Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1124

Szia!

 

Mire gondolsz?

Én ebay-ről rendelek. Gond nélkül megérkeznek.

Igaz, mostanság, vagy egy-két éve már csak a saját szaporulatok vannak... :))

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Amazing Grace (1123)
Amazing Grace Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1123

Sziasztok!

 

Idehaza hol lehet beszerezni ritkább fajtájú Kála-gumókat, amik nem kaphatók a Hollandparkos zacsikban?

wieder Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1122

Én tavaly tavasszal vettem egy fehér gumót, az idén már 7 tövet ültettem ki. Szinte folyamatosan hozzák a virágokat. Nagyon szeretem mint vágott virág, mert decens, nem hivalkodó és nem utolsó sorban kb. 1 hónapig is elvan vázában. Szerintem ki kell ültetni, akinek van kertje, sokkal jobban érzi magát kint.

csaba08 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1121

Virágaim, amikben még sohasem csalódtam:

 

 

Üdv: Csaba

Bera68 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1120

Sziasztok.

Most találtam rá erre a topikra.

Tavaly vettem kála gumót, de sajnos nem lett belőle semmi sem...... Akárhányszor meglátok egy fotót, vagy a virágot, fáj a szívem, hogy nekem nincs még......

 

Tudnátok segíteni, ha van valamelyikőtöknek eladó kála gumója engem érdekel.

 

További szép napot Nektek.

 

BAttila1964 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 1119

Köszi, időközben mi is ritkítottuk őket, de már jönnek az új levelek... :)

Előzmény: Gingko Blowjoba (1118)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2014.02.21 0 0 1118

Nálam is mindig ez van, igaz 20 fokos fűtött helyiségben. Én simán levágom tőből a megtört ill. sárguló leveleket. Ilyenkor már kezdenek csúnyulni a kálák, elvirágoztak többnyire és gondolom készülnek a pihenőre.

Előzmény: BAttila1964 (1117)
BAttila1964 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1117

Sziasztok!

Kb. 15-19 fokos helyiségben, viszonylag sok fény mellett is felnyurgultak a fehér káláink és megtörtek a levélnyelek.

Érdeklődnék, hogy ezeket a leveleket vissza szabad-e vágni, ill. meddig?

Kösz! :)

blanka91 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 1116

Köszönöm a válaszodat. Egy virágért nem érné meg a postával vesződni. 

Előzmény: Amazing Grace (1115)
Amazing Grace Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1115

Ismerek valakit, akinek van eladó 2 vagy 3 féle is, de nem budapesti. Viszont vállal postázást is. Habár csak akkor érné meg, ha többet vesz valaki.

Előzmény: blanka91 (1114)
blanka91 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1114

Nem tudjátok hol lehet ilyenkor cserepes kálát kapni Budapesten? 

havasföld34 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 1113

És hogy hívják azt a törpe Kálát, aminek illatos a virágja és nyáron kerti tó vizébe szokták tenni? Hol és milyen néven lehet beszerezni?

havasföld34 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 1112

Nálam a tarka levelű, fehér virágú Kálák nem mennek semmire. Egy satnya virág van csak rajtuk. Mi lehet a gond? A hagyományosak gyönyörűek és rendszeresen virágoznak.

GigiAngi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 1111

Köszönöm Csaba :)

 

Visszaolvastam, de nem derült ki, miért nem virágoztak, így gondoltam, megkérdezem. Nomeg a szártörés. Ki is tehetem őket, ha megindultak a hajtások?

 

Az orchideákhoz jobban értek, van egy-kettő a lakásban/erkélyen, azokkal nincs ennyi gondom, pedig mind másmilyen, eltérő igényekkel :D

Előzmény: csaba08 (1110)
csaba08 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 1110

Szia Angi,

 

Idén Nekem is csak a feket kálám virágzott, a többi nem.

Mit csinálj?

Olvass vissza, mert már rengetegszer leírtam, mit kell csinálni a kálákkal.

Nem bonyolult.

Jön a szeptember, el kell kezdeni abba hagyni az öntözésüket.

Amikor jönnek a hűvösebbek, bevinni őket és szépen megvárni, míg az összes levelüket ledobálják.

És akkor ott abba hagyni az öntözést, egyetlen egy csep víz sem érheti őket tavaszig!

Kb. március környékén látni fogod, hogy a gumók elkezdenek hajtani.

No akkor kell őket új földbe ültetni és elkezdeni őket újra locsolni.

