Keresés

Részletes keresés

Ivan Dubov Creative Commons License 2006.11.02 0 0 2

ez keptelenseg, mert mindkettot a magyar tarsadalom termelte ki magabol, lennenek helyettuk masok, ugyanilyen helyzetet letrehozva

 

mo-on a keresztenyseg felvetele ota, azaz ezer eve folyamatosan utkozik ket teljesen eltero hagyomany, allando feszultseget keltve, lasd a Sz. Istvan halala utani kiralyvaltasok idoszaka

ez persze mindegyik korban aktualpolitikai szinezetet kapott

 

a jelenlegi szituacio  elso ranezesre eleg kulonleges, mert a rendszervalto voros elit lenyegeben a kozepkori feudalis arisztokracia helyebe  lepett, ha akarta ha nem, ugy is fogalmazhatnank hogy oda kenyszerult

ma mar persze sokaknak nem tetszik ott ez a szerep, nem veletlenul vasaroltak maguknak jobboldali partot is

ettol fuggetlenul a magyar nep meg sokaig megkoveteli maganak az autoriter tipusu vezetoket es az urambatyamos  mutyizast a gazdasagi eletben, mert erre van szuksege hogy hagyomanyai szerint eljen es magyarnak erezze magat, akar kisemmizettkent is

 

a feltorekvo kozeposztaly persze akarmikor attorhet, 2-3 generacio mulva egeszen uj helyzetet letrehozva

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
PuPu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 1

Itt tulajdonképpen két kultúra áll szemben egymással: a társadalom egyik fele hisz és érez, a másik fele meg azt érzi, hogy ha ezt tenné, hiszékeny lenne, merthogy a társadalmat nem a magasztos eszmék, hanem a pénz és a bírvágy mozgatják...

Namármost aki el van foglalva a zászlók lengetésével meg a fel-alá vonulással, az nemigen ér rá elgondolkodni ezeken a dolgokon. 

Az ország fele meg nem  érti, hogy miért a határontúli magyarokkal szemben van lelkiismeretfurdalása a jobboldalnak, mikor a határon belül élők magyarokat  sem szenvedheti, sőt, soxor magyarságukat is elvitatja, ha bármiben is eltér a véleményük az övéktől?...

Kellene egy népszavazás nekik: akarja e Ön, hogy az is magyarnak hívhassa magát, aki nem jobboldali?

:O)))

PuPu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 0

H0gy gondol6sz másra?

Mikor volt a történelmünk során más a helyzet?

:O)))

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2006.11.02 0 0 topiknyitó

Játszunk el a gondolattal. Varázsütésre eltűnik Gyurcsány és Orbán a közéletből. (Akinek ez kevés, az képzelje azt, hogy az MSZP meg a Fidesz is eltűnik) Mi változna?

Szóba állnának egymással a két párt szimpatizánsai? Hirtelen komoly és fontos dolgokról kezdene szólni a közvélemény? Vagy újra felosztanánk magunkat hupililára meg királykékre és utálnánk egymást?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!