Keresés

Részletes keresés

intermaus Creative Commons License 2007.06.09 0 0 14
Én módosítanám a kérdést: Milyen egy jó kormány? Színezetétől függetlenül.
Antisystem Creative Commons License 2007.06.09 0 0 13

Ez szerintem nem feltétlenül konfliktus-forrás, inkább kiegyensúlyozási kényszer. Ha meg az ember a könnyebbik végét akarja megfogni, akkor mindabban a sok fontos dologban kell liberálisnak lenni, amelyek ugyan döntően befolyásolják az emberek közérzetét, de nincs komoly gazdasági vonzatuk. Manapság divat mindenben a gazdaságot látni, de ez pont annyira irreális, mint a gazdaság szerepének teljes tagadása lenne. Két, azonos gazdasági paraméterekkel bíró ország egyikében lehet az embereknek jó közérzete, a másikban meg döntően rossz.

 

ÜdV

Előzmény: ooloo (12)
ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 12

Ott van a bajok forrása kedves Antisystem olvtársam, hogy egy igazán jó baloldali gazdaságpolitikához sok központi forrásra, tehát erős adóztatásra van szükség. Az pedig értelemszerűen megy szembe az öngondoskodásra alapozó, az állami túlhatamat csökkenteni igyekvő liberális felfogással. Minden lehetséges kompromisszum tehát bőven fog kritikát kapni mind a balosoktól, mind pedig a szabadelvűség híveitől. Ami persze önmagában nem baj... :)

 

üdv ooloo

Előzmény: Antisystem (9)
intermaus Creative Commons License 2007.06.09 0 0 11
Tévedni teccik: Ugyanis gazdaságpolitikából csak kétféle van - liberális és konzervatív, és ezek nem a szó hagyományos értelmében veendők. Definitíve egy szocdem párt konzervatív gazdaságpolitikát folytat, egy konzervatív pedig liberálist. Vigyázat!
Előzmény: Törölt nick (8)
ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10
Szvsz inkább liberálissal próbálkoznak egy zömében balosnak tekinthető közegben. :)
Előzmény: Törölt nick (8)
Antisystem Creative Commons License 2007.06.09 0 0 9

Baloldali és liberális, valamilyen módon. Én pl. egy gazdaságban baloldali, társadalomban liberális formációt támogatnék.

 

A mostani se tragédia, csak sem nem baloldali, sem nem liberális.

 

ÜdV

Előzmény: VajonVajon (-)
szenzitív Creative Commons License 2007.06.09 0 0 7
bocs...idiótájától
Előzmény: szenzitív (5)
ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 6
No most - miután letudtuk a Fletózást és az 0rbánozást is - elárulhatnád, hogy egy baloldali, vagy egy liberális kormány erényeiről kívánsz értekezni. Mert a "ballib", mondják el akár számtalanszor, fából vaskarika. Baloldali liberális gazdaságpolitika nincsen... :o)
Előzmény: VajonVajon (-)
szenzitív Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5

szociális érzékenységet, empátiát...

 

MagyarországRt KétIdiótától(Gyurcsány+aKóka)...semmit!

Előzmény: VajonVajon (-)
intermaus Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4
Szerintem az alapprobléma ott van, hogy az MSZP még mindig nem számolt el a múltjával. Anélkül pedig nincs megújulás, így nincs kormányzás sem. Lehet látni, hogy erőlködnek, mert Szocdemek akarnak lenni, csak ehhez ki kéne takarítani azt a bagázst, amelyik még mindig azt hiszi, hogy a pártot MSZMP-nek hívják...
Előzmény: VajonVajon (-)
wizes Creative Commons License 2007.06.09 0 0 2

Van olyan?

Lehet?

eddig nem bizonyítottak!

HarcsaLidi Creative Commons License 2007.06.09 0 0 1
Az ország dolgaival foglalkozzon, ne az ellenzékkel  .(Orbánfóbiás ballibek)
Előzmény: VajonVajon (-)
VajonVajon Creative Commons License 2007.06.09 0 0 topiknyitó

A mostani tragédia.

 

Mit várhatunk el egy jól múködő, valódi ballib kormánytól?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!