Keresés

Részletes keresés

Vagabundusz Creative Commons License 2018.01.10 0 0 5188

Ennyi hülyeséget összehordani! :) Lehet utálni, lenézni a replikákat, de  nem két csoport van. A drága replikák (400-600 dollár) általában  - persze gagyit is adnak el ennyiért - sokkal jobbak is mint olcsóbb társaik. Nem hinném, hogy egy 10-20 ezres replikában 40-50 méteren búvárkodnál a tengerben! Azt sem, hogy zafírüveges lenne, és mondjuk kerámia lünettája van. Márpedig van ilyen, minden márkából!

 

Előzmény: SeaEagle (5166)
SeaEagle Creative Commons License 2018.01.08 0 0 5187

Szia,

 

Az hogy myota clone vagy A-ETA egyet jelent, hogy nem eredeti Myota. Hívhatunk valamint kopinak, hamisítványnak, másolatnak, a lényeg lényeg marad: nem eredeti.

Csak árfelhajtó hatása van, az árképzésről már volt pár értekezés itt.

 

 

 

Előzmény: MézGéza (5186)
MézGéza Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5186

Sziasztok!

 

Nem tudom él-e még ez a csoport, de azért eleresztem a kérdést, hátha jön rá meffejtés. Tudja valaki, hogy mi a különbség a miyota - miyota clone és az A-ETA automata szerkezetek között? Van jelentősége annak, hogy melyik óra milyennel van szerelve, vagy mind ugyanazt tudják, és csak árfelhajtó tényezőként emelik ki a hamisítók, hogy milyen szerkezet van benne?

baggins.hu Creative Commons License 2017.12.21 0 0 5185

Öt vagy hat éve vettem ezt az órát. Ez automata, nem kvarc. Nem hordom állandóra, mert van mellette más órám is. Eddig hibátlanul teszi a dolgát. Már úsztam is benne néhány alkalommal. Igaz, ez nem a húszezer forintos kategória volt.

 

Előzmény: Pilot25 (5178)
adren Creative Commons License 2017.12.09 0 0 5183

ez egy 44ezer ftos óra budapesten.  boltban áfával stb. ha levesszük a bolt fenntartását az áfát a mifenét akkor ennyi jön ki szerintem. 

Előzmény: Zakó Ati (5182)
Zakó Ati Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5182
Előzmény: Zakó Ati (5181)
Zakó Ati Creative Commons License 2017.11.30 -1 0 5181

Hello! Gondolom ez is átverés lehet!?

adamocska1 Creative Commons License 2017.11.23 -3 0 5180

Gagyi embereknek gagyi óra jár!

Előzmény: APT (5179)
APT Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5179

Nem ér meg. Gagyi, kvarcként végleg gagyi. És valami végtelenül silány csupaműanyag szerkezet lesz benne, ami kibír pár évet, talán csak hónapot - aztán kuka.

Előzmény: Pilot25 (5178)
Pilot25 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5178

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a replika Breitlingről? Megér 23 ezer forintot? (quartz werk)

Erik-a-viking Creative Commons License 2017.11.02 0 0 5177

A drágább típusoknál ez "alap szolgáltatás", hogy ha rendelsz egy órát gépekre teszik, 3 és 5 barral nyomáspróbázzák, illetve mérik a járáseltérést is. Nyilván egy 50 dolláros órával ezt nem csinálják meg, mert nincs is értelme, de egy 300-400-asnál már elvárható, hogy a mérési adatokat mutató monitort befotózzák.

 

A fórumot olvasgató órásoktól kérdem, az jónak számít, ha a játáseltérés +0,11mp/nap, illetve 5bar nyomáson a 2,5% és +20,28 mikro m???

Előzmény: SeaEagle (5176)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.02 0 0 5176

Továbbra is azt gondolom, hogy ameddig replikákról beszélünk, nem érdemes kiadni több száz USD-t egy órára.

 

Hiszen mi is ezen órák célja?

 

Elhitetni másokkal, hogy eredetit hord a tulajdonos. Először is, órabuzi vagy órás előtt biztos nem égetném magam sem 10 sem 600 USD-s replikával.

Az úri közönségnek, azaz a lakosság 99%-ának meg halovány lila fogalma sem lesz róla, hogy hogyan kell kinéznie egy eredeti órának, ergo tokéletesen

fölösleges kifizetni sok száz dolcsit arra, hogy minél jobban hasonlítson az eredetire.  Azt írod az 50 USD-s órák éveket kibírnak, és ebből van a legtöbb.

