Keresés

Részletes keresés

anyabanya Creative Commons License 2007.01.20 0 0 107
és a tehetség?
Előzmény: hgyi (106)
hgyi Creative Commons License 2007.01.19 0 0 106
ezek mind mellékesek, a lehetőség mindenkinek adott.
Előzmény: anyabanya (105)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 105
Boldogan, ha tudnék, ha volna hozzá tehetségem, lehetöségem és persze legföképpen tudásom.
Előzmény: hgyi (104)
hgyi Creative Commons License 2007.01.19 0 0 104

Írj róla könyvet.

 

Előzmény: anyabanya (87)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.18 0 0 103
No akkor elmesélem, hogy nálunk hogyan is van ez. Van momentán 8 db kiskorum, akik itt nyüzsögnek többnyire. Sokat beszélgetünk, dumálunk, mikor miről. Van hogy csak ugy a semmiről, van hogy komoly dolgokról. A rendszerváltásról , a hösi idökről, a SZETA-ról, SZKH-ról, a szedeszról, de méggyakrabban arról, hogy mit is jelent emberségesnek lenni. No itt szoktuk emlegetni SOlt Ottiliát, mint az emberségesék, a ettrekézség egy példaképét, hogy ugy is lehet, ahogy ő csinálta, hogy nála mennyire összhangban volt az ember, a hit, az akarat, az elvek, a tettek. Lehet naivan nevelem a gyermekeket, lehet, hogy sok lényeges dolog van, amire nem figyelek oda, lehet igazán nem is nöttek még fel azok sem, akiknek már illö volna...lde legalább igyekszem emberségeséget okitani. Ennyi az én bölcseségem...aztán vagy kamatoztatják vagy nem, de az övék lesz és az enyém a remény, hogy hisznek majd abban, hogy a méltóság éppen ugy jár mindenkinek, mint a levegő, a víz, az élet...
Előzmény: kékbarisnya (102)
kékbarisnya Creative Commons License 2007.01.18 0 0 102
Te pl azt tetted, hogy indítottad ezt a topikot. Mi, akik nem mentünk off-ba pedig azt, hogy megköszönjük, hogy emlékeztetsz és emlékszel. Olvasgassuk írásait, mséljünk róla a fiatalabbaknak, menjünk el a sírjához, beszéljünk róla. Én pl. sosem tudok úgy elmenni a Komjádi uszoda előtt, mellett (bele sajnos nincs időm), hogy ne emlékezzek Ottiliára. A temetőről már írtam. Az ember nem örökkévaló, de addig él, míg van, ki emlékszik rá...
Előzmény: anyabanya (87)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.16 0 0 101

Ottilia olyan, mint a hazaszeretet, vagy a szerelem..... érezni kell és nem beszélni róla. trenden kívül van, mert nem volt "sikeres" és nem volt gazdag. Ő csak dolgozott, még különösebben eredményt sem ért el, hiszen mára a szegénység megsokszorozódott és elmélyült, és az a társadalmi réteg, akit ő megcélzott, mára kivert páriává vált. Aki meg mostanában másokért tesz valamit, azt mindenki hülyének nézi.

ez ellen sokat nem lehet tenni..... reméljük, azért az ő életének a példája olyan, mint az elvetett mag. elhal, de azért majd valamikor szárba szökken.

 

Előzmény: anyabanya (100)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.16 0 0 100
AZért fura ez a világ. Ha topic cimem az lenne, hogy Koka fogsora, vagy merre néz most Schmidt Marcsa, vagy bármi, amiben lehet gonoszkodni, akkor már több száz beírás lenne, de ha az ember pozitivat vár, hát lefagy a rendszer... 
anyabanya Creative Commons License 2007.01.14 0 0 99

Tényleg jó volna arról beszélni, hogy mit is kaptunk töle örökül?

Az nem téma most, hogy mit is mondana, mert ezt max csak sejtheti az, aki sejthette már életében minden rezdülését, de nekünk titok...Lehet, hogy keserű volna, mint TGM, vagy dolgozna elvakultan, mint Iványi (nem negatívként írom, hogy elvakultan az ő esetében)...

