Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 28
hobbicélra elég, ha csak néha akarsz pár kolbászkát megsütni
ha valahol fúj a szél, akkor odébbviszed szélárnyékba
könnyű takarítani, el lehet pakolni garázsba, pincébe

a szomszédunk épített már 6 félét, de a végén visszatért az ilyen hordozhatóhoz

ha sűrűn sütsz haveri körnek vagy nagy a család,akkor valami termelékenyebb praktikusabb lenne
vagy ha kisgyerekek vannak, akkor is célszerű fixet csinálni, nehogy magukra borítsák

vagy ha irigy a szomszéd,akkor is célszerű fixet építeni, ami legalább 1 méterrel magasabb az övénél és van benne lift :)


Előzmény: Panda_boy (26)
Panda_boy Creative Commons License 2008.08.26 0 0 27
Így néz ki, most feltöltöttem a képeket. Szerintem szép. De majd sütéskor mutatja meg magát, hogy működik.
Panda_boy Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26
Sziasztok! Még új vagyok itt a fórumon és a grill témában is.
Kedvet kaptam én is a kerti grillezéshez, mert már régóta szerettem volna grillezőt, de eddig nem volt. Régen téglákkal körbe raktam a sütés helyét és ott raktam tüzet, amiben nyárson sütöttük a szalonnát.
Haverom vett Sparban kis 40 cm magas öntött vas grillt és akkor döntöttem el én is veszek egyet. Végig néztem a Sparban, Tescóban, Praktikerben kapható olcsó grilleket. (nálunk csak ezek az áruházak vannak) Aztán mivel a Praktikerben van a legnagyobb választék a grillsütőkből, ezért ott választottam. Először fedeles gömbgrill akartam, de aztán ez sokkal jobban néz ki és több funkciós, ezért ez lett megvéve. Ez 10 ezerről van leárazva 6000-re.
Így néz ki:
http://kepfeltolto.hu/i/?211682&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?211683&t=img
Xafi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 25
Sziasztok!
Kerti grillsütőt szeretnék csinálni, van klinkertéglám, meg bontott samott téglám, de nincsen tervem. nem tudtok egy linket, ahol vannak fent képek ilyesmikről?
viktor a takarító Creative Commons License 2007.07.31 0 0 24

A kisebb, 6 fős 90 ezer Ft, szóval nem olcsó. Tény, hogy jól néz ki, mi is ráizgultunk. Ami érdekes, megnéztem a lábakat, és némelyik betonlábnak már most letört a sarka....

Vaterán láttam hirdetve hasonlót 50 eezerért, de ha jól emlékszem, ott csak a tűzhely/asztal volt benne az árban.

Előzmény: papaya (20)
bandika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 23
Hülyeséget fogok kérdezni: olyat csinált már valaki, hogy kerti mobilgrill alsó részét, "tűzterét" és rácsát építette be e célra kialakított "házba"? Ytong jó erre a célra, bírja a hőt, vagy azért samottéglát kell a tűztérrel érintkező részre tenni?
Pepszi Creative Commons License 2007.07.13 0 0 22

A legutolsó szerintem már inkább giccsparádé :-)

 

 

Pepszi Creative Commons License 2007.07.13 0 0 21

Én netről vadászom az ötleteket. Gugliba beírni, hogy BBQ, gril ... és a képkeresésre nyomni.

 

 

 

 

papaya Creative Commons License 2007.07.13 0 0 20

Sziasztok!

 

Én már megcsináltam a magamét. A hétvégén lett kész, holnap tesztelem. Egy egyszerű Baumaxban kapható beton grillsütőre hajazó, pulttal, bontott téglából. A pultba én is szeretném bevezetni a vizet (egyszerű gyorscsatlakozóval egy csapot a slaghoz), meg lefojót (pultba rejtett vödör).

 

Úgy tervezem különböző sütő felületeket szerkesztek hozzá. Boltban kapható rács már van, szeretnék egy grilltálcához hasonlítót, ami megakadályozza, hogy füstös legyen a sütnivalóm és esetleg a lecsorgó levet is vissza lehet rá locsolgatni. Meg egy lávaköves lapot, amin tésztát is lehetne sütni (pizza, kemencés lángos, egyebek)

 

A Praktikerben láttam műkőből készült kis kerek asztalkát, a közepén tűztérrel, mellette szintén műkő padocskákkal. Nagyon tetszik. Multifunkciós. Ha akarom grill, ha akrom szalonnasütő, bográcsozó, de ha akarom nyárson is tudok rajta sütni. Ha hamarabb látom lehet, hogy olyant csinálok. Tuti. 

