore figyeljuk a viselkedesuket, en itthon vagyok non stop a fulem miatt meg 3 hetig terhelesmentes eletmodra karhoztatva, ha ugy latjuk traumatizalodnak a kutyu miatt, levesszuk no meg holnap allatorvost kikerdezzuk tovirol hegyire....

 

meg midnig nem tudom elkepzelni hogy kennelbe zarva jobb lenne a nekik vagy lancon /fak kore csavarodhatnak stb/.

 

Picur es Pajti hogy vannak? Jol viselik a hoseget?

oncogito Creative Commons License 2010.07.15 0 0 918
Még valami.
A kutya észlény, és ha MEGÉRTI hogy mit szabad és mit nem, akkor annak szívesen engedelmeskedik.
Ne hidd, hogy a kutyának nem okoz fájdalmat.
Gondolj bele, ha hirtelen neked közvetlen a füled mellett szólalna meg sziréna...
A kutyának a hallása sokszorosa az emberének. Nem véletlenül van visszatartó ereje, nem csak kellemetlen érzés neki, hanem fájdalmat is jelent.
Én nem javaslom, hogy hosszú távon alkalmazzátok, bármilyen kényelmes is nektek.
A kutyákra is gondoljatok...
Előzmény: oncogito (917)
oncogito Creative Commons License 2010.07.15 0 0 917
Lehet, hogy megharagszol, de a kutyáid nem szófogadók, hanem félnek.
A félelem meg hosszú távon kiszámíthatatlan kutyát eredményez. Lehet, hogy most kényelmesebb és kevesebb a gond, de a kutyáitok tíz-tizenöt évre vannak gondjaitokra bízva. Állandóan a riasztó között élni - felér a láncon tartással...

A pórázon való sétáltatásnak akkor van eredménye, ha a kutyák előbb kifáradtak, ha módjuk volt szabadon (és félelem nélkül) rohangálni. Utána lehet a pórázra szoktatni.

A fürdetés túl gyakori. Ha lenne egy kis műanyag medencéjük, amibe maguktól belemennek, ha kedvük van, akkor az remek. De fürdetni évente egyszer-kétszer ajánlatos csak, különben a természetes bőr- és szőrfunkció felborul.
Ők nem emberek...

Csak most látja őket először állatorvos...?
Előzmény: buraieszter (916)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.15 0 0 916

szia Oncognito !!

 

koszonom kerdesed, mar epp akartam irni!

 

Off-topic, de az ultrahangos kutyariaszto nekunk eddig sok pozitivumot hozott.

Nyugisabbak, szofogadobbak, nem ugatnak/ csak ha teherauto jon/ sokkot ugye mindketto csak egyszer kapott, neha csipog az ultrahang, de akkor megallnak, szoval eleg humanusnak talalom vegtere is.  Sajnos a birkozassal lealltak az elsokert egy reszeben, gondolom felnek hogy atesnek a fonalon, de idebent ill a garazsban plusz a hatso kertben szaladgalnak ugyanugy. Mi leg orulunk, nem tartunk hogy elsetalaltatjak magukat / leesnek a falon, mert most nincs kerites es a szakadek eleg mely.

 

Szepen ulnek a fonal elott es varnak. Annyira jofejek :) Neha benyognek egyet egyet hogy ok is itt vannak azert, kapnak egy kis simit, aztan mennek dolgukra.

 

Pistache ma megtanult pacsit adni !!! Igaz csak akor megy ha egyedul van, kulonben ugral ossze vissze hogy magasabb legyen D-nal. De minden esetre nagyon orulunk !!!