Előzmény: KoraLL (96)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.12 0 0 98
ha nem tudsz, vagy nem ismersz valamit, olvass utána, még mielőtt valami nem megfelelő dobozba próbálnád belegyömöszölni. nem szégyen az, ha valaki későn született, de az, ha az ismeretei hiányát nagyképűséggel próbálja leplezni és fontoskodva csacsiságokat beszél.
Előzmény: Berepülő (95)
Berepülő Creative Commons License 2007.01.12 0 0 97
Megyek. Te meg forgasd tovább a szemeidet. Képmutató erkölcs csaló.
Előzmény: KoraLL (96)
KoraLL Creative Commons License 2007.01.12 0 0 96
Hát ez az. Hogy a kettő között van némi különbség.
Valószinűleg nem gyülölkodve védte volna meg azokat, akiket jogtalanul ütöttek.
Valahol én tőle általában nem hallottam, olvastam gyűlölködést.
De menjetek innen inkább másfele. Ez a topic arról szólna hogy volt egy Igaz Ember.
És nem arról. hogy ki és mennyire nem az.
Apélda az lenne, hogy megpróáljunk mi magunk egy kicsit igazabbak lenni, és nem arról, hogy megkeresssük, hogy kinek mi a hibája.
Előzmény: Berepülő (95)
Berepülő Creative Commons License 2007.01.12 0 0 95
Tehát, akkor éles lőszer bevetését és fizikai terror alkalmazását javasolta volna?
Előzmény: Don Alfonso (93)
borzimorzi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 94

Pontosan.

Csót:

b

Előzmény: Don Alfonso (93)
Don Alfonso Creative Commons License 2007.01.12 0 0 93
Egészen biztosan nem Morvaihoz hasonlóan.
Előzmény: Fine Tune (92)
Fine Tune Creative Commons License 2007.01.12 0 0 92
Vajon Solt Ottilia védte volna Morvaihoz hasonlóan 2006.okt. 23 áldozatait és mit üzent volna GYurcsánynak?

Nem gúnyból kérdezem, kérdés az őt ismerőktől.
vizinikk Creative Commons License 2007.01.12 0 0 91

:-))))  ammán láccik, hogy te sokat tudsz a III/III-ról. én ezeket a dolgokat onnan tudom, hogy szoktam olvasni.

ítélkezni könnyű.... csak aztán előfordulhat, hogy te is hasonló helyzetbe keveredsz és te sem leszel tökösebb csávó.

amúgy meg fütyülök rá, hogy neked speciel mi a véleményed rólam, Bächer is kibírja.

mert nem veled kell elszámolnia, hanem a lelkiismeretével.

Előzmény: Szul (86)
mamicska Creative Commons License 2007.01.12 0 0 90
ezt Bächer megírta, a lelkiismeretfurdalását is...
Előzmény: Don Alfonso (72)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.12 0 0 89
Olyan jó volna, ha kicsit többet beszélnénk róla...hogy ha tudná a felnövekvö nemzedék, hogy nekünk itt volt ő, a mi Terézanyánk...Jó volna, ha gyermekeink tudnának róla, hogy lehet a közért tiszteségesen is...
Előzmény: szőriszarka (88)
szőriszarka Creative Commons License 2007.01.12 0 0 88
Nem fogjuk elfelejteni soha .Az emlékeim között mindíg ott lesz szerény termete okos szeme és a szavai amik néha igen kemények voltak meglepődtünk amikor kimondta.És a trabant ami nem volt elég gyors.Szegény szervezősrác soha nem heveri ki azt a traumát.:-(
Előzmény: anyabanya (87)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.12 0 0 87
No jó, akkor mit is tehetnénk, hogy ne vesszen el a feledés homályába, hogy ne feledjük, hogy mégha elment is itt maradt nekünk...?
Előzmény: kékbarisnya (78)
Szul Creative Commons License 2007.01.11 0 0 86

OFF

Még szerencse hogy te mindent tudsz mindenkiről.

Tiszta III/III feeling.

 

Elhiszem, hogy gyáva volt és megalkuvó, de ezzel semmilyen időben nem volt egyedül

 

Rongyemberek mindig lesznek, akiknek a máskéntgondolkodás mindig veszélyes lesz.

