Keresés

Részletes keresés

Constn Creative Commons License 2006.12.30 0 0 237

A valóság az, hogy szövegértési nehézségeid vannak. Segítek és félkövérrel szedem az időpontot amire vonatkozik. Olvasgasd a netet, találsz előrejelzést bőven. Ott a VMT is, pont ma írták a kartácsok...

 

"Térjünk vissza a számokra! a válság-vizionáriusok pl. ilyeneket állítottak:

 

2% -> 9% év elejére (brutális ugrás) az inflációról

meg hogy megy, mint a rakéta......."

 

Előzmény: Callie (225)
Pukszi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 236
Tán ki kéne nevezni egy jó elftársat, oszt az mindíg megmondaná, mennyi az infláció! Választás az nem jó, mert a nyavajás nyugdíjasok elnyomnák az igaz magyarokat!
Előzmény: Bolhás cica (230)
Bolhás cica Creative Commons License 2006.12.30 0 0 235

"A KSH-ban sokezren dolgoznak......."

 

Meghajolok eme érv előtt (vagy alatt, ahogy megyó mondaná)

Előzmény: Callie (233)
Callie Creative Commons License 2006.12.30 0 0 234
Éppen az ilyesmi ad hamis számokat. A statisztika bonyolult tudomány, a reprezentatív minták kialakítása is az. Egyéni esetekkel nem megyünk semmire.
Előzmény: Bolhás cica (230)
Callie Creative Commons License 2006.12.30 0 0 233

Te kis mohó!

 

A KSH-ban sokezren dolgoznak.......

 

Egyébként általában sok évtizedes tapasztalattal és jó szakemberek.

Előzmény: Bolhás cica (230)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.30 0 0 232

Ez igaz !

 

Igazából qrvára gazdag Magyarország !!!

Qrvára sok deviza-tartaléka van !

 

 

....csak ezek direkte nincsenek lebontva-kibontva részleteibennn a nyalvánosság előtt ! :O)))))

ISFC Creative Commons License 2006.12.30 0 0 231

"Írjál még sokat, kiscsákó!

 

A mentalitásod tipikus példája a viktatúra áldozatai agymosottságának.

A bonsaimessiás meghirdette, hogy minden szar, rosszabbul élünk mint az ő regnálása idején,

a leglelkesebb agynélküli fütyeszhívek meg SEMMIT nem hisznek el, ami ezzel ellentétes.

Még a tényeket sem.

 

Kínos, nagyon kínos.

Az alcsúti krisztus pedig elégedetten dörzsölheti a markát.

Kormányra kerülnie nem sikerült, de eredményesen behülyített néhány tízezer szerencsétlent."

 

Bár pazarlásnak tűnik, de beidéztem az egészet. Hogy mindenki láthassa! 

Okulhasson a hibámból. Hát igen, ezzel a logikus,  tényszerű érveléssel nem tudok mit kezdeni. Sakk matt. Feleslegesen és eredménytelenül túltanultam magam.

 

De szerencsére írhatok még. Köszönöm.

 

 

Előzmény: nehazudj fidesz (188)
Bolhás cica Creative Commons License 2006.12.30 0 0 230

Csinálj magadnak számítást.

Állíts össze saját fogyasztói kosarat, sörrel, borral, gyümölcsjoghurttal, villanyárammal, kannásborral (:-), egyszóval mindennel, ami elviszi a pénzed javát. A benzint se felejtsd ki, az pl. jelentősen csökkent.

Nálam súrolja a 20%-ot nyár óta.

 

A ksh meg lesz*phat.

Előzmény: Callie (228)
BaSand Creative Commons License 2006.12.30 0 0 229
Egyre több Magyarország adóssága!
2006-12-29 15:34:46

Magyarország bruttó adósságállománya 1 milliárd euróval 77,5 milliárd euróra, nőtt a harmadik negyedévben, míg 2005 végén még 68,4 milliárd eurót tett ki a közvetlen tőkefektetéseken belül elszámolt egyéb tőkével együtt - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

Az ország nettó adóssága 36,1 milliárd euróra nőtt, a második negyedév végi 35,4 milliárd és a tavaly év végi 29,7 milliárd euróról. A bruttó adósságállomány a közvetlen tőkefektetéseken belül elszámolt egyéb tőke nélkül 1,3 milliárd euróval volt nagyobb az előző negyedév végén mért értéknél, 62,4 milliárd eurót tett ki, míg 2005 végén 57,8 milliárd euróra rúgott.