 

Most zarom soraim, megyunk bemutatni oket az uj allatorvosnak. Csak egy altalanos ellenorzes, hogy minden rendben van-e, stb.  Utana megprobalkozunk a porazos setaltatassal, hatha ma nagyobb sikerrel jarunk. :)

 

A mai nap kerdese : kutyamosas. Mi idebent a kadban, langyos-mleg vizzel uzzuk. Iszonyodnak tole, csak a jutifalat hajtja oket. Vegig reszket mind a ketto, igaz most mar nem probalnak elszokni, akkor sem ha elnyulok a samponert, vagy kint felejtem a torolkozot, csak olyan rossz nezni ahogy szenved reszket mind a ketto. Valami tanacs ezugyben? 2- 3 hetente esnek tul rajta, igyekszem minel gyorsabban vegezni.   Kinovik ha rajonnek hogy nincs mitol felniuk?

 

Koszonom a figyelmed/etek

 

E

Előzmény: oncogito (915)
oncogito Creative Commons License 2010.07.15 0 0 915
Mi újság, hogy vagytok?
Előzmény: buraieszter (914)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.12 0 0 914
eddig ott voltak ahol akartak napkozben : ha itthon vagyunk, akkor a hazban ha ugy tartja kedvuk bar inkabb kint napoznak.estenkent velunk tv znek :) Ha nem vagyunk itthon akkor a hazon kivul minden resz. Napkozben jelenletunkkor  A garazsba, hazba akkor mennek husolni amikor jol esik nekik /vagy szimplan csak velunk lenni/ es a hatso kert / eleg nagy/ is folyton rendelkezesukre all, az epitkezeskor is az lesz a viragok, teknosok kutyak ovohelye amikor nem leszunk itthon csak a munkasok. / betonozaskor, kertfeltolteskor / ill az elokert es a terasz nagy resze tovabbra sem elkeritett, mehetnek dolgukat vegezni jatszani / a kennelhez kepest fuves resz  20szorosa kb, betonozott rese 10*e lusz az egesz haz. szoval annyira azert nincs rossz dolguk tovabbra sem bar figyelemmel kiserem a viselkes valtozasukat. egyelore en annyit vettem eszre, hogy a mai nap folyaman / mivel amikro mi nem latjuk ha butasagot tesznek nincsenek mindig lehordva / viszont a sarga fonal az sarga fonal, tudjak mit varhatnak, az allando es ugyanoklyan /kovetkezetesebb mint az ember / most mar a csipogast maximum , sokkot nem mert emlekeznek az elso, es reelem utolso ilyen elmenyukre !/  szoval holnap nekiallunk a keritesvagasnak. csak lenne mar vege ennek az atepitesnek !!!!! remelem nem banjuk meg ezt a dontest.
Előzmény: oncogito (912)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.12 0 0 913

erdo : tkp ezek nem erdok / bar a keleti oldalon akad az is , dzsungelszeru / de itt nincsenek vadaszok, ugyanis nincsen mire / szerencsere, nem vagyok vadaszparti / .

 

Inkabb a szakadekok veszelyesek / vulkansziget/ es a hoseg nyaron/mindig van nalam sok viz / ill a solyomszeru madar amelyik multkor korozott P felett, gondolom nyulnak, patkanynak nezte, majdnem lecsapott ra, szerencere megijedt tolem. KOborkutyak ezeken az utvonalon nem igen vannak, mert telepules parorankent akad, nincsen kaja, a kirandulok odafigyelnek. Ha jonnek gyerekesek akkor behivom oket, a bekesseg kedveert.  elnezest az offert!

Előzmény: oncogito (908)
oncogito Creative Commons License 2010.07.12 0 0 912
Az építkezésre átmenetileg még a futóláncot is jobbnak tartanám és éjjelre bevinni az ebeket a lakásba.
Egyébként bemehetnek a lakásba, vagy állandóan kint lesznek?
Előzmény: buraieszter (910)
oncogito Creative Commons License 2010.07.12 0 0 911
Hát, nem tudom, én nem vagyok híve.
Attól tartok, idővel kiszámíthatatlanok lesznek, mert nem tudják, mikor hol merre meddig.
Én még mindig kennel építését ajánlanám nekik és a riasztót szemétben dobnám.
Gondoljátok meg...
Előzmény: buraieszter (910)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.12 0 0 910

