Keresés

Részletes keresés

Bag610 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 400
Kicsit megkéstem a macro obi vásárlásával, de megérte.

Első ránézésre is profi benyomást kelt, korrekt napellenző, állványgyűrű, és táska (sajnos övre nem fűzhető, csak nyakpánt jár hozz, így azon kívül hogy a fotóstáskában dupla védelmet kap az obi nem sok hasznát látom már most, pedig erős anyagból készült és jól párnázott, kár érte...)
Az obi nehéz majd 1 kiló, de az állványgyűrű jó sulyeloszlást tesz lehetővé, HSM motort alig hallani, viszont nem tul gyors (makorobi mindig lassu, de gyorsabbnak tünt mint a canon 100mm, föleg limiter használatával) 3/4-et kell csavarni a fokuszgyűrűn hogy végtelenből 1:1 be menjen át (38cm) ezt egy mozdulattal nehéz is
Optika teljesítményről nem tudok még nagyon beszámolni, csatolok egy képet amit a kertben (kézből) lőttem ismerkedés az objektívvel címszó alatt.

F9 - 1/250 iso400
Sigma 150mm F2.8 Macro HSM
nehéz.http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/8/4/9/THM_0004362849.jpg
zümi

Ha bármi kérdés van vele kapcsolatban csak nyugodtan kérdezzetek!
Bag610 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 399
Eldöntöttem: Sigma 150mm macro, kis idő kérdése és máris csavarom fel a vázra :)
Ha érdekel vkit róla vmi infó majd szóljon.
luipapa Creative Commons License 2008.04.25 0 0 398
Köszönöm hogy időt szakítottál és értékelted a képeket, sokat segít a válogatásban.
Előzmény: f.tom (396)
O.Zsé. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 397
Nem kellett csalódnom Benned :o)

Nagyon köszönöm! ;o)
Előzmény: f.tom (396)
f.tom Creative Commons License 2008.04.24 0 0 396
Szervusztok!
Engedjétek meg, hogy én is csatlakozzak a "bírálók" sorához. Először is nagyon sok szeretettel gratulálok az összeállításhoz. Változatos, színes, mesélős. A következő képek tettek rám nagy benyomást:

1) A sok homlokzat szinte teljesen kizárja az ember jelenlétét. Kalitkák. Bezártság. Szabadulási vágy fog el. Ezért tetszik.
4) Ki ez a két ember, aki fittyet hányva leül egy téren és elfeledve a világot játszik. A játék örök öröme, az önmagam felé fordulás és a másikra figyelés világlik ki a képből. Ezt erősíti az éppen ellépő ember lába. Érzékenységre vall a kép.
5) A szorításban, a feszültségben felcsillanó remény jut az eszembe. A boldog hazatérés egy veszélyes útról. A fény és annak a vízen való tükröződése szintte vonzza a szemet. Nyugalmat is talál a vihar elől menekülve. Felkavaró.
9) Ki az az ember, aki képes összebögdöstetni magát a kalászok szúrós szálaival? A mindre elszánt fotós képe rajzolódik ki előttem. Gratula az ötletért!
19) Magáért beszél a két teljesen külön álló őselem egymás mellé rendelése.
20) Ez csúcs. Minimál fotó. Tökéletes - szerintem. Kevés szín, tökéletes kompozíció. Az arányok, az elhelyezés. A képben benne van az ember magánya, amit az egyébként is a városoktól távoli, de még egymástól is távol álló tanya épületek üzennek.
32) Ez csak úgy tetszik. Szokatlan és elgondolkodtató perspektívája egy napraforgó tányérnak.
35) A tájfotózás alapelveinek tökéletes alkalmazása. Különösen tetszik a képben megfogalmazott két teljesen ellentétes irány. A víz felém csobog, a kép szerkesztése szerint viszont a kép keresi a patak kanyarulata mögötti titkot, ami a kép belsejébe vezeti a tekintetet.
36) Tökéletes minimál fotó. A statikus merev hideg kő ellentétet képez a falevél meleg színével és hullámaival. Barcsay Jenő jutott az eszembe. Nagyon tetszik.
52) Itt is a különböző ellentétek sokaságával találkozik az ember. A lefelé cseppenni akaró vízet tartja a levél. De a lefelé mozgással ellentétes a levelek íve, ami nem engedi, hogy a csepp földet érjen. Szépek a tónusok, szép a kép szerkesztése. Gratula.
56) Sejtelem. Vajon mit rejthet a növény? Mese.
60) A sötétbe vesző lépcső, ami vészjóslóan elnyeli az embert. A kép viszont bátorít, hogy menjek végig a lépcsőn, mert a végén megjelenő fény már vár engem és bíztat. Gratula.
74) A hosszú életű természet és az elmúló ember találkozik a képen. Mi már nem leszünk, amikor még a dédszüleink ültette diófa még állni fog és termi a gyümölcsét. Felkavaró kép. Mély érzelmeket indít meg bennem. Ez az egyik legkedvesebb képem a gyűjteményből.