A nettó adósság 28,4 milliárd euróra nőtt, az előző negyedévi 27,4, és a tavaly év végi 24,2 milliárd euróról. A nemzetgazdaság nettó adósságállománya 2006. szeptember végén a GDP 32,2 százaléka, a közvetlen tőkefektetéseken belül elszámolt egyéb tőkével együtt pedig a GDP 40,9 százaléka volt.

A közvetlen tőkefektetéseken belül elszámolt egyéb tőkével együtt számított bruttó adósságból az államháztartás és az MNB részesedése 28,8 milliárd euró volt a harmadik negyedév végén, szemben a második negyedévi 28,2 milliárd és a 2005 év végi 26,9 milliárd euróval. Ebből a forint adósság 10,7, a második negyedév végén 10,5, tavaly az év végén 10,9 milliárd eurót tett ki.

Az idén szeptember végén a jegybanki tartalékok értéke 16,5 milliárd euró volt. Az államháztartás és az MNB nettó adósságállománya 0,7 milliárd euróval nőtt 2006. III. negyedév végén az előző negyedévhez viszonyítva. A negyedév végén 11,7 milliárd, 2005 végén 10,4 milliárd euró volt, ebből forintban 10,5 milliárd, 10,3 milliárd illetve 10,6 milliárd.

A külföldiek tulajdonában lévő, forintban denominált államkötvények állománya 2006. szeptember végén 9,5 milliárd euró volt, 0,3 milliárd euróval több az előző negyedév végén mért adatnál. (MTI Eco)

http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=155724
Callie Creative Commons License 2006.12.30 0 0 228

Milyen más intézmény tud inflációt számolni? mutass egyet!

 

Úgy könnyű "érvelni", hogy amelyik szám nem támasztja alá a víziót, azt csalásnak nevezed.

De engem ne fárassz ilyesmivel.........

 

Előzmény: Bolhás cica (226)
ISFC Creative Commons License 2006.12.30 0 0 227

"A csecsemőtől az aggastyánig,a krőzustól a koldusig mindenkire majd másfél millió adósság jut!"

 

Nem, ezt rosszul látod. Minden MSZP szavazóra jut 4 millió.

 

Előzmény: vágyaktengere (186)
Bolhás cica Creative Commons License 2006.12.30 0 0 226

"A valóságban a KSH utolsó gyorstájékoztatója szerint"

 

Ebből a mondatból vagy a "valóság" vagy a "KSH" szót törölni kéne, mert ütik egymást.

Az infláció messze 10% fölött van. Minden szolgáltató emelt, az élelmiszerárak például legalább 15%-kal nőttek szeptember óta.

Előzmény: Callie (225)
Callie Creative Commons License 2006.12.30 0 0 225

Térjünk vissza a számokra! a válság-vizionáriusok pl. ilyeneket állítottak:

 

  • 2% -> 9% év elejére (brutális ugrás) az inflációról

    meg hogy megy, mint a rakéta.......

     

    A valóságban a KSH utolsó gyorstájékoztatója szerint novemberben 6,4%-al volt nagyobb a fogyasztói árindex, mint előző év novemberében, az év első tizenegy hónapjában pedig átlagosan 3,7%-al.

    Decemberről még nincs adat.

  •  

     

    KSH tájékoztató

     

    Ennyit a fideszes rakétáról.

     

    Előzmény: Constn (164)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 220

    52 de még 53 is a nagy éhezés évei voltak, amire a nagy kopasz pajtás még rátett pár lapáttal. Gondolom ekkor jöhetett a melegtől az a gondolata, hogy gyapotot kéne termeszteni, hadd kovadjon szikesen!

    :-)))

     

     

    Előzmény: Törölt nick (219)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 218
    Igen érdekes ez a fuksz dolog.