Szia Oncognito,

 

koszonom a nagyon gyors valaszt !!! Idokozben baratom hazaert kulfoldrol,/18  napig nem volt itt, elso alkalom, es annyira annyira orultek neki,olyan jo  volt latni !/

 es hozta a kutyut, az elokert miatt : hogy a kicsi ne setaltassa magat meg naponta - /a nagy nem tud atmaszni azon a keritesen/ 1.belthatatlan kanyarok vannak a kozelunkben, szerpentin vezet fel hozzank; felek egy auto elcsapja, + szembe es odlalt szomszed 2 , harapos, mogorva nemetjuhasza, akik szinten setaltatjak magukat : nem szeretnem kis nyavalyusunkat a szajukban viszontlatni !!

 

plusz az eptikezes miatt / osszes kerites le lesz dontve napokon belul, a teherautok ki be fognak jarni, az kapukat nyitva kell hagyni, a kert ujra lesz toltve , szinten veszelyes, plusz , a szakadek melletunk, ahol a munkasok dolgoznak es a 2 ebet irratalja nagyon, felek hogy leesnek plusz a mar emlitett medence, ami veszely midnenkire ha kiszakitjak.

A biztonsagos hely per pill a garazs amibol egy nagy hatso kert nyilik, nem koser nekik, a kozelunkben akarnak lenni  ezert is masztak at mindig a ma mar 2.5 m es barikadunkon, amin egyebkent atlatnak./ a kennel ezert nem megoldas :s/

 

Szoval draga ember hazaert a kutyuvel es kepzeljetek, felszereltuk 30 perc alatt, kozben magyaraztuk nekik hogy mi merre hany meter es hogy ez miert van, kitettuk a zaszlokat / ez olyan, ami sokkot csak akkor ad : /kiporbaltam !/; amikor a sarga fonalat tenylegesen atlepik, es a fonal megkozelitesekor / kb 50 cm/ halljak a csipogast, es mivel egyszer mindkettojuket megkapta a riaszto / Davina ugrott mint egy nyuszi:), Pistache megijedt jobban, elszaladt,  de egyikuk sem pisilt, nem lapitott, szoval ugy erzem jol reagaltak ra. Az osszes pontot ahol maszkaltak eddig megmutattuk nekik, a 3ik helyen mar maguktol tudtak, hol kell megallni, meg a csipogas elott, hiaba hivtuk oket nem jottek, nagyon meg lettek dicserve !!!szoval nagyon okosak ugyesek :)   

 

Ami aggaszt hogy a fonal sarga, nagyon vekony , este ontoztem a viragokat , az ontozo "slag" sarga szinten, de vastag es egyelore nem ertik az miert nem csipog :) de futnak elole mint a tuztol !!! legalabb ez megoldodott szinten, nem vizes a labuk, mert nincsenek mellettem amig vegigontozom a kertet, igy a haz sem azik el / ontozeskor vizes tappancsnyomok voltak mindenfele -

 

szoval ez most a "kennelunk", a fonalat latjak mindenhol, a zaszlokat is amik jelzik hogy lesz fonal, jatek ozben is figyelnek ra, birkozast abbahagyjak ha a masikuk tul kozel kerulne. Kivancsi vagyok ez ellen kiagyalnak e valami megoldast, kinezem beloluk :)

 

kicsit meg vannak sertodve, most mar nem kell  a vacsoraasztalt sem kell galadul oriznunk a teraszon /szerettek elcsenni a husokat; sajtokat/ es ez lathatoan nagyon nem tetszik nekik, nyognek nagyokat bent a kanapen:)