A gondolatokat természetesen nem kell készpénznek venni. Minden kép minden emberben máshogy kezd élni és mást hoz a felszínre. Én mindenképpen olyan képeket választottam, ami megmozgatta a fantáziámat. A virágfotók gyönyörűek és szépen kidologzottak. Az általam választottak, viszont nem hagyják nyugodni a lelket, el kell rajtuk gondolkodni, meg kell előttük állni és be kell(!) őket fogadni.

Még1x köszönet minden képért!

Üdv, f.tom
Előzmény: O.Zsé. (389)
Davidon Creative Commons License 2008.04.20 0 0 395
Itt van egy összeállítás tőlem is. A közeljövőben bővülni fog, meg még küzdök a JAlbummal. Vmiért pl az istennek nem akar 5 oszlopot csinálni a 6 helyett, meg kisebb méretűre konvertálni.
luipapa Creative Commons License 2008.04.19 0 0 394
Köszönöm hogy véleményezted,segítség a válogatáshoz,szép fényeket minden fotósnak
Előzmény: jucco (393)
jucco Creative Commons License 2008.04.18 0 0 393
Ezeket látnám szívesen viszont egy kiállításon: 5,21,25,48,3,19,31,34,36,38,46,54,58,68,69,71,2,45(jobbról szűkíteném a teret vagy balról tennék még hozzá…innen nekem túl szűk, ez elviszi a tekintetem)

ezek közül a legütősebbek: 5,48,36,38,68,2 –majd 31,34,45,46,54,58,69

játszott még: 20,27,73,16,4,33,20,42,41,59,8(ha kedved van meg lehetne jelentetni sakkmagazinokban-komolyan!, mondjuk átkeresztelném: street chess-re:)


talán 4évszak,vagy színek nevet adnék a kiállításnak (bár a színekbe még beleférne a sok színes ház és fotósállványos kép is ezek is nagyon tetszenek)
dolfer Creative Commons License 2008.04.18 0 0 392

Hello!!

 

nincs mit:)

Végignéztem, 2x, majd harmadjára, már volt 1-2 kép, ami nyomott hagyott, ezek vannak felül, a többit meg csak irkáltam le menet közben!

 

Jó képek! :D

 

 

Előzmény: luipapa (391)
luipapa Creative Commons License 2008.04.18 0 0 391
Köszönöm hogy megnézted,és véleményezted
Előzmény: dolfer (390)
dolfer Creative Commons License 2008.04.18 0 0 390

Hello!

A képek neveit és nem az albumban betöltött sorszámukat irom:

Amik nagyon tetszettek: 42, 58

Amik              tetszettek: 5, 48, 34, 35, 36, 38, 41, 47, 51, 73, 74, 2

Amik nem olyan rosszak, de kicsit tetszettek: 9, 18, 45, 67, 68, 69

 

Tehát fentről lefelé a tetszés esik :)

 

üdv:

Viktor

O.Zsé. Creative Commons License 2008.04.18 0 0 389
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Az lenne csak a dolgotok, h megnézitek a LUIPAPA KÉPEIT, és a fotók sorszámát a fórumba vésve segítenétek kiválasztani a legjobb 20-25 képet...

