Keresés

Részletes keresés

confiance Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14
szia,
igen tudok segiteni neked ebben a kérdésben !
2 fajta van .fimo -
van privé -ez amikor csak olyat dolgoz-hatol amire engedélyed van pl....beton keverő ,ha a céged fizeti akkor ha el is mész csak ,ilyen helyre mehetsz.
ha .
a rendes fimo az meg public azt hiszem ez a neve ,ezzel minden hova mehetel .
aztán a fimo 5 évig érvényes 1 hónapos autos iskola tele kérdésekel vizsgákkal.
2000 euro az ára .
fcos már jobb de ez 5 év után van ,ez 900 euro!
jah ha a vozsgákon meg buksz az gáz mert uj vizsga azt hiszem 300 euro.
Előzmény: vacsati78 (13)
vacsati78 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 13

Sziasztok!

Én egy francia cégnél dolgozom az építőiparban g.kartonosként de szeretnék átnyergelni a sofőr szakmába.Minden szükséges kategóriám megvan de a  FIMO nélkül nem megyek vele semmire!Tudja vki, hogy milyen képzést vagy szaktanfolyamot takar ez?

 Segítségeteket előre is Köszi

Dobri Creative Commons License 2008.01.17 0 0 12

Szia!

 

Sajnos a franciat nem vagom ezerrel,de jo uton haladok fele!

Ipari alpinnal foglalkozom.

A remeny hal meg utoljara!!

Előzmény: kemeh (11)
kemeh Creative Commons License 2008.01.17 0 0 11

Hallo,

csak kérdeztem. Mit melózol kint ha meg szabad kérdezni? Gondolom, franciát vágod ezerrel...

Hát, azért nem adtam fel a reményt, hogy kijussak.

K

Előzmény: Dobri (10)
Dobri Creative Commons License 2008.01.15 0 0 10

Szia!

 

Szerintem eleg nehez(sajat tapasztalat).Kb 3 honapomba telt mire melot talaltam es ki tudtam jonni. Fro osszes alpincegenek(amelyiknek van e-mail cime,kb 300-350) elkuldtem a CV-met es csak nehany valaszolt hogy melozhatok naluk,pedig 2011.jun-ig ervenyes tartozkodasi es munkavallalasi engedelyem van,amit lejarta utan nekem megint meghosszabitanak 10 evre.

A fekete melot nagyun buntetik.Ha jol tudom a vallalkozot megbuntetik 15000eurora es 5 evig terjedo sittet kaphat!!!Melosonkent!!!

Mivel engem nem erint,hogy milyen papirok kellenel a munkavallalashoz igy ebben nem tudok segiteni.

Istvan

 

Előzmény: kemeh (9)
kemeh Creative Commons License 2008.01.15 0 0 9

Halli,

bocsi, ,mikor elküldtem már rájöttem, hogy nem neked kellett volna címezni, de gondolom a másik fél ha erre jár, azért elolvassa... :)

Te is kint melózol? Irigyellek benneteket!!!! Hogy lehet kijutni? Persze, csak ha nem titok. Nagyon kimennék még mosogatni is, ha lenne lehetőség.

Ciao:K

Előzmény: Dobri (8)
Dobri Creative Commons License 2008.01.14 0 0 8

Szia!

 

Nem én vagyok a mérnok(3 év gimivel kicsit nehéz lenne:)).En kint melozok szeptember ota es csak a mérnokurnak probàltam segiteni a lakàstalàlàsban.

Istvàn

Előzmény: kemeh (7)
kemeh Creative Commons License 2008.01.14 0 0 7

Hallo,

kint egész jól beszélnek angolul, ezt tapasztalatból mondom. Kint mérnöki állás? Uff. Ennyire jól beszélsz angolul? Én is mérnök vagyok, de álmodni sem merek, hogy kint vállaljak munkát, pedig franciául tanulok már 1 éve.

Hogy sikerült az állás?

Üdv: Kata

P.S.: Amúgy nézz át a Párizs topicba, ott lehet tudnak segíteni szállás ügyben.

Előzmény: Dobri (6)
Dobri Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6

Szevasz!

 

Lakast kereshetsz a www.abonim.com v.www.vivastreet.fr oldalon.

Elég nehézkes,mert kezest is kérnek aki ha kell tudja fizetni helyetted a lakbért.Altalàban a cégek kezességet vàlalnak az alkalmazottaiknak.

Megnéztem,kb 550 korul van egy egyszobasert Orly korul.

Ami szàmot irtal az netto v. brutto?

Szerintem csak talàlnak neked valakit aki beszél angolul,bàr az arabbal konnyebb lenne!:)

Előzmény: a340 (5)
a340 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 5

Udv mindenkinek!

 

Februartol megyek Parizsba es alberletet szeretnek intezni de nem tudom hogy es hol tudok. A munkaltatom csak ideiglenesen intez aztan magamtol kell talalnom. Orly repuloter kornyeki telepulesek erdekelnenek.

Milyen arakra lehet szamitani egy egyszobas kuckoert?

 

Elore is koszi!

Előzmény: a340 (4)
a340 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 4

Sziasztok,

 

Franciaorszagban elo magyarok tapasztalataira lennek kivancsi munkavallalas kapcsan. Nemreg kaptam egy mernoki allasajanlatot Parizsbol es erdeklodnek hogy ott mennyi az atlag kereset ebben a szektorban, tehat mi szamit realisnak?

 

Az en esetemben ez pl egy 3300-3500 euros fizu lenne honapra lebontva, ez mire eleg ott? A masik kerdesem is ehhez kapcsolodik, milyen az ado illetve egeszsegbiztositasi rendszer, parizs kozigazgatasi teruleten kivul mennyiert talalok egy alberletet?

A munkaltatom szponzoral, o intezi az engedelyezest de az elso idoszakban nem szamitok tul konnyu kezdesre, es egy szot nem tudok franciaul. Ha minden igaz fabruarban kezdek. Mennyire beszelnek a fovarosban angolul pl hivatalokban? (ha esetleg oda kell mennem)

 

Elore is koszi a valaszokat!

 

Laszlo

kemeh Creative Commons License 2007.07.16 0 0 3

Halli,

OK, meg fogom nézni. Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű, de hogy ennyire........

Köszi!

K

Előzmény: myoun (2)
myoun Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2
Szia, Franciaorszagban meg mindig nagyon nehez munkat talalni egyreszt mert ott is nagy a munkanelkuliseg,masreszt rengeteg papirmunkaval es utanajarassal jar egy kulfoldi alkalmazasa,hacsak nem rendelkezel valami kulonleges kepesseggel,akkor nagy szerencse kell!Most ugy tudom hatvanvalahagy szakma elott nyitva all az ut,ha tevedek javitsatok. Nezd meg az eures oldalan,talan talalsz valami kapaszkodot. Sok sikert!:)
Előzmény: kemeh (-)
kemeh Creative Commons License 2007.07.04 0 0 1

Hallo,

sajnos ettől félek én is, hogy nem sok lehetőség lesz, bár a remény hal meg utoljára!!

Előzmény: Törölt nick (0)
kemeh Creative Commons License 2007.07.03 0 0 topiknyitó

Mint írtam is, Europa szinte összes országába lehet eljutni dolgozni, de valahogy ahova én szeretnék menni, az nincs. Franciaország a nagy álmom, mert imádom azt az országot és a nyelvet, amit tanulok is, de kint könnyebben menne.

Ha valaki tud valami kijutási lehetőséget, vagy hol lehet keresni, az írjon. Hátha érdekel mást is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!