 

hat ez a mai napunk :) remelem igy alakul tovabbra is az elektromos kapu vagy riaszto vagy minek is hivjak es mindenki tul fogja elni az epitkezest es igy a buntudatunk is kisebb, egyelore nem erzem hogy borzaszto gazda lennek mert kaptak egy egy sokkot/ azaz mindannyian mert mindenki kiporbalta /. az izots hogy neveles celjabol / vezenyszavak/ megtanitasara soha nem hasznalnank ilyesmit, csak jutifalat, dicseret kombinaciot. Az sem baj ha behivas, ules szintjen maradunk. a NEM et is ertik szoval tkp a lenyeg mar megvan !!! :) es tudjak ha parfumot viselek akkor par perc es elhagyom az otthont, mar kint ulnek a kapu elott es varjak hogy elkoszonjek. olyan imadnivaloak, szegyellem is magam amiert lekorlatolt kepessegunek:) neveztem P-t.

 

A nevelest akkor tovabbra is kozosen muveljuk. Es igen igazad van a korlatoltat tlan nem erdemli Pistache, o valoban kis nyyuszi, felos, bizalmatlan- az elso 2 honapban en voltam egyedul a bizalmi ember, amikor elhoztuk oket o vegig az olemben reszketett, es nyugtattam, a baratomat es a fogadott fiam csak majus korul engedte kozelebb magahoz, sunyitas lapitas nelkul. bar meg most is gyarkan megesik hogy behivasra kozel jon  leul, var, es simitasert nem jon , a keztol fel, oldalrol lehet csak dogonyozni

 

Amugy mind a ketto retteg a helyi kreolul beszelo sotettebb boru noktol, gondolom van ra okuk :(  

pl anyosomat ha meglatjak szaladnak amerre latnak, pedig kedves -lenne- veluk.

 

nah ennyi nem untatom inkabb a nepet :)

 

jo lenne tobbet olvasni masok tapasztalatairol. A harapos kutya megszeleditese /Picur ? / nagyon szivhezszolo volt szamomra, bravo a kitartasert es a sikerelmenyert !!!

 

 

E

Előzmény: oncogito (909)
oncogito Creative Commons License 2010.07.12 0 0 909
Még valamit nevelés ügyben.
Én mindenképpen együtt tanítanám a kettőt, mert egymástól is tudnak tanulni.
Csak sok türelem és következetesség kell.
Előzmény: buraieszter (906)
oncogito Creative Commons License 2010.07.12 0 0 908
Szia!

Remek dolog, hogy két kis árvát magadhoz vettél és otthont adtál nekik! :-)
Nagyon szép kutyusok, biztos sok örömötök lesz egymásban.

Kérdésedre válaszolva, én nem vagyok híve semmi durva rendszabályozásnak. Sem elektromos, sem ultrahangos riasztónak. Pláne nem menhelyi állatoknál. Többnyire ismeretlen a múltjuk, ki tudja mennyi szenvedésen, bántalmazáson estek át.

Azonban azt is megértem, hogy meg kell akadályozni a szökést.
Nem tudom, milyenek az anyagi körülményeid, én a kertben inkább egy elkerített kennelt építettnék mindenféle riasztó költsége helyett, ahova ideiglenesen lehet őket tenni, ha nem vagytok otthon és nem akarjátok a lakásba beengedni. A kertben is jobban mutat és a kutyáknak is biztonságos és stresszmentes.
Mutatnék ötletnek egy képet, természetesen a nagysága tetszés szerinti lehetne, ahogy anyagi lehetőségeitek és a kert nagysága engedi:




A másik kérdéssel kapcsolatban. Az emberek sem egyformák, az álltok sem. Meglehet, hogy a másik kutyus tényleg kevesebb képességekkel rendelkezik, de én a helyedben nem vonnék le elhamarkodottan ilyen következtetést. Meglehet, kis életében ingerszegény környezetben élt és kell idő, míg kinyílik.
Én nagyon tudnám javasolni, ha időt tudtok rászánni, kutyaiskolát mindkét kutyusnak. Nekik is kell a foglalkoztatottság, az hogy legyen feladatuk, meg is tanultok egymás nyelvén kommunikálni - és kiderülhet a másik ebke szellemi képessége is.