 

Virágzásindító: az egyfajta tápoldat. Pl: http://www.vitaflora.hu/index.php?CN=30.050&CIE=0

 

Üdv: Csaba

Előzmény: GigiAngi (1108)
GigiAngi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 1109

Szia Csaba!

Mi az a virágzásindító?

Előzmény: csaba08 (1086)
GigiAngi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 1108

Sziasztok!

 

Vettem tavasszal egy virágzó fehét kálát a f..landban, illetve pár nap múlva egy sárga gumót a sco gazdaságosban, továbbá anyukámtól megkaptam a lila gumóját, ami előző évben elég gyengén teljesített.

A fehér kálát megtámadta valami és az összes virága elszáradt, egyet kivéve, amelyiik termést érlel jelenleg is. Atkaölővel segítettem rajta, de azóta nem mutatott semmilyen fejlődést, nem virágzott csak van.

A sárga és lila gumókat szépen földbe tettem még azonnal, mert mindkettőn volt már pici hajtás, ők bent voltak a szobában, mert féltettem őket kitenni az erkélyre. Mindkettő iszonyat megnyúlt, a szárak középen törtek, virágozni nem akartak. Június közepe-vége felé kitettem őket, mert anya azt mondta, hogy nem tudtak megerősödni a növények, azért nyúltak meg a levelek, mert nem volt környezeti hatás(pl. szél), ami alakította volna őket, és amitől tömzsibben fejlődtek volna. Az új levelek már feleakkorák, szép zöldek, a növények egészségesnek látszanak, de a sárga azóta se virágzott, a lila pedig egy kis bimbóból egy kis virágot nevelt, de nagyon hamar meggondolta magát és elnyílt.

 

Szóval van három kálám, de a leveleken kívül más nincs rajtuk, ami elég sok helyet elvesz az erkélyből. Mit csináltam rosszul? Mikor mentek az erkélyre, még tápot is kaptak keveset...

Másik kérdés: Most elkezdhetem abbahagyni a locsolást és elkezdeni felkészíteni a teletetésre?

Harmadik: Ha csak tavasszal akarom kirakni őket újra cserépbe(a szobában már bebizonyosodott, hogy nem jó nekik), mikor esedékes a gumók elültetése?

 

A válsz(oka)t előre is köszönöm :)

 

Angi

flybird Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1107

Sziasztok!

Első kálam. :)

 

 

 

csaba08 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 1106

Szia,

 

Ha tudnál betenni képet róla, azt megköszönném.

Én azt mondom, óvatosan kihúzni a cserépből és így egy nagyobba tenni és köré tölteni földet.

Nem nagyon szereti, ha virágzás közben új földbe kerül... meg nagyon nincs is értelme....

Elvirágzik, el kezdenek sárgulni majd a levelei és onnantúl pihenőidőre van szüksége...

 

Üdv: 

Csaba

www.nctohungary.com

Előzmény: felültetett62 (1105)
felültetett62 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 1105

Szia  Csaba08....   Azt szeretném tőled megkérdezni ,, hogy most kaptam egy gyönyörű lila kálát.   Egy 12 cm-es cserépbe szerintem túl van zsúfolva,  9 virág van rajta, + a levelei.  Majdnem tele van a cserép a száraival.   Szét lehet-e most ültetni, vagy nagyobb cserépbe tegyem át óvatosan??, Várom válaszod... Köszi

Előzmény: csaba08 (1100)
Judit90 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 1104

Sziasztok!

 

Májusban kaptam egy Kálát (Zantedeschia Picasso). Azóta a virágai összezáródtak és szinte teljesen bezöldültek. Tudna esetleg segíteni valaki abban, hogy mit tehetnék, hogy újra szép lilák legyenek a virágai? Ültessem át esetleg? Előre is köszönöm a segítséget :)

 

Feltöltöttem pár képet róla:

 

http://img2.indafoto.hu/2/1/167583_397a931bb4b4f4dcee436b997cc4d00a/18753753_fd565ab71a5463a770017996bb2155d6_m.jpg

 

http://img1.indafoto.hu/2/1/167583_397a931bb4b4f4dcee436b997cc4d00a/18753741_6c60e2ceb3d9538742a63c995837231f_m.jpg

erosera Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1103

Valamiért nem ment át a kép :-(

erosera Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1102

Sziasztok,

 

Szeretném megmutatni a kétszirmú kálámat. Tavasszal vettem a gumót, ez a harmadik virág rajta.

