Keresés

Részletes keresés

zeneoktatas1980 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2031

Zongoraoktatás, hegedűoktatás, szofézs oktatás Budapesten, Rákospalotán. Részletek: www.zeneoktatas.hu

 

dávidxy Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2030

Sziasztok! Egy kis segítség kéne, mellette egy nagyon rövid bemutatkozás. Elsőnek is már több mint 8 éve zongorázom, a legutolsó darabom "Yiruma-Riwer flows in you". Viszont most kedvet kaptam egy másikhoz persze, az Életrevalók c. filmzenéjét szereteném megtanulni "Ludovico Einaudi-Una Mattina". Ha valaki tudja már a darabot, akkor kérnék személyes tapasztalatokat, valamint, hogy a kottát hol tudta megszerezni. Érdeklődnék még más stílusú zene iránt is, a mai XXI. század zeneéjében, de ezeket zongorán játszva. Hallottam már pl.: AVICII - Silhouettes (zongorán persze) EXAMPLE- Changed the Way You Kissed Me, EXAMPLE-Say Nothing, OneRepublic- If I Lose Myself stb...

panzergeneral Creative Commons License 2013.07.10 0 0 2029

Sziasztok.

 

Az Idő urai c. rajzfilm témájának a kottája kellene.

Vagy bármi megoldás ahhoz, hogy eljátszhassam végre.

Kezdő vagyok.

Köszönöm a segítséget.

 

Sziasztok

Ukon Ilma Creative Commons License 2013.07.08 0 0 2028

 

Sziasztok!

Nagyon jó látni, hogy ennyien szeretik a zongorát, és még vannak, akik értékesen töltik a szabadidejüket. :)


Én egy zeneakadémista lány vagyok, szeptembertől vállalok oktatást Budapesten, ha kell, házhoz is megyek! Szolfézs és zeneelmélet oktatást is vállalok! Vagy ha valami probléma van, megakadtok a gyakorlásban, nem tudjátok, hogy mi a következő lépcső, keressetek bátran, megpróbálok segíteni! :) Bármilyen korosztállyal szívesen foglalkozok.


Érdeklődés esetén az orgonálás is megoldható helyszínileg (több, nagyon jó hangszernél is), de gyakorlási helyet nem tudok biztosítani.


Itt kereshettek: ukonilma@freemail.hu

Jó gyakorlást!! :)

Ukon Ilma Creative Commons License 2013.07.08 0 0 2027

Szia! Igen, ehhez már kell pedálozni, de próbálgatni kell, és ha egyszer már ráérzel, akkor olyan lesz majd, mintha így születtél volna :D olyan ez, mint a késsel villával evés :)

Előzmény: Laja73 (2012)
Laja73 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 2026

Szia, gratulálok, és hajrá!! :)

Szerintem ne feltételezz semmit előre, nyugodtan kérdezd meg. Ezek régi pianínók, adott esetben már hangolni sem lehet őket rendesen, az iskolák biztos nem fogják bánni, ha minimális szinten is, de hasznosítják. Nem mondom vannak merev iskolaigazgatók, de hát csak akad egy normális.

Előzmény: Ilovecooking (2025)
Ilovecooking Creative Commons License 2013.06.27 0 0 2025

Kedves Mindenki,

 

Felnőtt fejjel -nagyon kevés gyerekkorban felszedett alapokkal- gyakorlatilag teljesen kezdőként szeretnék zongorázni tanulni.

Nincs semmilyen célom vele, csak a tanulás öröme, kihívás, értelmes hobbi, stresszoldás, koncentrációs képesség fejlesztése stb., vagyis nem remélem, hogy magas szintet valaha is elérhetek.

Budapesten élek, így magántanárt tanálni nem jelent gondot, azonban nincs saját zongorám. Valaki tud esetleg olyan helyről Budapesten, ahol van lehetőség gyakorlásra?

Természetesen akár bérleti díj ellenében is érdekelne. A Google keresés főleg iskolákat dob ki, ahol órák után a diákok gyakorolhatnak, de feltételezem, vadidegen felnőtteket nem szívesen látnának ott.

Ha bárki tud bármilyen gyakorlási lehetőségről, kérem írjon egy emailt az alábbi címre: theprocrastinator.bogi@gmail.com

Nagyon köszönöm!

Zongorázni jó:)

 

Üdv,

Bogi

pianoboy Creative Commons License 2013.05.26 0 0 2024

Szia, ha szükséged van még a Fényév távolság kottájára írj nekem!  crazycoop@freemail.hu és már küldöm is...:)

 

 

 

Előzmény: Péter Székely (2015)
white wolf Creative Commons License 2013.05.12 0 0 2023

Szia marcony!