Kiállítás anyagát a legnehezebb igazán elfogultság mentesen összerakni, így a Ti segítségetekkel talán könnyebb lehet.

Teljesen szabadon választott a dolog... abszolút szubjektív módon lenne jó a mustra.

Előre is nagyon köszi a fáradozást!

Üdv
dolfer Creative Commons License 2008.04.17 0 0 388
Ide is írom, hátha valakit érdekel :)

Kenko 1.4x Teleplus Pro (fehér) Canon véggel eladó 30e Ft-ért!

Keddenként pakson vagyok, egyébként szekszárdon :)
Davidon Creative Commons License 2008.03.31 0 0 387
Jajj, de kihalt ez a topik...
Hétvégi apróságok:





Bag610 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 386
Halihó makrósok!
Makróobit veszek nemsokára, megkérdem még1x van vkinek tapasztalata Sigma 150mm, 180mm (esetleg Canon 100mm-hoz képest, én csak ezt próbáltam).
Köszi
100-as makroképek itt: http://muteremben.attilaujvari.fotoalbum.hu/
Davidon Creative Commons License 2008.03.18 0 0 385
Tegnapi szerzemény:



O.Zsé. Creative Commons License 2008.03.18 0 0 384
Szia!

Köszi a dícséretet.

A 100xszép anyumék ablakában volt egy cserépben :oD
Így könnyen "alábújtam" :o)

A szirmok tulajdonosát nem ismerem, de ültetett, zárt helyen melengetett virág, így nem mérvadó a virágzás ideje... akár bazsarózsa is lehet... bár nem sokat értek a virágokhoz... :o/

Az esőcseppek száma egyenesen arányos a locsolófej karjának nyomásidejével :o)

Sajna ez a március nem kényeztet igazi tavaszi idővel, így szegényes a portfolió is :o(

Üdv
bak-ancs Creative Commons License 2008.03.13 0 0 383

Szia!

 

Egész jó kis képek. Nekem az utolsó százszorszépes tetszik a legjobban, érdekes perspektívából mutatja ezt az apró virágot. Hogy sikerült így "alámásznod"? :-)

A piros az milyen virág? Bazsarózsára emlékeztet, de az még nem virágzik szerintem - vagy igen?

A sárga sáfrányokon nekem kicsit sok a harmat (vagy esőcsepp), de ez nyilván ízlés kérdése :-)

Előzmény: O.Zsé. (382)
O.Zsé. Creative Commons License 2008.03.10 0 0 382
Hi POF-ozók :o)

Hogy kicsit felhozzam a topicot belinkelem a ma fűbenhasalt képeim :o)
Végre volt időm a már betoppant tavaszt elcsípni pár kép erejéig...

A TAVASZ ELSŐ VIRÁGAI...
faboferi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 381
Sziasztok Paksiak!



A Munkásművelődési Központ Kht. és a Mezőföld Természetfotó Egyesület
tisztelettel meghívja Önt és kedves családját

2008. március 3-án 18 órakor

Dunaújvárosba az MMK-Folyosógalériában megrendezett

„A mi világunk, 2008.”

című kiállítás ünnepélyes megnyitójára.

