Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2007.03.25 0 0 290
Ahhoz a virtuális géphez is kell címke. Ezek már néha faszságok, de ez van.
Előzmény: aamen (289)
aamen Creative Commons License 2007.03.25 0 0 289
"Az OEM ahhoz az egy adott gephez kotodik"

azt mondja meg nekem valaki licenszelesi guru, hogy az oem vindozt berakhatom-e egy pld. vmware-es virtualis gepbe, jogtisztan?
Előzmény: Jahno (286)
ZE Creative Commons License 2007.03.25 0 0 288
Az OEM alatt, bár a matricát a házra nyalod rá, ha jól tévedek nem cserélhetsz "fődarabot", azaz CPU-t és/vagy alaplapot, hiába vetted plédául a vinyóval...
Előzmény: Törölt nick (287)
Jahno Creative Commons License 2007.03.20 0 0 286
Az OEM ahhoz az egy adott gephez kotodik, de a kidob i szot nem ertem, jo lesz az masodiknak, meg csaladban ajandeknak. Masreszt kutya nem foglalkozik vele, ha a gep belet kicsereled.
Előzmény: Törölt nick (283)
Indián Creative Commons License 2007.03.20 0 0 284
Ha OEM, akkó' elvben igen... Ezé' köll szép nagy házat venni, hogy a matrica megmaraggyon, meg legalább egy vinyó, amire eredetileg telepítettél. De ettől még a zegész belét kicseréheted... azzal nem tunnak mit kezdeni...
Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 283
Segítsetek! Ha veszek egy Xp-t, és rárakom a gépre, majd két év múlva eldobom a gépet, akkor az Xp-t nem vihetem át az új gépre? Az Xp-t is kidobtam a géppel együtt? Akkor most mit vettem az Xp-vel szoftvert vagy hardvert?
renegade Creative Commons License 2007.03.20 0 0 282
Winben pont nem cseszhet el sima júzer semmit.

Dehogynem. Általában a sima júzer is rendszergazdai jogosultságot kap. Innentől aztán a szabad a vásár. És, ugye, Murphy óta tudjuk, hogy amit el lehet rontani, azt előbb-utóbb el is fogják rontani. Persze nem mindenki, de lesznek, akik kihasználják a lehetőséget, és jól összekócolják a gépüket.

Az állításod majd akkor lesz igaz, ha a dózer is úgy lesz felépítve, mint -- mondjuk -- a linux: ahhoz, hogy játssz egy jót, egyáltalán nem kell rendszergazdai jogosultság.
Előzmény: Jahno (281)
Jahno Creative Commons License 2007.03.20 0 0 281
Winben pont nem cseszhet el sima júzer semmit.
Előzmény: NattyDread (280)
NattyDread Creative Commons License 2007.03.19 0 0 280
"Kétfajta oprendszer van: az egyik ellenáll az agyatlanul túró-fúró júzernek, és ami nem."

Há, nemtom, de windózert már nem egyet láttam véglegesen megfeküdni ilyen turkálások miatt, Linuxot viszont még csak hardverhiba okából kifolyólag. Az is igaz, hogy Linuxra nagyon ritkán jelentkezem be root-ként, ellenben a w$-ban egy sima júzer simán elcseszhet mindent. És akkor még a sok vírusról, féregről, stb.. nem is beszéltem.
Előzmény: MrJones (278)
MrJones Creative Commons License 2007.03.19 0 0 279
"Például, mert a magyar politikusnak nem erőssége a gondolkodás..."

Hááát, én előbb hiszem el, hogy vastag kampánytámogatásból/csúszópénzből kifolyólag "nem bírnak gondolkodni", mint hogy hülyék lennének...
Előzmény: Antisystem (146)
MrJones Creative Commons License 2007.03.19 0 0 278
""Win meg évekig működteti a számítógéped? "
Ez volt a nap vicce :)"

Pedig nem.

Kétfajta oprendszer van: az egyik ellenáll az agyatlanul túró-fúró júzernek, és ami nem.

Nálam négy évet húzott le ugyanaz az - elsőgenerációs, óne frissítés meg "szervízpekk" - XP. És nem mondhatnám, hogy nem is nyúltam hozzá, vagy hogy ne lett volna agyba-főbe telepítve-törölve.
Előzmény: Willie (194)
MrJones Creative Commons License 2007.03.19 0 0 277
"Persze. Csak mondjuk tegyük fel, hogy az ósdi, de nagy számban használt Clipperes könyvelő progik megfekszenek egy 200 Mhz-nél gyorsabb procin."

Ezt az AMD procik branch prediction-je okozta, amire többféle megoldás - többek közt a már kész exe-állományokra ráuszítható patch - is kijött.
SzVSz az igazi problémát a dbf-állományokban elkövetett fukarkodás - nevezetesen a kétjegyű dátumok - okozza.
Előzmény: Antisystem (180)
ZE Creative Commons License 2007.03.15 0 0 276
Vannak olyan szolgáltatások, ahol például a portszámot nem érdemes eltolni, mert sokkal kevesebbet javít a biztonságon, mint amennyire mex1v@tja a felhasználókat. Ilyen pl. a webszerver, ott nem az elérést kell megnehezíteni, hanem a szolgáltatásban kell a hibák számát minimalizálni. Egy ssh esetén viszont a port eltolása és/vagy a portknocking (megszólítok eg adott portot, és akkor kinyitja a számomra például az ssh-szolgáltatás portját a tűzfal) elvileg jó lehet, hiszen ott az elérés megnehezítésével rengeteg támadástól meg lehet kímélni a szolgáltatást.
Előzmény: Jahno (275)
Jahno Creative Commons License 2007.03.15 0 0 275