Ebben tökéletesen egyetértek veled. Hozzátenném, hogy ezekről legalább tuddni, hogy nem valódiak. És ez az a kategória, amivel itthon szeretnének

sokan nepperkedni, próbálják felsrófolni az árát a csillagos égig (AAAAAAA minőség meg egyéb hülyeségek).

 

Viszont az ennél drágább órák belbecse enyhén szolva is kétséges. A hamisitványt lehet hamisitványnak meg AETA-nak hívni akkor is hamisítvány marad.

Valamint a problémám ezekkel a drága hamisíványokkal az, hogy én még soha senkitől nem hallottam, hogy tesztelte volna nem csak megbízhatóság, hanem

kopásállóság vizállóság stb. szempontjából. Ki garantálja, hogy ezek a több száz USD-s órák nem teljesen ugyanazok, mint a 50 USD-sek? Mert őszintén

megmondom (de írtam is már) ez az igazi lehúzás kategória. Az eladó szavnán kívűl mi a garanci arra, hogy más mint egy 50 USD-s? Mert szerintem semmi.

 

Ha egyszer látnék autómata szerkezeteket egy 10, 50, 200, és 600 USD-s órákból egymás mellett, szerintem akkor nem érne túl sok meglepetés, mert túl sok

különbség nem lenne köztük, de leginkább szerintem semmi.

 

 

 

Amúgy Belzebúbnál vagyon az igazság, 20K-ért ott egy Casio standard, ami átlagpolgár számára minden élethelyzetben megfelelő.

Előzmény: Erik-a-viking (5175)
Erik-a-viking Creative Commons License 2017.11.01 0 0 5175

ez is egy vélemény

Előzmény: bosijani (5173)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2017.11.01 0 0 5174

20-ért meg valódi Casiot :)

Előzmény: bosijani (5173)
bosijani Creative Commons License 2017.11.01 0 0 5173

600 dolcsiért már normális órát veszek,nem hamisitványt.

Előzmény: Erik-a-viking (5172)
Erik-a-viking Creative Commons License 2017.11.01 0 1 5172

Azért nem feltétlenül van így minden, amit írtál. Szerintem 4 minőségi kategória van:

 

1, amit 10 dollárosnak írsz, valójában 10-től 50 dollárig terjed a kategória, és tényleg halál gagyik, nem hogy az eredeti órákhoz nincs köze, hanem messziről üvölt róla, hogy hulladék, ezzel tényleg csak lejáratja magát az ember

2, 50 - 150 dolláros kategória, ezek már egész jól néznek ki, hasonlítanaik az eredetiekre, az átlegember hajlamos elhinni, hogy egy komoly cucc van a karodon. Persze csak akkor ha nincs nagy kontraszt az órád, és az életviteled/megjelenésed között. Ezekben egész jó quartz vagy elfogadható minőségű kínai automata szerkezet van. Élettartamra sem rosszak, 6-8-10 évet simán tudnak ( szerintem ebből van talán a legtöbb, ezek árát akár 100ezer forintig is felnepperkedik itthon ) 

3, 150 - 350 dolláros órák, nagyon jól néznek ki. Amennyiben nem vagy az adott márka avatott szakértője, akkor ha viselés közben látod valakin, már nehezen állapítható meg, hogy másolat-e. A szerkezet benne gyakran a japán Miyota, vagy egy alap ETA modell kínában készült másolata ( A-ETA néven szokták hirdetni ) Szinte csak kézbevéve lehet érzékelni az eredeti és a másolat közötti különbségeket.

4, a 350 - 600 dolláros szinten lévő órákkal biztosan nem égsz be még "órabuzi" társaságban sem. És még akkor sem, ha leveszik a kezedről, hogy jobban megnézzék. Kivitel, súly, színek, feliratok, jelölések az előlapon - hátlapon, lengésszám, ha üveg hátlapos, akkor a szerkezet kialakítása, dekorálása.... stb. egyszóval minden stimmel. Mondjuk egy 5 - 600 dollár körüli cuccot egy átlag órás is elnézeget 1-2 percig, mire rájön, hogy mi is a helyzet. Ezt már nyugodtan fel lehet vállalni bárki előtt, persze nem akkor ha egy 10 éves 1,2-es Corsa-ból szállsz ki a kezeden egy 20 milliós Patek-kel :) Ezeket ugyanúgy kell karbantartani mint az eredetieket, pontosak, megbízhatóak, vízállóak, tartósak. Ezekben gyakran igazi ETA werk van, de a legrosszabb esetben is egy ETA klón vagy egy csúcs Miyota. És bizony ez a kategória, ami néha felkerül eredetiként hirdetve egy-egy FB csoportba, vagy a Vaterára "csak az óra van" megjegyzéssel.