A kiállítást megnyitja: Haraszthy László
Természet- és Környezetmegőrzési
szakállamtitkár

Közreműködnek: A Sándor Frigyes
Zeneiskola tanárai
ifj. Pálfalvi János – vers

A kiállítás megtekinthető: március 3-tól – 28-ig
naponta 8-20 óráig
(vasárnap szünnap)

d_judy Creative Commons License 2008.02.11 0 0 380
Időpont változás: szerdánként 18:00
Előzmény: d_judy (379)
d_judy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 379
Ha van itt valaki szekszárdi, és még nem tudna róla, annak mondom, hogy keddenként a Babitsban 17:30tól fotóklub indul. Most kedden(jan.29.) volt az első.Csak gondoltam szólok, hátha érdekel valakit. A Babits honlapján van pár sor róla.
Bag610 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 378
Nagyon köszönöm!
Előzmény: f.tom (377)
f.tom Creative Commons License 2008.01.23 0 0 377
Hali!
Ha jól látom, akkor azt a narancsos színű virágot fotóztad. Nagyon szép munka! Szép arányok, gyönyörű színek! A narancs csak úgy ragyog a fekete előtt! Nekem nagyon tetszenek, különösen az első - bár ott egy picit több mélységélességet adtam volna, de ez csak szubjektív vélemény. Szép kompozíció! Gratula :)
Sajnos nincs a közelemben egyetlen említett obi sem.
Üdv, f.tom
Előzmény: Bag610 (376)
Bag610 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 376
Halihó emberek, nagy segítséget szeretnék kérni tőletek:
Ismertek vkit akinek van Sigma 150 vagy 180 makrója.

Nemsokára veszek egyet, de nemtom melyiket, ötletet tanácsot is szívesen elfogadok!

köszi

u.i. raktam fel pár képet ide http://attilaujvari.fotoalbum.hu/
Gond Creative Commons License 2008.01.18 0 0 375

Tisztelt Paksi Fotósok Baráti Köre Vezetősége és Tagjai!

Él a környezetükben egy "óriás" állatmenhely, a Vácikai Cerberus Állatmenhely Alapitvány, amelyben számtalan téma és sok kutya, cica várja az őket megörőkíteni vágyókat. Sajnos eddig hiába.

Miután egy éve távoli, internetes segítője lettem ezen állatmenhelynek keresem azokat az embereket, akiknek a segítségadás mellett erkölcsi hasznot is hozhat /kölcsönösen a hir és hirnév/  ha felkarolják és hirdetik a menhely létét, az ott folyó munkát és az ott eltöltött éveit a bentlakóknak.

Ezért segitségképpen arra kérem Önöket, hogy akár többen is, segítsék fotóikkal az ott folyó munkát.

Készítsenek felvételeket a menhely gondozottjairól, hogy azokat a legjobb eséllyel lehessen örökbefogadási szándékkal kiajánlani. Emellett a területet és a menhely életét ismerve számtalan témát ki tudnak emelni, amellyel szintén segíthetnek abban, hogy megismerhesse a Tolna megyei lakóság és környéke a menhelyet, a lakóit és egyben az Önök munkáját.

Fokozottan fontos ez az 1 %-ot kampányoló időszakra, hiszen a menhely szinte csak az adományozók pénzéből tudja fenntartani magát.

Sajnos a jelenlegi létszám, a 430 kutya és kb. 30-40 cica ellátása napi gondokat ró a vezetőnőre, Gál Tibornéra és nem igazán van ideje a korral és a szemlélettel haladni, amolyan röghözkötött, de csak a legjobbat szeretné a gondozottjainak.

Ami haladást jelenthet az a menhely új honlapja, amely majd egy éve elkészült és a http://www.paksiallatmenhely.zug.hu  cimen érhető el. A mai napig nem tudtuk megszervezni a fényképezést az összes kutyára vonatkozóan.
Néhány innen-onnan kapott kép nem is igazán tükrözi a kutya és cica valódi énjét, küllemét, de ha meglátják a most meglévő képeket, nem is kell erről irnom, látni fogják a hiányosságokat.

A telepen lévő kutyák Örökbeadásának leginkább az szab gátat, hogy nem tudunk csodás fotókkal hirdetni őket. Sokukról még rossz fotó sem készült, mert nem találtunk igazán önkénteseket, akik ebben rendszeresen segítettek volna.

