Keresés

Részletes keresés

kékszemű Creative Commons License 2007.12.04 0 0 13

Egyre inkább nem értem, hogy akkor mi is fog történni 2011-2014 között. Tényleg a mostanában elfogadás előtt álló törvény azt fogja kimondani, hogy 2011-től leállnak az analóg rádióműsorok és csak digitális formában lesz sugározható a rádióműsor?

 

Azért kérdem, mert van az országban most kb. 2-3 millió analóg vevőt tartalmazó autórádió, amelyek közül a magyar jármű-átlag életkort figyelembe véve még 1-2 millió üzemelni fog 2011 után is.

 

Mit lehet akkor ezekkel az autórádiókkal hallgatni majd? Ez az 1-2 millió járműtulajdonos akkor döbben rá, hogy jól átverték? És ki verte át, a tövényhozók, mert ilyen törvényt fogadtak el, vagy a rádiógyártók verték át, mert nem figyelmeztették, hogy pár év múlva használhatatlanok lesznek majd a mostt orrba-szájba reklámozott készülékek?

tere Creative Commons License 2007.06.10 0 0 12
Erre én is kíváncsi lennék!
Előzmény: v_peti (11)
v_peti Creative Commons License 2007.06.10 0 0 11
ami a most már gyakorlatilag hallgathatatlan minőségű középhullám digitalizálását oldaná meg.

Ezt hogy érted? Mitől vált halgathatatlanná?


Előzmény: kalambo (10)
kalambo Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10

Az itteni szakértőbb kolllegák nem nagyon bíznak a DAB bevezetésében:

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=13163

 

DABról itt lehet olvasni:

http://www.ahrt.hu/hu/szolgaltatasok/dab.php

 

Tanulmány a DAB magyarországi bevezetéséről:
www.ahrt.hu/system/download.php?file=/hu/documents/HTE_DRK_tanulmany.pdf

 

 

Mondjuk a DABnál sokkal értelmesebb lenne a DRM, ami a most már gyakorlatilag hallgathatatlan minőségű középhullám digitalizálását oldaná meg.

 

penna_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9
Bevallom férfiasan, némileg tajékozatlan vagyok a DAB legújabb fejleményei tekintetében.
A DAB mostanában mintha inkább teher lenne a kormányok nyakában, Skandináviában le is álltak a terjesztésével két évvel ezelőtt.
Mostanában technikai értelemben a rendszer újragyúrásával foglalkoznak inkább. Szó van az AAC plusz tömörítés bevezetéséről, aminek segítségével még a kisebb bitráta lesz majd szükséges még rosszabb hang eléréséhez.

Idehaza elméletileg a Parlamentnek júniusban kellene foglalkoznia az un digitális átállás okozta média törvény módosítással. Mivel pedig pletykák szerint a pártok már megegyeztek, hogy melyik (pártokhoz közelálló) televíziók lesznek rajta a legjobban vehető un egyes multiplexen, ezért van esély rá, hogy el fogják fogadni. Utána okosabbak leszünk DVB-T, DVB-H és DAB ügyekben. Sajnos állami szintű hasbakasztás zajlik jelenleg ( pártfüggetlenül, bárki is lenne kormányon ugyanezt csinálná valószinűleg). Különösen az tetszik, amikor az ezen dolgozó jogász hölgy a képminőség javulásáról elmélkedik. Ja. A képminőség az csak olyan, hogy tized akkora sávszélességben jobb lesz a minősége...
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 8
Jogos, én is kiváncsian várom.
Előzmény: drnyulas (7)
drnyulas Creative Commons License 2007.06.10 0 0 7
Nekem olybá tűnik, ez egy min 2005-ös cikk.
Azóta?
Hisz sok olyan mondat olvasható a cikkben, hogy jövőre ez meg az.
Na erre kellene a szakemberek válasza.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 6
http://www.antennamagazin.hu/2005-04/miert-01.html
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5
http://209.85.135.104/search?q=cache:ZOqVhXko2q8J:plaza.velvet.hu/index.php%3Fmodule%3Dproduct%26ps_id%3D363106%26category%3D3503,3512,3517+CAmbridge+Audio+azur+640T&hl=hu&ct=clnk&cd=3&gl=hu&lr=lang_hu&client=firefox-a
Előzmény: v_peti (-)
drnyulas Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4
párdon:minél
Előzmény: v_peti (-)
drnyulas Creative Commons License 2007.06.10 0 0 3
Ezekről a törvényekről, szabványokról, terminusokról Koscsó Feri barátunk és topictársunk fog tudni bővebben beszámolni.
Remélem minnél előbb.:-)))
Előzmény: v_peti (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 2
Készüléket lehet kapni, csak még adás nincs hozzá igazán Mo.-on.
Előzmény: v_peti (-)
tere Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1
Abrak a dabra. :)
tere Creative Commons License 2007.06.10 0 0 0
zér0
v_peti Creative Commons License 2007.06.10 0 0 topiknyitó
Pár év múlva itt a digitális rádióadás. És utána még pár év, és leállnak az analóg adásokkal, így a legtöbb mai rádiókészülék a hulladékgyűjtőkben fogja végezni.

Ennek ellenére még ma sem olyan könnyű ilyent (vagyis inkább olyant, amelyik analógot és digitálist is tud) beszerezni kis hazánkban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!