 

Előzmény: SeaEagle (5166)
bosijani Creative Commons License 2017.10.31 0 0 5171

szövegértés nem az erősséged....

Előzmény: boszigabor (5170)
boszigabor Creative Commons License 2017.10.31 0 0 5170

Ok, akkor szeretnék venni tőled (mások által 300 dollárért árult) 100 db replika órát 10, de legyen 20 dollárért...

Előzmény: SeaEagle (5169)
SeaEagle Creative Commons License 2017.10.31 0 0 5169

Csak ismételni tudom magamat a válaszomban:

 

Igen, a 3-400 USD kínai klón az mind lehúzás. De ameddig akad balek aki ezeket megveszi, addíg annyit kérnek el amennyit nem szégyelnek.

A mai világban a szart is el lehet adni ha a jó a csomagolás, pont ezzel élnek visza a 400 USD-s óráknál. A fehér kesztűs plüsspárnás képek

roppant elegánsak, az ember el is felejti, hogy egy 10 USD-s óra van abban a fehér kesztyűs kézben.

 

Gondolkodjunk már el, 3-400 USD egy másolatért ? Nah ez a nettó baromság.

 

 

Előzmény: boszigabor (5167)
bosijani Creative Commons License 2017.10.31 0 0 5168

persze,csak ott már a kínai is lehuz...  :)

Előzmény: boszigabor (5167)
boszigabor Creative Commons License 2017.10.30 0 0 5167

Hát azért irtál nettó baromságokat is.

Szerinted, a külföldről rendelt (természetesen Kina) órák, amik 100 de az igazán minőségiek inkább 3-400 usd-ba kerülnek, (egy kézen se megy át) azok mind lehúzások? Mindenkit átvernek ezek a kinaiak....

Előzmény: SeaEagle (5166)
SeaEagle Creative Commons License 2017.10.30 0 0 5166

Üdv,

 

Jól látod.

 

Eléggé ritkán írok ebbe a topicba, de akkor legalább ugyanazt :-)

 

Ez mindenkinek szól aki 20K-nál többet akar kiadni egy bármilyen replika órára:

 

A replika órák ára alapvetően két szintre pozícionálható. Az egyik az 5K-s óra, ahol a segédmutatók csak díszek. A másik a 10-15K-s óra, ahol a segédmutatók is működnek. Az első verzióval nem érdemes foglalkozni, mert ilyen órát enyiért itthon is lehet kapni az órásnál számlával garival.  A 10-15K kategória alja a kaucsuk szíjjas ránézésre is gagyi Tag és egyéb koppintás,  a teteje pedig a 15K-s fém szijjas nagyon szép autómata óra. Innentől kezdve az ár csak és kizárólag azon múlik, hogy ezek az órák hány kézen kereszűl jutnak el a végfelhasználóhóz. Az ilyen AAA meg AAA+ minősítés biztos releváns egy mosógépnél, de a replikánál ez egészen pontosan semmit nem jelent. Az oylan ealdót, aki 20K-nál többet akar a replika orájáért, nyugodtan szemen lehet nevetni. (Igazából a 20K-t is sokallom de megértem, hogy kell kenyérre meg tejre).

 

Hajnalig tudnék olyan sztorikat mesélni, ahol az eladó váltig állította, hogy az ő replikájában ETA szerkezet van, de amikor megkértem, hogy tartson velem a 10 méterre található óráshoz, nagyon hamar roppant sürgős dolga akadt. Tehát az ilyen 30-60K órákat nagy sebességgel el kell felejteni. 30K-ért már igen komoly órát lehet venni, számlával, garanciával, boltból. És elárulom, hogy az óra márkáját meg pont senki nem fogja nézni, szóval ha valaki cska azért kifizetne 30K-t egy replikáért, mert az van ráírva, hogy Omega, vagy mégjobb Rolex, nos az sűrű pofonokra számítson az élettől.

 

Remélem segítségetekre voltam.

 

 

Előzmény: yondu udonta (5159)
rf944 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 5165

ilyet a vaterán folyamatosan árulnak.

Előzmény: gaster95 (5161)
akosbitto Creative Commons License 2017.10.25 0 0 5164

Igen, a facebookon vannak.

Előzmény: Slash18 (5162)
Slash18 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 5162

Topic leírásában szerepel:

"A gyártó engedélye nélkül márkajelzéssel ellátott órák és kiegészítőik gyártása, forgalmazása, kereskedelme törvénybe ütközik.
Ezért ezen termékek hirdetése, ezeket árusító külső hivatkozások linkelése kitiltást von maga után
."

