Keresés

Részletes keresés

Deibler úr Creative Commons License 2006.11.27 0 0 84
Nincs új a Nap alatt. Eszembe jutott egy topik a fórum őstörténetéből és áthelyeztem ebbe az alfórumba, mert ide tartozik: Új nevet a MALÉV-nek VERSENY.
Miocsó Creative Commons License 2006.11.27 0 0 83

Köszönöm szépen poor68

Üdv.
Előzmény: poor68 (80)
CsePeti Creative Commons License 2006.11.27 0 0 82

Hali!

Nekem otletem nincs nevhez, de egy epito jellegu javaslatom volna. Ha megengeded.

De jol figyelj, mert csak egyszer mutatom meg.

 

A multkor ultem a budin, es kezembe akadt egy ujsag, amelyben az egyik cikk a vilag kulonbozo nagy reptereinek nevvalasztasat taglalta. Persze Ferihegy nem volt koztuk, de az merult fel bennem, hogy ha uj nevet kellene adni a Budapesti Nemzetkozi Repuloternek, ti kirol neveznetek el?

 

Szerinted maskepp reagalnanak ra az emberek?

Amugy erdekelne, hogy ha mostantol a fenti kis szosszenetre koncentraltok, milyen valaszok szuletnek?

 

Udv, kellemes hetet mindenkinek

Előzmény: hungarianAir (73)
vgera Creative Commons License 2006.11.27 0 0 81

Nekem tokeletesen megfelel Ferihegy, valahogy hozzanott a szivemhez...

 

Viszont a Malev gepeit nyugodtan el lehetne nevezni a magyar repules es tortnelem nagy alakjairol. Ez is bevalt modszer kulfoldon, s mar itthon is volt ra pelda. (HA-LEG: Szent Istvan, HA-LHA: Szent-Gyorgyi Albert).

 

Valahogy mostanaban ez az ujrakereszteles-elkereszteles nagyon divatba jott. Mar a Moszkva ternel is jot rohogtem.

poor68 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 80

Perjámos, 1893.01.06 - Róma, 1932.05.21 (Miocsó-nak, tisztelettel)

Előzmény: Miocsó (78)
poor68 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 79

Kedves hungarianAir!

 

Mint építő jellegű hozzászólásodból csökött kis agyammal kikövetkeztettem körülbelül 16 éves (+-5), a repüléssel már legalább 120 éve hivatásszerűen foglalkozó, történész végzettségű, a repülés világában nemzetközi szinten is jól ismert és tisztelt tag vagy. Ha egyáltalán megengeded, hogy bárki innen közvetlenül hozzád intézze a szavait, lenne egy kérdésem, amelyre bizonyára TE tudod a választ. Mivel lenne indokolható, hogy Endresz-ről nevezzenek el egy nemzetközi repülőteret, nem mondom, hogy kis teljesítmény volt a világon tizenötödikként átrepülni az óceánt, de azért mégiscsak ott a kérdés a levegőben? Miért nem mondjuk Magyar Sándor, vagy ha komoly lenne a kérdés akkor mondjuk Kármán Tódor? Másik szerény kérdésem, hogy mi a baj a jelenlegi névvel? Valami értelmes választ várok ám, nem csak ilyen hebehuirgyát, mint amit mi kis senkik meg tudunk fogalmazni, hogy csak.

 

 

Előzmény: hungarianAir (73)
Miocsó Creative Commons License 2006.11.27 0 0 78


Kedves Ismeretlen "Vecsési" Barátom!

Ha én vecsési lennék és magan lokálpatriótának nevezném magam, akkor foggal-körömmel ragaszkodnék a Ferihegy elnevezéshez!
Szóval valahogy nem stimmel a dolog ezzel az eröltetéssel.
Vagy Az általam nagyra becsült Endresz Gy. vecsési volt? Ezt bevallom nem tudom,de igérem utána nézek a könyvtáramban,hisz tanulni soha sem késő.