 

Van 3 sárga virágú gumóm is, de azok sem tavaly, sem most nem akarnak virágot hozni.

Sacka88 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 1101

Nagyon szépen köszönöm! :) Most megnyugodtam! :)

Előzmény: csaba08 (1100)
csaba08 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 1100

Szia

 

Elöszőr is az én hozzászólásaimat, tanácsaimat kövesd, akkor sokáig élvezheted majd a kálád gyönyörűségét.

Másodszor a kérdésedre a válasz, IGEN.

Most ennek pihennie kell. Öntözést lecsökkenteni, majd abbahagyni és a cserépből nem kiszedve hűvösebb, sötétebb helyre tenni vagy 5 hónapig.

kb. úgy is fogod látni amikor újra hajtani kezd. Addig tilos öntözni!

Ha elkezd újra hajtani, akkor szép fokozatosan visszaszoktatni a vízhez és átültetni a régi földdel együtt. Nem kell teljesen a gumóig leszedni a régi földet róla majd.

 

Kb. ennyi most a jótanács.

 

Üdv:

Csaba

www.nctohungary.com

Előzmény: Sacka88 (1099)
Sacka88 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 1099

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Már több hozzászólást is végigböngésztem az oldalon, de nem tudom eldönteni melyik vonatkozik a virágomra. Nőnapra kaptam egy csodaszép rózsaszínes kálát, a papírján az Araceae családba sorolják. Amíg hideg volt, bent volt a lakásban, nem túl melegen, de mégsem mínusz fokokban... Szépen virágzott, világos, napos helyre tettem. Körülbelül 2-3 héttel később észrevettem rajta apró fekete bogárkákat, akkor azonnal lefújtam a töveit és a leveleit is és a bogarak el is tűntek... Utána minden rendben volt még 3-4 hétig. Aztán azt vettem észre, hogy elkezdtek sárgulni a levelei, de nem rohamosan, csak az alsók közül 1-2. Kevesebb vizet kapott, de ez sem használt neki. Amikor jó idő lett, kiraktam az erkélyre, de sajnos ott sem jött helyre, tovább sárgulnak a levelei, sőt az egyik virágját is ledobta. Most észrevettem, hogy egy másik virág kicsit megsárgult a csésze aljánál. Mintha az egész virág szétesne kicsit.

A kérdésem: Létezik, hogy ennél a hagymánál most jött el a pihentetési időszak? Ha nem, akkor mi a baja, mit tegyek vele, hogyan menthetném még meg?

Nagyon beleszerelmesedtem, nem szeretném kidobni... Az erkélyen egy korallvirág van mellette, illetve 2 kardvirág és jó távol egy fekete kála bontogatja a leveleit (mind külön cserépben persze). Eltegyem onnan ezt a kálát?
Előre is köszönöm a segítségeteket és elnézést, ha hasonló kérdés már volt ezen a topikon (ezek szerint nem került elém).

Itt 1-2 kép a betegeskedő virágról:

Peicho Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1098

Lehet valamelyik hipernél cserepes fehér kálát kapni? 

csaba08 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1097

Szia,

 

Olvass vissza.

kb. kettő hozzászólással elötted írtam le, mit kell csinálni.

:))

 

Csaba

Előzmény: Color My Rainbow (1095)
pippoka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1096

A száradás természetes és nem jó ha levágod, meg kell várni míg annyira elszárad, hogy könnyen lejön. 

Arról hallottál, hogy télen pihentetni kell a kálát? Semmi víz, elszáradnak a levelek, visszahúzodik a hagyma és hideg, de fagymentes helyen teljesen sötétbe kell tartani. 

Tavasszal lehet újra előszedni. 

 

Előzmény: Color My Rainbow (1095)
Color My Rainbow Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1095

Sziasztok!

 

Kb. 2 hete behoztam a Kálákat az egyelőre még fűtetlen, 16 fokos nappaliba és alapvetően szépek, sokon már virág is van (a Green Goddess-on 3 db is!). De az alsó levelek egy része sárgul. Gondolom ez természetes folyamat, hisz melegebb helyre kerültek. De mit csináljak ezekkel a sárga levelekkel? Általában azonnal levágom őket, de félek, hogy ez megviseli a növényt. Napokig nedv is szivárog ilyenkor. Talán jobb lenne megvárni, míg teljesen elszáradnak az ilyen levelek és minden tápanyag visszaszívódik a gumókba. De a száradó levelek meg lerontják a növény szépségét. Mit tegyek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!