Facebookon gondolom van egy pár ilyen csoport, ott lehet tudnak ajánlani oldalakat, vagy akár találsz ilyen órát.

Előzmény: gaster95 (5161)
gaster95 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 5161

Sziasztok!

Keresnék külföldi (esetleg magyar) webshopot/boltot ahol az eredetinél azért jóval alacsonyabb áron tudnék beszerezni egy Tag Heuer SpaceX 1887 típusú replikát.
(KÉP)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

stellaz4 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 5160

Néha puszta kíváncsiságból olvasom ezt a fórumot és nekem eddig az jött le, hogy bár vannak esetleg jobb és rosszabb hamisítványok, de alapvetően azért egyik sem túl nagy költség. Aztán ami drágává teszi, hogy az itteni nepper behozza (ismeri a piacot és vállalja a kockázatot), élőben meg tudja mutatni, ez amiért megdolgozik, erre rápakol valamennyit, aztán van aki még ráhazudik egy adagot, hogy ilyen-olyan szerkezet van benne, meg hasonlók, aztán megpróbál rajta nagyot szakítani.

 

 

 

 

Előzmény: yondu udonta (5159)
yondu udonta Creative Commons License 2017.10.09 0 0 5159

Üdvözlet!

 

Egy egész érdekes kép kezd kirajzolódni bennem, amit engedjetek meg, hogy megosszak veletek. Elöljáróban annyit, hogy kb. 10 éve a harmadik X-re kaptam egy hamisítvány órát, amiről nemrég derült ki a szervizben, hogy hamis. Mivel egy nagyon tehetős rokontól kaptam, fel sem merült bennem a turpisság. Büszkén viseltem és nagyon megszerettem. Automata, szinte naponta hordtam, tökéletesen működött, de évek alatt lecsökkent a járástartaléka a kezdeti 44 - 46 óráról 24-26 órára. Szóval bevittem egy svájci órákra specializálódott szervizbe, ahol finoman elküldtek a picsába a gagyi órámmal, de amikor előadtam a "ne szopasson már, hogy a péntek délutáni csúcsban átautózom a városon feleslegesen" tartalmú nagy-monológom, elvállalták. 1 hét alatt készült el, mondta az öreg, hogy egyébként nagyon korrekt a szerkezet, 26 ezerre adtam 30-at, vigyorgott a szaki mint a tejbetök, és úgy váltunk el, hogy bármikor gond van vele, vigyem hozzá nyugodtan. ( Szóval ennyit a szakmai önbecsülésről! ) Majd ezután a negyedik X-re megvettem magamnak a márka egy eredeti darabját, de ez igazából a mellékzönge. Viszont azon felbátorodva, hogy azért az eredetihez képest kábé tized - huszad áron lévő replikák is tudhatnak 10 évet, elkezdtem játszadozni a gondolattal, hogy veszek magamnak pár minőségi replikát, különböző stílusban a különböző viseleteimhez. Na és itt kezdett kirajzolódni bennem az érdekes kép: beléptem több zárt csoportba is, ahol virágzik ez az üzletág, és azt figyeltem megy, hogy ugyan az az óra, 1-2 hónapon belül, többször gazdát cserél, 30- tól 100 ezer forintos áron is akár. Hogy van ez? Valaki megveszi 30-ért, gondolja, hogy ez jó üzlet volt, továbbadja 60-ért? Majd az is rátesz egy kicsit hozzá hazudik még valami műszaki tartalmat esetleg egy jobb szerkezetet, és tovább adja 100-ért? Mira a vevő rájön hogy át lett verve, és szabadulna tőle gyorsan, és újra eladja 30-ért? Mire valaki lecsap rá, gondolván, hogy jó üzlet, mert látta, hogy ezek az órák elmennek 60-ért meg 100-ért, és ez így megy körbe-körbe-körbe? Szerintetek létezik ez??? Ja, végül lemondtam, a hamis órákról, mivel az az érzésem volt, hogy bármilyen okosan is akarok vásárolni úgyis át leszek verve. De az biztos, hogy nagyon szép, az eredetire 99.9%-ig hasonlító utánzatok vannak!

stellaz4 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 5158

Az emlitett BMW esetében az alkatrészek hány százaléka jön külső beszállítótól?

Előzmény: Törölt nick (4970)
H_G Creative Commons License 2017.10.08 0 0 5157

Nem, a felhúzós órák többségét egy naponta kell :)

 

Előzmény: csurek (5155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!