Üdvözlettel: Miocsó
Előzmény: hungarianAir (73)
B767-2 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 77
Ha történelem órát akarsz tartani akkor kicsit el vagy tévedve és rossz topicot választottál...Nagyon örülünk hogy te ennyire kened-vágod a dolgokat, és te nagyon értesz a történelemhez is, ráadásul még mielőtt lesülnénk te megmondod nekünk a tutit! gratulálunk!de a megnyilvánulásaid arról tesznek tanúbizonyságot,h igen " magasan " felettünk állsz..Tehát sztem lehet innen elhúzni, és magadnak megfelelő társaságot keresni..
Itt egyedül te vagy szánalmas, és még1x mondom,h vegyél vissza az arcodból!Látom,h még mindig,h nem vagy képes felfogni, a téma lezárva és nem vagyunk kiváncsiak sem rád, sem a fantasztikus történelmi képességeidre. F.hegynek változatlanul nagyobb gondjai is vannak..ennyi.
Előzmény: hungarianAir (73)
micimedve Creative Commons License 2006.11.24 0 0 76
Az emberek már csak ilyenek. Szánalmas, fantáziátlan, földhöz ragadt népség. Még a jelszavukat sem hajlandók naponta megváltoztatni, pedig ... A cipőt is találóbb lenne lábtyűnek nevezni, de itt talán ezt sem tudnánk áthajtani. Pedig milyen szép is lenne, ha az unott Ferihegy a jövőhéten Kármán Tódor Airport, december elején Rubik Ernő Légikikötő... és így tovább. De nem! Ezeknek semmi sem tetszik. Csak a cipő, meg a Ferihegy. Talán ha elolvasnák azt a könyvet...
Előzmény: hungarianAir (73)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 75
Amugy neked tényleg csak az az 1 bajod ,hogy Ferihegy egy helyi birtokos nevét viseli???
Előzmény: hungarianAir (73)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 74

Én csak azt nem értem miért akarják egyesek megváltoztatni a földrajzi neveket.

Budapestnek nem akarunk új nevet? Ne haragudjá ,de szerintem az szánalmas ,hogy valakiknek nem tetszik a neve.

Ez van azt kész.

Előzmény: hungarianAir (73)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.24 0 0 73
Úgy látom nem tetszett az ötlet az embereknek... Hát elég szomorú, sőt inkább szánalmas hogy ilyenek itt az emberek(azokra gondolok akik azt hajtogatják hogy "megszoktuk ezt a nevet") Ilyen emberekkel nem lehet vitatkozni, mert 1esek azt hiszik magukról hogy hú de nagyon értenek itt a magyar történelemhez és a magyar repülés történetéhez... Mielőtt még valahol nagyon lesülnének az ilyen emberek elmondom nekik hogy nem kéne erőltetni , inkább szépen vegyenek elő egy könyvet ebben a témában és olvassák végig!
trottli Creative Commons License 2006.11.21 0 0 72
Új nevet... ...nekem!
Van olyan egyszerű nevű reptér, amit használnak is: IKA - Imam Khomeini! Tényleg!
sevenfourdrajver Creative Commons License 2006.11.21 0 0 71
Kitaláltam egy frappánsat! Legyen Pestszentlőrinc-felső, - Zámbó Jimmy International a könnyebb kiejthetőség kedvéért!!
Előzmény: tombrez (70)
tombrez Creative Commons License 2006.11.21 0 0 70
Pssszt de tenyleg mindenki legyen csendbe........
na csend van ott hatul is.......?????
Akkor elarulom a legjobb nev az ami MOST VAN.!!!!!
Balfa**ok felsorakozasa hulyegyerekekbol.......
eggohoek Creative Commons License 2006.11.21 0 0 69

Új javaslatom van!

 

Mondd meg a neved és nevezzük el Rólad!

Előzmény: hungarianAir (51)
viricsi Creative Commons License 2006.11.20 0 0 68
+1, aki elhelyezi ezt szöveget, hogy jól megláthassuk, hogy mekkora marhák is vagyunk. :)))
Előzmény: CsePeti (67)
CsePeti Creative Commons License 2006.11.20 0 0 67

Jomagam sem kedvelem az OFF-olokat, de ez a topik szinte konyorgott, hogy ezt bemasoljam igy hetfo reggelre.

 

Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez? 
 
1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve
14 aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésről, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni
7 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire
1 aki az egészet átrakja a világítás topicba
2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba
7 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésről szóló hozzászólásokban
5 aki flame-eli a nyelvtanárokat
3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben
6 aki vitázik azon, hogy "villanykörte" vagy " villany körte" másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot
2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa
15 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt
19 hozzászóló aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni
11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba
36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás
7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat
4 aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást
3 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált
és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz
13 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy "én is"
5 aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte problémát
4 aki azt mondja, hogy "nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelőtt?"
13 aki azt mondja, hogy "csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről" 
 

vmartina Creative Commons License 2006.11.20 0 0 66
Mostmár csak azt kell eldönteni, ATH-ban igyuk-e meg vagy BKK-ban. Tőlem lehet Ferihegyen is, ha az nem nagyon ciki :-) 
Előzmény: b737 (65)
b737 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 65

Kiskegyed nyert és lehet bor is :-)

 

A többi induló pedig vigasztalódjon a széleskörű tájékozottság magabiztos érzésével, bár valószínűleg ezek után sem sokan mondják, hogy "elmegyek Suvarnabhumiba". Elmenni Elefthrios Venizelosba meg lehet, hogy egyenesen blaszfémia. :-)

 

Szóval összességében békén lehet hagyni Ferihegyet szerintem

Előzmény: vmartina (60)
vmartina Creative Commons License 2006.11.19 0 0 64

És persze a jelentése....

