A Fidesz hatalomra kerülése esetén a költségvetési kiadásokat befagyasztaná, az adókat csökkentené, a gazdasági adminisztrációs korlátokat eltörölné, mondta Orbán Viktor.
Csak annyit szeretnék közölni,hogy mennyenek a jó kurva anyjukba. 41 évesen,igaz 8 osztályom van,nem találok munkát és az hogy nem tudtam tovább tanulni az nem csak az én hibám. Akkoriban kötelező volt az orosz amiből megbuktam,pénz kellett sűrgősen így nem tudtam tovább tanulni. Későbbi próbálkozásaim,hogy tanuljak valamilyen szakmát mindíg kudarcba fulladtak,ugyanis ilyen-olyan gyakorlatot kértek,hogy meg kell lenni,nem lehetett úgy kitanulni valamit hogy csak saját szorgalomból. Én leszolgáltam nekik 18 hónap katonai szolgálatot,ami megfelelt habokra letöltött börtön büntetésnek,ingyen. Kikényszerítették az esküt amit sokunk nem is akart de muszáj volt. Ezzel kapcsolatban már ott tartok,hogy ha netán be kellene vonulni,hogy megvédjem a hazámat? nem mennék be,mert csak az olyanokat kellene megvédenem akik kaviárt zabálnak,milliomos fasszopókat,akiket egy ilyen holmi betanított munkás nem érdekli. Amikor magyarokról van szó valahol legszivesebben köpnék egyet,nekem ez az ország nem adot semmit, csak lépten nyomon a lehúzás megy. Azért vagy fontos,mert ha te nem lennél elesne az állam a Dézsmától. Vajon a hajléktalanokkal miért nem foglalkoznak? Mert nem fizetnek senkinek. A minap olvastam,hogy van öngyilkos fórum,és ott az volt írva,hogy aki felbujtó az is bűnos. Na most ebben az esetben amikor az állam tönkretesz valakit,elveszi a házát, kidobja az utcára vajon ki bújt fel kit? Ezt nem büntetik? Nagy hirtelenjében csak ennyi. Nagyon el vagyok keseredve,alig várom,hogy legyen már valamilyen változás ha kell akár az életemet is adnám,csak történjen valami.
Azert ez elkepeszto. Orban bejelenti hogy a kozalkalmazottak es nyugdijasok beret befagyasztja (tehat veluk fizetteti meg a reformokat) most meg eloadjak, hogy ez elfogadhatatlan.
A Fideszen bukhat az IMF-segítség 2008.10.27 20:53
Az Index információi szerint a szocialista frakción sikerült keresztülvinni azokat az elképzeléseket, melyek szükségesek ahhoz, hogy az IMF többmilliárd dolláros segítségét megkapjuk. A Fidesz azonban kényszerhelyzetben van, támogatni nem tudja a drasztikus adócsökkenéts nélküli tervet, és ezt hollnap be is jelentik.
Van egy fontos feltétele az IMF-nek a hitelkeretért és a támogatásáért cserébe. Az Index úgy tudja, a Valutaalap kikötötte, hogy a 300 milliárdos csomag bírja az ellenzék és a szakszervezetek támogatását is, azok is álljanak a kiadáslefaragás mellé. Az információkat kormányközeli források nem cáfolták, kormánypárti képviselők pedig úgy fogalmaztak: egy ilyen helyzetben amúgy is az lenne a méltányos, ha az ellenzék is a csomag mellé állna.
Ez azonban az első reakciók alapján nehezen valósulhat meg. Az Index értesülése szerint a kiszivárgott feltételek és elképzelések hallatán a Fidesz vezetősége informális egyeztetést tartott. Arra jutottak, hogy a párt nem támogatja ilyen feltételek mellett az IMF hitelt, mert a válság árát nem a közszolgákkal és a nyugdíjasokkal kell megfizettetni. Úgy tudjuk, ezzel az állásponttal megy Varga Mihály és Kósa Lajos a holnapi ötpárti egyeztetésre. A Fidesz szerint az adócsökkentés jelenti a kiutat, Gyurcsánnyal pedig az egész nem vezet sehova.
