Keresés

Részletes keresés

bergnegoc Creative Commons License 2007.05.11 0 0 33
Megértelek, én biztonsági ör vagyok és tudom mi a veszély,illetve a veszélyes munka.Természetesn van löfegyver vizsgám, maroklöfegyverre,és vadászpuska használatára is.A löfegyvert és a fegyvertörvényt nem azért találták ki hogy hadonásszanak, és ijesztgessenek vele valakit, hiszen ezért vannak az orvosi vizsgálatokm vagyis az alkalmassági vizsga, és a fegyverviszga is.Perze ha az ember katona volt akkor tudja, hogy miről van szó.De alapvetö emberi jog hogy a saját tulajdonomat a saját lakásomba megtudjam ,védeni és meg is védhessem,remélem ez nem vitás,pláne ha az én, vagy családom tagjainak az életéröl van szó.Az már nem film ,hanem az élet.
Előzmény: horst_fuchs (26)
urál Creative Commons License 2007.05.11 0 0 32

Abszolúte tökéletes példa egy olyan országban, ahol a fegyvertatás gyakorlatilag tilos, mégis történt egy móri mészárlás!

Előzmény: horst_fuchs (30)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.11 0 0 31
ez demagóg...
Előzmény: urál (29)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.11 0 0 30
mondjuk a virginiai lövöldözés után pár héttel(ami nem egyedülálló eset) USÁ-t hozni példaként nem éppen a legszerencsésebb.
Előzmény: urál (28)
urál Creative Commons License 2007.05.11 0 0 29
A fegyverek követik el a bűncselekményeket?
Előzmény: horst_fuchs (26)
urál Creative Commons License 2007.05.11 0 0 28

Egyébiránt az USA-ban ahol a szabad fegyvertartás alapvető jog bőven akadnak olyan kormány és államellenes szervezetek mint például a Milíciák, akik meglehetősen nagy létszámúak, vesszettül jól felfegyverzettek és valamilyen mértékben képzettek is. Mégis eddig még nem robbantottak ki felkelést sehol, egyes tagjaik hajtottak csak végre terrorcselekményeket. Ennek az okát is abban kell keresni, hogy megvan bennük a racionális gondolkodás csírája és tudják, hogy hiába vannak jól felfegyverezve, a hatóságok jobban fel vannak szerelve és képzettebbek is.

 

Szal ilyen tekintetben nem hiszem, hogy nálunk problémát okozna a szabad fegyvertartás, még akkor sem, ha az összes szélsőjobbos hadifegyverhez jutna akkor sem.

Előzmény: urál (24)
bergnegoc Creative Commons License 2007.05.11 0 0 27
Mekell nézni a tv müsorában amit ajánlottam videótár keretében a "szempont .2007,április 26.i adását és akkor gondolom a köd jobban felszáll,és jobban látod a fátol az erdöt.
www.mtv.hu -oldalon
Előzmény: urál (24)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.11 0 0 26

én alapvetően fegyverellenes vagyok(nem fogtam még igazi fegyvert a kezemben és nem is akarok)

és nem is kívánok támogatni egy ilyen javaslatot...

bergnegoc Creative Commons License 2007.05.11 0 0 25
Fegyvert tartani utcán is lehet ,ezt ugy hivják hogy onvédelmi fegyver ami gáz és riasztó fegyver ,de ehhez 2000ft.ért a rendörségen ki lehet váltani a fegyverviselési engedélyt ,és akkor az utcára i viheti magával a fegyver tulaja,de csak rejtve ,nem látható módon,és betartva a löfegyverek tartására vonatközó és használatára is vonatkozó elöirásokat az önvédelmi gáz-és riasztó fegyverre is. De löfegyverhez hazai viszonylatban szinte civilnek hozzájutni legálisan lehetetlenség, bizonyitani kell a rendörség felé az erős fenyegetettséget,de ugysem adják meg erre sem.Persze ezenkivül pszichologiai,vizsga löfegyvervizsga is kell és még sok feltétel ami szinte lehetetlenné teszi a löfegyverszerzési kérelem sikeres elbirálását,és az azt követö fegyverszerzési engedélyt, és tartási engedélyt is.A szlovákoknál ezen feltételek teljesülése esetén szabadon lehet vásárolni ,és persze hatósági,azaz rendörségi löfegyverszerzési engedélyt megadják a feltételek teljsülése, orvosi vizsga, löfegyverviszga, pszichológiai orvosi vizsga esetén.Éés A lakásban ért támadás esetén a tulajdonos a betöröt, lelöheti,vagyis megvédheti a tulaj saját, és csalaádja életét is,ha lakásbetöréskor támadó -lag lép fel a betörö...
Előzmény: csakisazi (2)
urál Creative Commons License 2007.05.11 0 0 24

