Keresés

Részletes keresés

Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4779
Nem túl jól választottál akkor szakmát.
Előzmény: azul (4777)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4778
Már mondtam. Lelassul az anyagcseréd, romlik a veseműködés, megnő a folyadékvisszatartás, emelkedik a vérnyomás. Ha sokáig csinálod (több mint 1 hét), akkor fehérjevesztés is lesz, azt meg végképp nem szereti a vese, ezért szoktak néha belehalni pl. az Atkins diétába.
Előzmény: kkmd (4769)
azul Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4777
Tulajdonképp én önhatalmúlag úgy döntöttem, hogy nem halok bele az extraszisztolékba, és nem szedem be a bogyót, persze ez nem javaslat volt, a magam részéről utálom azt érezni, hogy egy pár molekula helyrehozza a dolgaimat.
Előzmény: Eleon Nóra (4774)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4776
A legrosszabb amit tehetsz, ha elkezdesz azon görcsölni, hogy függő leszel.
Előzmény: Eleon Nóra (4774)
kkmd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4775
Ehhez képest életem a kánaán: mikor Holter volt rajtam, összesen 7 extrám volt, de borzalmasan éreztem magam. Ennél tényleg jobb a Frontin...
Előzmény: Eleon Nóra (4774)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4774
Függő meg nem leszek. Csak nem tudok úgy élni, hogy minden 3 szívdobbanásra jön egy extra.
Előzmény: Eleon Nóra (4773)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4773
Ki fogok mászni, csak ahhoz idő kell, meg tavasz. :)
Előzmény: azul (4772)
azul Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4772
Nekem is volt hasonló, kopp-kopp, egyelőre felszívódott. Belefutottam egy halóidegygulladásba, amiből nehéz pánik nélkül kijönni, aztán államvizsga, majd egy közeli hozzátartozó agyvérzése. Ahogy lefeküdtem nekiállt kalimpálni a szívem, úgy éreztem össze-vissza ver, néha éjjel felébresztett, hosszú órákig nem tudtam visszaaludni. Van egy doboz 0,25 xanaxom azóta is, nem szedtem be egy darabot se. A doki semmit se talált, úgyhogy annak ellenére, hogy alapjában nem éreztem, hogy szoronganék, mégiscsak arra voksoltam, és nekiálltam kihúzni magam a salakból. Mivel gyakran kényszerültem hasonló dolgora, ment egyedül is, de ha úgy érzed a problémák rajtad kívül állnak, vagy egyszerűen csak jó lenne kívülről kapni valamilyen támogatást, úgy valóban nagyon jó ötlet mókushoz menni.
Előzmény: Eleon Nóra (4723)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4771
A nagy önútálatban el is menek futni, hátha segít. :)
Előzmény: Eleon Nóra (4770)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4770
"relaxáló technikák: ismerem őket, de még nem tartok ott, hogy tudjam is alkalmazni. Most a " televanahócipőmdenagyonésmindenbőőőlelegemvan" fázisnál tartok. És nem akarok semmit, nem szeretnék semmit se nyaralni-se bulizni-se semmit. Na most aztán tényleg utálom magam, de majd valamikor csak jobb lesz..."

Imádtam olvasni. :DDD Én is itt tartok. :DD



Előzmény: kkmd (4761)
kkmd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4769

ha nem hiányzik a veséd, és gondolod, hogy nélküle is elleszel már a hátralévő időben, akkor hajrá nullkalóriás diéta.

 

Hogy van ez a nullkalóriával és a vesével? Tudod, ez volt az eredeti nyűgöm is: minmális kiválasztás > vérnyomás emelkedés... El tudnád magyarázni ? Sokat megértek a szakzsargonból is, de még tisztességes szakanyagot nem találtam róla. Mert ha ez tényleg gáz, akkor visszafogok!

Előzmény: Schrödinger macskája (4768)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4768
ne viccelj, végre elértem, hogy nincs zabálhatnékom!!! most kell kihasználni,

OK, rendben, ha nem hiányzik a veséd, és gondolod, hogy nélküle is elleszel már a hátralévő időben, akkor hajrá nullkalóriás diéta.
Előzmény: kkmd (4765)
kkmd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4767

...A kultúrsokk helyretenné a lelkedet.:) De tudom, ez így durván hangzik...

 

nem hangzik durván, tudatában is vagyok, hogy milyen jó dolgom van, de jó lenne valami sikerélmény, amitől az egóm ismét jól érezhetné magát. Most ez a fogyás az lenne, ha sikerülne... most nehezebb lesz, mint 4 éve azt hiszem... majd meglátjuk.

Előzmény: zsuzsi07 (4764)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4766
Az én anyukám 200-as vérnyomást produkált magának szorongásos alapon. Az összes vérnyomáscsökkentő csődöt mondott, jött érte mentő, volt kardiológiai kivizsgáláson, majd felírták neki a frontint. Azóta OK.
Ne siesd elhagyni, ezek sajnos hosszabb távú problémák.
Előzmény: Eleon Nóra (4749)
kkmd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4765

Kedvesem, mire ad gyors eredményt a nullkalóriás diéta, a légszomjra?

 

Igen-igen!!! Sokkal könnyebben emelgetem a lábaimat, jobban megy a felülés, na az ugrálás annyira még nem.

 

15 éve járok ide tornázni, azóta felszedtem cirka 20 kg-t; 88kg-ról indultam, most 84 kg kb.


.. felborul a homeosztázisod, egyszóval igen nagy eszetlenség. Többet ne csináld.

ne viccelj, végre elértem, hogy nincs zabálhatnékom!!! most kell kihasználni, utána már könnyebb lesz, ha a gyomor összeszűkül, s fizikálisan nem fér több bele!