Ugyes probalkozas, de ha lennel szives elolvasni a topiknyitot, akkor lathatod, hogy ez nem a Keri fele oszodi beszede. Ezt bizony Orban buszken mondta a radioban!
Persze ezt te is tudod, hisz par pillanattal kesobb mar elfogadod igaznak es masik oldalrol probalod vedeni.
Ha Gyurcsany fagyaszt be az rossz, ha Orban az jo. Ha Jarai akkor meg lekopi a Fidesz is.
Ezt a kifejezést sem hallottam még, hogy áljóléti. :)))
Csak az alcsúti focista programja a jóléti, a többi áljóléti? Nevetséges ahogy vallásos hévvel ragaszkodtok a bálványotokhoz, pedig ezek egyformán gonoszak, mindegy az hogy fletó, vagy buktor.
mellesleg sajnos az nyugdíjrendszerről, 13-haviról mindenki halgat...
ps az adócsökkentés elmaradása nagyon hibás lépés... jfedezet is lenne, a nyugdíjrendszer, TB, EÜ OK működőképessé tételével (értsd, nem nyakló nélkül még több pénzt!) - jó lenne az áljóléti rendszert átalakítani végre, és tényleg csak rászorultságivá alakítani...
Akárhány ilyen tárgyú topikot is próbálsz fölmelegíteni, az 50-es méretű sivalkodásoddal sem tudod egybemosni a béreket a költségvetési kiadásokkal, tehát fölösleges a bozótharc effffffffffffffftársnő!
Mint mondta, a kormány a lehető legrosszabb választ akarja adni a pénzügyi válságra, be akarja fagyasztani a béreket, és következésképpen a nyugdíjakat, valamint el akarja halasztani az adócsökkentést, ami nem erősíteni és védeni fogja az országot, hanem tovább fogja gyengíteni.
ORBAN = 2007. június 13.
Orbán Viktor szerint a megszorításokra nincsen szükség, a válságkezelésnek a Fidesz egy más módját ajánlja: a költségvetési kiadásokat a mostani reálértékükön befagyasztaná
(2007. június 13.) Orbán Viktor szerint a megszorításokra nincsen szükség, a válságkezelésnek a Fidesz egy más módját ajánlja. a költségvetési kiadásokat a mostani reálértékükön befagyasztaná
JUJ akkor mit fog Orban Viktor kapni szakszervezetektol es orvosoktol! :-))
Palkovics: Az embereknek a napi betevőre se lesz pénze 2008. október 12. 11:08 MNO
A munkavállalók elfogadhatatlannak, az iparszövetség igazságtalannak tartja, hogy a szocialista kisebbségi kormány ismét csak az embereken hajtaná be a pénzügyi válság árát. A munkástanácsok elnöke szerint ha Gyurcsány Ferenc javaslatára befagyasztják a béreket, az emberek nem csak a rezsit, de a napi betevőt sem tudják kifizetni.
A munkavállalók elfogadhatatlannak tarják a kormány terveit. A munkástanácsok elnöke azt mondja: a béreket nem befagyasztani, hanem növelni kellene, hiszen a mostani keresetek a 20 évvel ezelőtti szintnek felelnek meg.
Reménytelen egészségügyi bérharc – lépés a katasztrófa felé? 2008. október 11. 00:01 MNO
A pénzpiaci válság ellenére a szakmai szervezetek kitartanak amellett, hogy az egészségügyi dolgozóknak legalább 20-30 százalékos béremelést kell biztosítani jövőre. Szerintük enélkül az ágazat újabb nagy lépést tenne a katasztrófa felé.
A Fidesz 2016-ra várja a magyar eurót Világgazdaság 2008. június 23., hétfő 08:33
Őszre készül el a Fidesz részletes programja, amelyen 12 albizottság dolgozik. Az euró bevezetését egy 2010-es választással számolva 2016-ra vagy 2017-re várja az ellenzéki párt. Az adócsökkentés fő forrását továbbra is a hitelesség visszaszerzésében, továbbá többek között egyes állami kiadások befagyasztásában, a központi közigazgatás költségeinek megtakarításában látják.