 

Köszönöm a segítségedet!

Akkor várok még a többiek véleményére,segítségére is.

 

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat a munkámmal

kapcsolatosan,rendes tőled,és hidd el igyekszem mindig tanulni fejlődni :-)

 

Üdv.:Atti.

Előzmény: marcony (2022)
marcony Creative Commons License 2013.05.12 0 0 2022

Szia Volfi!

 

Nekem csak annyi magárol a zongoráról az ismeretem, amennyi rámragadt, mert szűk családunkben van zongorakészítő mester.

A zongora értékéti így, a képeken keresztül eldönteni nagyon nehéz.

A szerkezet adhat ugyan némi támpontot, de mégis csak a hangzás, és a hangolhatóság dönti el értékét.

A hangzás alatt értened kell azt, hogy ezeken a rövid, és a mély hangzás miatt szükséges vastag húrokon, a fonat könnyen meglazul, és csúf zörgő handot ad.

A hangolhatóság alatt azt, hogy mennyi ideig tartja a hangolást, a hangolószög mennyi dő alatt enged a húr feszességéből.

Láttam már olyat, hogy a hangolókulcs a húr kellő megfeszítése után, szemmel láthatóan fordult vissza.

Ilyenkor a zongora szögcserére szorul, ami önmagában 70-100 e. Ft.

Ennyi egy garnitúra hangolószög, + a munkadíj.

 

Gyakran nem ér ennyit a zongora.

Írj ha mégis úgy gondolod, tudok valamiben segítni.

 

Egyébként aki előtted írt, egy zongorával foglalkozó család, talán bekapcsolódnak és adnak kérdésedre az enyéménél hasznáéhatóbb választ.

Amúgy meg, bár ez nem ide tartozik, nagyszerűen fejlődsz, munkáidhoz ezúttal is gratulálok.

 

Üdv:

M

Előzmény: white wolf (2021)
white wolf Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2021

Szervusztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni!!!!

A képeken szereplő zongoráról kellene nekem egy kis infó!!!

Ki,vagy kik,esetleg milyen cég készítette??

Milyen besorolású? Jó,rossz,átlagos?

És végül de nem utolsó sorban mennyit érhet???

 

Amit tudni kell hogy én nem értek semmit a dologhoz ezért kérdezlek titeket tehát ha vissza kérdeztek esetleg,akkor nem biztos hogy én tudok válaszolni:(

Táblácskát sajnos nem találtam rajta arról hogy mi lehet a származása.

A faragás utolsó része de azt ti is láthatjátok "Wien" tehát Bécs szerepel. Ami esetleg utalhat e a származására???

Annyit tudok esetleg elmondani asztalos szemmel hogy nagyon szépen elkészített kézi munkával van kivitelezve!

A pici papír táblácskán ami benne van Boros József zongora hangoló cégére szerepel.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! Atti.

       

bal_elte Creative Commons License 2013.04.27 0 0 2020

Egységesen 2000.- Ft / darab áron lehet zongora basszus húrokat vásárolni itt: 

http://pianostudio.hu/index.php

Előzmény: marcony (2019)
marcony Creative Commons License 2013.04.01 0 0 2019

Még ennyit mondhatok:

1./ Amennyiben nem tartja a hangolást, akkor szögcsere.

   Ez nem jelenti egyben a húrok cseréjét is.

2./ Szögcseréhez lehúrozni, nem okvetlenül kell.

   Cserélni csak a döglött húrokat kell, és csak a fonott húrok döglenek meg.

   A döglött nagyon csúnyán, tompán zizeg, zengése rövid.

3. Egyes fonott húrok cseréje több-be kerül. Cca 3000 Ft./Db.

4./ 2x-3x fonott húrok még drágábbak. (Zongorától, konstrukciótol függ.)

 

Ezért egyszerűbb gyorsabb és célravezetőbb, az összes (fonott) cseréje.

A nagy kérdés, megéri-e a felújítást a zongora?

Nagyon gyakran nem, ugyanis a javítás költségével nem emelkedik meg a teljes értéke.

