Keresés

Részletes keresés

lektor Creative Commons License 2006.12.21 0 0 127
Ez igaz. A dánok krumpliból csinálnak szeszt, elöszeretettel.
Előzmény: Derek (122)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.12.21 0 0 126
nagy pofon ám a balatoni nyaralás a májnak. DDD.
Előzmény: Derek (125)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 125
Ismerem az ilyet a multbol eleg jol. En Balatonmarian mentem at hasonlon tobbszor ahol a szomszednak nagyon kellemes deli parti, homoki olaszrizlingje volt es a demizsonnal tobbszor fordultunk. Meg vele is kellett inni par poharkaval,mert azt ugy illik.
Előzmény: matej nyikolajevics (123)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 124

Bizony így van.

Testes borokat tikkasztó hőségben inni, főleg tisztán, igencsak szívgyilkos cselekedet :-))

 

Előzmény: matej nyikolajevics (118)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.12.21 0 0 123
a fröccsözést valóban reggeli után kezdtük, mert a hajnali mólós talin, elöszőr megkostoltuk mindenkinek a pálinkáját. a fröccs csak ezután jött, az elején csak a günzer rosé volt megfelelő, estére már mindig mind1 volt:-))
Előzmény: Derek (120)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 122
Nem csak a borert, nincs olyan cukor es kemenyitotartalmu anyag amibol ne csinalt volna az emberiseg valamifele cefret ,ebben a talalekonysaga ugymond hatartalan.
Előzmény: matej nyikolajevics (119)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 121

Látod, ezért is féltjük ilyen görcsösen :-))

A biológiai szükséglet nagy úr :-))

Előzmény: matej nyikolajevics (119)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 120
Az a baj az ilyen nyari tikkadoban a froccsozessel,hogy ha elkezdi az ember ugy reggeli utan, osztan nem lehet abbahagyni:-))
Előzmény: matej nyikolajevics (118)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.12.21 0 0 119
megáll az eszem, hogy mit meg nem tesz az ember a borért:-))
Előzmény: lektor (115)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.12.21 0 0 118
nyáron, fröccsnek én is a könnyebb borokat szeretem. közös ismerősünkkel,  annyi fröccsöt ittunk a nyáron bogláron, hogy az országos fogyasztást érezhetően megdobtuk:-))))
Előzmény: Derek (116)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 117
Mellesleg egy jo buli is. szuretkor marha nagy fozeseket szoktunk tartani ,meg a karacsony elotti borfejtesen is,amikor otthon vagyok.
Előzmény: Derek (116)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 116
Pontosan,mint mi, egesz evben onellatok vagyunk borbol.Igaz ez a bagolai karczos nem egy nyalos pecsenyebor.de froccsnek kivalo es garantaltan szolobol keszult, es a vorosunk kivalo lett az iden, hoztam is egy palackkal a fiamnak a jueszejbe a karacsonyi vacsorahoz.
Előzmény: matej nyikolajevics (114)
lektor Creative Commons License 2006.12.21 0 0 115
Itt egy szölö telepités a Kanári szigetek beli Lanzarotéból.Ott a mélyedésben a töke, amit nem látsz. A köfalak a szél ellen vannak,a talaj láva homok.Talajvize a szigetnek nincs.Ejjelente a lávahomok magába szívja a nedvességet a levegöböl és igy "öntözi" a szölöt. Nagyon jó boruk van, kóstoltam. Csak érdekességként.
Előzmény: matej nyikolajevics (114)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.12.21 0 0 114
vagy telepít szőlőt magának.
Előzmény: lektor (113)
lektor Creative Commons License 2006.12.21 0 0 113
Akkó nem veszed meg. Elmész a Józsi bá pincéjébe (ha van 1 Józsid, ha nincs szerezzé), oszt ö majd szív neked a hordóból, a jobbikból. Oszt jó napot.:)
Előzmény: Vagdalthús (111)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 112
Ja kerem talan figyelembe kene venni,hogy Amerika a vilag legerosebb politikai es gazdasagi hatalma jelenleg es ugye az erosebb kutya... Ja es az amerikai piac fizetokepes...,mig mondjuk Bangladesh nem
Előzmény: Vagdalthús (110)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 111
De ha én nem akarom ezt a szart inni, akkor hadd igyak már bort, ha arra támad gusztusom!
Előzmény: lektor (109)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 110
Az amerikai válasz erre sokkal brutálisabb... ühüm. És akkor ez kötelezően elfogadandó tendencia, hogy a kapcsolat egyoldalúan működik, mert ha mi picit szólunk rosszat, akkor ők nagyot káromkodnak üvöltve...
Előzmény: Derek (108)
lektor Creative Commons License 2006.12.21 0 0 109

egy dolgot azért még mindig nem értek.ilyen távolságokból behozott terméket hogy lehet párszáz forintért adni?

 

Azé köpöd ki.:)

 

Mert biztos csak esszencia borok.