A net-en barangolva találtam meg az Önöket jól ismerő és ajánló Rühl Gizella Fótóművésznőt, aki szerint sem zárt ajtókat döngetek, ha Önökhöz fordulok e témában.

A menhely életét eddig feltáró galéria: http://gallery.site.hu/u/Paksi_allatotthon_Gazdakeresoje  amatörök műve, de ők sem paksiak, igy hosszu ideig nem tudnak ujra gyakorlati segítséget nyujtani.

A honlap galériájában láthatóak is fotomontázsok, ki-ki emeltek egy-egy csoportképből, ellesett pillanatokból. Ez sajnos kevés ahhoz, hogy az új gazdák beléjük szeressenek, és örökbefogadásra késztessék őket.

Mi a saját erőből ezt a problémát nem tudjuk megoldani, ezért kérjük segítségüket.
Online képek készítésével, átadásával gazdagithatnánk a honlapon látható képtárat.
Ha van Önök között aki vagy akik szivesen vállalnának önkéntes és segíteni szándékozó fényképkészítést, azt arra kérjük jelentkezzen a Paksi Állatmenhelyet irányító Gál Tiborné /Erzsike/-nél:
- a helyszinen /Vácikai dülő/, vagy
- telefonon a 06-20-455-9983 számon.

A telefon üzenetrögzitős is, ha éppen nem tudná fogadni a hívást, üzeneten keresztül vagy telefonszám meghagyásával megoldódható.
A menhelyvezető hölgy visszahivja Önöket.

Kérem, gondolják meg és döntsenek.

Üdvözlettel:

Gál Tiborné menhelyvezető jóváhagyásával, kérésére

Slimbarszki/Margit (állatvédő, segítő)
http://www.paksiallatmenhely.zug.hu   kezelője.

O.Zsé. Creative Commons License 2007.12.19 0 0 374
Szia Tom!

Megnéztem az albumot...néhányszor :o)

Sajna nem értem haza csak egész éjjel, így nem tudtalak elkísérni...bánom is rendesen.
Mostanra megrogyott a hó, így már nem fotogén...Nekem várni kell a következőre :o/

Van néhány kivételesen szuper kattintásod...
a különleges (valszeg állvány remegtető) expódnál csettintettem egy jót.
A végén a belezoomolós király!

hangulatos képek! Nem hiába szereted a telet ;o)
A hólepte este igazán hálás téma. Jól tetted, h sétáltál egy egészségeset :o)

A "szellemautók" csíkjai frankón mutatnak.

Egy megjegyzésem lenne...
a fehéregyensúlyt Én nem így lőttem volna be...
Sajnos zöldes színhőmérséklet sikeredett...valszeg izzófényre áltál, vagy felhőre...
Kicsit hiányolom az izzók meleg fényét... :o/

Nekem ugyan nem havas képeim vannak, de a KÖZELEDŐ ÜNNEPEKRE való tekintettel Én is csatlakozom a hangulathoz... :o)

Mindenkinek remek és boldog ünnepeket....

Előzmény: f.tom (373)
f.tom Creative Commons License 2007.12.18 0 0 373
Szombat este nem tudtam otthon maradni, mert csábított a friss hó és a jó levegő. A város díszkivilágításban pompázik. Mintha nem is csípné az ember arcát a hideg, mert a karácsonyvárás elfeledteti, hogy fázzék is az ember.

A séta a Szent István tértől a Kishegyi utca aljáig tartott. Ha van egy kis időtök, akkor tartsatok velem. Akkor hát rajta...
luipapa Creative Commons License 2007.12.13 0 0 372
tavasszal össze hozzuk

Előzmény: f.tom (371)
f.tom Creative Commons License 2007.12.11 0 0 371
Köszönöm szépen! Ha nem tűnik túlzott udvariaskodásnak, akkor a ma látott virágos képek nagyon tetszettek :) A virágos kert valóban gyönyörű lehet, ha ott ilyen szép felvételeket lehet készíteni.
A virágos fotó partiban szívesen benne lennék :)
Előzmény: luipapa (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!