 

...ne édesítőszerezzél, és ne norbiápdéjtműkajáljál.

 

Ezeket? SOHA!

Előzmény: Schrödinger macskája (4751)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4764
Én olyan gyaloglásra gondoltam, ami egyben a lelkedet is feljavítja. Kimenni vmi zöldbe, nézni a tájat vagy akár csak a házakat. Felrohanni a negyedikre nem olyan szívderítő. Szóval olyat, ami egyben kikapcsolódás is lehetne.
Ha megtehetnéd, azt mondanám, hagyj itt csapot-papot egy időre, és menj el egy délkelet-ázsiai vagy indiai túrára (persze, nem csoportosra). A kultúrsokk helyretenné a lelkedet.:) De tudom, ez így durván hangzik...
Előzmény: kkmd (4761)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4763
A frontin nem nyugtató a szó klasszikus értelmében véve.
Előzmény: zsuzsi07 (4746)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4762
Javaslatom: kenyérféle, szénhidrát nuku,

És jön a hipoglikémia. Nem szabad a szénhidrátot kizárni, csak esetleg csökkenteni, a fő ellenség pedig a zsír, amivel norbika sem szokott törődni. A szénhidrát ugyanis jóval nagyobb veszteséggel alakul zsírrá, a felesleg pedig kiürül. Zsírból mindössze 60-70 g-ra van szükség egy nap, ennél viszont jóval többet eszik még az is, aki úgy gondolja, hogy egészségesen él. Szénhidrátból meg kb. 200 g, de ennél több is tolerálható hízás nélkül.
Előzmény: Eleon Nóra (4744)
kkmd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4761

relaxáló technikák: ismerem őket, de még nem tartok ott, hogy tudjam is alkalmazni. Most a " televanahócipőmdenagyonésmindenbőőőlelegemvan" fázisnál tartok. És nem akarok semmit, nem szeretnék semmit se  nyaralni-se bulizni-se semmit. Na most aztán tényleg utálom magam, de majd valamikor csak jobb lesz...

 

Drasztikus edzés helyett nem lehetne kimerítő gyaloglásokat tenni, de azt szigorú rendszerességgel?

Haza rendszeresen gyalogolok; 4. emeletre (mhely) szintén- szinte csak én nem járok lifttel; plusz torna.

 

Ezért szerintem nem azt kéne elsősorban szem előtt tartani, hogy le akarok fogyni, hanem hogy egészségesen akarok élni. Ennek természetesen része lesz a fogyás is ilyenkor, de nem azzal a "hátsó" gondolattal, hogy "na csak ezen legyek túl, és minden mehet a régiben."

 

Most, hogy 4kg-val könnyebb vagyok, már légszomjam sem volt -annyira:-(((


Előzmény: zsuzsi07 (4746)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4760
Több évtizedes - így értettem.:(
Előzmény: zsuzsi07 (4759)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4759
Hosszú... Az egész az évtizedes dohányzás miatt van. Most meg, egy pillanat alatt le tudta tenni a cigit. Tüdő, és az összes folyománya. Már csak oxigénnel tud létezni.:(
Előzmény: Eleon Nóra (4757)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4758
A leveseket én is szeretem! Tápláló, sok folyadékkal, kevés kalóriával! Tökéletes estére!:)
Előzmény: Eleon Nóra (4754)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4757
És mi baja van, hogy ennyi sz@rt szed. :)
Előzmény: zsuzsi07 (4755)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4756
Igen. Ezért írtam rá, hogy max. :)

Na de négy? Az milyen sokk! :)
Előzmény: Schrödinger macskája (4752)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4755
Nem is rád, anyukámra értettem, hogy indokolatlan. Felírták neki, és maga sem tudja, pontosan mire... Igaz, kb 20 gyógyszer van most a szatyorban, és még néhány kiváltatlan recept. Ha ezt mind szedné... De borzasztó, hogy nem lehet egy orvossal megbeszélni, mi az, ami ezek közül kihagyható. Így a betegnek kell szelektálni, aki nem is ért hozzá. Mert a 20 féle gyógyszer, az nem megy: nem akar a végén gyógyszermérgezésben meghalni.:(
Előzmény: Eleon Nóra (4749)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4754
Norbiápdét műkaja nélkül.

Vannak ám jó receptjei. Én sem hittem volna. :)

Ami nekem bevált( nem norbiapdét, hanem saját) hogy este leves. Ideális. Zöldségből. Alig van benne kalória.

Monnyuk nekem minek? Alig vagyok 56 kg. :)
Előzmény: Schrödinger macskája (4751)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4753
Hiába vannak "tartalékaid", ha a vércukor szinted drasztikusan leesik, akkor bizony összerogysz, mert a glikogénraktárakból is, de a zsírpárnákból főleg lassan lesz glükóz.
Előzmény: kkmd (4743)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4752
A hetik 2 kg is nagyon sok! 0.5-1 max.
Előzmény: Eleon Nóra (4744)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4751
Kedvesem, mire ad gyors eredményt a nullkalóriás diéta, a légszomjra?
Abból a 4 kg-ból, amit 1 hét alatt lefogytál a fele víz volt, a másik fele meg a glikogén, nem valódi fogyás. Ráadásul a drasztikus diéta lelassítja az anyagcserét, megnő a vízvisszatartás, felborul a homeosztázisod, egyszóval igen nagy eszetlenség. Többet ne csináld. Csökentsd a kalóriát, mozogj többet, egyél sok rostot, de ne éhezzél, ne édesítőszerezzél, és ne norbiápdéjtműkajáljál.
Előzmény: kkmd (4740)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4750
A kv-t is mézzel iszom. A párom szerint borzasztó. :) ( ő üresen, szerintem meg az borzasztó. )
Előzmény: zsuzsi07 (4747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!