dudde Creative Commons License 2007.05.11 0 0 19
kösz még egyszer a tippet. bementem, megnéztem. izzítókémény:)))
Előzmény: 36évi (17)
dudde Creative Commons License 2007.05.11 0 0 18
kösz, utánanézek az oldalukon, vagy felhívom őket. ma kell leadnom a fordítást:)
Előzmény: 36évi (17)
36évi Creative Commons License 2007.05.09 0 0 17
Most láttam a baumaxban, de a nevére nem emlékszem. Valami ketter vagy ilyesmi. Bocs a németesektől. Asszem olyan 9000 pént volt. Nagyon profinak látszott.
Előzmény: dudde (16)
dudde Creative Commons License 2007.05.08 0 0 16
nem tudja véletlenül valaki, mi a magyar neve annak a grillbegyújtó segédeszköznek, ami angolul chimney starter, németül pedig anzündkamin? olyan nagy pohár alakú, ebben gyújtják be a faszenet, és innen szórják a hamutálba. 
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15
Az első próbálkozás: [image1]
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 14
Az első próbálkozás:
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 13
pedig hogy kerestem.
...hát ott se sok hozzászólás van
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 12
persze :)
Előzmény: Törölt nick (9)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 11
Össze kéne nyomatni a két topikot?
Előzmény: Beodra (10)
Beodra Creative Commons License 2006.12.17 0 0 10

  "Csodálkoztam is, hogy erről még nincs topik"

 

Van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123757&la=56809178

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 9
olyat, hogy a kamera berepül a tűztérbe és a kéményen át távozik?
Előzmény: trikó (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 8
áá, ebben már kemence is van, olyan mint egy sokfunkciós svájci bicska, semmire sem használható! :)

Mingyá' megkeresem és pdf-be átkonvertálom, ha sikerül
tongue Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7
Én is régen töröm ilyesmin a fejem, de mielőtt hozzákezdenék, jó lenne látni néhány megvalósított ötletet. Akár fényképen is.....
Az én tervem annyival bővebb, hogy kemencét is szeretnék valahogy a komplexumba beleapplikálni.
Előzmény: Törölt nick (-)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 6
Alias|Wavefront bocs :)
Előzmény: trikó (5)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 5
Vidd át as modellt 3Dsmax-ba vagy Maya-ra, Ailias|Wawefront-ra, és csinálj nekünk madárdalos, rezgőnyárfás animációt, kevéske szarvaspörkölt illattal... :))))
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4
Csodálkoztam is, hogy erről még nincs topik, vagy csak nem találtam, bár az első 700-at átnéztem.
Nekünk is van kertünk úgy 2 éve, de mi is csak kellő tapasztalat után akarunk nekikezdeni, tanulni akarunk a más hibájából. :)))

Én már terveztem egy olyat, ami grill, bográcsozó és szalonnasütő egyben, majd megpróbálom valahogy ide betenni, az a abj, hogy AutoCAD-os rajz. Olyat szeretnék, ami hangulatos is és praktikus is, például a kerti csapot az oldalába applikálom lefolyostúl, hogy lehessen kezet mosni, stb. Ja és lesz beépített sörnyitó is, legalább három, nehogy véletlen sorba kelljen állni.
Előzmény: trikó (3)
trikó Creative Commons License 2006.12.16 0 0 3
Érdemes kisebb-nagyobb "mobil" grillekkel kitapasztalni mondjuk egy szezon alatt, hogy mik az uralkodó szélirányok (Magyarországon É-ÉNy a fő irány, de nyáron D-DNy is gyakori. Kelet felől ritka.)

Adott helyen, hegyoldalban alakulhat ez másképp is, mint az átlag. Ha nagyobb épület van a közelben, annak takarása és más aerodinamikai hatása is lehet.

Arra is érdemes figyelni, hogy uralkodó szélirányokon hová mehet be a füst/gújhamburger, fújsteak, fújsültkolbász illat :)) a nyitott ablakokon.


Nálunk még mindig nem épült meg a fix tűzrakó, mert a kert berendezését szokásaink alapján szeretnénk megoldani. Egyszerűen kialakul, hol szeretünk letenni kertiasztalt, hol van kellemes árnyék, és persze hol nem zavar a füst.

Négy éve van meg a kert, de még semmi nincs "lehorgonyozva" a fákon kívül persze.
Grillezős bulikhoz öntöttvas nagygrill megy szél alá fordítva, nagyobb bográcsos bulikon pedig egy békebeli vashordó alsó 30 centije van levágva tűzrakónak, és azt rakjuk ide-oda.

Ezalapján alakult ki az a hely, ahol valószínűleg a most következő szezonban már fix tűzhely épül tetővel ezzel-azzal.

Nem előregyártott betonkemence lesz, mert az szerintem kevésbé hangulatos, mint egy körbeülhető dolog.

Mondjuk nálunk külön probléma, hogy hajlamosak vagyunk télen is sütögetni-főzni szabadtüzön... Ez pech... :)))
Előzmény: NeomatiK (0)
trikó Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2
Végre egy rendes topik!!!!

:)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 1
de biztos probléma, majd ha nagy szél fúj, akkor legfeljebb a tűzoltók eszik meg a kaja legvégét. :)
Előzmény: NeomatiK (0)
NeomatiK Creative Commons License 2006.12.16 0 0 0

Hangulat0s! A bajom az összevissza széljárással van. Vagy ez nem probléma? Tavasszal én is szeretnék ilyet építeni.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 topiknyitó
Szóval, akkor milyen is legyen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!