    Nálunk is visszatérő történetek keringtek arról, hogy az özvegyen maradt nagyanyám 25 kilós batyuval a hátán vitte kétnaponta a húst, tejterméket, lisztet a félnapi gyalogútra levő bányászvárosba, hogy ki tudja fizetni azokat a pénzben kirótt terheket, amikre nem volt egyéb lehetősége, valamint megvegye azokat az iparcikkekekt, amire elemi szüksége volt. Történet az erdőben eltévedésről, mert az úton nem volt biztonságos. Egy elvesztett batyú pedig az éhkoppot jelentette volna, míg ki nem bőjtölik.
    Amikor anyukám halála után megörököltem az ékszeresdobozát, az új típusú ez-az mellett néhány vékonyka 8 karátos csorbult gyűrüt találtam benne.
    Ez lehet az a városi fuksz, amiért itt az acsargás megy.
    Előzmény: Törölt nick (212)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 217

    Eleve egy aszályos év volt 52, az évszázad aszálya. Asszem 4 hónapig nem esett eső, de a hónapok számáért nem vállalom a felelősséget.

     

    Előzmény: Törölt nick (215)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 216

    Azt azért nem várhatta senki, hogy ezt merő szívjóságból tegye. Ugye?

     

    Ezen?

     

    Előzmény: MrJones (213)
    Nagulnov Creative Commons License 2006.12.29 0 0 214
    Na itt egy történet a mocskos parasztokról/ezek itt pestiek - 56ból. Kenyérért aranyat?


    "Mellesleg: én voltam akkor kenyérért apámmal, mert fejenként csak egyet adtak, hogy ne árulják tovább aranyért (!). Nem volt egy felemelő élmény... :(



    Kezedet csókolja: ooloo
    Előzmény: borzimorzi (122)"
    MrJones Creative Commons License 2006.12.29 0 0 213
    "a mocskos paraszt-on pöccentem be."

    Helyes.

    Én meg a cinikus jópofizásodon.
    Előzmény: Törölt nick (210)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 212

    Ez amit most írok, ez egy baromira saját családi tapasztalás.

     

    Nagyanyám és nagyapaám, mivel az öreg akkor már nyugdíjas vasutas volt, de a nyugdíjat épp billpengőben fizették, maga is űzte ezt a cserekereskedelmet, mert az ingyenes utazásra jogosító vasúti igazolványuk megvolt. Télvízben, kályhacsőbe fagyasztott zsírban, lesütött disznóságokat szállítottak Pestre, és egyéb ennivalókat, mert az időjárás volt a hütőszekrény, és csencseltek, mert akkor ez volt a szkszó. Aztán a gyűrűk, meg az aranyláncok, meg az egybek, szépen visszavándporltak a fővárosiakhoz a fordulat éve után, de főként az 1952-es nagy aszály idején, amikor én születtem. Ebből pénzeltek, a beszolgáltatások és padlássöprések alatt. Ebből fizettek nekem 52-ben szoptatós dajkát,  mert 52-ben meghalt a nagyanyám amikor én egy hónapos voltam és anyámnak elment a teje, más ennivaló meg akkor nem nagyon lett volna nekem.

    :-(

     

    Előzmény: Törölt nick (209)
    ex_lx Creative Commons License 2006.12.29 0 0 211
    Nem nagyon volt miben segíteni. :)
    Előzmény: Törölt nick (207)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 210
    Teljesen mind1 hol lax, a mocskos paraszt-on pöccentem be.
    Előzmény: MrJones (205)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 209
    >>Azt senki.
    De azt sem, hogy mindenéből kifosszák a mocskos parasztok pár kiló krumpliért.


    Persze a mocskos(**anyád**) parasztok halántéknak szorított krumplival követelték a fukszokat.

