Keresés

Részletes keresés

Nemhívő Creative Commons License 2006.11.06 0 0 43

 

 Van projektorom ??  Nem is tudtam.

 

 Te agykutató vagy ? Mert én nem.

 

 Van akinek megbízom az írásaiben, van akiében nem. Elhinni nem szokok általában.

Előzmény: mindenszentek (38)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.06 0 0 42

 

 Most éppen magadat óhajtod minősíteni ?? Klasszikus eset.

 

 Ha fáj valami, írd le, könnyebb lesz.

Előzmény: Törölt nick (39)
többkell Creative Commons License 2006.11.05 0 0 40
A vallás oka az emberben jelenlevő szorongás a létét fenyegető halál,az értelmét megkérdőjelező tévedés,az akaratát befolyásoló bűn,és az egész életét esetlegessé tevő értelmetlenség ellen megszerezni valami bizonyosságot,ami bátorságot ad.

Nem lenne istenkérdés,ha a nemlétnek nem lenne ontológiai és noológiai/az értelemhez kapcsolódó/ fenyegetése,mert akkor a létező biztonságban lenne;vallásosan szólva jelen lenne benne Isten.

Minden vallás alapja az,hogy minden korban szembe kellett nézni azzal a kérdéssel,hogy miképpen lehetséges az a bátorság,amely ellenáll a nemlét fenyegetésének.Szükség van egy végső bátorság alapjára.

Az ember végességéből adódó kérdésre "Isten" a válasz;Isten a neve annak,ami az embert végsőleg meghatározza.
Ez nem azt jelenti,hogy először lenne egy lény,akit Istennek nevezünk,és aki elvárja,hogy elkötelezzük magunkat neki,hanem fordítva alakul ki az emberben: hogy ami végsőleg meghatároz bennünket,az számunkra Istenné lesz.
/Egy példa: a 19-20. század istene a tudomány volt;mindenre tőle remélt megoldást./
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 38

mit próbálok fényezni? Te fényezed a projektorodat, pedig szép fényes anélkül is.

 

oda vagyok, nem ateista agykutató hogy mik vannak. na és azt a bonyolult véleményedet pl az agyról melyiktől tanultad?

Előzmény: Nemhívő (36)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 37

 

 PLd. nemrég fedezték fel, hogy a villámok hatása egészen a világűrig terjed, és hozzájárul a Van Allen övezet stabilitásához.

Rögös út ez a tudás, sokkal egyszerűbb egy régi vastag könyvet olvasgatni.....

Előzmény: Törölt nick (34)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 36

 

 Sőt, hívő agykutatót is ismerek. Igaz kisebbségben vannak, és nem azt tanítják, amit próbálsz fényezni.

 

 A villámtól való félelem irreleváns ma a világnézettől. A fejbekólintást sem szeretjük.

Előzmény: mindenszentek (32)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 35
világos ....csak viccelni próbáltam
Előzmény: Törölt nick (34)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 33

 

 Könyvtárnyi szakirodalma van.  Ha kíváncsi vagy rá, előkeresed, és fölszívod.

Előzmény: Törölt nick (26)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 32

glükózt fogyaszt mindkettő az igaz, tehát nincs isten és már nem félünk a villámtól.

további szofisztikált bölcselkedést kívánok túl a sulin. 

Előzmény: Nemhívő (28)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 31

A gondolkodási mechanizmus szempontjából működik egyféleképpen az agy.

 

a gondolkodási mechanizmusa a bal féltekének racionális a jobbnak intuitív.

 

Előzmény: Nemhívő (28)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 29

miért nem jártál suliba?:-))))))))))))

vagy nem elég amiről ott ki lettél okítva?:-)))))))))

milyen ember vagy Te, csak nem gondolkodó:-))))))))))

 

Előzmény: Törölt nick (26)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 28

 

 Bármely misztikus, transzcendens, vagy vallásos hit anyagában ugye az agykutatás

 

  eredményeinek a teljes repertoárja benne foglaltatik ugye ??

 

 A gondolkodási mechanizmus szempontjából működik egyféleképpen az agy.

 

 Ha egészséges.

Előzmény: mindenszentek (20)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 27

hogy az az istenélmény milyen azt nem tudom megmondani, mert sem nem vezetek ilyen kísérletet sem nem kívánok annak alanya vagy tárgya v milye lenni:-))

azt olvastam hogy audiovizuális.

 

persze hogy nincs...csak ez az info jutott eszembe

Előzmény: Törölt nick (24)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 25

 

 Tanítják a suliban.