Egyébként nem tudom nálatok mi a helyzet, de idehaza erdőben kutyáknak veszélyes a séta, mert vadászok kilövik. Ha nálatok nincs ilyen gond, az nagyszerű lehet.

Irj róluk rendszeresen!

Előzmény: buraieszter (906)
buraieszter Creative Commons License 2010.07.12 0 0 907
DavinaDavina
buraieszter Creative Commons License 2010.07.12 0 0 906

sziasztok !!!

 

marcius ota eletunk resze 2 kislany, akiket menhelyrol hoztunk. / Davina, a nagyobb elso latasra szerelem, Pistache kis feher gombolyagkent reszketett egy sarokaban + verzett a hasa, megesett rajta a szivunk / 3 ev koruliek mind a ketten, eloeletukrol nem tudunk nagyon semmit, frissen sterilizaltak.

 

Reunionon elunk / francia tengerentuli tartomany, tropusi ov./  minden ellen be vannak oltva, fogaik gyonyoruek, kaptak tetovalast stb. Az itteni menhely ugy tunt nagyon jol karban van tartva, meg utana a sterilizaciot koveto kontrollokat is 4 hetig figyelemmel kovettek.  A picinek a sterilizalasbol maradt sebe nagyon nehezen gyogyult be de szerencsere most mar minden OK.

 

Nagyon jo dontes volt kettot elhozni, soha nincsenek egyedul; soakt jatszanak, alszanak, napoznak, most mar rivalizalnak is, sot hazorzokent is erzik magukat / Pistache eddig kis nyuszi volt, o nagyon felos volt eleinte !! sot enni sem mert Davina jelenleteben, e sbar nem akartunk kettejuk dolgaba beleszolni- hatalmi harcok- azert az elso heten mikor kis nyuszi inkabb hagyta hogya  nagy megegye az o kajajat akkor azert beleszoltun, azota szerencsere a nagy nem bantja a kajajat/  es nagyon osszenotttek; nyalogatjak egymast felvaltva es osszgombolyodva alszanak.

 

Sajnos velunk nem igazan tanultak meg meg jatszani, a labdaval, rongyokkal nem tudnak mit kezdeni / csak egymas kozott, vagy amikor azt hiszik nem latjuk oket/, apportirozasrol szo sincs, meg csak utana sem neznek ha eldobunk valamit, inkabb azt nezik mikor erkezik a kovetkezo szeretet-simi paros. Birkozas egyedul ami mukodik, ami nem a legjobb tekintve hogy szoktatnank le oket az allando felugralasrol !!!/ a jatek esetleg megzavarhatja oket, nem ertik talan hogy egyszer miert orulunk ha ugralnak, maskor meg lehordjuk / nem kapnak figyelmet.

 

Eleinte felenkek voltak, allandoan a sarkunkban, most mar onalloak nem sirnak ha elmegyunk, sajnos volt mar hogy 2 napot/1 ej/ egyedul voltak, es a szomszed jott etetni, nem sirtak, akkor mar tudtak ha el is megyunk vissza jovunk elobb utobb.

 

a kerdesem a bemutatkozas utan :

 