Előzmény: Törölt nick (90)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 108
Persze , csakhogy az eu-s arukat el kell adni es ha ravagnak az amerikai termekekre valami vedovamot akkor az amerikai valasz erre sokkal brutalisabb,es aminek csak a wisconsini farmerek orulnenek,nem kell konkuralniuk az europai sajtokkal pl.
Előzmény: Vagdalthús (107)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 107

"Pedig az Európai Uniónak a célja pont az USA dominancuiájának a csökkentése-kegyensúlyozása lett volna."

 

Pontosan. Sőt, önálló, karakteres európai identitás erősítése is az egyik cél, gazdaságpolitikai eszközökkel (is). Papíron ezt is fektették le kismillió szóbeli és írásbeli kinyilatkoztatás formájában. Ehhez képest a gyakorlatban homlokegyenest az ellenkezője valósul meg.

Előzmény: v_peti (105)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 106

"Ezzel szemben az USA seggnyalója lett az EU."

 

Persze,mert az EU-s orszagok is el akarnak adni az USA piacan. Az USA pl tele van spanyol , francia, olasz ,.szloven borokkal, francia, holland sajtokkal.Lehet szigoritani az amarikai aruk behozatalat az EU-ba .de az amerikai valasz erre az EU szamara sokkal megrazobb lenne.

Előzmény: v_peti (105)
v_peti Creative Commons License 2006.12.21 0 0 105
Már régóta gondolkodom azon, hogy bele kellene egy tankba ülni, és szétlőni a brüsszeli bürokrata bagázst. (jó, humánus vagyok, éjjel, amikor csak a security van ott, azok meg ki tudnának menekülni)

A legjobban a nagy átverés bosszant. Az, hogy nem ezt igérték eu-belépéskor. Jó, nem vagyok naív, nem vártam csodákat.
DE: Amikor a 90-es évek közepén be akartunk lépni, akkor az EU elsősorban a saját érdekeit védte. És jó lett volna bejutni, ebbe a körbe.
Csakhogy azóta gyökeresen megváltozott a helyzet, és az EU nem a saját érdekeit védi, hanem eucaritas-ként viselkedik. És minden sz@rt beenged az EU területére. Nemcsak a keleti blokkba!!! Nyugaton is szívnak emiatt. :(((


Pl. a sok kínai textilhulladékot (jó, nem minden cucc hulladék, ezért kellene válogatni). Beengedi a Dél-Amerikai húsokat, amikor itt is bőven van. Meg beengedi az amcsi borokat, ami itt is van bőven, meg szintén amerikai (USA állam+WTO) nyomásra a génmanipulát élelmiszerhulladéko is be kell engedni, hiába tiltakoznak ellene. (Jó, én nem ellenzem totálisan a GM cuccokat, de had legyen minden országnak, régiónak saját szuverén joga eldönteni, hogy beengedi-e vagy nem!!!)

Pedig az Európai Uniónak a célja pont az USA dominancuiájának a csökkentése-kegyensúlyozása lett volna. Ezzel szemben az USA seggnyalója lett az EU.

Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.21 0 0 104

Ha már az Alföldet említetted: kár, hogy esett a legendás borháromszög miatt a térség termékeinek presztízse.

Bizony a homoki bor nem rossz, itt most természetesen minőségi borról beszélek.

Ittam már Kiskőrösön termelt és palackozott olyan muskotályt, hogy fülem-farkam kettéállt. Na, az kérem, szőlőből volt, szinte harapni lehetett a szemeket benne, oly gyönyörű ízvilága volt.

Előzmény: Derek (102)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 102
Nekem a somlai borok tul kemenyek,azert a sok alfoldi tartozkodas utan a dunantuli magas savtartalmu borok mar nem annyira nyerok szamomra mint regebben.
Előzmény: Törölt nick (101)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 100
Na en ennyire merev nem vagyok ,megkostolok mindenfele bort , mert kulonben honnan tudnam melyik milyen?
Előzmény: Törölt nick (96)
Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 99
Szemely szerint en is csak pusztamergesi rizlinget iszom ha Szegeden vagyok,ha a Dunantulon akkor becehegyit, vagy csopakit ,nalam a voros bor nem nyero kulonosebben. Egyszer ittam egy Szeremley bort amire az volt irva olaszrizling oszt mikor megkostoltam ereztem,hogyaz 90 szazalekban rajnai, azota nalam feketelistan van. De en az alapjan merek le egy vendeglot,hogy milyen hordos boruk van,az nalam a merce,mert ez az ami a standard,es ebben eleg jo javulas van az utobbi idoben.
Előzmény: Derek (95)
HAL9000 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 98

Figyelmesebben kérlek...:)

Előzmény: Törölt nick (82)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.21 0 0 97

No, elolvastam a topikot.

Nekem vagy 15 évre lesz borom. Addig kitartok az EU-val szemben.:)

 

Amig iszunk - addig legyőzhetetlenek vagyunk.

Derek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 95

Ja, de te csak egy fogyaszto vagy es a mo-i borfogyasztast nem egy emberre financirozzak.

 

Az hogy te mas borat nem iszod az az egvilagon semmit nem jelent a borpiac szempontjabol csak szamodra erdekes.

Előzmény: Törölt nick (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!