Még nem hallottam, de így igaz. Legalábbis kollégák amikor azt mondják, hogy mindenhol minden cucc más eltolt, nem szabványos porton üzemeljen, meg adott IPről telneteljek meg X portot, akkor az aktuális IPmre 1 percre nyit ssh-t, ahol... Aztán ezek még nem is bonyásak, de eltolt porton szervert üzemeltető tag kliensen úgy állítja be a tüzesfalat, hogy ne kérdezzen, júzer meg ne tudjon beleszólni. Azóta ha nem 80-as porton látok webet, akkor mindig megírom, mert biza nem kevés van.

 

Júzer meg üvölt, hogy nemmegya... Értelmeg viszont nem sok, fenének ennyire bonyolítani, hogy webszerver hol a 7075-es porton, hol a 9573-ason, oszt júzert is szopassam, meg magam is?

Előzmény: ZE (274)
ZE Creative Commons License 2007.03.15 0 0 274
(IT-)biztonság alapigazsága: Egy rendszer biztonsága a használhatatlanságig fokozható.
Előzmény: Jahno (271)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 273
Arra meg van backup, oszt redundancia.
Előzmény: Antisystem (272)
Antisystem Creative Commons License 2007.03.14 0 0 272

Nem attól tartanék, hog olvasgatják, hanem attól, hogy lezúzzák.

 

ÜdV

Előzmény: Jahno (271)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 271

Golyós is az volt, meg a fiókvezető, aki minden szervizmódot letiltott, gyakori kódcsere, oszt egyik reggel egyszer csak nem tudta, majd lehetett szépen fúrni.

 

Mindennek van határa, részemről a biztonságnak is, mert a full paranoid ember meg már csak hátráltat az egésszel. Kukából meg előbb fogják kiszedni a banki bizonylataidat, vagy lopják el a könyveléstől, mint a szerverről. Ráadásul az olvasható, szerver adathalmaza meg aligha :-) Erre én is azt mondom, mint az egyszeri júzer, ki kíváncsi arra, általában teljesen másra kell a gép, de persze vigyázni kell. Kollégának meg a melóját könnyíti, de rendesen.

Előzmény: Antisystem (269)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 270
"én ennél paranoidabb vagyok"

csak azt ne mondd, hogy a te konyvelesed adatai ennel nagyobb biztonsagban vannak...
Előzmény: Antisystem (269)
Antisystem Creative Commons License 2007.03.14 0 0 269

Bajnak nem baj, csak én ennél paranoidabb vagyok.

 

ÜdV

Előzmény: aamen (266)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 268
"megtörésnél nem értelemszerű, hogy viszik az összes adatot"

az viszont ertelemszeru hogy eloszor a firewall gepet kell megtorni, aztan az ertelemszeru hogy azon hasznalhato adat nincs, aztan nem ertelemszeru hogy a firewall gep megtorese utan a delikvens at tud jutni barmelyik masik gepre, de az meg ertelemszeru, hogy ha a firewall gep barmilyen abnormalis tevekenysegbe kezd akkor egyreszt megy a szobanforgo firewall gep kompletten a lecsoba masreszt beall a helyere egy masik megparanoiasabb lelkuletu firewall gep. mindez ugyanazon vason.
virtualizacio rulez:-)

Előzmény: Jahno (267)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 267
Miért, baj? Csak érteni kell hozzá. Másrészt megtörésnél nem értelemszerű, hogy viszik az összes adatot, ha meg igen, akkor sem tudnak mit kezdeni velük úgysem, mert egy adag krixkraxot ennyi erővel generálhatnak is helyben, minek áttöltögetni :-)
Előzmény: Antisystem (264)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 266
"Nem mondod, hogy a könyvelési adatokat tartalmazó vasat kitettél a netre.."

de....
baj?
Előzmény: Antisystem (264)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 265
"ha jokert látod, üdvözlöm"

jokert evente ketszer latom, hol itt bukkan fel valahol az indexen, hol az aktan, aztan megint eltunik, de atadom:-)

Előzmény: Törölt nick (263)
Antisystem Creative Commons License 2007.03.14 0 0 264

Nem mondod, hogy a könyvelési adatokat tartalmazó vasat kitettél a netre...

 

ÜdV

Előzmény: aamen (261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 263
Nahát, hogy mik vannak :) Nem is rossz..

off
nemtom, jó helyen kopogtatok-e, de ha jokert látod, üdvözlöm:)
on
Előzmény: aamen (262)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 262
"Lemaradtam 2G rammal :))"

az en konyvelo szerverem (ami amugy egy redhat) is csak 512 ramot kap, a tobbi kiado, ha mar eccer oda kell rakni egy vasat egy szolgaltatohoz, hozza is a penzt, ne csak vigye:-)

Előzmény: Törölt nick (260)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 261
"Van hozzá állandó IP-címed? Nonstop üzemel?"

persze, minden berelt (virtualis) gepnek van rendes publikus ip-je.
ez itt a reklam helye:-)
Előzmény: NattyDread (258)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 260
Fúbasszus :)
Lemaradtam 2G rammal :))
Előzmény: aamen (257)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 259
Jesszus. Aztán még azt hittem én szoktam megváltani a világot :-)
Előzmény: aamen (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!