1. az ultrahangos kutyariszatorol mik a velemenyek? Okozhat e idegrendszeri karosodast? / tekintve hogy a sokkot egyszer kapjak meg, utana az ultrahangos jelzes utan elvileg nem mennek tovabb? ) A kerdes oka: ha elmegyunk a hatso kertbe vannak " karhoztatva", amit a garazsajto zar de a masik odlalrol az elso kerttel osszer, amit elbarikadoztunk / esztetikailag irto ronda, a barataink nevetnek rajtunk mert egyszeruen nem tudjuk eleg magasra emelni : 2.5 m es meg mindig atmasznak rajta !! egyreszt veszelyes lemaszaskor masreszt amikor oldalrol tamadnak, a vekony kerites rampan /4-5 cm szeles/ egyensulyozzak at magukat mint egy macska, lefele pedig egy 6-7 meteres, igaz noveneyyek fedett szakadek van. Pistache mar elvesztett egy kormot elveszitett. Elol pedig egyreszt -a medence es a kertunk karat lathatja ha kiszakitjak veletlenul az eleg torekeny szuroberendezest, 13 e liter viz pedig kiomolve oket is megolheti, es a kert is leomolhat / ezzel egyutt a haz is/- most epitjuk ujra !

 

Szoval szerettem olna  megkerdezni hozzaertok velemenyet is !!!

 

2. Neveles : mit tegyunk egy kicsit korlatolt felfogasu es egy szuperintellgens kombinacio eseten? Davina azonnal ert mindent, a pici meg csak pislog / jobb esetben, amugy ugral ossze vissza es eletereli Davina figyelmet is lehetetlen haladni, o ad pacsit, fekszik/ es nezi a "testveret" hogy akkor most mit is kellene csinalni.   Valasszuk szet oket neveles ideje alatt? Nem igazan voltak kulon meg soha, ossze vannak nove/ velunk is :) / .

 

 

Amugy mind ketto jon hivasra, ul. POrazon nem tudnak meg menni, ez a mi hibank mert keveset megyunk le kozteruletre/ irtoznak az autotol / inkabb kirandulni havonta parzor ki a hegyekbe, ott poraz nelkul vannak 3-4 m belul, es folyamatosan keresnek minket, ha lemaradunk bevarnak, hivasra alt azonnal jonnek.

 

Kuldok kepet a ket ksi bestiarol / a hulyeseg az megy nagyon - egyeb targyak elcsenese es hatarozottan tudjak ha valami rosszat tettek es ha eppen nem tettek nagy kart akkor is eloadom a hu de merges vagyokot, persze magamban nevetek / nem akkor amikor a szam gep kabelt ettek meg egy napon a kedvenc szandalommal !!!/ . Nem utjuk mar meg oket, -eleinte elsuhant egy egy ujsagpapir, avgy sajnos, a kezunk is, most mar tulsagosan megesik rajtuk a szivem, a kiabalastol, a hangnemtol is felnek tudjak miert van.

 

Remelem a fenti 2 aggodalmamra tudtok valaszt adni !!

 

Olvastam sokat a topicbol, az elso 14 oldalt, a tobbire meg nem volt idom :s .

 

Szep napot !!

 

oncogito Creative Commons License 2010.06.21 0 0 905
Nagyon aranyos a cicus! :-)))
Tényleg rengeteg bajt okozott már az idén a sok eső és vihar, nem is tudom, hogy mennyire lehet ezt sokaknak kiheverni...
Gondolom, nagyon sok helyen tönkre ment a termés, a föld, az idei károk szerintem jövőre is kihatnak - és akkor még reménykedjünk, hogy a jövő nyár jobb lesz az ideinél.

Kitartást Nektek is és bízzunk...

Előzmény: nagymóni (904)
nagymóni Creative Commons License 2010.06.21 0 0 904

Várjuk a nyarat. Addig is minden nap vizet lapátolunk az ólakból, dagasztjuk a sarat az udvaron, és morgunk. Megrohad az eper, kidől a krumpli és a többi. Mindegy. Ez a nyár már lehet, hogy így megy ki, majd jövőre jobb lesz. Bízzunk benne. Addig is sok puszit küld Dorci, aki már ilyen szép nagy kislány lett:

 

Előzmény: oncogito (903)
oncogito Creative Commons License 2010.06.18 0 0 903
Sziasztok!

Kivel mi van ebben a változékony időben...?
oncogito Creative Commons License 2010.06.12 0 0 902

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!