Előzmény: Törölt nick (19)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 23

a tudomány mai állása szerint elektromosan stimuláljuk a homloklebenyt mire az összes kísérleti alanynak isten élménye lesz.

szóval azt nem tudja a tudomány hogy van-e de azt igen hogy a homloklebenyben lakik. ezt szinte bmelyik vallás megmondja évezredek óta bmelyik kedves érdeklődőnek:-) 

Előzmény: Obszidián kés (22)
Obszidián kés Creative Commons License 2006.11.05 0 0 22

Lényeget illetően egyetértek a tudatállapotokig a hozzászólásoddal, onnantól kezdve reagálnék:

Nem fogyasztottam még igazi tudatmódosító szert, viszont nagyon sok élménybeszámolót olvastam, fejtegetéseket, elképzeléseket, lehetséges magyarázatot a hatásokra, és elbizonytalanított.. megfelelő erősségű és mennyiségű szer esetén olyan élmények következnek be, amelyeket mi valószínűleg elképzelni sem tudunk, hatalmas intenzitás, egész lelket felkavaró, borzasztóan bonyolult és feldolgozhatatlan élmények. Nem állítom, hogy ezek bizonyítékok istenre, csak azt, hogy további vizsgálatokat igényelnének ezek a szerek. Egyébként azért szeretem őket példának felhozni, mert megcáfolhatatlanok: meg kell enned, el kell szívnod, és garantált az élmény. Letagadhatatlan.:)

 

A csan buddhizmus csak egy szélsőségesen istentelen vallásra akart példa lenni, a keleti vallások egészére általában jellemző, hogy az általunk értett teremtő fogalma nem létezik bennük.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (9)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 21
Max.

 

 mint történelmi időszak tanulására, hogy volt amikor így gondolkodtak az ősök.

 

és azt honnan tudjuk? csak nem a fantáziadús történelem "tudomány" által

 

milyen villám? meg Zeusz?

majd a XX századi ember megmondja hogy néhány ezer éve ki hogy gondolkodott...

szép optimista "gondolat"

 

Előzmény: Nemhívő (16)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 20

"Az emberi agy csakis egyféleképpen tud gondolkodni, vagyis működni."

 

a Tiéd lehet hogy csak úgy tud szerinted...merthogy egyébként nem csak úgy tud.

 

homloklebeny nélkül, ami nem úgy működik mint pl a nyúltagy már rég éhen halt volna a kedves emberiség.

 

arról nem beszélve hogy a jobb és bal félteke sem egyféleképpen gondolkodik hanem kétféleképpen, függetlenül attól hogy a bal általában azt gondolja, hogy a jobb csak azért van hogy na billenjen balra a koponya.

 

Előzmény: Nemhívő (16)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.05 0 0 18
például a nem eldönetndő kérdésekre, bár olyan nem mindekiben merül fel.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (8)
Nakérem! Creative Commons License 2006.11.05 0 0 17
Ezzel telljes mértékig egyetértek.
Előzmény: Törölt nick (15)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.05 0 0 16

 

 Totális tévedésben élsz.

 

 Az emberi agy csakis egyféleképpen tud gondolkodni, vagyis működni.

 

 Az, hogy te, vagy más valaki egy dologra másféle magyarázatot adsz mint a

 

 valóság, vagy az igazolt tény, azt badarság általánosítani.

 

 Röviden a különbsé : 1.Lehet pld.a Lánchidat lerajzolni. Tökéletesen olyan mint az

 

 eredeti. Ha nincs megfelelő szakmai tudásod soha semmikor meg nem építed.

 

 Az első a misztikum, a trancendencia, a hitek, a vallások megfelelője.

 

 A valóságot, a tudást, a hídtervező szakmai felkészültségű tervezője képviseli.

 

 Természeresen ő is el tudna képzelni a tartóláncok helyett matyóhímzésű szallagot

 

 alkalmazni, csak az ugye nem reális.  Farsang idején rajzol egy olyat.

 

 Egyébként az anyagi világban is van annyi lehetőség kiélni az emberi fantáziát,

 

 hogy soha nem érni a végére. Akkor minek a valótlanságban pótcselekedni ?? 

 

 Az emberi spiritualitás közösségi megélésének volt oka akkor, amikor az ember még

 

 csak rajzolni, vagyis elképzelni tudta a világ, és benne az emberi élet működését.

 

 Aki ismeri a világot, /a villámot, / annak nincs szüksége mitológiai Zeuszra. Max.

 

 mint történelmi időszak tanulására, hogy volt amikor így gondolkodtak az ősök.