Úgy tudjuk, már ülésezett az euró-munkacsoport is, amely egyelőre azt javasolja az ellenzéki pártnak, ne jelöljön meg céldátumot. Ha 2010-ben lesz a parlamenti választás, akkor a 2016–17 tűnhet reális célnak – tették hozzá lapunknak az ellenzéki pártban. Mint mondták: nincs még döntés a Fidesz által vállalt adórendszer-átalakítás irányáról sem. Nem hivatalosan továbbra is az tűnik többségi véleménynek, hogy az egykulcsos adózás irányába kell indulni – tartva a lépést a környező országokkal –, s ezt kellene a családi típusú adózással vegyíteni. A preferenciákat kell majd eldönteni a kormányváltáskor, hogy a gazdasági növekedés, az igazságosság, avagy a családok támogatása lesz-e a Fidesz fő célkitűzése.
Az adócsökkentés fő forrását továbbra is a hitelesség visszaszerzésében, továbbá egyes állami kiadások befagyasztásában, a központi közigazgatás költségeinek megtakarításában, illetve a feketegazdaság elleni harcban látja az ellenzéki párt. Megoszlanak a vélemények, hogy a szociális rendszerből kell-e pénzt kivonni. Vannak olyanok a Fideszben, akik szerint ez a lépés elkerülhető. Ám azt több képviselő is kiemelte lapunk kérdésére, hogy a segélyezés rendszerét át kell alakítani annak érdekében, hogy jobban ösztönözze a leszakadó rétegeket arra, hogy munkát vállaljanak.
Érdekes a nyugdij emelésröl alkotott program részlet is! A gazdaság Orbán programja szerint fellendül, bérek emelkednek. Infláció stagnálna.Azonban a nyugdij indexálásból Orbán kihagyja a béremelkedést. Igy a nyugdijasok a gazdaság élénküléséből nem részesülnének!
Orbán komolyat hibázott Index 2008. június 2., hétfő 10:49
A politikai elemző szerint Orbán Viktor gazdasági programbeszéde az első olyan komoly hiba a Fidesztől a népszavazás óta, ami hosszú távon is átalakíthatja a politikai folyamatokat. Bár egyelőre nem lehet tudni, mekkora kárt okozott ez a beszéd az ellenzéki pártnak, az bizonyos, hogy az első komoly fogást adta a Fideszen; ha nem is a siker esélyét, de egy fontos támadási pontot nyújtott a kormányoldalnak. Az egészből az látszik, hogy a Fidesz helyzete korántsem olyan stabil és megkérdőjelezhetetlen, mint amilyennek első látásra tűnhet.
Török Gábor emlékeztetett, hogy a Fidesz a népszavazás óta egyértelműen csak a kormányoldal hibáira épített. „A Fidesz, éppen kiszélesedett táborának egyben tartása miatt, feltűnően tartózkodott önálló kezdeményezések megfogalmazásától; miközben kihasználta a társadalom elégedetlenségét a kormányzati intézkedésekkel szemben, nem próbált egységes, kezdeményezésekben is megnyilvánuló keretet teremteni ennek az elégedetlenségnek.” Az orbáni programbeszéd ezért nemcsak azért érdekes, mert támadási felületet biztosított a szocialistáknak, hanem azért is, mert ellentétes a Fidesz eddigi stratégiájával, mondta Török Gábor.
Programot NE!
A beszéd jól rávilágít arra is, mennyire igaza volt a Fidesznek akkor, amikor látványosan tartózkodott a programhirdetéstől. Miközben az elhangzott programbeszéd szociális alapon, „balról” támadható, egy ezzel ellentétes tartalmú, populista beszéd a gazdasági elit ellenállását vívhatta volna ki. „Vagyis, nem egyszerűen a beszéd tartalma, hanem önmagában bármilyen program kvázi nyilvános megfogalmazása is hibásnak tekinthető a Fidesz részéről.”
Ha politikai és gazdasági elemzőknek kellene nyilatkozniuk arról, a Fidesz várhatóan mit tenne, ha kormányra kerülne, szinte biztosan az Orbán által elmondottakhoz hasonlóan nyilatkoznának: egy potenciális Fidesz-kormány némi kivárás – az Orbán által máshol említett, éppen az önkormányzati választásokig tartó 6-8 hónap – után az előző kormány bűneinek leleplezésére hivatkozva megszorításokkal igyekezne minél jobb állapotba hozni a gazdaságot, és közben intézményi módszerekkel stabilizálná a hatalmát.