Nem jön jól, pisztolyokkal ugyanis nem lehet utcai harcokat vívni. Ahhoz hadifegyverek kellenének, tehát géppisztolyok és gépkarabélyok. Ugyanakkor ha meg ezt is be lehetne szerezni legálisan az is kevés lenne, ugyanis képzett fegyveres erőkre is szükség van egy felkeléshez és ez utóbbin szoktak elbukni a forradalmárok, miszerint pikk-pakk lemészárolják őket a jól képzett belügyi, katonai alakulatok.

 

Szal kár álmodozni, a legalizált fegyvertartás, adott esetben a hadifegyverek legális tartása semmiben nem járulna hozzá semmilyen forradalmi mozgalom sikeréhez addig, amíg az állam erőszakszervezetei flottul működnek. Ha meg nem működnek flottul, akkor fegyver nélkül is el lehet söpörni őket.

Előzmény: KalásziM (1)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.11 0 0 23
mondjuk, aki tudja, hogy volt II. világháború az kapásból jobb az átlagnál...
Előzmény: Törölt nick (8)
eMM Creative Commons License 2007.05.11 0 0 22
Már csak 7 évet kell aludni és kiderülhetnek a Lusitániás disznóságai.
Előzmény: Müller szakaszvezető (16)
Pávek úr Creative Commons License 2007.05.11 0 0 21
Не за что.
Előzmény: Qqberci (19)
Pávek úr Creative Commons License 2007.05.11 0 0 20
off
semmi gond, kevés már a bölény, de azért még vannak ;)
Előzmény: noirp (17)
Qqberci Creative Commons License 2007.05.11 0 0 19
Köszön0m :-)
Előzmény: Pávek úr (12)
Qqberci Creative Commons License 2007.05.11 0 0 18
Korrekt.
Előzmény: Törölt nick (13)
noirp Creative Commons License 2007.05.11 0 0 17

off

elnézést; csak úgy kigyütt

on

Előzmény: Pávek úr (12)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.05.11 0 0 16
Azért van vami vaj a fején , ha a Hess anyagot olyan sokáig zárolták. Az első világháborus böszmesége miatt meg átértékelnék az angolok.
Előzmény: noirp (7)
Qqberci Creative Commons License 2007.05.11 0 0 14
Учиться, учиться, учиться!
Előzmény: noirp (7)
Pávek úr Creative Commons License 2007.05.11 0 0 12
off
nem ucsítszja, hanem ucsityszja (учиться).
Előzmény: noirp (7)
figyelő Creative Commons License 2007.05.11 0 0 11
Inkább szigorítani kellene.
Előzmény: bergnegoc (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9

Ez a társadalom jelenleg annyira érett a fegyvertartás megkönnyítésére,mint a könnyű drogok legalizációjára.Semennyire.

Hozzátéve,hogy én mindkettőt támogatom!

noirp Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7
Ucsítszja, ucsítszja, ucsítszja! Főképp történelmet.
Előzmény: Törölt nick (5)
Pávek úr Creative Commons License 2007.05.11 0 0 6
Előzmény: bergnegoc (-)
csakisazi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2
Jó ötlet. Mindenkinek joga van magát megvédeni. Szerintem csak otthon legyen szabad fegyvert tartani, utcán és nyilvános helyen viselni nem.
Előzmény: bergnegoc (-)
KalásziM Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1

  Ha lesz forradalom jól jön majd !

 

 Nem olyan operett, mint az összel volt hanem igazi !!

ooloo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 0
0
bergnegoc Creative Commons License 2007.05.11 0 0 topiknyitó
A kormány ,és az igazságügyi minisztérium enyhitené a fegyverhez jutást az eddigi szigoritáshoz képest!Példa már adottSzlovákiában, például .Lesz -e enyhébb a fegyvertörvény? Megvédheti magát otthonában az ember löfegyverrel , mint szlovákiában? Nézzétek meg az erröl szólö tv vitát!!
http://www.mtv.hu/videotar/?id=842

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!