 

 

Előzmény: Törölt nick (15)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2006.11.05 0 0 14
Elég sarkos vélemyény. Szerinted miért van vallás? Miért alakult ki? Miért vannak még mindig vallások?
Előzmény: Törölt nick (13)
nazuna Creative Commons License 2006.11.05 0 0 12

"Az ember nem élhet a világ rendjére vonatkozó elképzelés nélkül, ezért vagy elfogadja a természetfölötti eredetû rendet, vagy tagadja azt, és más rendszert alkot magának"

 

Handabanda napjainkból (Természet Világa, 1999. szeptember ):

http://www.kfki.hu/chemonet/TermVil/tv99/tv9909/vallas.html

nazuna Creative Commons License 2006.11.05 0 0 11

Egy elég zagyva cikk a "Nyugat"-ból  (1913)  a vallások eredetéről: 

 

"A valláskeletkezés téves pszichológiája szerint a vallások oka: félelem az

ismeretlentől, és tisztelet az érthetetlen iránt."

 

http://epa.oszk.hu/00000/00022/00136/04438.htm

 

 

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2006.11.05 0 0 10
Eszembe jutott még egy. Az érzet. És az abból felépülő szellem (lélek). Na hogy ez mi is pontosan az megérne egy topicot.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (8)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2006.11.04 0 0 9

1, maga a racionális gondolkodás nem létezett az emberiség hajnalán, eléggé újkeletű dolog.

 

Igen, ezzel egyetértek. Amire én utalni szerettem volna, hogy a racionális gondolkodás nem vette át teljesen az irányítást. Megengedi a Teremtő fogalmának létezését. Ezt a szimbólumot helytelenül használva, a jelenbe helyezve, megjelent pár vallás.

 

2, a Teremtő, mint szimbólum, szintén nem kezdeti jelenség, hiszen az ősi vallások kivétel nélkül politeista vallások voltak, röviden és kicsit pontatlanul szólva a környezet különböző megnyilvánulásai, az emberek számára fontos dolgok mind különböző istenektől voltak eredeztetve.

 

Idővel találtak racionális okot a legtöbb dologra. A teremtésre és a teremtés előtti dolgokra nem.

 

3, nem "kitalálták", valóban léteznek magasabb tudatállapotok, amelyekben az ember kapcsolatba lép istennel (vagy önmaga belső világával, vagy a világegyetem lényegével stb stb, azaz valóban van élmény).

 

Tudatállapotok kétségtelenül vannak. Kezdetektől ismert a lázálom, illetve a tudatmódosító szerek (gombák, füvek, stb..) hatása. Azzal egyetértek hogy ilyenkor van élmény (jó és rossz is lehet), de azzal nem, hogy ilyenkor kapcsolatba lépnénk istennel. Pszihedelikus kábítószer bevitelekor állíthatja magáról valaki azt, hogy kapcsolatba lépett Istennel (számos feljegyzés van erről LSD, füves cigi, mindenféle gomba bevitele után) én azért kételkednék ebben. Szerintem bárki kaphat idegösszeomlást, szenvedhet bipoláris depresszióban, amik szintén módosult tudatállapothoz vezetnek.

 

4, feltételezem, ha már vallások eredetéről és okairól beszélünk, ez a hatalmas bölcsesség univerzális, tehát vonatkozik például a csan buddhizmusra is. Sokat gondolkodhattál, hogy egy ilyen minden vallásra vonatkozó állítást sikerült összehoznod.

 

El kell ismernem jogos a krtika, mert igazából a keresztény, zsidó, meg az Iszlám vallásokból indultam ki. Sajnos nem nagyon ismerem a többi vallást. Azt mondod, a csan budhizmus nem beszél Teremtőröl? De majd ha lesz időm utánaolvasok.

 

 

Előzmény: Obszidián kés (0)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2006.11.04 0 0 8

"a racionális gondolkodás nem csak az idő kezdetére nem képes válaszolni, hanem annyi már kérdésre sem mint égen a csillag. "

Pl. mire?

 

"a Teremtő a köztudatba nem mint szimbolum hanem mint személy épült be."

Miért, talán Krisztus teremtette a világot? Vagy Mózes? Szerintem ezek az emberek max. azt állítotották magukról, hogy kapcsolatba lépett velük. Ha egyaltalán állították.

Előzmény: mindenszentek (7)
mindenszentek Creative Commons License 2006.11.04 0 0 7

a racionális gondolkodás nem csak az idő kezdetére nem képes válaszolni, hanem annyi már kérdésre sem mint égen a csillag. 

 

a Teremtő a köztudatba nem mint szimbolum hanem mint személy épült be.

 

nem találta ki senki, hanem egy több síkon értlmezhető történet arról hogy kereshető isten és hogy ki az.

 

na jo komolytalan.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
nazuna Creative Commons License 2006.11.04 0 0 6
Yó lesz. Akinek nincs saját kutatása, annak ez a legtöbb amit tehet.
Előzmény: Lebenstod (4)
Nemhívő Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5

 

  Hááát, jó lenne néhány hét is.

Előzmény: Lebenstod (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!