    Megtehették volna, hogy hagyják éhendögleni őket és akkor csak szépen lecsattintgatják azt, ami kell.
    Ezek a hülyék pedig nekiálltak üzletelni, mikor meg is ehették volna saját szájúlag, mert azért korántsem csak a valóságos feleslegek kerültek árualapba, hanem mindaz amiről a paraszt úgy gondolta, hogy számára megér az ellentételezés némi gyomorkorgást.
    Micsoda véletlen, hogy azok a fukszok néhány éven belül visszakerültek a szépen kikerekedett ügyvédnék, orvosnék nyakába és csak rossz emlék maradt, hogy ennek a felsőbbrendűbb kompániának függnie kellett egyszer is Jánostól, aki amúgy vasárnap délután napszámba ássa a kertben a virágágyások alját.

    Az mégnagyobb röhej, hogy az új rendszerben nagyságosék pusztai hosszúházából városba költözött, ott holmi tedd ide-tedd oda gyári munkára fogott kasza-kapa kerülők hogy lenézik a parasztot, és a semmittevés mint közös nevező okán ők is úrnak képzelik magukat mások felett.
    Előzmény: MrJones (199)
    ex_lx Creative Commons License 2006.12.29 0 0 208
    upsz, elkéstem
    Előzmény: Törölt nick (204)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 207
    Kössz a kisegítést.
    Előzmény: ex_lx (206)
    ex_lx Creative Commons License 2006.12.29 0 0 206
    "1 tojás = 1 aranygyűrű."

    A cserekereskedelem a legliberálisabb piac, nincs dotáció, nincs kényszer, csak kínálat meg kereslet. Mi ezzel a baj?

    avagy

    Szar az, amikor az agrárollóba annak a farka szorul, aki nem szokta az érzést.
    Előzmény: MrJones (198)
    MrJones Creative Commons License 2006.12.29 0 0 205
    "Egyébként qrvára bírom ezt a (fő)városi mentalitást."

    Baromira nem vagyok fővárosi.
    Szóval innen kezdd újra.
    Előzmény: Törölt nick (204)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 204

    De azt sem, hogy mindenéből kifosszák a mocskos parasztok pár kiló krumpliért.

     

    Asszem te is nyald ki....

     

    Egyébként qrvára bírom ezt a (fő)városi mentalitást.

    Mert ezek szerint te azt szeretted jobban amikor a mocskos parasztnak lesöpörték a padlását, elrekvirálták a disznaját, fizetség nélkül, mert a Vörös Csepelnek enni kell, hogy ne bukjon a rendszer. 

     

    Aztán a Vörös Csepel biciklije megvehetetlen volt a paraszt számára az ok volt, mert ugye az agrárolló mindig az ipar oldalára hajlott. De amikor a főváros népének nem volt mit enni akkor a mocskos paraszt kifosztotta a fővárosiakat mert a kereslet kínálat törvénye csak akkor működik, ha a Vörös Csepl biciklit ad el horribilis áron. A fővárosi viszont nem akar horribilis árat fizetni, azért az élelmiszerért, ami a mocskos parasztnál volt, mert az a mocskos paraszt a háború közepette is tette azt a mocskos paraszti munkáját, amig a főváros háborúzni méltóztatott..

     

     

    Elépesztő vagy.

     

    Előzmény: MrJones (199)
    MrJones Creative Commons License 2006.12.29 0 0 203
    "Inkább idézd, pontosan ki és hogyan ígérte Őszödön, hogy nem fognak hazudni!"

    Nyugoggyá' meg no nyugoggyá' meg.

    Nem vót taggyűlés.

    Nyugoggyá' meg.

    El Kúró a Böszme életében nem taggyűlt.
    És te sem taggyűltél.
    Előzmény: nehazudj fidesz (95)
    MrJones Creative Commons License 2006.12.29 0 0 202
    "az, hogy 250 000 ember hitelt vesz fel a karácsonyi vásárlásához, az ő egyéni szoc. problémájuk"

    Bizonyos esetben.

    Bizonyos esetben pedig - ha ebből a negyed-/fél-/háromnegyedmilliónyi emberből/családból túl sok fuccsol be -, nem az, hanem társadalmi probléma.

    Ez persze egy egoista faszt nem biztos, hogy érdekel (pláne, ha nem érinti közvetlenül a dolog), de azért közvetve megérezheti a hatását.
    Előzmény: upi2000 (87)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!