Arany föld. Thaiföld klasszikus neve..

No, minden megfejtve.

Előzmény: b737 (59)
viricsi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 63
Pláne egy száraz pohárért...illetve egy málnaborért, vagyis izé, mit iszunk?? Hukk. :)))
Előzmény: vmartina (62)
vmartina Creative Commons License 2006.11.19 0 0 62
Mit meg nem teszünk azért a pohár málnáért?!...:-)
Előzmény: heliosair (61)
heliosair Creative Commons License 2006.11.19 0 0 61
Gorog allamfo es szerintem a kiejtes is eleg jol megy.

De azert van meg egy ket gyongyszem a gorog repterek kozott csak hogy parat emlitsek:

Heraklion - Nikos Kazantzakis
Skiathos - Alexandros Papadiamantis
Előzmény: b737 (58)
vmartina Creative Commons License 2006.11.19 0 0 60
Hogy ki tudom-e ejteni helyesen az nem biztos, de ATH és BKK :-) Az új(abbik) mindkettőből. Lehetne inkább egy pohár száraz vörösbor?
Előzmény: b737 (59)
b737 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 59
Ja, és az ajánlatom Suvarnabhumi-ra is érvényes :-)
Előzmény: b737 (58)
b737 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 58
Aki tudja pl. hogy ki volt Eleftherios Venizelos és helyesen ki tudja ejteni és tudja melyik repteret hívják így az alkalmasint vendégem egy nagymálnára :-)
xhwamt Creative Commons License 2006.11.19 0 0 57

Ki az a Coanda?* Leonardo, vagy Mozart egy jól ismert név szerte a világon, de ezen a Coandán még a románok is csodálkoznak, ha egyáltalán megtudják, hogy a reptér amit használnak ezen a néven fut!

 

Ugyanez lenne a helyzet Endresz György nevével.

 

Ez a fajta ügybuzgalom végül oda fog vezetni, hogy valahol átadják a Rubik piszoárt.

 

Nem kéne eljutni odáig, ahova a történelem nélküli nemzetek mind eljutottak, miszerint mindent amit csak átlehet keresztelni valami helyi jelentőségű nemzeti hősről neveznek el. A történelemmel rendelkező nemzetek nem szorulnak rá erre, megengedhetik maguknak azt a luxust, hogy a tisztességes földrajzi neveket használják és ez alól csak kiemelkedő jelentőségű személyek kapcsán tesznek kívételt. A kiemelkedő jelentőségű személyt az egész világ ismeri. Ezért kiemelkedő jelentőségű!

 

*Tudom ki az a Coanda.

Előzmény: hungarianAir (21)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2006.11.19 0 0 56
Igen, egész pontosan a gróf úr uradalma terült el a jelenlegi SVO helyén :) Moszkvai méretekben nézve a jobbágyszínházas kastélya sincs olyan messze a jelenlegi termináloktól.
Előzmény: Miocsó (55)
Miocsó Creative Commons License 2006.11.19 0 0 55

 

Kedves Sorcier!

 

 Bocsáss meg  kérlek, de valahogy nem gondoltam a nőkre ( bár gondolhattam volna! De sajna olyan kevesen írnak be nőre utaló becenévvel. Igaz most visszagondolva más beírásban utaltál a szebbik nemhez való tartozásodra, de én olyan "lépcsőházi"

vitatkozó vagyok- Ti.: mindig utána a lépcsőházban jutnak eszembe a jobb érvek-.

 Mint például az is hogy Fehér Anettke dobta be ezt a témát úgy egy éve erre a fórumra.

 Meg az is, hogy ha én lokálpatrióta lennék akkor inkább foggal -körömmel ragaszkodnék a Ferihegy elnevezéshez, hiszen egy név becéző formája és -igazi Hungarikum nyelvtanilag-. Ráadásul már 38 körűl is így írták a Magyar Szárnyakban amikor építeni kezdték.( a nép sem utálhatta az illetőt ha így nevezte a helyett. Lásd Pepi gróf ( Podmanitzki Frigyes stb).

 

  Szóval nem is olyan rossz.

A külföldinek pedig mindegy, neki valószínüleg csak Bjudhapeszt stb lesz bárminek is nevezzük.

 

  Üdv

És ha máskor is "Uraimmal" kezdem a megszólítást abba Te is mindig bele tartozol majd.

 

 Na még egy: A szovjetúnióban sem kersztelték át Seremetyevót más névre, pedig valamilyen kapcsolata lehetett az ottani fqlunak Seremetyev grófhoz! Pedig ott divat volt ez a módszer.

Előzmény: Törölt nick (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!