És lesz még egy rongy ember fajta is aki ezt megmagyaráza...

ON

Előzmény: vizinikk (84)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.11 0 0 85
a vitát elolvastam, kösz az infókat, és utánajárok. ha nálunk nem is tudom előkeresni a fszekben meglesz. remélem, nem kell az oszk-ba mennem miatta.
Előzmény: Törölt nick (76)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.11 0 0 84

Gold család= Bächerék, a papa Bächer Mihály zongoraművész.  Az ő anyai nagybátyja Thury Zoltán újságíró/író volt, nagynénje Thury Zsuzsa.

Malovetz Aranka az anyai nagymama volt - a nagypapa híres építészmérnök, aki főleg Algírban dolgozott.

A család meggyőződéses kommunista volt, főleg a holokauszt miatt, nyilván emiatt volt a szamizdat terjesztés a szemében bűn. Elhiszem, hogy gyáva volt és megalkuvó, de ezzel semmilyen időben nem volt egyedül, azt, hogy besúgó volt abban kételkedem.....

 

Egyébként előbb-utóbb el fogom tudni olvasni az eredeti cikket, nekünk is van archiv napilap cd-nk, csak időm nem volt ma utánamenni.

 

Előzmény: AliceCsodaországban (70)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 83
Off
Már régen irogattam ide, de a rend az volt, hogy a grémiumhoz kellett ajánló (2 db). Az egyik leszek én, a másikra meg beszélj rá valakit.
Előzmény: ejropalepke (79)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.11 0 0 82
Csak hát félő, hogy odáig fajultunk az elmúlt évtized alatt, hogyy már megállni sem vagyunk képesek csak akkor , ha köpni kell. A topicok világa már ilyen. Megnyitja valaki, hogy szeretem ezt vagy azt és ezrek irnak be, hogy miért is kell gyülölni ezt vagy azt... S ez ügyben  szinte teljes a koalició. Pedig nem minden ideologia. Föleg nem a szegények, a szegénység ügye. Vagy, ahogy irták itt , hogy közös demokráciánk minimumja a "méltóságot mindenkinek".  Miért is ne lehetne akár Ottiliára emlékezni igy, hogy ime egy topic, ahol lehet beszélni erről a méltóságról, miközben tiszteljük a másik másságát, véleményét, hisz végtére ez a mi közös méltóságunk és probálunk ugy megemlékezni erról az emberről akinek példáját akár követhetnénk is, ha másként nem, ha máshol nem, hát a magunk szük kis terepén, otthont teremtve itthon. Vagy csak gondolkozunk el, mit is várna el tölünk most Ottilia itt a mai helyzetben, mit szólna a marakodo irigységünkhöz, a kisstilű acsarkodásainkhoz? 
Előzmény: kékbarisnya (81)
kékbarisnya Creative Commons License 2007.01.11 0 0 81
Tartsuk életben a topikot, és emlékeztessünk, emlékezzünk rá. Nem hiszem, hogy többet tudunk tenni érte.
Előzmény: anyabanya (80)
anyabanya Creative Commons License 2007.01.11 0 0 80

Lehet... de tenni kéne, hogy ne feledkezünk meg arról, amit képviselt, ahogy képviselte...

Előzmény: kékbarisnya (78)
ejropalepke Creative Commons License 2007.01.11 0 0 79

off

Nekem nincs jogosultságom a topikodba beírni, de szeretnék. Meg lehet oldani?

Előzmény: Törölt nick (77)
kékbarisnya Creative Commons License 2007.01.11 0 0 78
Anyabanya!
A szobor halottnak állít emléket. Viszont jó volna, ha Ottiliára mint élőre emlékeznénk. Inkább  a családi sírboltra tegyünk követ, virágot, mécsest, vagy álljunk meg előtte és emlékezzünk. Ez nem sokba kerül, viszont az élőt idézi fel, a most élők tiszteletadásaként. Sztem ez jobb, mint közömbösen ott állni, vagy protokollizálni egy szobornál.
Előzmény: anyabanya (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!