„Az biztos, hogy a Fidesz az ellenzékben alkalmazott szociális demagógiát nem emelné kormányszintre, és az is, hogy a szocialistáknál jobban képes arra, hogy egy megszorító jellegű gazdaságpolitika esetén is másról, például »magyar modellről« beszéljen” – véli Török Gábor. Szerinte az Orbán által elmondottak így nem különösebben meglepőek: nagyjából annak visszaigazolását jelentik, amit a politikát figyelők egyébként is gondolnak.
Figyelemre érdemes az is, hogy Orbán, nyilván nem véletlenül, több helyen, következetesen ugyanazzal a tartalommal mondta el beszédét. Az utóbbi években a kormány politikáját balról támadó Fidesz-retorika az üzleti szektorban komoly kételyeket ébresztett. Orbánnak jól láthatóan célja az így elvesztett hitelesség visszaszerzése.
De Török Gábor szerint tisztán politikai szempontból a Fidesz-elnök stratégiája túl elhamarkodott – bár működik. Az üzleti szféra szereplői a korábbinál sokkal megengedőbbek és elfogadóbbak a Fidesszel. Az az egyre komolyabb aktivitás, ahogyan a Fidesz megpróbál az üzleti élet meghatározó szereplőivel párbeszédet kezdeményezni, jól jelzi, hogy nem eseti akcióról, kiragadott beszédről, hanem stratégiáról van szó.
Egyebkent az tetszik, hogy mit tagadtak itt is az Orban szimpatizansok es tamadtak engem egy evig, hogy de nem is, vagy ha igen akkor sem ugy kell erteni, de kulonben sem igaz....es akkor most maga Orban jelenti ki...
"Az Orbán Viktor titkos terveiről szóló újabb tudósításokról a beszélgetés házigazdái azt nyilatkozták: „valószínű, hogy a Hírszerző portálon közzétett beszámoló hangfelvételen alapul”. Ezek után nehéz kétségbe vonni, hogy Orbán Viktor valóban arról beszélt: kormányzása első két évében egyéb megszorítások mellett befagyasztaná a nyugdíjakat is.
Ez azt jelenti, hogy Orbán Viktor kormánya másodszorra is a nyugdíjasok rovására változtatna a törvényeken. Ezt tette kormányzása idején is, a törvényes nyugdíjemelés mértékét csökkentve, most pedig a törvényeket megváltoztatva egyenesen befagyasztásra készül. Ennek értelmében nem csak a mindenkinek járó nyugdíjemelést nem hajtaná végre, hanem a nyugdíjkorrekciós programban előírt soron kívüli nyugdíjemeléseket sem, azoknak az évjáratoknak a körében, amelyek tagjai másokhoz képest alacsonyabb járandóságot kapnak.
A sokat idézett beszélgetés közönsége és szervezői azt teszik, amit tenniük illik: hivatalosan nem nyilatkozhatnak egy zártkörűnek tervezett tájékoztatásról. Egyetlen résztvevő van, akinek meg kell szólalnia. Az maga Orbán Viktor, aki előrehozott választással mihamarabb miniszterelnök szeretne lenni.
Szemben környezete kétségbeesett próbálkozásaival, ő már gazdasági feketelistája tartalmát sem merte igazán cáfolni. Nyilvános interjújában (a jelentős részben fideszes önkormányzatoknál folyó) állami beruházásokat „állami umbuldának” nevezte, vizsgálandónak tartotta: „szabad-e folytatni őket”, és ellenérzéseit fejezte ki az útépítésekkel szemben. A szociális feketelista létét, a nyugdíjak befagyasztását pedig eddig egyetlen szóval sem tagadta.
Az érintett településeknek tudniuk kell: pontosan milyen beruházások vannak Orbán Viktor gazdasági feketelistáján? A hozzájuk vezető utak? Az 500-600 iskola felújítása? Az egészségügyi szakrendelők építése? A kórházak korszerűsítése? A szennyvíztisztítási, környezetvédelmi beruházások?