 

Üdv:

M

 

Előzmény: hutocz (2017)
Laja73 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2018

Az öreg húrok nagyon érzékeny valamik. Nem értek hozzá csak tapasztaltam. A régi bérelt pianínón gyakorlatilg egyik napról a másikra ment el a hangja az egyik regiszternek (vagy hogy híjják ezt zongoránál), és lett javíthatatlan. Eljött az ideje és kész, talán kiszáradt a fa amire rá volt feszítve és az adta az utolsó lökést vagy nem tudom...de gondolom a szétszedés-összerakás is előidézhet hasonlót.

hutocz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 2017

Nem lett még bántva a zongora, egyenlőre csak tapogatózok hogy mit hogyan, illetve van egy teljesen más jellegű projektem folyamatban, ha azzal végeztem utána tudom betenni a műhelybe.Egy érdi zongorahangolóval sikerült már beszélnem, ott tartunk hogy ha megkezdődik a restaurálás kijön felmérni, de első körben kapásból húrszettet javasolt ő is.nyilván aki ilyen körökben mozog tudja hogy egy normális felújítás nem olcsó mulatság, s mivel nem vagyok szakember a témában érdeklődök ki mit mond, illetve ajánl.Nyilván örülnék neki ha használható maradhatna a húrszett, de nem sok esélyt látok rá.

 

Köszönöm a választ, illetőleg bárkinek bármi észrevétele van a dologgal kapcsolatban, szívesen fogadom.

Előzmény: marcony (2016)
marcony Creative Commons License 2013.03.29 0 0 2016

A húrok egy részét fel lehetne használni, de ha csak össze lett dobálva, ki válogatja ki, hogy melyik hová való?

Másrészről, ha a fonott húrokon meglazúlt a fonás, (döglött húrok) azokat cserélni kell, mert nem javíthatók.

Szerintem magára adó zongorás nem vállalja el. 

Előzmény: hutocz (2014)
Péter Székely Creative Commons License 2013.03.27 0 0 2015

Nincs meg véletlenül valakinek a Padlás c. musical Fényév távolság zongora kottája?

hutocz Creative Commons License 2013.03.18 0 0 2014

Sziasztok!

Apró kérdés: kereszthúros páncéltőkést lehúrozás után fel lehet-e húrozni ugyan azokkal a húrokkal?

GV2 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2013

Sziasztok!

 

Van itt valaki aki ért a zene keveréshez, vagy hasonló?Egy instrumentális verzióra lenne szükségem, de sehol se bukkaon rá!Demjén Ferenc- Ne Sírj!

 

Ez kéne, csak a zenei alap. De ami még jobb lenne, ha valaki a The Voice című műsorban elhangzott verzióból tudná valaholgyan csak a zenét megszerezni!

 

( lehet, hogy nem a legjobb helyen járok, de a legutóbbi hozzászólás itt a legfrissebb-ebből arra következtettem, hogy itt van még élet )

 

Köszönöm!

Laja73 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 2012

Az új szerelem:

 

 

Jajj de szeretném....jól sejtem hogy ehhez már pedálozni is tudni kell?

ZsuR Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2011

:((

Előzmény: MelindaSzabo (2010)
MelindaSzabo Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2010

Ha szerelmed a ZONGORA, felnőtt vagy és még nem próbálhattad ki, milyen klassz dolog, Tanodámban a helyed! Budapest VI. kerületében fogadom a lelkes tanulnivágyókat kortól, zenei előélettől függetlenül.

 

http://www.zongoraoktato.hu/

rabko Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2009

Sziasztok, billentyűs kerstetik jazz, funk stílust játszó zenekarban Budapesten (feldolgozások és némi saját). Részletek: rabko@freemail.hu emailen.

 

üdv. Peti

Laja73 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2008

Így van ez! Nekem a zene kimaradt a gyerekkoromból, de ugyanez volt a kötelező olvasmányokkal, semmit sem utáltam jobban. 

Előzmény: kalika000 (2007)
kalika000 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2007

Mikor zenesulis voltam nagyon utáltam mikor Bach darabokat kellett tanulni, sőt, minden vizsgán kötelező volt egy barokk darabot játszani.

Mostanában meg egyre több Bach tetszik meg:)))

Előzmény: Laja73 (2006)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2006

Na és rendesen gyakoroltok? :)

Mi a soros darab?

 

Nálam ez megy (na nem pont így:))

 

andrás6769213 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2005

naná, direkt azért szunyáltam egyet délután, hogy most este is gyakoroljak kicsit!

Előzmény: Laja73 (2003)
kalika000 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2004

persze:)))

Előzmény: Laja73 (2003)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2003

Szevasztok, zongorázik még valaki? 

Laja73 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 2002

Ugye a kötés szabályai szerint ha ugyanarról a hangról van szó ütemeken keresztül, akkor nem emeljük fel az ujjunkat. Akkord esetén meg pont ellenkezőleg: mivel a második akkordnak (is) "egyszerre" kell megszólalnia, nem pedig úgy, hogy a háromból az egyik már "eleve" szól, muszáj elengedni a két akkordban közös hangokat, és éppen egy olyan hanggal kell kötni, amelyik a másodikban nincs benne. Így gondolom én :)

Előzmény: öreg-F (2000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!