ez keptelenseg, mert mindkettot a magyar tarsadalom termelte ki magabol, lennenek helyettuk masok, ugyanilyen helyzetet letrehozva
mo-on a keresztenyseg felvetele ota, azaz ezer eve folyamatosan utkozik ket teljesen eltero hagyomany, allando feszultseget keltve, lasd a Sz. Istvan halala utani kiralyvaltasok idoszaka
ez persze mindegyik korban aktualpolitikai szinezetet kapott
a jelenlegi szituacio elso ranezesre eleg kulonleges, mert a rendszervalto voros elit lenyegeben a kozepkori feudalis arisztokracia helyebe lepett, ha akarta ha nem, ugy is fogalmazhatnank hogy oda kenyszerult
ma mar persze sokaknak nem tetszik ott ez a szerep, nem veletlenul vasaroltak maguknak jobboldali partot is
ettol fuggetlenul a magyar nep meg sokaig megkoveteli maganak az autoriter tipusu vezetoket es az urambatyamos mutyizast a gazdasagi eletben, mert erre van szuksege hogy hagyomanyai szerint eljen es magyarnak erezze magat, akar kisemmizettkent is
a feltorekvo kozeposztaly persze akarmikor attorhet, 2-3 generacio mulva egeszen uj helyzetet letrehozva