Keresés

Részletes keresés

nyubocs Creative Commons License 2008.04.14 0 0 12
A csodagumónak nem sok köze van a dögvirágokhoz, (a szagán kívül) ugyanis az Aroid-ok (Kontyvirágfélék) közé tartozik, többek között az Amorphophallusok-kal, Arisaema-kkal egyetemben, de ide sorolt ismertebb növények még a Philodendron, a Zamioculcas, Alocasia, Colocasia stb.

Amit ma Mo-n dögvirágnak nevezünk, azok az Asclepiadaceae-k (Selyemkórófélék)
Ide tartozik többek között
Stapelia Orbea Huernia fajok, de a kevésbé szagosak is pl. Hoya, Ceropegia, Hoodia
Előzmény: Szoszii (9)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 11

Várom a csere ajánlatodat!

 

 

Előzmény: steelhaand (8)
Szoszii Creative Commons License 2008.04.14 0 0 10
Szoszii Creative Commons License 2008.04.14 0 0 9
Üdv mindenkinek!
Csodagumóm(egyébként Sauromatum venosum, ha valakit bővebben érdekel)Pont ma nyílt ki.Pár éve vettem egy gumót, már többször virágzott, de idén hozta a legnagyobb virágát, ahogy nő a gumó, úgy nő a virág mérete is.
Szerintem nagyon szép virág, nagyon szeretem, viszont kedvesség ide vagy oda büdös. A dögvirágok csoportjába tartozik, úgy termékenyül meg, hogy a dögszagra jönnek a legyek és ahogy belemásznak keresve a húst, megtermékenyítik a termőrészt, mivel átmennek a porzón is. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, mert nagyon szép, egyetlen baj a szaga, de az is elviselhető!
steelhaand Creative Commons License 2008.04.14 0 0 8

Szia Zotyi!

Ok, körül nézek, hogy mit tudnék cserébe adni, aztán megdumcsizzuk. Köszi a válaszod!

Előzmény: Zotyi75 (7)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7

Szia steelhaand!

 

Nekem van több csodagumó most hozzák a virágukat van amelyik még most hajtott ki, most hétvégén is elcseréltem egy csódagumót gyökereztetett gránátalmára, ha megírod milyen csere növényed van akkor cserélhetnénk, ugyanis én csak növénycserébe gondolkozok.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: steelhaand (6)
steelhaand Creative Commons License 2008.04.14 0 0 6

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy holl lehet csodagumóhoz hozzájutni (honnan lehetne vásárolni)?

köszi és üdv:steel

Petercsi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5
Szia zotyi!!!Figyelj csak!Engem érdekelne!Csak ahoz,hogy megbeszéljük ahoz légyszí regizzél a gazlap.hu -n!Ott Ercsi néven vagyok regisztrálva és privát üzenetben megtárgyaljuk!!!
Előzmény: Zotyi75 (0)
elitkert Creative Commons License 2007.07.18 0 0 4

Azért ne felejtsünk el szólni a virág "illatáról" se!

Lakásban tartottuk és egyik reggelre kinyílt a virágja, megrázó élmény volt!

Zotyi75 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 3
Csodagumók kiültetve Ime így néznek ki a csodagumók kiültetve, a kicsik és a nagy csodagumók láthatóak.
Előzmény: Zotyi75 (2)
Zotyi75 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2
Szia bolsh!

A csodagumó onnan kapta a nevét, hogy föld és egy csepp viz nélkül hozza tél végén tavasz elején a virágát. Én a fagyos szentek után szoktam kiültetni szabadfőldbe, csak annyi tehendő vele, hogy rendszeresen öntözni kell és néha tápodatozni. Ősszel pedig felszedni és száraz helyen tárolni, amikor elkezd hajtani akkor kell világos helyre rakni.
Mindjárt teszek fel róla képet, ahogy ki vannak ültetve.

Üdv: Zotyi
Előzmény: bolsh (1)
bolsh Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1
Mi az a csodagumó?
Előzmény: Zotyi75 (0)
Zotyi75 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 0
Sziasztok

Lenne kb 15 db csodagumóm mind ki van ültetve szabad földbe, amiket ha ősszel felszedek elcserélném. Várom ajánlataitokat.

Üdv: Zoty
Előzmény: Zotyi75 (-)
Zotyi75 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 topiknyitó
Ide várom a csodagumóval kapcsolatos hozzászólásaitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!